Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αστα αυτα , για εχτρα γευση θα συνδιαστει ,το μαθαμε τωρα το κολπο πρωτεινη απο την μαγιονεζα κ καλα :-)

Εγώ με λίγο λαδακι και μπόλικο λεμόνι τον τρώω κ λίγο παξιμαδακι απο δίπλα και γαμαει για βράδυ με κάνα τοστακι η γιαουρτακι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

οκ τα 4 λιτρα γαλα την ημερα ειναι ακραια πραγματα οπως λες γι αυτο την ακουσες εσυ !

πεσ μου κατι πως καταλαβανεις οτι τα αμυγδαλα πχ δε σου προσφεραν τιποτα απο ασβεστιο ?

τρως μονο αυτα μια περιοδο κ μετα πας κ κανεις εξετασεις ?

 

Την εποχη που επινα τα 4 λιτρα γαλα την ημερα πριν πολλα χρονια πισω, δεν ηταν  λαθος κινηση ηταν σωτηρια. Και αυτο γιατι ηταν σε εποχη που το σωμα μπορουσε να αξιοποιησει αυτην την μεγαλη ποσοτητα ασβεστιου για να με παιρνει τωρα να κανω ακραιες βλακειες.
Δεν ειχα κανενα προβλημα στην αφομιωση του και τοτε για μενα ηταν ο μονος τροπος για να ανεβω απο τα 72 κιλα στα 80. Ετρωγα σαν αγελη λυκων μεχρι τοτε και δεν μπορουσα να βαλω επιπλεον κιλα γιατι πηγαινα απο δουλεια σε γυμναστηριο σε καπακι μπασκετ με φιλους μεχρι 23.30 ή δουλεια  μετα μπασκετ καπακι βουνο για τρεξιμο. 
Την ακουσα οπως λες αλλα οχι απο το γαλα αλλα απο αλλου μετα απο καποια χρονια.   B)
 
Δεν κανω εξετασεις ειμαι της παλιας σχολης , παρατηρω τα παντα που αλλαζουν πανω μου, χρησιμοποιω μια αλλαγη στην διατροφη καθε φορα για το χρονικο διαστημα που θα ειμαι βεβαιος για το αποτελεσμα. Στην συγκεκριμενη περιπτωση με τα αμυγδαλα ειχα εμφανη αρνητικα αποτελεσματα στα νυχια , στα δοντια απο την αρχη ενω με την χρηση του λαχανου αυτα δεν υπηρχαν για 9 ολοκληρους μηνες. Οπως ειπα αυτη την εβδομαδα αρχισα να τρωω μικρες ποσοτητες γιαουρτιου και βλεπω βελτιωση ηδη, πραγμα που μπορει να σημαινει οτι ισως δεν χρειαστει για αρκετο χρονικο διαστημα να πιω γαλα. Κασερι δεν τρωω εδω και καμια 10αρια χρονια, τυρι αν και σε μενα λειτουργει για το ασβεστιο αμεσα, εδω και χρονια το αισθανομαι σκουπιδι σαν τροφη γενικοτερα και το αποφευγω.
Τα αμυγδαλα τα τελευταια χρονια ειναι χειροτερα ποιοτικα και ειναι κατι απο παραπανω υποπτα για αφλατοξινες. Ετρωγα μεγαλες ποσοτητες παλια οταν ηταν ακομα καλα ,τωρα εχουν μια αισθηση σκουριας και τα μονα που ξεχωριζουν καπως ειναι η ποικιλια Τεξας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λεμονακι  ειναι οντως σουπερ , οχι ομως μαζι με γιαουρτι μη μπερδευεις τις πρωτεινες ,  μην τρως ψαρια με γαλακτοκομικα μαζι δε κανει ..

 

silve ηλικια ? υψος κιλα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρελαίνομαι για γάλα και γαλακτοκομικά (παλιά που ζούσα με σαβούρα δε τα ήθελα όπως και τα λαχανικά κ οτιδήποτε καθαρό).
αλλα ρε γμτ θολώνει αρκετά το άτιμο και μόνο σε περίοδο όγκου χωράει άνετα + οτι θέλω να μασάω όσο ποιο πολύ γίνεται. Γενικά γουστάρω να τρώω και εφόσον μπορώ να φάω μια Χ ποσότητα που χρειάζομαι για ενα Υ στόχο προτιμώ το μάσημα :-D  

τελικά το γάλα κάνει καλό , κακό ή ειναι σαν όλες τις τροφές ? 
είχα την εντύπωση οτι οι άνθρωποι είμαστε παμφάγοι και ο οργανισμός προσαρμόζεται αναλόγως με τις τροφές που του δίνουμε (μέχρι και δηλητήριο να πίνεις σιγά σιγά θα χτίσεις ανοσία!) 

απόψεις πολλές , τελικά καταλήξαμε κάπου ? αν το γάλα κάνει κακό αυτό σημαίνει οτι και τα γαλακτοκομικά είναι στην ίδια μοίρα ? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρελαίνομαι για γάλα και γαλακτοκομικά (παλιά που ζούσα με σαβούρα δε τα ήθελα όπως και τα λαχανικά κ οτιδήποτε καθαρό).

αλλα ρε γμτ θολώνει αρκετά το άτιμο και μόνο σε περίοδο όγκου χωράει άνετα + οτι θέλω να μασάω όσο ποιο πολύ γίνεται. Γενικά γουστάρω να τρώω και εφόσον μπορώ να φάω μια Χ ποσότητα που χρειάζομαι για ενα Υ στόχο προτιμώ το μάσημα :-D  

 

τελικά το γάλα κάνει καλό , κακό ή ειναι σαν όλες τις τροφές ? 

είχα την εντύπωση οτι οι άνθρωποι είμαστε παμφάγοι και ο οργανισμός προσαρμόζεται αναλόγως με τις τροφές που του δίνουμε (μέχρι και δηλητήριο να πίνεις σιγά σιγά θα χτίσεις ανοσία!) 

 

απόψεις πολλές , τελικά καταλήξαμε κάπου ? αν το γάλα κάνει κακό αυτό σημαίνει οτι και τα γαλακτοκομικά είναι στην ίδια μοίρα ? 

 

 

 

Κάνεις δεν ξέρει :P Έχω ακούσει απο άπειρους να λένε ότι το γάλα δεν κάνει καλό, δεν είναι προορισμένο για να το πίνουν οι άνθρωποι κλπ κλπ. Άλλοι πάλι υποστηρίζουν ακριβώς το αντίθετο. Πιστεύω πρέπει να υπάρχει μέτρο, εγώ προσωπικά πίνω ~1 λίτρο/2-3 ημέρες. Δεν είναι στάνταρ βέβαια αυτό ανάλογα την όρεξη. Α και δεν μπορώ για κανέναν λόγο να το πίνω ζεστό. Μόνο κρύο.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πίνω τα 300ml μου κάθε πρωί παίρνω και τα ~4γρ λίπους μου και "ησυχάζω"
θολώνει το άτιμο λόγω του λίπους του άντε να ζεστάνει λίγο, να τρώμε πιο εύκολα το γιαουρτάκι με τη βρώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γαλα θολωνει αρκετα.Πινω 300ml 1.5% τη μερα γαλα και καθε βραδυ 300γρ 2% στραγγιστο γιαουρτι εδω και ενα μηνα.Οταν δεν επινα φαινοταν οι κοιλιακοι καθαρα.Τελευταια αν και τους λιωνω πιο πολυ και κανω καθαρη διατροφη δεν φαινονται οπως πριν.Μικρο το κακο μιας και ειμαι σε περιοδο ογκου οποτε προεχει να παρουμε κιλακια.Για ξεθολωμα θελει μονο λαχανικα και γενικα ελαχιστο λιπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λεμονακι  ειναι οντως σουπερ , οχι ομως μαζι με γιαουρτι μη μπερδευεις τις πρωτεινες ,  μην τρως ψαρια με γαλακτοκομικα μαζι δε κανει ..

 

silve ηλικια ? υψος κιλα ?

Γιατί το λες αυτό Μαου?

Δεν δουλεύουν μαζί τέτοιες πρωτεΐνες?

Γενικά πίστευα ότι η ουρμπανια μην τρως ψάρι και αυγό/γάλα δεν ίσχυε αλλά από άποψη πρωτεΐνης παίζει τπτ άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι θολώνει το γάλα/γιαούρτι ? Αν δεν ψάχνεται την ακραία γράμμωση είναι κάπως αστείο να αναφέρεται.

για περίοδο γράμμωσης δεν ειναι κ ότι καλύτερο . Σε εμένα για παράδειγμα που σε χαμηλό bf φαίνονται έντονα φλέβες ακόμα και στα δάχτυλα σαν δαχτυλίδια μου το χαλάει .

 

κ όταν λεω να πίνω γάλα κ να τρώω γιαούρτι δε λέμε μισό λίτρο γάλα και ενα γιαούρτι τη μέρα , αν μπορούσα θα έτρωγα τις μισές μου cal απο γιαούρτι με κανέλα

τρελός εθισμός  :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για περίοδο γράμμωσης δεν ειναι κ ότι καλύτερο . Σε εμένα για παράδειγμα που σε χαμηλό bf φαίνονται έντονα φλέβες ακόμα και στα δάχτυλα σαν δαχτυλίδια μου το χαλάει .

 

κ όταν λεω να πίνω γάλα κ να τρώω γιαούρτι δε λέμε μισό λίτρο γάλα και ενα γιαούρτι τη μέρα , αν μπορούσα θα έτρωγα τις μισές μου cal απο γιαούρτι με κανέλα

τρελός εθισμός  :lol: 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι το τελευταίο "εργαλείο" σε μία περίοδο γράμμωσης...αν νομίζει κάποιος ότι έχει εξαντλήσει όλα τα υπόλοιπα, έχει καθαρίσει την διατροφή του σε σημείο να τρώει πατάτα/κοτόπουλο στα περισσότερα γεύματα που λέει ο λόγος τότε οκ ας φύγουν τα γαλακτοκομικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι το τελευταίο "εργαλείο" σε μία περίοδο γράμμωσης...αν νομίζει κάποιος ότι έχει εξαντλήσει όλα τα υπόλοιπα, έχει καθαρίσει την διατροφή του σε σημείο να τρώει πατάτα/κοτόπουλο στα περισσότερα γεύματα που λέει ο λόγος τότε οκ ας φύγουν τα γαλακτοκομικά

ναι ρε , εννοείτε

και σε κάποιους δεν κάνουν καν διαφορά τα γαλακτοκομικά 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο δουλευω 10.00 με 18.00 το λιγοτερο, λεω να σηκωθω 7.00 και να κανω την γυμναστικη μου...

 

Τι λετε?

 

Αν ερθω απο την δουλεια πτωμα πιστευω οτι ουτε με τα μισα δεν θα κανω τις ασκησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε Λιβε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα είναι η κατάσταση, αν κάνεις το γυμ το πρωί θα αντέξεις στη δουλειά τόσες ώρες. 
η δικιά σου δουλειά δεν είναι και ό,τι πιο εύκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα ετσι νομιζω ομως γιατι αν γυρισω μετα δεν θα παω.... 

 

Το θεμα ειναι οτι θα παω νηστικος για προπονηση και λιγο με ανησυχει αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...