Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

και με αφορμή αυτο το περιστατικό να πώ ότι τα πολλα κιλα δεν είναι καλό πράγμα είτε προέρχονται απο λίπος είτε απο μύς , βέβαια το λίπος είναι χειρότερα αλλα και οι υπερβολικά μεγάλοι μύς δημιουργούν πολλα προβλήματα και μειώνουν το προσδόκιμο ζωής

 

deja vu

πρόπερσι είχα μια κουβέντα με γνωστό άτομο του χώρου και μου ειπε ακριβώς αυτό.  

 

 

 

xlapatsas4000 

Τελικά η ελευθερη μπάρα θεωρείται καλύτερη ; την φοβαμε και όσον αφορά την σωστη εκτέλεση της ασκησης αλλα μην μου πεσει κιόλας, ειναι δύσκολο να βρεις κάποιον να σε βοηθησει την ώρα που παω

 

για εμένα ναι , όλα τα ελεύθερα τα θεωρώ καλύτερα.

γιατί φοβάσαι μη σου πέσει ? αν την ώρα που την ξεκολλάς νιώθεις οτι τα έχεις τότε τα έχεις (και μόνος σου)

σχετικά με τη σωστή εκτέλεση , τι να πω , βάλε λιγότερα κιλά να την μάθεις πρώτα και μετά όταν τα βγάλεις 10-12 reps ανέβασε 10 και πάει λέγοντας. Αν εκτελείς σωστά με λίγα κιλά θα εκτελέσεις και με πολλά , αρκεί να τα έχεις

τώρα αν βιαστείς και προσπαθήσεις να ανεβάσεις πάνω απο εκεί που μπορείς να βγάλεις κανα 6ρι reps δε ξέρω.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ρε μάγκες , πείτε μου λίγο κάτι γιατι μου φαίνεται περίεργο αυτό που συμβαίνει 

έχω αρχίσει αυτές τις μέρες και έχω πόνους σε σημεία κάτω απο τα γόνατα (όχι όμως στα γόνατα)

λες και έχω χτυπήσει τα νιώθω , αν ζουλήξω σε αυτά τα σημεία πονάει 

 

παίζει να δημιουργούνται κακώσεις στην προπόνηση ή απλά κοπανιέμαι στον ύπνο μου και δε το καταλαβαίνω? γιατι το δεύτερο χλομό το κόβω αλλα και το πρώτο δεν το έχω ακούσει ποτέ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιά, μου πονούσε το καλάμι σε ένα συγκεκριμένο σημείο λες και είχα κλωτσήσει σίδερο, και στα δύο πόδια.
Υπερβολική άσκηση στα πόδια. Έτρεχα πολύ + ποδήλατο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιά, μου πονούσε το καλάμι σε ένα συγκεκριμένο σημείο λες και είχα κλωτσήσει σίδερο, και στα δύο πόδια.

Υπερβολική άσκηση στα πόδια. Έτρεχα πολύ + ποδήλατο.

και εγώ τους τρώω την ψυχή σε squat/πρέσα αλλα μου φάνηκε περίεργο

εκεί πήγε κ εμένα το μυαλό μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη γυμναστικη ειναι νικ  δεν εχεις θεμα θα περασει ! αν ειναι στο καλαμι περισοτερο ωφειλεται  στον διαδρομο , τρεξιμο κτλ μιας κ δεν εκανες κ μπηκες αποτομα  κ λιγοτερο στα βαρη !  αν ειναι κοντα  στα γονατα , το αντιθετο ..

φιλος το μουρουνελαιο καλο ειναι να το παιρνεις καθε πρωι ..

ντιναρα , μαζι με τον αντωνη αυριο gym να βοηθατε ο ενας τον αλλον με τα 5κιλα :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη γυμναστικη ειναι νικ  δεν εχεις θεμα θα περασει ! αν ειναι στο καλαμι περισοτερο ωφειλεται  στον διαδρομο , τρεξιμο κτλ μιας κ δεν εκανες κ μπηκες αποτομα  κ λιγοτερο στα βαρη !  αν ειναι κοντα  στα γονατα , το αντιθετο ..

 

όχι , ειναι ακριβώς στο γόνατο και κάτω (αλλα όχι πάνω στο γόνατο , αυτό απλά κάνει ενα ήχο όταν το τεντώνω και το κλείνω αλλα δεν ενοχλεί)

το διάδρομο τον έχω κόψει εδω και κάμποσο γιατι ανέβηκε η ένταση στην προπόνηση και έκατσε να μην έχω και χρόνο για διάδρομο . Πρόσεξα οτι πάει καλά και τον έστειλα προς το παρών .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το φυστικοβούτυρο ο νέος μου εθισμός είναι μπανάνα με γάλα στο μπλέντερ.. έφυγα για πλάτες !

 

Δοκίμασε την παγωμένη από την κατάψυξη(καθαρισμένη και κομμένη σε σακουλάκι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το φυστικοβούτυρο ο νέος μου εθισμός είναι μπανάνα με γάλα στο μπλέντερ.. έφυγα για πλάτες !

χρονια τωρα επρεπε να ειχες εθιστει σε αυτο , παντως πετα κ καμμια φραουλιτσα μεσα να δεις κολλημα ..

χωσε μαζι με την πλατη κ τιποτα αλλο  , σε δυο μερες χωριζε τον κορμο οχι σε τρεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις που επέστρεψα απο προπόνηση.. εχω βαρεθεί να βράζω και να καθαρίζω αυγά..

εκανα πλάτη δικέφαλους σήμερα 3 ασκήσεις κάθε μυική ομάδα.. έχω μια ενόχληση στη μέση και στο γόνατο οπότε δεν κάνω ουτε κοιλιακούς ουτε διάδρομο τελευταία. 

 

εννοείτε οτι την δοκίμασα και παγωμένη ακόμη πιο κολλημα!

 

maus γαμάει τι να πώ ασε που δεν πεινάς κιόλλας μετά. θα βάλω και φράουλα με την πρώτη ευκαιρία.

 

αφιερωμένο στους ερωτευμένους του thread :P του αγίου βαλεγδίνου δεν είναι σήμερα; 

 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι , ειναι ακριβώς στο γόνατο και κάτω (αλλα όχι πάνω στο γόνατο , αυτό απλά κάνει ενα ήχο όταν το τεντώνω και το κλείνω αλλα δεν ενοχλεί)

το διάδρομο τον έχω κόψει εδω και κάμποσο γιατι ανέβηκε η ένταση στην προπόνηση και έκατσε να μην έχω και χρόνο για διάδρομο . Πρόσεξα οτι πάει καλά και τον έστειλα προς το παρών .

 

 

Πιθανον ειναι απο τις εκτασεις τετρακεφαλων, εχεις στην κινηση  μεγαλυτερες γωνιες απο 90 μοιρες.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kCkjLJO9JnY

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιά, μου πονούσε το καλάμι σε ένα συγκεκριμένο σημείο λες και είχα κλωτσήσει σίδερο, και στα δύο πόδια.

Υπερβολική άσκηση στα πόδια. Έτρεχα πολύ + ποδήλατο.

Απο αυτο λες ειναι  η' που ανεβοκατεβαινεις σε ορη και αγρια βουνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...