Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ζουμε για να γυμναζομαστε;

 

Δεν το νομιζω...

 

Ολα ειναι ενα κλικ που σε κανει να αλλαξεις προς το καλυτερο...

 

Τωρα να ακουω τον αλλον να λεει ειμαι στρουμπουλος και ετσι γουσταρω.. Συγνωμη αλλα κανεις κακο στον εαυτο σου... Προσπαθησε να κανεις κατι καλο για τον εαυτο σου...

ο καθένας ζει για διαφορετικό λόγο

άλλος για να σπείρει παιδιά , άλλος για να κάνει φράγκα , άλλος να γ@ μ ..νια , άλλος επειδή ειδε φως και μπήκε (σαν αυτούς που ακολουθούν τις μόδες ) , δεν ζούμε όλοι με τους ίδιους σκοπούς κ στόχους , αλλιώς είμαστε ρομποτ.  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν  το εκανα εγω στα 25 μου ημουν ετσι .. πιστευω σε καλο επιπεδο για αφαρμακοτος !

μονο καργα πρωτεινες , αμινοξεα , πολυβιταμενες , και κρεατινη ! μονο ειπα ??  ε δεν ειναι κ λιγα  :-)

α και 2ωρες προπονησεις 6 φορες την βδομαδα .. ε ρε κολλημα κ καυλα μιλαμε δεν υπαρχει ! νικ σε νιωθω οπως κ οποιονδηποτε εχει κολλημα με το θεμα ..

 

 

 

στην φωτο ειμαι κοντα 92κ και σχετικα αρκετα στεγνος ..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρασαμε καστσνο ρυζι.

 

Πηραμε 4 αυγα

 

2 σαντουιτσακια ολικης με γαλοπουλα μαρουλι καλαμποκι χτυπιτη

 

Φτιαξαμε πρωινο :βρωμη σταφιδες ξηρους καρπους all brans(εχω θεμα) φυστικοβουτυρο + σκουπ για αυριο... Ολα αυτα

 

Το πρωινο στις 7:45 περιπου

 

Το σαντουιτσακι το ενα 10:00 με ενα ασπραδι και ενα ολοκληρο αυγο

 

Το αλλο 12:30 + ενα ολοκληρο αυγο και ενα ασπραδι

 

14:00 το ρυζι με λιγο λεμονακι

 

Αν πανε ολα καλα 17:00 θα ξαναφαω μαλλον οσπρια

 

Μετα προπονηση κατα της 19:00 και μετα γευμα μαζι με σαλατα και 4 αυγα μαζι με ενα σκουπ πρωτεινη αυτα κυριως απο της 20:00 που θα τελειωσω την προπονηση μεχρι της 10:00 που θα ξαπλωσω για υπνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Alex παρεξηγησες εγω αναφερομαι στο οτι ειναι κακο το να τρως και αμεσως να κοιμασαι.
Εσυ με 2 ωρες μετα εισαι Πασας στα Γιαννενα.
Και εγω συμφωνω οτι το βραδυνο ειναι βασικο για την αναπλαση γιαυτο πρεπει να εχει ισχυρη πρωτεινη.

 

 

Για πειτε και αλλα για βραδυνη γευμα με πρωτεινη, γιατι αν ειναι οντως σημαντικο εγω το παραμελω. Κανω χαλαρο βραδυνο και χωρις ιδιαιτερη εμφαση στην πρωτεινη. Δλδ 2 ωρες πριν τον υπνο και για ποση πρωτεινη μλμ? Και αν δεν γινεται σε γευμα, γαλα με whey παιζει? ΚΑσεινη για αργη αποροφηση που προμοταρουν καποιοι μηπως ειναι υπερβολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαουρτι να τρως το βραδυ χαλαρα μετα το κυριως βραδινο για να παρεις πρωτεινη αυτη που λες οτι προμοταρουν για να απορροφαται οσο εσυ κοιμασαι....

 

Λαθος σου που δεν το εχεις διορθωσει... Μετα την προπονηση το σωμα διψαει για τροφη... Εσυ ετσι οτι χτιζεις το καταστρεφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαουρτάκι στραγγιστό 2%, πριν πέσεις για ύπνο είναι απαραίτητο!Δεν υπάρχει λόγος για συμπλήρωμα καζείνης

Προσωπικά 2 ώρες πριν κοιμηθώ αποφεύγω να τρώω βαριά

 

 

Για όποιον θέλει να χάσει τοπικά τα παχάκια απτη κοιλιά έχει μια καταπληκτική προσφορά, εγώ πήρα 2 να τα φοράω το ένα πάνω απτο άλλο για πιο γρήγορα αποτελέσματα:

http://www.afasia.gr/andriki-fanela-sysfixis-kai-adynatismatos-slim-n-lift-p-18257.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει για ενα γιαουρτι μιλαμε μονο? 2 ποτηρα γαλα πινω που ειναι κατι αντιστοιχο, απλως νομιζα οτι χρειαζεται κατι παραπανω σε ποσοτητα ετσι οπως το λεγατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα καλο...

 

Τι μονο οι γυναικες θα κανουν τα κολπα τους...

 

Εγω παραγγειλα δερματινο κορσε... Θα τον βαλω για πλακα στα καρναβιαλια αν δω αποτελεσμα θα το καθιερωσω... Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γιαουρτάκια είναι το τελευταίο γεύμα πριν κοιμηθείς και δεν είναι το ίδιο με τα δύο ποτήρια γάλα

 

Για 2-3 ώρες πριν αν θες να χάσεις τα κλασσικά, κοτόπουλο/τόνο  πατάτα/ρύζι/μακαρόνια

Εναλλακτικά τα απο πάνω με τυρί η κάτι σε μπακέτα/κοτόπουλο/ντομάτα/φέτα και παρόμοιους συνδυασμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει να χάσει τοπικά τα παχάκια απτη κοιλιά έχει μια καταπληκτική προσφορά, εγώ πήρα 2 να τα φοράω το ένα πάνω απτο άλλο για πιο γρήγορα αποτελέσματα:

http://www.afasia.gr/andriki-fanela-sysfixis-kai-adynatismatos-slim-n-lift-p-18257.html

 

103 αγορές χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δέχομαι πως αυτό ειναι οκ αν είσαι επαγγελματίας εκτός αν πάρει απόφαση κάποιος πως θα ειναι για πάντα μέτριος .

όχι για το συγκεκριμένο,σαν ιδέα που και εγώ το θεωρώ extreme αλλα και για πολλά άλλα πράγματα ,

 

 

Θα είναι μέτριος επειδή δεν έχει φουσκωμένους μυς; Μερικοί δεν αντιλαμβάνεστε ότι είστε σε fitness thread όχι στο bodybuilding.gr...

 

Σέβομαι την άποψή σου αλλά δε θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειμαι ο πιο καταλληλος να μιλησω για μετρο σε οτι εχει να κανει με δραστηριοτητες ,καταλαβαινω οτι αυτο που θελει να πει ειναι πως καποιοι ανθρωποι συμβιβαζονται,ειναι ευχαριστημενοι με τα οφελη της γυμναστικης και αλλοι το πανε στα ακρα με διατροφες ,προγραμματα ,συμπληρωματα ,ασκησεις διοτι μονο οταν θα εχουν ενα μαξιμουμ αποτελεσμα θα θεωρουν πως εχουν πετυχει τον στοχο τους .

Προσωπικα μου ειναι κατανοητες και οι 2 συμπεριφορες ,ας κανει ο καθενας οτι τον ευχαριστει :)

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα είναι μέτριος επειδή δεν έχει φουσκωμένους μυς; Μερικοί δεν αντιλαμβάνεστε ότι είστε σε fitness thread όχι στο bodybuilding.gr...

 

Σέβομαι την άποψή σου αλλά δε θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο.

όπως και μερικοί δεν αντιλαμβάνεστε οτι το fitness ειναι μέρος του bodybuilding <-άσχετο 1

 

δεν με ενδιαφέρει αν έχει επικρατήσει σαν εικόνα του bodybuilding ο κάθε επαγγελματίας που κατεβαίνει σε αγώνες , εγώ γουστάρω άλλη φάση bodybuilding, χρόνια πριν που μετρούσε η συμετρικότητα και η ομορφιά , όχι η μάζα καθεαυτή. <-άσχετο 2

 

τώρα για αυτό που λες δεν θα σταθώ στο "φουσκωμένοι μυς" γιατι παραπέμπει στις λαλακίες που λένε διάφοροι οτι στους μυς έχουμε αέρα κ άλλα τέτοια νόστιμα και μπορεί να ξεκινήσει μάχη χωρίς λόγο (ξέρω πως δεν το εννοείς έτσι , δεν σε παρεξήγησα). <-άσχετο 3

 

Πάμε και στα σχετικά ..

σέβομαι οτι ο καθένας διαλέγει το πως θα ειναι αλλα και ο καθένας πρέπει να σεβαστεί πως θέλω να ειμαι αλλιώς.

 

το μέτριος που ειπα πήγαινε σε αυτούς που έχουν στόχο την μυικότητα και με αυτούς το συγκρίνω .

 

Δε μπορεί κάποιος να συγκρίνει σώμα αρσιβαρίστα με σώμα αθλητή στίβου .... διαφορετικοί στόχοι -> διαφορετικά μέτρα σύγκρισης .

 

 

Επεξ/σία από nicoc89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote ξανά: Δεν δέχομαι πως αυτό ειναι οκ αν είσαι επαγγελματίας εκτός αν πάρει απόφαση κάποιος πως θα ειναι για πάντα μέτριος. όχι για το συγκεκριμένο,σαν ιδέα που και εγώ το θεωρώ extreme αλλα και για πολλά άλλα πράγματα ,

 

Σε τι αναφέρεσαι εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...