Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ωραιος !  στο ειπα τα εχεις τα 110 ανετα κ πας για τα 120 παιχτη !

νικ μαζι σου !  εγω μπορει να μη ξερω ποσα κιλα εχω βαλει καν , δε τα μετραω δεν ασχολουμε ! ακουω το σωμα μου , κανω οσα κιλα μπορω να κανω κ δε με ενδιαφερει στο ελαχιστο ποσα  ειναι αυτα πλεον ..

 

Δεν κάνουμε μονές στην ηλικία μας :D . Όταν νιώσω ότι έχω 105x5 θα το προσπαθήσω. 

 

Σήμερα πάντως ήξερα ότι θα βγούνε γιατί αποφάσισα να τα κάνω όλα σωστά.

 

1) Ήξερα ότι η σωματοδομή άλλαξε λίγο ακόμα καθώς έχασα ένα πόντο στην μέση ακόμα στα 85 κιλά ακριβώς. 

2) Κοιμήθηκα 10 ώρες

3) άραξα 3 ώρες στο κρεβάτι μετά το ξύπνημα

4) Έφαγα 3 μπανάνες και ήπια ένα νεσκαφέ δυνατό πριν πάω gym χρονισμένα σωστά

5) φυσικά 4 λεπτά ελλειπτικό και διατάσεις όλο το σώμα πριν την προπόνηση αλλά αυτό το κάνω πάντα. 

6) Βελτίωσα την τεχνική μου, πολύ σημαντικό είναι το drive από τα πόδια όταν πάμε από στήθος στο ανέβασμα, το σώμα πρέπει να "ταλαντώνεται" ελαφρώς 

7) Έκανα σωστά pre pr set που ζεσταίνουν και σε φέρνουν σε φάση χωρίς να σε κουράσουν μην τραυματισούμε κιόλας, 20x20 , 40,x12, 60x10, 80x3, 90x2, 95x2 , 100x5

8) Έβαλα αυτό να παίζει και μπήκα στο zone. Σκότωνα άνθρωπο σε εκείνη την φάση.

 

Βγήκαν πολύ άνετα με όλη αυτή την προετοιμασία. Πολύ πιο άνετα από ότι περίμενα. Για εμένα 100 κιλά είναι πάρα πολλά κιλά, δεν είμαι πολύ προχωρημένος και είμαι 85 κιλά σωματικό.. δεν έχω πολύ καιρό που γυμνάζομαι και δεν περίμενα με τίποτα να τα κάνω σε αυτή την φάση. Προς τέλος καλοκαιριού το έβλεπα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βγαζω πολλα φωνηεντα σε συγκεκριμενες ασκησεις που το απαιτουν, ακομα και στο stretching. Απλα εκει ειναι φωνηεντα/συμφωνα ευχαριστησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνουμε μονές στην ηλικία μας :D . Όταν νιώσω ότι έχω 105x5 θα το προσπαθήσω. 

 

5) Έκανα σωστά pre pr set που ζεσταίνουν και σε φέρνουν σε φάση χωρίς να σε κουράσουν μην τραυματισούμε κιόλας, 20x20 , 40,x12, 60x10, 80x3, 90x2, 95x2 , 100x5

6) Έβαλα αυτό να παίζει και μπήκα στο zone. Σκότωνα άνθρωπο σε εκείνη την φάση.

 

Βγήκαν πολύ άνετα με όλη αυτή την προετοιμασία. Πολύ πιο άνετα από ότι περίμενα. Για εμένα 100 κιλά είναι πάρα πολλά κιλά, δεν είμαι πολύ προχωρημένος και είμαι 85 κιλά σωματικό.. δεν έχω πολύ καιρό που γυμνάζομαι και δεν περίμενα με τίποτα να τα κάνω σε αυτή την φάση. Προς τέλος καλοκαιριού το έβλεπα.

5 ) πολυ σωστο , μια αλλαγη μονο , βγαλε το σετ αναμεσα στα 90και στα 100 κιλα (αυτο με τα 95 δηλαδη) , και βαλε σετ αναμεσα στα 60 και στα 80 , ειναι πολλα 20 κιλα up

6) σου χω καλυτερο τραγουδι να σκοτωνεις πολλους μαζι οχι εναν :-)

τα 100 κιλα ειναι πολυ δυνατα κιλα ! οκ παιζει ρολο ποσα κιλα ειναι ο καθενας μας δε το συζηταμε , εγω παντως με θυμαμαι μια ζωη τα 100 κιλα στο παγκο να τα θεωρω το οριο αναμεσα στα αντρικα κ στα γυναικεια κιλα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ) πολυ σωστο , μια αλλαγη μονο , βγαλε το σετ αναμεσα στα 90και στα 100 κιλα (αυτο με τα 95 δηλαδη) , και βαλε σετ αναμεσα στα 60 και στα 80 , ειναι πολλα 20 κιλα up

 

 

Αυτό στα 95 ήτανε γιατί είχα να κάνω 95 2-3 μήνες και 100 δεν είχα βάλει ποτέ, ήθελα να δω πώς θα τα νιώσω. 

 

Γιατί να βάλω ανάμεσα στα 60 και τα 80 ρε? και τα 2 τρίχες είναι, έκανα σήμερα 80, μετά τα 100 και έβγαλα 15 επαναλήψεις. Τι θα καταφέρω με τα 70?

 

 

6) σου χω καλυτερο τραγουδι να σκοτωνεις πολλους μαζι οχι εναν :-)

τα 100 κιλα ειναι πολυ δυνατα κιλα ! οκ παιζει ρολο ποσα κιλα ειναι ο καθενας μας δε το συζηταμε , εγω παντως με θυμαμαι μια ζωη τα 100 κιλα στο παγκο να τα θεωρω το οριο αναμεσα στα αντρικα κ στα γυναικεια κιλα :-D

 

Πολλά έχεις όχι μόνο ένα ;) . Εγώ 100 κιλά στον πάγκο δεν περίμενα ότι θα κάνω ποτέ , αλλά τώρα βλέπω ότι με τα χρόνια θα έχω αρκετά παραπάνω, ειδικά όταν είμαι κοντά στα 90 κιλά που είναι ο τελικός μου στόχος στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί να βάλω ανάμεσα στα 60 και τα 80 ρε? και τα 2 τρίχες είναι, έκανα σήμερα 80, μετά τα 100 και έβγαλα 15 επαναλήψεις. Τι θα καταφέρω με τα 70?

 

 

βαλτο αλεξ δεν εχει σημασια ποσες κανεις μην ανεβαινεις 20-20 κιλα μετα τα 60 οταν μαξ εχεις περιπου τα 100 !

αιματωνεις κ ζεσταινεις  καλυτερα ολο το συστημα ..  προσεχουμε τραυματισμους ειμαστε κ σε καποια ηλικια ειπαμε .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορώ για να γυμναστώ με ποιον τροπο δηλαδή είμαι 16,5 και έχω αρκετά κιλά παραπάνω γενικά η σωματοδομή μου είναι μεγάλου ανθρώπου (201cm 130+kg)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντουλαπα εισαι δικε μου...

 

Πω θα μας λες αν αρχισεις γυμναστικη εκανα μια φορα το βαρος σου στα σκουοτ και μεις ουτε στα ονειρα μας...

 

Μπασκετ σκεφτηκες να αρχισεις....?


εκανα γυμναστικη σημερα και τωρα εφαγα μια πατατοσαλατα για γρηγορα, με κρεμμυδι,λιγη μουσταρδα και γιαουρτι...

 

 

Μαζι με την φλουδα, λιγα κρατσ,κρουτσ ακουστηκαν απο το χωμα αλλα δεν μασαμε....

 

Οσο για τα κιλα, πιο μεγαλο ρολο παιζει η ψυχολογια παρα αν μπορεις....

 

Αν εισαι γεματος προβληματα και τα 20 κιλα σου φαινονται βουνο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορώ για να γυμναστώ με ποιον τροπο δηλαδή είμαι 16,5 και έχω αρκετά κιλά παραπάνω γενικά η σωματοδομή μου είναι μεγάλου ανθρώπου (201cm 130+kg)

 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-the-official-fitness-thread/page-651

ψηλε δε μας ξεφευγει τιποτε εδω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μα με τα 40 κιλα που σκουζει καποιος , για μενα μπορει να ειναι ζεσταμα !

και τα κιλα που σκουζω εγω να ειναι ζεσταματακι για καποιον αλλον ! ετσι ειναι αυτα ..

και σε καμμια περιπτωση δεν ειναι θεμα μονο κιλων οπως λες ! αν ειμαστε και οι δυο 80κ  δε σημανει οτι πρεπει να παιζουμε κ τα ιδια , καμμια σχεση , παιζουν και αλλα πολλα μεγαλο ρολο ..

 

και εγω αυτο λεω! οτι δεν παιζουν ρολο τα κιλα! και δεν πρεπει να κοιταμε αυτα :)

 

πηγα παραλια σημερα!! φορεσα το μαγιο μου πηρα το μπ3 ετρεξα 1ωρα και κατι(12χλμ) στην παραλια με βροχη εκανα διατασεις και μια βουτια για τελος και ημουν πασας!!!

το μονο αρνητικο ειναι οτι εβγαλα φουσκαλες στα μεγαλα δαχτυλα των ποδιων!!! αλλα ηταν καυλα και γουσταρα τρελα..!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη γυμναστική στην άμμο .. κάνεις κωλαράκι γρανίτη.. μαζί με τα πόδια βέβαια και το υπόλοιπο σώμα..

Θέλει λίγο προσοχή στα γόνατα όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω διαβάσει ότι το τρέξιμο στην άμμο καταπονεί σε μεγάλο βαθμό τα γόνατα. Ψάχτο σπεκτ.

 

Ο άλλος είναι πάνω από 2 μέτρα και 130 κιλά και ΔΕΝ παίζει μπάσκετ... Τι να κάνει λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απο λιγο που διαβασα παιζει ρολο και σε ποιο κομματι τις παραλιας τρεχεις. παντως οπως και να χει δεν ειναι κατι που θα κανω συχνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μπορώ για να γυμναστώ με ποιον τροπο δηλαδή είμαι 16,5 και έχω αρκετά κιλά παραπάνω γενικά η σωματοδομή μου είναι μεγάλου ανθρώπου (201cm 130+kg)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

βάζω μερικές new να πάρει δύναμη το παλικάρ απο πάνω που ειναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απότι ήμουν εγώ (μισό πρόβλημα κ λιγότερο )

 

έχει πάρει λίγο το στήθος μου (σε 3-4 μηνες θα φαίνεται καλά) που ειναι κ το χειρότερο μου σημείο. Οταν είχα χάσει τα kg δεν είχα στήθος , δεν υπήρχε καν μυς εκεί , δεν ξέρω αν ειχε μέγεθος χαρτοπετσέτας   :-D

ε και μετά δεν το δούλευα πολύ γιατι το λίπος στο στήθος άργησε πολύ να φυγει. Μπορεί να στέγνωνα αλλα εκεί επέμενε και όσο νάνε ηταν άσχημο.

 

κ τα χέρια μου πήραν γιατι πριν μπω στρατό είχα αδύναμους πήχεις που με κρατούσαν πίσω

εκει μέσα μόνο πήχεις γύμναζα χαχαχαχααχαχα 

 

απο διατροφή , όχι δεν κάνω γράμμωση. Αποφάσισα οτι θέλω να φορτώσω πόλυ πράμα πρώτα.

θα βάλω πρώτα αρκετά μυικά κιλά και μετά (όσο ποιο clean γίνεται). 

 

καλή αρχή bro , οτι θες πες μας να σε βοηθήσουμε  B)

 

 

post-212651-0-62587800-1391887945_thumb.jpg

post-212651-0-06050100-1391887948_thumb.jpg

Επεξ/σία από nicoc89
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...