Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αδειαζει ακουγεται σα να ξεφουσκωνει κ η ενδειξη των κιλων απο 90 παει 50

περίεργα μηχανήματα 

προτιμώ με πλάκες 

 

σαν ένα κωπηλατικής που έχει στο gym που πάω τώρα και ειναι σκουπίδι τελείως . Εμένα και άλλα 3-4 άτομα που μιλούσαμε τις προάλλες δεν μας βολεύει με καμία παναγία .

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδειαζει ακουγεται σα να ξεφουσκωνει κ η ενδειξη των κιλων απο 90 παει 50

Πρωτη φορα το ακουω αυτο , πολυ περιεργο το γυμναστηριο σου  πρωτα πανε μονο γυναικες μετα τα εξωγηινα μηχανηματα ...:P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά "επίτυχια" στο σκουωτ ειναι να σηκωνεις τα κιλα σου ; τους τελευταιους μηνες κανω το σκουωτ στο smith machine γιατι ανεβηκα σε κιλα και φοβομουν την μπαρα μονος, εχει καποια διαφορα ;

 

** ασχετο, χθες εκανα λιπομετρη : 1.84 cm  88 κιλα  16% , τι γινεται αντι να πεφτω σε κιλα ανεβαινω ; ξεκινησα με 81 κιλα τον ιουνιο και ποσοστο λιπου ανω του 20 %...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά "επίτυχια" στο σκουωτ ειναι να σηκωνεις τα κιλα σου ; τους τελευταιους μηνες κανω το σκουωτ στο smith machine γιατι ανεβηκα σε κιλα και φοβομουν την μπαρα μονος, εχει καποια διαφορα ;

 

** ασχετο, χθες εκανα λιπομετρη : 1.84 cm  88 κιλα  16% , τι γινεται αντι να πεφτω σε κιλα ανεβαινω ; ξεκινησα με 81 κιλα τον ιουνιο και ποσοστο λιπου ανω του 20 %...

Αν επιτρεπεται οι επιδοσεις σου σε τι σημειο βρισκονται?Επισης ηλικια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ετοιμαζομαι για προπονηση...

 

Μολις παω, ετοιμαζω το ηχεια βαζω μουσικη, ειμαι ετοιμος για ζεσταμα, ε με πιανει ενα τρελο χ@σιμο, ξανα πισω....

 

Παω μετα κανω προπονηση..

 

Στις καμψεις δικεφαλλων βαζω 15+15 κιλα + την στραβομπαρα.. Στο δευτερο σετ εκει που γινοταν χαμος απο πονο και πριξιμο ερχεται ο πατερας μου και μου μιλαει.. Γιατι δεν απαντας εγω να κανω την ασκηση.. Ξεφυσωντας... Μολις τελειωσα τα πεταω κατω παω να μιλησω καλα μου λεει σημερα δεν εχεις ορεξη...

 

 

Οτι να ναι.. Αλλα την γουσταρα την γυμναστικη...

 

Σημερα στην δουλεια κεει ενας εγω χτες εφαγα 5 αυγα... Χαχχαχαχαχα... Λεει ο αλλος αυτος(εμενα) τρωει 8 αυγα καθε μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιτρεπεται οι επιδοσεις σου σε τι σημειο βρισκονται?Επισης ηλικια?

19 ετων. τι εννοεις επιδοσεις ; εχω αρκετα καλη φυσικη κατασταση, σκουωτ μεχρι 85 κιλα.

10χ30 kg ζεσταμα

10χ55 kg

10χ65 kg

10χ65 kg

10χ75 kg

10χ85 kg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα πηγες στο σμιθ... Οσο και να ανεβηκες στα ελευθερα κιλα, στο μηχανημα εστω και 5 να ανεβηκες δεν ειναι το ιδιο...

 

Οταν κανεις τα σκουοτ μην φοβασαι την ασκηση..., απλα αν θες εχε καποιον διπλα σου να σε τραβηξει αν γινει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά "επίτυχια" στο σκουωτ ειναι να σηκωνεις τα κιλα σου ; τους τελευταιους μηνες κανω το σκουωτ στο smith machine γιατι ανεβηκα σε κιλα και φοβομουν την μπαρα μονος, εχει καποια διαφορα ;

 

** ασχετο, χθες εκανα λιπομετρη : 1.84 cm  88 κιλα  16% , τι γινεται αντι να πεφτω σε κιλα ανεβαινω ; ξεκινησα με 81 κιλα τον ιουνιο και ποσοστο λιπου ανω του 20 %...

για να το πεις επιτυχία το squat θα πρέπει να παίζεις 1,5 φορά το βάρος σου (για άλλους μονή , για εμένα χ8-10 , δεν ασχολούμαι με μονές), όλα τα άλλα ποιο πριν ειναι ο δρόμος για την επιτιχία (λολ) , εκτός αν δεν κοιτάς επειδόσεις σε kg και κοιτάς το αποτέλεσμα. Οι powerlifter δίνουν υπερβολική βάση στα πόσα σηκώνουν .

 

πχ εγώ 75kg να βγάζω 150 (μέχρι 110 παω)

 

σχετικά με το smith προσωπικά δεν μου αρέσει , προτιμώ ελεύθερο

 

για το τελευταίο που λες , θες να χάσεις κιλά ή λίπος? 

αυτό που λες οτι έκανες ειναι πολύ καλό, έχασες λίπος και πήρες μυς και αν ρίξεις κ άλλο το λίπος σου και βάλεις μερικά μυικά kg θα είσαι σε καλά κιλά γενικά. 

Το θέμα ειναι εσύ τι θες , αν νιώθεις άνετα με λιγότερα η περισότερα καλά κιλά.

 

its ur choise brah 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ζυγιζομαι, εγώ θέλω να αποκτησω ένα καλοφτιαγμένο φυσιολογικής μιυηκοτητας σώμα.ως μέτρο σύγκρισης έχω τα τζιν.απλα μου έκανε εντύπωση που στην ουσία εβαλα κιλά και κατεβηκα νούμερο στο τζιν, αν και πρέπει να μπήκαν στην πλάτη στήθος γιατί έχω θέμα με τα μπουφάν..

Τελικά η ελευθερη μπάρα θεωρείται καλύτερη ; την φοβαμε και όσον αφορά την σωστη εκτέλεση της ασκησης αλλα μην μου πεσει κιόλας, ειναι δύσκολο να βρεις κάποιον να σε βοηθησει την ώρα που παω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα το ακουω αυτο , πολυ περιεργο το γυμναστηριο σου πρωτα πανε μονο γυναικες μετα τα εξωγηινα μηχανηματα ...:P

Αστα να πανε,πλεον αξιοπιστα ειναι τα γυμναστηρια που μυριζουν τεστοστερονη. Τα υπολοιπα ειναι χασιμο χρηματων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πιτακια ολικής ψημένα στη ψηστιέρα ή ψωμί με το μεσημεριανό;


Βασικα δεν ζυγιζομαι, εγώ θέλω να αποκτησω ένα καλοφτιαγμένο φυσιολογικής μιυηκοτητας σώμα.ως μέτρο σύγκρισης έχω τα τζιν.απλα μου έκανε εντύπωση που στην ουσία εβαλα κιλά και κατεβηκα νούμερο στο τζιν, αν και πρέπει να μπήκαν στην πλάτη στήθος γιατί έχω θέμα με τα μπουφάν..
Τελικά η ελευθερη μπάρα θεωρείται καλύτερη ; την φοβαμε και όσον αφορά την σωστη εκτέλεση της ασκησης αλλα μην μου πεσει κιόλας, ειναι δύσκολο να βρεις κάποιον να σε βοηθησει την ώρα που παω

η μπαρα,παντα ειναι καλύτερη απο το όποιο μηχάνημα.

Δες σχετικές έρευνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και πρέπει να μπήκαν στην πλάτη στήθος γιατί έχω θέμα με τα μπουφάν..

χλαπατσα εσυ ?? :-)

1609664_712631768789770_733282304_n.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελέστα και παθέστα! οπως και να χει R.I.P.

attachment.php?attachmentid=75904&d=1386

αυτο το σχολιο στο bb παντως τα λεει ολα ..

'' μεγάλο κρίμα να φεύγει ένας νέος άνθρωπος και ακόμη πιο κρίμα όταν προέρχεται απο τον χωρο του αθλητισμού , ειδικα όσοι τον γνωρίζαμε και τον θαυμάζαμε μας έχει δημιουργήσει μεγαλύτερη στενοχώρια ,ο θεός ας τον συχωρέσει

και με αφορμή αυτο το περιστατικό να πώ ότι τα πολλα κιλα δεν είναι καλό πράγμα είτε προέρχονται απο λίπος είτε απο μύς , βέβαια το λίπος είναι χειρότερα αλλα και οι υπερβολικά μεγάλοι μύς δημιουργούν πολλα προβλήματα και μειώνουν το προσδόκιμο ζωής

βέβαια το τι είναι υπερβολή πλέον είναι υποκειμενικό , γιατι οι υπερβολικοι ββερ του παρελθόντος σε σχέση με τούς σημερινούς , είναι απλα ββερ στο ξεκίνημά τους , γι αυτο βλέπουμε πολλους απο τούς παλιούς να έχουν φτάσει όχι απλα στα βαθεια γεράματα αλλα να διατηρούνται και σε αξιοπρεπή και αξιοζήλευτη κατάσταση

θα πεί τωρα κανείς δηλαδή να μην ασχολούμαστε με το αγωνιστικό ββ σε επίπεδο πρωταθλητισμού? όχι βέβαια , απλα με σύνεση και κάθε πράμα στον καιρό του γιατι όταν κάποιος είναι νέος αλλες αντοχές έχει , ειδικα όργανα όπως καρδια συκώτι αρτηρίες νεφρα και άλλες όταν περάσουν τα χρόνια και υπάρχει επιβάρυνση

όλοι ξεγελιούνται απο την εικόνα του σώματος σε σχέση με τούς μυς σε ανθρώπους μεγάλης ηλικίας , αλλα να μην ξεχνάμε ότι αυτο είναι το περιτύλιγμα και οι μυς με την κατάλληλη φαρμακοδιέγερση συντηρούνται και σε μεγαλύτερες ηλικίες , ενω αντίθετα η καρδιά η επιβάρυνσή της έχει συσωρευτικη δράση όταν υπάρχει μεγάλος μυικός όγκος να στείλει αίμα και σχεδόν ποτε δεν ξεκουράζετε . ''

 

και όλο μιλάμε για την σημαντικότητα της ξεκούρασης του μυικού συστήματος για το θέμα ανάπτυξης , ενω η τραγική ειρωνεία είναι ότι και την καρδιά που είναι μύς και ο πιο σημαντικός την αγνοούμε ''

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...