Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις παίξει βαριά κιλά ? εκτός αν κάνεις πλάκα  :lol: 

 

ακου .. υπαρχουν 2 κατηγοριες !

αυτοι που φορτωνουν το κωλο τους , παιζουν στα ορια , νομιζεις θα τους πεταχτουν τα ματια κ οι φλεβες εξω , και δε τους ακουει ουτε ο διπλανος τους , και αυτοι που μπορει να βαζουν γελοια κιλα για τα κιλα τους κ να ακουγονται 5 στενα εξω απο το γυμναστηριο ! εγω ανηκω στην πρωτη κατηγορια κ ας  παιζω βαρια κιλα (για την δυναμη μου παντα ) και η προπονηση ειναι στα ορια σχεδον παντα ..

η εμπειρια μου τωρα κ με βαση οτι ολα αυτα τα χρονια εχω γνωρισει παρα πολλους κ απο τους μεν και απο τους δε , μου λεει πως αυτο εχει να κανει με την ιδιοσυγκρασια και τα χαρακτηριστικα  του καθενος σαν ανθρωπος !

οι πρωτοι δηλαδη κ στην προσωπικη τους ζωη ειναι πιο χαμηλων τονων , διακριτικοι κτλ , οι δευτεροι ειναι φωνακλαδες , σαματατζηδες , επιδειξιες , σκλυλοι που γαυγιζουν δηλαδη ...

υπαρχουν κ οι εξερεσεις παντα βεβαια αλλα εγω μιλαω για τον κανονα κ για την αποψη μου ..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ακου .. υπαρχουν 2 κατηγοριες !

αυτοι που φορτωνουν το κωλο τους , παιζουν στα ορια , νομιζεις θα τους πεταχτουν τα ματια κ οι φλεβες εξω , και δε τους ακουει ουτε ο διπλανος τους , και αυτοι που μπορει να βαζουν γελοια κιλα για τα κιλα τους κ να ακουγονται 5 στενα εξω απο το γυμναστηριο ! εγω ανηκω στην πρωτη κατηγορια κ ας  παιζω βαρια κιλα (για την δυναμη μου παντα ) και η προπονηση ειναι στα ορια σχεδον παντα ..

η εμπειρια μου τωρα κ με βαση οτι ολα αυτα τα χρονια εχω γνωρισει παρα πολλους κ απο τους μεν και απο τους δε , μου λεει πως αυτο εχει να κανει με την ιδιοσυγκρασια και τα χαρακτηριστικα  του καθενος σαν ανθρωπος !

οι πρωτοι δηλαδη κ στην προσωπικη τους ζωη ειναι πιο χαμηλων τονων , διακριτικοι κτλ , οι δευτεροι ειναι φωνακλαδες , σαματατζηδες , επιδειξιες , σκλυλοι που γαυγιζουν δηλαδη ...

υπαρχουν κ οι εξερεσεις παντα βεβαια αλλα εγω μιλαω για τον κανονα κ για την αποψη μου ..

3 κατηγορίες . υπάρχουν κ αυτοί που σηκώνουν τον κώλο τους και ακούγονται 5 στενά έξω  

προσωπικά δεν φωνάζω ούτε φώναζα ποτέ γιατι δε θέλω να με κοιτάζουν , με τσαντίζει

θέλω να μην μου αποσπά τίποτα την προσοχή. Για τις κραυγές των άλλων έχω ακουστικά και κλαιν  B) 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κανε την καθημερηνοτητα σου ευχαριστη, ανεβαινε απο τις σκαλες περπατα εντονα....

 

Για να κάνει ευχάριστη την καθημερινότητα τις πρότεινες να ανεβαίνεις σκάλες; Ρε συ, αυτό σου έρχεται στο νου όταν προτείνεις κάποιον να κάνει ευχάριστη την καθημερινότητα;  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε, ούτε κι εγώ θέλω το σουπερ ντουπερ σώμα. ΑΜΑ το θελήσω όμως... :)

-----------------------------------------

 

Καλα ρε σεις, βάρη χωρίς βογκητά γίνεται; Άμα είσαι σε φάση "δεν μπορώ να κάνω άλλη επανάληψη" ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ε, δε θα φωνάξεις; 

Δεν ξερω για σας, εγώ στο σεξ μπορώ να μη βγάλω κιχ, στα βάρη σκούζω  :-D

 

Οπως είπε ο μαους υπάρχει φωνάζω υπάρχει και φωνάζω. Μουγκρίζει αυτός που κάνει squat με 150 κιλά μουγκρίζει και αυτός που κάνει bicep curl με 18 κιλά αλτήρες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνει ευχάριστη την καθημερινότητα τις πρότεινες να ανεβαίνεις σκάλες; Ρε συ, αυτό σου έρχεται στο νου όταν προτείνεις κάποιον να κάνει ευχάριστη την καθημερινότητα;  :devil:

 

 

Αναλογα τι μου ζηταει...

 

Αν μου ελεγε οτι με πονανε τα ποδια θα της ελεγα για να μην κουραζεσαι πανε με το ανσασερ.....

 

 

Ιστορια..

 

Παω με την πρωην για φαγητο, παλια δεβ λογαριαζα ετρωγα ....

 

Παω και χλαπακιαζω οτι βρω και πινω 4-5 καραφακια τσιπουρο...Παμε σπιτι... Εμενε στον 5ο οροφο, μου λεει ελα να ανεβουμε απο τις σκαλες..Λεω τρελη θα σαι και μπαινω στο ανσασερ, ε μεταξυ 3 και 4ο οροφου εμεινα κλεισμενος μεσα για κανενα μισαωρο.... Οτι να ναι... Ιδρωνα,...Η αλλη με πηρε πρεφα ενω ειχε μπει στο σπιτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπε ο μαους υπάρχει φωνάζω υπάρχει και φωνάζω. Μουγκρίζει αυτός που κάνει squat με 150 κιλά μουγκρίζει και αυτός που κάνει bicep curl με 18 κιλά αλτήρες..

 

Δηλαδή ρε σαλονικοκυπριε, αμα ο τυπας μπορει να σηκωσει 17 κιλα και παραυτα σηκωνει τα 18, τι σε χαλαει να μουγκριζει; Πρεπει να μεινει μουγκος μεχρι να φτασει τα 30 δηλαδις;

Δε σε νιωθω.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι σε λιγο που ανοιγει ο καιρος και θα ανοιξουν τα παραθυρια, θα με παρουν πρεφα σε ολη τη γειτονια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε σαλονικοκυπριε, αμα ο τυπας μπορει να σηκωσει 17 κιλα και παραυτα σηκωνει τα 18, τι σε χαλαει να μουγκριζει; Πρεπει να μεινει μουγκος μεχρι να φτασει τα 30 δηλαδις;

Δε σε νιωθω.

 

 

Είναι ντροπή να μουγκρίζεις στα bicep curls. Απο bench press / πρεσσα και πάνω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εγω ηθελα να σηκωνω μεχρι 60 κιλα στην μπαρα οχι παραπανω αφου τα εφτασα δεν ανεβαινω...

εγω απο μικρος ηθελα να οδηγησω μεχρι Fiat Punto κ οχι παραπανω ! αφου το εκανα δεν ανεβαινω .. :-D :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλα ακυρο δηλαδη? Το επινα μονο και μονο επειδη ηξερα οτι εκανε καλο, οχι οτι με αρεζε.

 

Οσοι δεν εχουν προβλημα με το γαλα, καλα ειναι να το καταναλωνουν σε περιοδους που το σωμα τους ειναι σε καλη κατασταση, γιατι το γαλα εχει την ταση να φρασει το λεμφικο και να επιδεινωνει πρηξιματα στο κεφαλι, στην κοιλια, δυσκολιες στην αναπνοη. Οταν ομως τα προβληματα αυτα δεν υπαρχουν η καταναλωση του ειναι πολυ ευεργετικη για τον οργανισμο, ειναι πηγη νιοτης με ολη την σημασια της λεξης. Ακομα και η λακτοζη ειναι απο τα πολυτιμοτερα ζαχαρα για τον εγκεφαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπε ο μαους υπάρχει φωνάζω υπάρχει και φωνάζω. Μουγκρίζει αυτός που κάνει squat με 150 κιλά μουγκρίζει και αυτός που κάνει bicep curl με 18 κιλά αλτήρες..

ε καλά και τα 150kg ενδεικτικό και random ειναι. Αλλο να μουγκρίζει κάποιος που ειναι 2χ βάρος του και άλλο κάποιος 2μ/100kg (ειναι αστείο εκτός αν ειναι αρχάριος ή chickenleg οπότε του πέφτουν βουνό , λογικό ειναι.) 

 

αν και όπως είπα δεν φωνάζω , ακόμα δεν κατάλαβα τι σας νοιάζει αν και γιατί φωνάζει ο καθένας :mellow: 

ασχολείστε με το τι κάνουν οι γύρο σας όταν προπονήστε ?  

ειναι απλό , φοράς ακουστικά , όπως θα έκανες σε οποιοδήποτε μέρος που είχε θόρυβο και κάνεις δουλειά σου  B) 

 

anyway , όπως κ να χει αυτά δεν θα έπρεπε να μας απασχολούν κ τόσο αφού με ενα σετ ακουστικά ξεμπέρδεψες 

το χειρότερο στο άθλημα ειναι τα κόμπλεξ κ η ζήλια ιδικά των μεγαλυτέρων προς τους μικρότερους (ηλικιακά ) ενώ θα έπρεπε να χαίρονται.

 

πχ κάποιος ασχολείται 20 χρόνια και έχει ενα σεβαστό σώμα(δε λέω για τα τσίρκα που ειναι λες κ δεν έχουν γυμναστεί ποτέ), βλέπει πιτσιρικάδες στα 2 χρόνια να ξεφεύγουν απ το "natural" επίπεδο του σε εμφάνιση/δύναμη κ διαολίζεται ενω θα έπρεπε να χαίρεται που όσο ανεβαίνουν οι γενιές ανεβαίνουν τα genetics κ οι δυνατότητες.

 

ειναι κρίμα να βλέπεις μεγάλους ανθρώπους να κάνουν σα κατίνες , ιδικά τώρα τελευταία το έχω δει αρκετές φορές το έργο και μου κάνει εντύπωση.  :huh: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε, ούτε κι εγώ θέλω το σουπερ ντουπερ σώμα. ΑΜΑ το θελήσω όμως... :)

-----------------------------------------

 

Καλα ρε σεις, βάρη χωρίς βογκητά γίνεται; Άμα είσαι σε φάση "δεν μπορώ να κάνω άλλη επανάληψη" ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ε, δε θα φωνάξεις; 

Δεν ξερω για σας, εγώ στο σεξ μπορώ να μη βγάλω κιχ, στα βάρη σκούζω  :-D

Ελα ρε και τελειως mute  δεν λεει ξενερα ειναι  .

Εγω στα βαρη  οπως  ειπε και ο Αλεξ απο παγκο και πανω  εβγαζα καμια κραυγη στα πολλα κιλα  μονο  ,πλεον επειδη δεν παιζω οριακα ειμαι ησυχος :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα στο διπλα δωματιο κοιμουνται τα αγγελουδια σου, mute is the only choice ;)

 

Στα βάρη δε, η φωνη μου δινει το κατι παραπανω να κανω αλλη μια ελξη όταν το σωμα λεει οτι αλλο δεν παει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...