Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δε πηγαινε για σενα το χασιμο των κιλων γενικοτερα μιλησα !

εγω δε μπορω να καταλαβω τι δε μπορεις να διαχειριστεις σωστα ?? το οτι δε σου ακουγεται καλο να τρως μετα το γυμναστηριο ?? το καλυτερο ειναι ! παρεπιπτοντος , μικρο διαλειματακι κανεις στην δουλεια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Όταν λες στο μπλέντερ αυγό, εννοείς ωμό;

Δε φοβάσαι;

εγω δε μπορω να καταλαβω τι δε μπορεις να διαχειριστεις σωστα ?? το οτι δε σου ακουγεται καλο να τρως μετα το γυμναστηριο ?? το καλυτερο ειναι

Αυτό. Θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απο τι έχω διαβάσει πρέπει να λαμβάνεις Πρωτείνη ΠΡΙΝ το γυμναστήριο και να τρώς υδατάνθρακα Πρωτείνη το συντομότερο μόλις τελειώσεις.

 

Εγώ για πχ και θέλω γνώμες  ..

 

Πρωινό 9 -10 max το πρωί

1 ποτήρι με νερό + λεμόνι Quaker με γάλα ή 2 φέτες μαύρο ψωμί φυστικοβούτυρο με μαρμελάδα ενναλάσω γιατι βαριέμαι + 1 ποτηράκι φυσικό χυμό Καφές.

 

Δεκατιανό Pre workout 12-12:30- > 1 Μπανάνα+2 αυγά

ή εναλλάκτικά να χτυπάω στο μπλέντερ 1 ποτήρι γάλα 1 μπανάνα 1 κουταλιά του γλυκού φυστικοβούτυρο 1 κουταλιά του γλυκού μέλι + 1 αυγό.

Καφές.

 

13:30-15:00 GYM

 

 

Μεσημεριανό 15:30

3 Ασπράδια + Ρύζι η μακαρόνι με κοτόπουλο ή μπιφτέκι γαλοπούλα ή Μπριζόλες . Συνοδευτικα μανιτάρια και Σαλάτα (λάχανο καρότο μαγιονέζα light).

Αυτό το μεσημεριανό θα παίζει μόνο 3 φορές την εβδομάδα μετα την προπόνηση. Τις υπόλοιπες Ψάρι Οσπρια κοκ.

 

Απογευματινό  18:00 2 φέτες γαλοπούλα με 1 φέτα άπαχο τυρί κίτρινο και 2 παξιμάδια.

 

20:00 1 χούφτα αμύγδαλα φουντούκια Οτι έχω σε ξηροκάρπο

 

Βραδινό 21:30 - 22:00 

1 γιάουρτι 2% με μέλι ή λίγα quacker μέσα. Εναλλακτικά Cottage Cheese. 

 

 

Για πείτε πως σας φαίνεται και τι προτείνετε. Θεωρώ οτι είναι ισορροπημένο χωρίς φυσικά να μετράω γραμμάρια και θερμίδες.

Αρχικά βγάζεις τον χυμό...

 

εκτός κι αν πίνεις 2 λίτρα γάλα η πρωτεΐνη μου φαίνεται λίγη στο πρωινό...χώσε μέσα αυγά.

 

Στο δεκατιανό επίσης 2 αυγά σιγά την πρωτεΐνη που έχουν...

 

Στο μετά την προπόνηση τα συνοδευτικά βγάλτα...

 

Στις 20:00 δεν είναι γεύμα αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφ εχεις εθιστει στο φυστικοβουτιρο φιλε αν το  κοψεις σε κοβω να κανεις κανα εγκλημα!

απο το μεσημεριανο σου κ μετα δε τρως καλα σου λεει ο μπος δεν ειναι διατοφη αυτη ! βαλε αλλο ενα γευμα κανονικο  με πολυ πρωτεινη κ λιγους υδατανθρακες , τουμπανο σαλατα πρασινη κ πρωτεινη καθαρη (ψαρι , κοτοπουλο κτλ) εκει κατα της 8 και εισαι κομπλε ! προσθεσε  περισσοτερα ασπραδια - αφαιρεσε χυμους φυστικοβουτιρα κτλ  ..

 

 

φιλε rylez το αυγο δε το χτυπαει μεσα μαζι με τα αλλα , βραστο το τρωει προφανως ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρώω πολύ πριν κοιμηθώ κάθε βράδυ και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Φαγητό δηλητήριο ακούγεται πολύ υπερβολικό. 

 

Φαγητο δηλητηριο μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα σε τετοιες περιπτωσεις γινεται πραγματικοτητα. Να μην αναφερουμε ακραιες περιπτωσεις οπως καρκινος γιατι σε αυτον συμβαλλουν και αλλοι παραγοντες της καθημερινης ζωης, ουτε και προβληματα στο συκωτι και στα νεφρα που προκυπτουν απο την εξτρα επιβαρυνση που τους αναθετουμε λογω των τοξινων της ατελους πεψης. Ας παμε στα ποιο απλα οπως στη κακη ποιοτητα του υπνου και στην πολυ μεγαλυτερη πιθανοτητα για γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση που εχει καποιος με τετοιες συνηθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά βγάζεις τον χυμό...

 

εκτός κι αν πίνεις 2 λίτρα γάλα η πρωτεΐνη μου φαίνεται λίγη στο πρωινό...χώσε μέσα αυγά.

 

Στο δεκατιανό επίσης 2 αυγά σιγά την πρωτεΐνη που έχουν...

 

Στο μετά την προπόνηση τα συνοδευτικά βγάλτα...

 

Στις 20:00 δεν είναι γεύμα αυτό...

Να βγάλω τον φυσικό χυμό; why; τι το κακό έχει; 

 

Αυγά θα βάλω συμφωνώ.

 

Μαγιονέζα οφ οκ  :/ . Αλλά τα μανιτάρια έχουν πρωτείνη..! γιατι να τα βγάλω;

 

Στις 20.00 Θα συμφωνήσω μαζί σας δεν είναι όντως γεύμα και μετά λυσάω με το γιουρτάκι το βράδυ.

Θα χτυπήσω σαλάτα που λέει ο maus με κοτόπουλο ή τόνο.

 

Το φυστικοβούτυρο αν το αφαιρέσω γίνομαι aggresive :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγητο δηλητηριο μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα σε τετοιες περιπτωσεις γινεται πραγματικοτητα. Να μην αναφερουμε ακραιες περιπτωσεις οπως καρκινος γιατι σε αυτον συμβαλλουν και αλλοι παραγοντες της καθημερινης ζωης, ουτε και προβληματα στο συκωτι και στα νεφρα που προκυπτουν απο την εξτρα επιβαρυνση που τους αναθετουμε λογω των τοξινων της ατελους πεψης. Ας παμε στα ποιο απλα οπως στη κακη ποιοτητα του υπνου και στην πολυ μεγαλυτερη πιθανοτητα για γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση που εχει καποιος με τετοιες συνηθειες.

μπορω να πατησω like  για τα μισα απο οσα λες ?? :-)

οκ δε θα παθει καρκινο καποιος που τρωει κ κοιμαται αυτα ειναι πολυ ακραια σεναρια, οσα λες προς το τελος ομως ειναι πολυ σωστα ..

noob φανταζομαι για την τεραστια συσκευασια μιλας  ..  ε για 2-3 μερες τρωγεται , μετα δεν ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noob φανταζομαι για την τεραστια συσκευασια μιλας  ..  ε για 2-3 μερες τρωγεται , μετα δεν ..

 

Τότε χαρά που θα κάνουν τα γατόνια.. !  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι θα παθεις κατι απλα μετα μπαγιατευει δε παει με τιποτα κατω ! 

 

τωρα σε συμπαθησα πολυ  :-)  και γω δε πεταω φαγητο παει ολο σε σκυλακια , γατακια κτλ , μπραβο σου φιλος  ..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγάλω τον φυσικό χυμό; why; τι το κακό έχει; 

 

Αυγά θα βάλω συμφωνώ.

 

Μαγιονέζα οφ οκ  :/ . Αλλά τα μανιτάρια έχουν πρωτείνη..! γιατι να τα βγάλω;

 

Στις 20.00 Θα συμφωνήσω μαζί σας δεν είναι όντως γεύμα και μετά λυσάω με το γιουρτάκι το βράδυ.

Θα χτυπήσω σαλάτα που λέει ο maus με κοτόπουλο ή τόνο.

 

Το φυστικοβούτυρο αν το αφαιρέσω γίνομαι aggresive :P

Ο φυσικός χημός είναι τίγκα στην ζάχαρη...

 

Α έχεις και μανιτάρια...ε κράτα τα τι να σου πω (μην βασίζεσαι στην πρωτεΐνη τους όμως). Απλά έχε στο μυαλό σου ότι στο γεύμα μετά την προπόνηση έχε μόνο πρωτεΐνη και υδατάνθρακα...καθόλου λιπαρά και περιορίζεις όσο γίνεται τις φυτικές ίνες (π.χ. μανιτάρια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε υπόψην σας καμιά σελίδα με συνταγές-προτάσεις; να φτιάξουμε και τίποτα διαφορετικό γιατί βαρεθήκαμε! πιο πολύ κάτι σε πρωινό/δεκατιανό ή απογευματινό.

πχ αυτό με την μπανάνα που πρότεινε ο νίκος ακούγεται τούμπανο!

σήμερα δοκίμασα και τα κλασικά protein pancakes, αλλά μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά και δεν τρελάθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε υπόψην σας καμιά σελίδα με συνταγές-προτάσεις; να φτιάξουμε και τίποτα διαφορετικό γιατί βαρεθήκαμε! πιο πολύ κάτι σε πρωινό/δεκατιανό ή απογευματινό.

πχ αυτό με την μπανάνα που πρότεινε ο νίκος ακούγεται τούμπανο!

σήμερα δοκίμασα και τα κλασικά protein pancakes, αλλά μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά και δεν τρελάθηκα!

Τσέκαρε Link.png Site: εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το μεταπροπονητικό γεύμα είναι στις 22.30 μπορώ να πιω whey συν μια μπανάνα και μετά από κανένα μισάωρο να φάω γιαούρτι 2% με 14γρ. αμύγδαλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...