Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

έφτιαξα το ποιο γαμηστερό καθαρό γλυκό που έχω φάει . παγωτό και smooth για σήμερα το απόγευμα .
από γεύση mind = blown, ούτε το παγωτό που είχα φάει τις προάλλες απο γνωστό μαγαζί με handmade παγωτά της Πάτρας δεν με έστειλε έτσι και δεν κάνω πλάκα. Δοκίμασα απο τα υπολείμματα στο multi .

υλικά 

100γρ φρούτα δάσους
1 σκούπ whey σοκολάτα (syntrax matrix ) <--- αν βάλετε κάποια με μέτρια - χάλια γευση δε φταίω για το αποτέλεσμα
1 βανίλια (που βάζουμε στα κεικ , τη σκέτη στο φιξάκι)
20γρ γάλα 2% (ίσως να μην χρειάζεται , εγώ το έβαλα για τα macros μου)
και ζαχαρίνη. Δοκιμάζεται πόσο γλυκό το θέλετε , άλλος μπορεί να βάλει 1-2 κουταλάκια άλλος καθόλου.


η εκτέλεση απλή , πρώτα τα φρούτα του δάσους στο multi και μόλις αρχίσουν κ λιώνουν προσθέτουμε whey και τα υπόλοιπα και δίνουμε ενα καλο χτύπημα.  
τα φρούτα τα έβγαλα απο την κατάψυξη και όταν τελείωσα με το χτύπημα ηταν έτοιμο για φάγωμα. Αν τα βάλετε ξεπαγωμένα θα πρέπει να το αφήσετε στην κατάψυξη για χ διάστημα μέχρι να παγώσει λίγο.

πρωτεΐνη 25γρ
υδατάνθρακας 10γρ (σάκχαρα 2,6γρ που τα 2γρ ειναι απο την whey λολ)
λιπαρά 1γρ

220calories (βγαίνει όσο δύο μεγάλες μπάλες παγωτού , γέμισε το μισό multi .


ορίστε και φωτογραφία . Πατήστε για να την δείτε καλά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νικος σου εχω και πιο ευκολη :P

παιρνεις 3-4 μπανανες τις κοβεις σε μικρα κομματακια και τα βαζεις καταψυξη! λιγες ωρες μετα τα βαζεις σε blender-food processor

και τις χτυπας μεχρι να γινουν κρεμα. μετα αν θες μπορεις να βαλεις μερεντα,κακαο,φυστικοβουτυρο ή οτι αλλο θες για εξτρα γευση και να τα ξαναχτυπησεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικος σου εχω και πιο ευκολη :P

παιρνεις 3-4 μπανανες τις κοβεις σε μικρα κομματακια και τα βαζεις καταψυξη! λιγες ωρες μετα τα βαζεις σε blender-food processor

και τις χτυπας μεχρι να γινουν κρεμα. μετα αν θες μπορεις να βαλεις μερεντα,κακαο,φυστικοβουτυρο ή οτι αλλο θες για εξτρα γευση και να τα ξαναχτυπησεις! :)

αυτό που έβαλα ειναι high protein low carb/sugars 

οτι πρέπει για απόγευμα/βράδυ κ όποτε θελει ο καθένας

και μπορεί να το φάει και κάποιος που κάνει δίαιτα άνετα (για αυτό το έβαλα κυρίως γιατι υπάρχουν παιδιά που ξεκινάνε διατροφές απότι είδαμε αυτές τις μέρες και θα τους βοηθήσει να περιορίσουν την όρεξη για γλυκό αλλα και να καταλάβουν οτι μπορείς να χαίρεσαι γευσης και χωρίς να τρως σαβούρα. Και απόλαυση και σώμα και υγεία , all in one ).

 

θα μπορούσε να φάει κάποιος και 4 τέτοια τη μέρα κ να μην έχει θέμα (χωρώντας τα στην διατροφή του οχι extra , λολ).

 

αυτό που προτείνεις ειναι κομπλε και νόστιμο αλλα για διατροφή όγκου/cheat meal ή μια στο τόσο αλλα για κάθε μέρα μερέντες ε όχι ρε χαχαχα

 

αθλητές στίβου/κολύμβησης και ότι περιέχει πολύ αερόβιο βέβαια μπορούν να τα τρώνε και κάθε μέρα αυτά χωρίς πρόβλημα . B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω παντα το κανω σκετο! μονο μπανανα!! μερεντα κτλ τα εγραψα για καποιον που θελει να βαλει και απο αυτα :P

απλα καλοκαιρι αντι να φας την μπανανα στην κανονικη μορφη μπορεις να την φας σε παγωτο να σε δροσισει κιολας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeah ! τα σπάει!
αυτά να τα βλέπουμε όσοι λένε οτι δεν μπορούν να κόψουν την σαβούρα!

ιδικά όποιος καπνίζει και το κόψει όπως εγώ θα δει οτι οι καθαρές τροφές ειναι εύγευστες και απολαυστικές ! B)  (μεγάλη μαλακία το τσιγάρο)

αυτό κάνω κ εγώ , γλυκά κ έτσι θα φαω μόνο σε γιορτές και επειδή δεν μου λείπουν δε ξεσκίζομαι
άλλωστε αν τα τρως καθε μέρα χάνουν την αξία τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω δεν ξερω αν θα φαω τουρτα στα γενεθλια μου :P

δεν μου λειπει καθολου το γλυκο! και μια φορα στο τοσο που θελω κατι σε σοκολατα παω παιρνω μια σοκολατα πρωτεινης και τελειωνω! αφου θα τη φαω που θα τη φαω να μου δωσει και κατι εκτος απο γευση ;) (υπαρχουν κατι σοκολατες πρωτεινης που εχουν απιστευτη γευση και ειναι να φας καμια 10αρια μαζι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω αν θα φαω τουρτα στα γενεθλια μου :P

δεν μου λειπει καθολου το γλυκο! και μια φορα στο τοσο που θελω κατι σε σοκολατα παω παιρνω μια σοκολατα πρωτεινης και τελειωνω! αφου θα τη φαω που θα τη φαω να μου δωσει και κατι εκτος απο γευση ;) (υπαρχουν κατι σοκολατες πρωτεινης που εχουν απιστευτη γευση και ειναι να φας καμια 10αρια μαζι :P )

πολυ trans όμως

θα μου πεις απο την κανονική ειναι καλύτερη αλλα όποτε έφαγα την ειδα σαν cheat  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν ισχυει αυτο που λες!

http://www.xtr.gr/sokolates/648/OH_YEAH_85gr_(ISS).htm

0 τρανς!

+ οτι μιλαμε για μια φορα στο τοσο ε δεν μιλαμε για καθε μερα! εγω σκεψου οτι απο τον μαη που εφαγα μια 3bit(τοπ σοκολατα) στο στρατο τα μονα γλυκα που εχω φαει ειναι 3-4 σοκολατες πρωτεινης και λιγη τουρτα τον αυγουστο! και ξανα θυμιζω οτι το περνω οταν θελησω να φαω γλυκο για να μην παρω απλη σοκολατα που δεν θα μου προσφερει τιποτα!!!

 

για αυτο εδω τι αποψη εχετε?

http://www.musclebody.gr/mparesrofhmata/241-cytosport-whey-isolate-rtd.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ισχυει αυτο που λες!

http://www.xtr.gr/sokolates/648/OH_YEAH_85gr_(ISS).htm

0 τρανς!

+ οτι μιλαμε για μια φορα στο τοσο ε δεν μιλαμε για καθε μερα! εγω σκεψου οτι απο τον μαη που εφαγα μια 3bit(τοπ σοκολατα) στο στρατο τα μονα γλυκα που εχω φαει ειναι 3-4 σοκολατες πρωτεινης και λιγη τουρτα τον αυγουστο! και ξανα θυμιζω οτι το περνω οταν θελησω να φαω γλυκο για να μην παρω απλη σοκολατα που δεν θα μου προσφερει τιποτα!!!

 

για αυτο εδω τι αποψη εχετε?

http://www.musclebody.gr/mparesrofhmata/241-cytosport-whey-isolate-rtd.html

Καλές οι σοκολάτες που έδειξες αλλά αν θες καλύτερο label κοίτα και τις quest.

 

Όσο για την isolate σε υγρή μορφή είναι πανάκριβη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μποσει δεν ψαχνω απλα το ανεφερα! μια στο τοσο που θελω να φαω παω στο μαγαζι και οποια μου γυαλισει εκεινη την στιγμη την παιρνω :P

ειναι ακριβο αλλα πολυ καλο απο οτι ειδα στα nutrtion data

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...