Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ. Γιατι το γαλα το λετε σαβουρα; Ειλικρινα δε το εχω καταλαβει.

 

Έλα ντε. Για μένα είναι ξεκάθαρα δηλητήριο, νόμιζα όμως ότι δεν είχαν την ίδια άποψη και οι υπόλοιποι.

 

Το να γυμναστείς είναι σημαντική αλλαγή.

 

Το να αλλάξεις διατροφή τεράστια.

 

Καλό κουράγιο, μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πάντως αυτό με τα βογγητά πρέπει να κάποτε να σταματήσει.Δεν φτάνει μόνο αυτό, όταν τελειώνουν την άσκση αφήνουν επιδεικτικά τα βάρη να πέσουν και να κάνουν θόρυβο....και να προσπαθέις να βγάλεις το HIIT ή να ολοκληρώσεις το σετ σου...


Έλα ντε. Για μένα είναι ξεκάθαρα δηλητήριο, νόμιζα όμως ότι δεν είχαν την ίδια άποψη και οι υπόλοιποι.

 

Το να γυμναστείς είναι σημαντική αλλαγή.

 

Το να αλλάξεις διατροφή τεράστια.

 

Καλό κουράγιο, μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις :)

καλα τετοια "επαναστατικα" αρθρα υπάρχουν άφθονα στο διαδίκτυο, τι περιμενες να γραψει ο "βιολογος", πως θα προωθησει τα βιολογικα προιοντα ; μπορει να υπαρχουν καλλυτερες πηγες ασβεστιου, αλλα οχι και να χαρακτηρισουμε το γαλα δηλητηριο εγω παντως δεν μπορω χωρις γαλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το οτι εσυ δεν μπορεις χωρις γαλα δεν σημαινει οτι κανει και καλο..

τρως κατι το οποιο δεν ειναι φτιαγμενο για εσενα. εκτος αν εχεις τις αναγκες ενος μοσχαριου που μολις γενηθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αυτό με τα βογγητά πρέπει να κάποτε να σταματήσει.Δεν φτάνει μόνο αυτό, όταν τελειώνουν την άσκση αφήνουν επιδεικτικά τα βάρη να πέσουν και να κάνουν θόρυβο....και να προσπαθέις να βγάλεις το HIIT ή να ολοκληρώσεις το σετ σου...

καλα τετοια "επαναστατικα" αρθρα υπάρχουν άφθονα στο διαδίκτυο, τι περιμενες να γραψει ο "βιολογος", πως θα προωθησει τα βιολογικα προιοντα ; μπορει να υπαρχουν καλλυτερες πηγες ασβεστιου, αλλα οχι και να χαρακτηρισουμε το γαλα δηλητηριο εγω παντως δεν μπορω χωρις γαλα...

 

Εντάξει , τα παιδιά είναι χορτοφάγοι . 

 

Κοίτα, αν αρχίσεις και εσύ σοβαρά βάρη, θα βογγάς για να τα βγάλεις. Κάποια πράγματα δε θέλουν ησυχία. Και γιατί να υπάρχει ησυχία? Γυμναστήριο είναι , δεν είναι νεκροταφείο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε. Για μένα είναι ξεκάθαρα δηλητήριο, νόμιζα όμως ότι δεν είχαν την ίδια άποψη και οι υπόλοιποι.

 

Το να γυμναστείς είναι σημαντική αλλαγή.

 

Το να αλλάξεις διατροφή τεράστια.

 

Καλό κουράγιο, μόνο κερδισμένη μπορείς να βγεις :)

Πολυ σωστο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εσυ δεν μπορεις χωρις γαλα δεν σημαινει οτι κανει και καλο..

τρως κατι το οποιο δεν ειναι φτιαγμενο για εσενα. εκτος αν εχεις τις αναγκες ενος μοσχαριου που μολις γενηθηκε

το δεν μπορω μπορει να ακουστηκε λιγο υπερβολικο, το εχω συνηθισει και μου αρεσει. Δεν μπορω να βλεπω ομως τετοιου ειδους αρθρα, δηλαδη μου λετε τωρα οτι ολοκληρη επιστημονικη κοινοτητα δεν κατηγγειλε κατι για το γαλα και βγηκε ο φωστιρας του site να μας ανοιξει τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αυτό με τα βογγητά πρέπει να κάποτε να σταματήσει.Δεν φτάνει μόνο αυτό, όταν τελειώνουν την άσκση αφήνουν επιδεικτικά τα βάρη να πέσουν και να κάνουν θόρυβο....και να προσπαθέις να βγάλεις το HIIT ή να ολοκληρώσεις το σετ σου...

 

έχεις παίξει βαριά κιλά ? εκτός αν κάνεις πλάκα  :lol: 

 

δε λέω για τους μπακαλιάρους που πιάνουν το 10kg αλτήρα και σκούζουν για να το παίξουν οτι προπονούνται 

αλλα όταν κάποιος παίζει 150kg squat++ ή κάποια άλλη βαριά άσκηση με κιλά που προσπαθεί να ξεπεράσει τα όρια του 

και θα βογκήξει και θα φωνάξει γιατι θα πονέσει και θα του φύγει η μαγκιά να βγει η τελευταία rep και στο τέλος θα τα αφήσει να πέσουν η θα τα αφήσει απότομα γιατι θα έχει φτάσει μέχρι fail .

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αυτό με τα βογγητά πρέπει να κάποτε να σταματήσει.Δεν φτάνει μόνο αυτό, όταν τελειώνουν την άσκση αφήνουν επιδεικτικά τα βάρη να πέσουν και να κάνουν θόρυβο....και να προσπαθέις να βγάλεις το HIIT ή να ολοκληρώσεις το σετ σου...

το να σου σπανε τα αρχ@@α τα βογγητα  το καταλαβαινω , και γω μαζι σου !

το να σε αποσυντονιζουν ομως και  μη σε αφηνουν να συγκεντρωθεις  για να μπορεσεις  να βγαλεις το ΗΙΙΤ σου ειναι καπως , δε ξερω λεω εγω τωρα  B)

 

dakon υπαρχει βογγητο και βογγητο !

υπαρχει αυτο τις πραγματικης προσπαθειας που ειναι γαματο !

και υπαρχει αυτο του επιδειξια που κανει σα το  βοδι για να τον κοιτανε ολοι και πεταει τα βαρη σα το κοπανο οπου να ναι ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορά την βρώμη σκεφτόμουν τα δημητριακά με βρώμη .. Quaker ή λέτε την άσπρη σε σκόνη να είναι καλύτερα;

Τα Fitness (Δημητριακά) τά έχει σιχαθεί η ψυχή μου.. Σαβούρα .. ακόμη και τα kellogs καλύτερα μου φαίνονται.

 

Λοιπόν σαν καλή νοικοκυρά έβλεπα σήμερα σε ενα show μαγειρικής ενα ωραίο σνάκ που έκανε με 2 φέτες μαυρο ψωμί χωρίς κόρα μια μπανάνα και δυο κουταλάκια του γλυκού φυστικοβούτυρο (γεμάτα όμως)

 

πήρε τον πλάστη και επλασε την μια φέτα ψωμί ως που έγινε πολύ λεπτή 

Επειτα στην ακρη της κόλλησε την δεύτερη φέτα για να την μεγαλώσει και την έπλασε και αυτή..

Απλωσε το φυστικοβούτυρο στις 2 κολλημένες φέτες που είχαν γίνει ένα..

Εβαλε μέσα την Μπανάνα εκοψε τις ακρούλες που προεξήχαν απο το ψωμί και την τύλιξε με τις φέτες ψωμιού..

 

Επειτα το έκοψε σε ροδελάκια.. και βάζεις και επιπρόσθετα απο πάνω κανέλα ή και μέλι ή και τα 2.

 

Ενα γρήγορο και θρεπτικό σνακ για πριν απο το GYM ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει , τα παιδιά είναι χορτοφάγοι . 

 

Κοίτα, αν αρχίσεις και εσύ σοβαρά βάρη, θα βογγάς για να τα βγάλεις. Κάποια πράγματα δε θέλουν ησυχία. 

βογγητο με βογγητο νομιζω εχει διαφορα και φαινεται ποτε καποιος το κανει επιτηδες.δεν λεω και εγω οταν ειμαι στο τελευταιο σετ μπορει να ξεφυσηξω/φωανξω σε λογικα πλεσια....τωρα το σοβαρα βαρη δεν ξερω ποσα ειναι για τον καθενα εγω ηθελα να σηκωνω μεχρι 60 κιλα στην μπαρα οχι παραπανω αφου τα εφτασα δεν ανεβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να σου σπανε τα αρχ@@α τα βογγητα  το καταλαβαινω , και γω μαζι σου !

το να σε αποσυντονιζουν ομως και  μη σε αφηνουν να συγκεντρωθεις  για να μπορεσεις  να βγαλεις το ΗΙΙΤ σου ειναι καπως , δε ξερω λεω εγω τωρα  B)

εμένα ένας με αποσυντονίζει συγκεκριμένος.. στην αρχή γέλαγα αλλά μετα μου γύρισε σε τσαντίλα..

Δεν ξεφυσάει κάνει τσσσσσσ αλλά σαν τρένο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις παίξει βαριά κιλά ? εκτός αν κάνεις πλάκα  :lol: 

 

δε λέω για τους μπακαλιάρους που πιάνουν το 10kg αλτήρα και σκούζουν για να το παίξουν οτι προπονούνται 

αλλα όταν κάποιος παίζει 150kg squat++ ή κάποια άλλη βαριά άσκηση με κιλά που προσπαθεί να ξεπεράσει τα όρια του 

και θα βογκήξει και θα φωνάξει γιατι θα πονέσει και θα του φύγει η μαγκιά να βγει η τελευταία rep και στο τέλος θα τα αφήσει να πέσουν η θα τα αφήσει απότομα γιατι θα έχει φτάσει μέχρι fail .

 

 

 

οκ και εγω μαζι σου μαλλον παρεξηγηθηκα, εγω δεν αναφερομουν σε αυτα τα ατομα (που δεν εχουμε κιολας στο γυμαστηριο) αλλα στους αλλους που ενω βλεπουν να μπαινει μεσα μια κοπελα ξεκινανε και δεν σταματανε

εμένα ένας με αποσυντονίζει συγκεκριμένος.. στην αρχή γέλαγα αλλά μετα μου γύρισε σε τσαντίλα..

Δεν ξεφυσάει κάνει τσσσσσσ αλλά σαν τρένο..

μαλλον θα εκανε καρατε kick box η κατι παρεμφερες, θυμαμαι στο kickbox ο προπονητης μου ελεγες να κανω και εγω ετσι για να αναπνεω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βογγητο με βογγητο νομιζω εχει διαφορα και φαινεται ποτε καποιος το κανει επιτηδες.δεν λεω και εγω οταν ειμαι στο τελευταιο σετ μπορει να ξεφυσηξω/φωανξω σε λογικα πλεσια....τωρα το σοβαρα βαρη δεν ξερω ποσα ειναι για τον καθενα εγω ηθελα να σηκωνω μεχρι 60 κιλα στην μπαρα οχι παραπανω αφου τα εφτασα δεν ανεβαινω...

οκ , δεν παίζεις βαριά κιλά και απότι λες δεν έχεις έχεις σκοπό να πάρεις σοβαρά την προπόνηση με βάρη ("θέλω να σηκώνω μέχρι 60" ) . Θες να κάνεις κάτι συγκεκριμένο και ειναι δικαίωμα σου , δεν σε κρίνω αλλα όχι δεν μπορείς να καταλάβεις γιατι βογκάν και αφήνουν τα kg απότομα, sorry brah  

 

εμένα ένας με αποσυντονίζει συγκεκριμένος.. στην αρχή γέλαγα αλλά μετα μου γύρισε σε τσαντίλα..

Δεν ξεφυσάει κάνει τσσσσσσ αλλά σαν τρένο..

χααχχαχααχαχχα αυτό το τσσσσσσ 

άλλο γέλιο 

οκ και εγω μαζι σου μαλλον παρεξηγηθηκα, εγω δεν αναφερομουν σε αυτα τα ατομα (που δεν εχουμε κιολας στο γυμαστηριο) αλλα στους αλλους που ενω βλεπουν να μπαινει μεσα μια κοπελα ξεκινανε και δεν σταματανε

ε αν το κάνουν επειδή μπήκε η γκόμενα τότε πάει να πει οτι έχετε τέτοιους και σε αυτούς αναφέρεσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...