Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 ΔΙκέφαλο κανω καμψεις με στραβομπαρα, καμψεις σε επικλινή πάγκο, καμψεις στο μηχανημα με το μαξιλαρι και αυτοσυγκέντρωσης. Τρικεφαλο έχω γαλλικές πιέσεις, πιέσεις στην τροχαλια, πιεσεις στην τροχαλια με σκοινί και βυθισεις. 

Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης μπορείς να τις βγάλεις. Τις πιέσεις με το σχοινί για τρικέφαλα βγάλτες και βάλε στη θέση τους και σαν πρώτση άσκηση πιέσεις με κλειστή λαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σχετικά με τα αυγά το πρωι. Τα τρώτε τηγανητά μάτια ;

Όπως σου αρέσει μπορείς να τα φας. Αν τα κάνεις τηγανητά κάντα χωρίς λάδι σε αντικολητικό τηγάνι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές έκανα ένα δίωρο αερόβια, μία ώρα αερόβια με βάρη + μία ώρα Fitbox και σήμερα με ενοχλεί αρκετά η μέση, πιθανότατα λόγω των κιλών μου, επιβαρύνθηκε.

 

Σήμερα το πρόγραμμα έχει βάρη (στήθος-δικέφαλους) και μετά κολύμβηση μία ωρίτσα.

 

Να με ανησυχεί το θέμα της μέσης και να ξεκουραστώ ή να πάω να κάνω κανονικά τα βάρη και να πάω να κολυμπήσω χαλαρά για αποθεραπεία, μιας και η κολύμβηση γενικά βοηθάει σε πόνους από πιασίματα κλπ?

 

Επίσης χθες μετά την προπόνηση (τέλειωσα 10 το βράδυ) έφαγα 2 αυγά, 4 πηρουνιές κιμά, μία μικρή κονσέρβα τόνο, 2 δαμάσκηνα και ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλι. Μήπως ήταν υπερβολή για βράδυ όλα αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις , δουλεύω οικοδομή κάνω βάρη και τρέχω ενίωτε για καμιά δυο ωρίτσες αλλά έντονα. Κάθε μέρα. Τα γεύματά μου είναι 3 πηρουνιές ρύζι , 2 scoops χόρτα , μισή κονσέρβα τόνου, 5 φουντούκια , 2 sticks κανέλας , μια πρέζα πάπρικα και ένα χυμό πορτοκάλι ,το οποίο ξέρουμε ότι από την παροιμία πως είναι σίδερο το βράδυ και χρυσός το πρωί. Επίσης είμαι υπέρβαρος θεωρητικά καθώς το BMI μου το οποίο είναι ένας γενικός αριθμός που βγάζει υπέρβαρους αθλητές του στίβου, το λαμβάνω σοβαρά υπόψιν. Που και που τρέχω κανένα μαραθώνιο και την επόμενη είμαι λίγο πιασμένος στα πόδια, λες να έχω κάποιο θέμα?

 

ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ? (καλοπροαίρετα)

 

Πράγματα που μαθαίνει κανείς από τα φόρουμς για fitness:

 

Όλοι έχουν ατροφικούς δικεφάλους ενώ το στήθος, πλάτη και πόδια είναι υπερτροφικά και πανίσχυρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε copy-paste στο τόπικ με τα ανέκδοτα. Έλιωσα :-)

 

Lroi, το μάμησες ρε φίλε, πάρτο λίγο πιο χαλαρά. Αν σου πήρε 10 μήνες (τυχαίος αριθμός) να βάλει 10 παραπανίσια κιλά, γιατί θες να τα χάσεις σε 1; Το βρίσκεις λογικό; 

 

Χαλαρά που λέμε και στην πόλη μου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις , δουλεύω οικοδομή κάνω βάρη και τρέχω ενίωτε για καμιά δυο ωρίτσες αλλά έντονα. Κάθε μέρα. Τα γεύματά μου είναι 3 πηρουνιές ρύζι , 2 scoops χόρτα , μισή κονσέρβα τόνου, 5 φουντούκια , 2 sticks κανέλας , μια πρέζα πάπρικα και ένα χυμό πορτοκάλι ,το οποίο ξέρουμε ότι από την παροιμία πως είναι σίδερο το βράδυ και χρυσός το πρωί. Επίσης είμαι υπέρβαρος θεωρητικά καθώς το BMI μου το οποίο είναι ένας γενικός αριθμός που βγάζει υπέρβαρους αθλητές του στίβου, το λαμβάνω σοβαρά υπόψιν. Που και που τρέχω κανένα μαραθώνιο και την επόμενη είμαι λίγο πιασμένος στα πόδια, λες να έχω κάποιο θέμα?

 

ΡΕ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ? (καλοπροαίρετα)

 

Ναι, αλλά δεν μου είπες, τελικά να πάω σήμερα για βάρη και για κολύμβηση? :P

 

Επίσης τα sticks κανέλας πώς τα τρώς και γιατί τα τρώς, για να έχεις σηκωμάρες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα πολλά. Εγώ στα 103 ήμουν στυλάκι με 1.90. Το να σε ενοχλεί η μέση δεν είναι κάτι τραγικό. Με την προπόνηση επιβαρύνεται. Εφόσον το πρόβλημα είναι μυικό προτείνω να πάρεις μερικά αντιφλεγμονώδη για καμιά βδομάδα και θα είσαι κομπλέ αν φοβάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παιδιά σχετικά με τα αυγά το πρωι. Τα τρώτε τηγανητά μάτια ;

Όπως σου αρέσει μπορείς να τα φας. Αν τα κάνεις τηγανητά κάντα χωρίς λάδι σε αντικολητικό τηγάνι όμως.
Πιο καλά πως είναι να τα φάω ;τηγανητα η βραστά πετώντας τον κρόκο ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλένετε το τηγάνι? Εγώ προτιμώ να μένει λίγο από μπέηκον επίγευση στα αυγά μου και μπέηκον+αυγά επίγευση στη βρώμη μου με τα αυγά κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τι πλένετε το τηγάνι? Εγώ προτιμώ να μένει λίγο από μπέηκον επίγευση στα αυγά μου και μπέηκον+αυγά επίγευση στη βρώμη μου με τα αυγά κ.ο.κ.</p>

 

Αυτο με τα αυγά ισχυει μονο για το πρωί ; δηλαδή βράδυ κατα τις 10 μετα το γυμναστήριο προτείνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...