Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μποσει δεν ψαχνω απλα το ανεφερα! μια στο τοσο που θελω να φαω παω στο μαγαζι και οποια μου γυαλισει εκεινη την στιγμη την παιρνω :P

ειναι ακριβο αλλα πολυ καλο απο οτι ειδα στα nutrtion data

Αν το σκέφτεσαι όντως να πάρεις αυτά τα isolate χίλλιες φορές να πας σε σκόνη...με ίδιο τεμπελάκι θα σου βγαίνει 1,κάτι το scoop αντί για 4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δεν ισχυει αυτο που λες!

http://www.xtr.gr/sokolates/648/OH_YEAH_85gr_(ISS).htm

0 τρανς!

 

αμα λέμε για σοκολάτα των 3,5 euro ναι 

όταν είχα ψάξει some years ago δεν έβρισκες τόσο ευκολα , οι περισότερες είχαν trans

αλλα όπως είπες δεν ειναι για κάθε μέρα (κ απο άποψη κόστους ) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν το σκεφτομαι απλα επειδη αναφερθηκαμε ειπα να ρωτησω για αυτα να ακουσω αποψεις. ειμαι κατα των συμπληρωματων οτιδηποτε και αν ειναι αυτο! ε ναι σοκολατα ειναι στην τελικη αν προσεχεις την διατροφη ποσες να φας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικος σου εχω και πιο ευκολη :P

παιρνεις 3-4 μπανανες τις κοβεις σε μικρα κομματακια και τα βαζεις καταψυξη! λιγες ωρες μετα τα βαζεις σε blender-food processor

και τις χτυπας μεχρι να γινουν κρεμα. μετα αν θες μπορεις να βαλεις μερεντα,κακαο,φυστικοβουτυρο ή οτι αλλο θες για εξτρα γευση και να τα ξαναχτυπησεις! :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι... σε δοχείο μικρό με κόφτη λέτε να υπάρχει θέμα να τα λιώσει ή θέλει μεγάλο δοχείο για 2 μπανάνες;

επίσης αυτό δεν διατηρείτε είναι μιας κατανάλωσης να φανταστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε αυτο που δειχνει στο βιντεο κ προσθεστε σε μικρα κομματακια φραουλες κ ακτινιδια στην καταψυξη !

μετα ολα μαζι στο μπλεντερ ! καλα ενταξει τα λεμε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αλεξ και εγω αυτο κανω ;)

προφ μπορεις να το ξαναβαλεις καταψυξη για αργοτερα!! οσο για τον κοφτη δεν σε νοιαζει το ποσο χωραει αλλα να εχει δυναμη να τις κοψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ και εγω αυτο κανω ;)

προφ μπορεις να το ξαναβαλεις καταψυξη για αργοτερα!! οσο για τον κοφτη δεν σε νοιαζει το ποσο χωραει αλλα να εχει δυναμη να τις κοψει.

ωραία απλά μην κρυσταλώσει είναι το θέμα. Εναλλάκτικά φτιάχνεις το μείγμα και το βάζεις απλά στο ψυγείο .. Και πάλι πηχτό θα γίνει.

Ειδικά αν βάλεις φυστικοβούτυρο έχει πιο πυκνή υφή. Επίσης βάζεις και ελάχιστη νουτέλα / μερέντα για το χρώμα βρε αδερφέ και πάς προπόνηση.. 

 

PS ποιο υγιεινά μέλι αντι για σοκολάτες .. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μπορεις να κανεις πολλα αρκει να χεις ορεξη :P

μπορεις να βρεις πολλα πραγματα πιο υγιεινα απο τις σοκολατες αλλα λεμε για μια φορα στο τοσο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.wikihow.com/Make-a-Homemade-Protein-Shake-Without-Protein-Powder

 

Μια ιδέα για protein shake .γαλα αυγά φυστκοβουτυρο μπανάνα και γλυκαντικη ουσία αν θέλεις..

Αυτο σκέφτομαι για 1-2 ωρες πριν την προπόνηση.

Και μετα κοτοπουλο ρυζι σαλάτα ασπράδια. Για κυρίως γεύμα.

 

Επίσης σε μια κουβέντα που είχα με ένα φίλο μου λεει οτι η πρωτεΐνη απορροφάται καλύτερα το βράδυ..

Το έχω διαβάσει κι εγω κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτεΐνη ορού γάλακτος (whey) απορροφάται γρήγορα από τον οργανισμό, προτιμάται καλύτερα η καζείνη για το βράδυ (την βρίσκεις στο γιαούρτι) 

Άσχετο "φήμες" λένε ότι η β' αλανίνη είναι η κρεατίνη της αντοχής, (χονδρικά) δεσμεύει το γαλακτικό οξύ και δεν προκαλεί κόπωση στους μύες. 
το 'χει δοκιμάσει κανείς; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος, θελει να κανει κοιλιακους καθε μερα (3 συνεχομενες μερες ασκησεις για κατω κοιλιακους (5 set), 4 συνεχομενες ροδα (5x15) για τους πανω). Υπαρχει καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δεν θα μοιρει να σκυψει; Αν ειναι καταπονημενη ή πιασμενη στις αλλες ασκησεις που δουλευουν μαζι και οι κοιλιακοι θα χει θεμα..

 

Μπορει να μην το καταλαβαινουμε αλλα οι κοιλιακοι παιρνουν μερος σε πολλες ασκησεις...

 

3 φορες την εβδομαδα με καλη διατροφη θα ναι μια χαρα...

 

Εγω που αυριο θα παω 7:00 για προπονηση, θα την δω αλλιως μου φαινεται..

 

Σημερα εβρασα 60 αυγα.. Μολις ξυπνησει ο αδερφος θα χουμε αρπαγη... Χαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μερα δεν θα το πρότεινα .Με κάποιο διάλειμμα ενδιάμεσα έτσι ώστε να ξεκουράζονται οι μύες και να εχουμε καλύτερο αποτέλεσμα.

Γενικότερα θέλει διάλειμματα το σώμα και ξεκούραση στις προπονήσεις.

 

Διαβαζω οτι προτείνουν πολυ και το cottage για πριν τον ύπνο. Το γιαούρτι που λεει η Δήμητρα πολυ καλη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...