Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το insulin spike με απασχολει και μενα. Σαν carb-energy replenishment, δεν με νιαζει. Αν οχι με μπανανα, με ποιο αλλο τροπο μπορεις να το "εκβιασεις"?

Κοίτα...επαρκές insulin spike έχεις και με σκέτη πρωτεΐνη. Ο απλός υδατάνθρακας απλά θα δώσει ένα μικρό ακόμα boost. Εκτός από μπανάνα μετά πας σε σκόνες...το κλασικό είναι δεξτρόζη αλλά εταιρίες βγάζουν και blends με πιό πολλές μορφές υδατάνθρακα (π.χ. τσέκαρε glycofuse της gaspari ή carbion την allmax).

9 ενοεις τα 200 γρ,σωστα?

το τοτάλ 2% έχει 9,9 γρ. πρωτεΐνης στα 100γρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ρε τι γινετε,τοσο καιρο ετρωγα τοταλ το βραδυ και παντα νομιζα οτι εγραφε 4,5 τα 100 γρ.Μιλαμε για πολυ πρωτεινη,οχι μαλακιες.

 

Ναι για καποιο λογο και γω πιστευα οτι το γιαουρτι εχει τα ιδια nutrients με γαλα, δλδ γυρω στα 4. Εγω τρωω μικρες οικογενειακες φαρμες, που παλι τοσο πρεπει να χει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για καποιο λογο και γω πιστευα οτι το γιαουρτι εχει τα ιδια nutrients με γαλα, δλδ γυρω στα 4. Εγω τρωω μικρες οικογενειακες φαρμες, που παλι τοσο πρεπει να χει...

Δεν έχει τόσο, το total και το oλυμπος σπιτικό στραγγιστό φθάνουν στα 9,9 το πρώτο και στα 9 το δεύτερο.

τα υπόλοιπα έχουν από 8 και κάτω (το κρικρί στραγγιστό 2% του κιλού είχε 6,9)

 

το γάλα δυστυχώς είναι πτωχότερο σε πρωτεΐνη και υψηλό σε λίπος. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα απλά γιαούρτια έχουν 4γρ, τα στραγγιστά είναι που έχουν μπόλικη πρωτεΐνη!Αν και μου έλειψαν κάτι πρόβεια

Το total είναι τσιμπημένο στη τιμή και δεν το αγοράζω γιατί νιώθω πως μου τον πιάνουν λίγο! τρία κάτι δεν έχουν τα τρία κεσεδάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε παιδια τι γινετε?Για πειτε για πρωινο το παρακατω πως σας φαινετε?

9u5x.jpg

 

 

 

Και μερικες φωτο σημερινες μετα απο αρκετο φαι:

kaqf.jpg

f01q.jpg

lsdb.jpg

 

 

Γενικα παρατηρω οτι τα κιλα δεν μπαινουν ευκολα.Τρωω λιγο παραπανω απο τις θερμιδες συντηρησης καθημερινα σταματησα το τρεξιμο τελευταια και λιωνω στο φαι και στη γυμναστικη καθημερινα.Τα κιλα μου μενουν σταθερα στα 61 αλλα τα κιλα στα βαρη ανεβαινουν(στηθος last week καναμε με τον ξαδερφο 80 κιλακια μια φορα(αυτος ειναι 85 κιλα) οποτε βλεπω οτι οι μυς περνουν δυναμη αλλα τα κιλα μενουν σταθερα.Οποτε να φανταστω οτι πεφτει συνεχως το λιπος χωρις να κανω αεροβικη και περνουν οι μυς.Καθημερινα τρωω 6 αυγα μονο ασπραδια 300γρ γιαουρτι ολυμπος 2% 75γρ βρομη 75γρ μουσλη 400ml γαλα μια σαλατουλα μαζι με τα αυγα μια μπανανα ενα μηλο ενα μανταρινι μια φετα ολικης με ταχινι μια με γαλοπουλα 10 αμυγδαλακια/10 σαν φυστικι/10 καρυδια και 20γρ μελι μαζι με το γιαουρτι 2 ωρες πριν κοιμηθω.Τονο να φαω μια φορα τη βδομαδα και αυτο σε νερο.Στηθος κοτοπουλο μαζι με βραστες πατατες η καστανο ρυζυ/πλιγουρι 3 φορες τη βδομαδα το μεσημερι.Τις αλλες μερες τρωω οσπρια/ψαρια.

 

Και μιας και μου λειπουν τα γλυκα αρκετα μια φορα το μηνα χτυπαω μια παστουλα σοκολατα/καραμελα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α Ρε συ silverado και σε ειχα σε εκτιμηση, απο που κι ως που ειναι λαθος να τρως το φρουτο μαζι με καποιο αλλο τροφιμο; Εδω και 1 1/2 μηνα εχω προσθεσει πορτοκαλι σε γευμα που εχει σιδηρο καθως η βιταμινη C οταν καταναλωνεται παραλληλα (οχι πριν ή μετα) με το σιδηρο, τετραπλασιαζει την απορροφητικοτητα του.

 

Κανενα προβλημα πεψης και σε 1 μηνα καταφερα να ανεβασω τον αιματοκριτη μου 3 μοναδες. Καθως αυτο με το πορτοκαλι ήταν το μονο που αλλαξε, ειμαι βεβαιος οτι αυτο εκανε τη δουλεια. Προς τι λοιπον το λαθος;

 

Θα πεις οτι σε εμενα δεν πειραζει ενω σε αλλους ναι; Το ειδικο δεν οριζει το γενικο; Τοτε δειξε μου καποια μελετη που δειχνει τα μειονεκτηματα στα οποια αναφερεσαι και το καθιστα λανθασμενη πρακτικη.

 

Νικο, εχω 3 χρονια να παρω ο,τιδηποτε φαρμακευτικο. Ουτε ντεπον, ουτε ασπιρινη, τιποτα. 

 

Τα φρουτα χωνευονται στο λεπτο εντερο και οχι στο στομαχι, γιαυτο οταν τρωμε τα φρουτα θα πρεπει το στομαχι να ειναι αδειο για να μπορεσουν να περασουν γρηγορα απο το στομαχι και να πανε χωρις προβλημα στο λεπτο εντερο.
Αν το στομαχι ειναι γεματο θα μεινουν και αυτα εκει και θα υποστουν ζυμωση λογω των ζακχαρων που περιεχουν, ετσι η χωνεψη των τροφων δεν θα γινει σωστα.
Θα δημιουργηθουν τοξικα υποπροιοντα που θα δημιουργησουν βαρος στο στομαχι και γενικο μπλοκαρισμα του οργανισμου.
Αντιθετα οταν τρωμε τα φρουτα 1 ωρα πριν το φαγητο θα βοηθησουν με τα πολυτιμα ενζυμα που περιεχουν να χωνεψουμε ευκολοτερα το γευμα μας.
 
Σε εσενα Γιαννη που δεν εισαι οπαδος  του κρεατος αντι για πορτοκαλι στο γευμα φαε μπολικη ντοματα και πιπερια και θα παρεις τα ιδια αποτελεσματα χωρις να ζοριζεις το πεπτικο σου με κακους συνδιασμους τροφων.
Ακομα να ξερεις οτι καμμια σχεση δεν εχει ο σιδηρος απο τις φυτικες τροφες με τον σιδηρο απο το κρεας σε αφομοιωση απο τον οργανισμο. Θα μου πεις οτι υπαρχουν αθλητες επιπεδου που δεν τρωνε κρεας, αλλα να ξερεις οτι απλα υπολειτουργουν σε σχεση με το πραγματικο τους επιπεδο. 
Οσο για τα φαρμακα μπραβο σου, αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη για κατι, καλυτερα ειναι να μην παιρνεις, γιατι ενα προβλημα βελτιωνουν και ποιος ξερει ποσα δημιουργουν.
Εγω την βγαζω μια χαρα με καποια βοτανα και για μια δεκαετια δεν ξερω τι θα πει γριπη και συναχι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πολυβιταμινη την παιρνουμε πριν Η μετα το φαγητο ;

εξαρτάται τη πολυβιταμίνη, πχ αυτή που έχω τώρα λέει κατά τη διάρκεια του γεύματος, πρωί ή μεσημέρι)

 

γενικά σίγουρα μετά ή κατά τη διάρκεια, όχι πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να ξαναξεκινησω γυμναστηριο και δεν μπορώ και τρελένομαι!!!!

 

10 με 12 ώρες στη δουλειά (13,5 την παρασκευή γαμώ τον βαλεντίνο) και  ούτε καν χρόνος για να φάω, τσιμπάω στο πόδι φάση   -_-

 

Έχασα σε μια βδομαδα 1 κιλο, κάτι πρέπει να κάνω! Η μόνη γυμναστική είναι το ποδήλατο από το σπίτι στη δουλειά και τουμπαλιν (9χλμ τη μέρα). 

 

Gotta eat more!!

 

(Φτιάχνω φακές, θα τις φάω με μισό καρβέλι μπαγκέτα φρεσκοψημένη/τραγανή!!)

 

υγ, να παρω καμια πολυβιταμινη κι εγώ ή μαλακίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να ξαναξεκινησω γυμναστηριο και δεν μπορώ και τρελένομαι!!!!

 

10 με 12 ώρες στη δουλειά (13,5 την παρασκευή γαμώ τον βαλεντίνο) και  ούτε καν χρόνος για να φάω, τσιμπάω στο πόδι φάση   -_-

 

Έχασα σε μια βδομαδα 1 κιλο, κάτι πρέπει να κάνω! Η μόνη γυμναστική είναι το ποδήλατο από το σπίτι στη δουλειά και τουμπαλιν (9χλμ τη μέρα). 

 

Gotta eat more!!

 

(Φτιάχνω φακές, θα τις φάω με μισό καρβέλι μπαγκέτα φρεσκοψημένη/τραγανή!!)

 

υγ, να παρω καμια πολυβιταμινη κι εγώ ή μαλακίες;

 

δεν παιρνεις κανα γυρο καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...