Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου κάνει για προσφορά αυτό με το rio mare, δες τις συσκευασίες που είναι 2+1 της ίδιας εταιρίας και της trata.

Το lidl το Σάββατο έχει τόνο κονσέρβα σε ηλιέλαιο 0,99Ε/185g, είχα στοκάρει αρκετά απτις μικρές συσκευασίες με νερό, θα πάρω και απο αυτά τώρα!

 

Επίσης προχτές που πήγα είχε μερικά είδη γυμναστικής ανάμεσα σαυτά και ρόδα κοιλιακών με 5Ε

Επεξ/σία από Porg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν μου κάνει για προσφορά αυτό με το rio mare, δες τις συσκευασίες που είναι 2+1 της ίδιας εταιρίας και της trata.

Το lidl το Σάββατο έχει τόνο κονσέρβα σε ηλιέλαιο 0,99Ε/185g, είχα στοκάρει αρκετά απτις μικρές συσκευασίες με νερό, θα πάρω και απο αυτά τώρα!

 

Επίσης προχτές που πήγα είχε μερικά ήδη γυμναστικής ανάμεσα σαυτά και ρόδα κοιλιακών με 5Ε

Αυτο με τους τονους ειναι μεγαλο θεμα ,επειδη στο διαστημα που κανω διατροφη καταναλωνω 3-4 σε εβδομαδιαια βαση   εχω να πω πως ενω υπαρχουν αρκετες μαρκες στην αγορα  με ευρος τιμων τα rio mare  ειναι τα πιο γευστικα και εχουν την καλυτερη υφη by far ειναι βεβαια και οι πιο ακριβοι (παντα μιλαμε για τονο σε νερο ).

Ο λογος αν δεν κανω λαθος  εχει να κανει με τις ποικιλιες του τονου  που διαφερουν ποιοτικα μεταξυ τους αρκετα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να φάω rio mare, προτιμούσα τα trata γιατί ήταν ελληνικά αλλά πλέον παίρνω του lidl λόγο τιμής

Όντως έχουν διαφορά στη γεύση αλλά μια χαρά τρώγονται και αυτά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριο μαρε και μετα τρατα  ειναι πολυ μπροστα γευστικα καμμια σχεση  ! τα αλλα βρωμανε ψαριλα !

καμμια σχεση ομως κ στην τιμη, πανακριβος ο ριο μαρε .. οποτε διαλεγεις κ παιρνεις ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ ο αποπανω, καποτε ειχαμε αρπαχτει γιατι μου ελεγες οτι θα παθω σκορβουτο επειδη τρωω τονο σε κονσερβα. Αλλα λεμε τωρα... :)

 

Μην παιρνετε αυτους σε ηλιελαιο, πηχτρα σε αχρηστα λιπαρα.

 

Εγω παιρνω τη μαρκα Μασουτη, ειναι αρκετα οικονομικοι. Η γευση τους ειναι πολυ καλη αλλα βεβαια δεν τους τρωω σκετους αλλα σε σαλατα και πραγματικα την απογειωνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το χειμωνα ειμαι τελειως αγυμναστη.

Τα καλοκαιρια κανω ποδηλατο μια ωρα καθε μερα.

 

Επειδη ομως θελω να χασω καποια κιλα απο τη περιοχη των γλουτων, και εξαιτιας μιας φιλης που μου θυμισε πως συνηθως οι δημοι εχουν προγραμματα γυμναστικης κλπ, το εψαξα, τελικά ειχε ο δημος μου και τη δευτερα πηγα στο μαθημα zumba.

Λιγο αργησα να προσαρμοστω αλλά μου φανηκε "ευκολο".

Σημερα ηταν το 2ο μαθημα. Η ωρα περασε πιο ευκολα και ακολουθησα πιο πιστα τη χορογραφια.

 

Μπορω να πω πως δε κανω παρασπονδιες με το φαί. Τρωω το αργοτερο 8 το βραδυ. Μεσημερι φαγητο και σαλατα πρασινη. Απο κρεατα συνηθως κοτοπουλο. Μετρια οσπρια και ψαρι, ελαχιστα φρουτα (δυστυχως) , αρκετα γαλακτοκομικά και προσπαθω να ελατωσω τα ζυμαρικά, ψωμι μαξ 3-4 (;; ) φετες τη βδομαδα (μαζι με το τοστ). Γλυκά μέτρια.

 

 

Το ερωτημά μου: κανα αποτελεσμα θα δω ή τζαμπα ξεκινησα τη zumba?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος οσο πιο καθαρος ειναι τοσο πιο ακριβος ειναι..

 

Οι φθηνη συνυθως ειναι χτυπιμενοι, εχουν καποια μαυρα σημαδια...

 

Γι αυτο και η χαμηλη τιμη..

 

Παρτε σαρδελες σε νερο και τρωτε.. Αντι για τονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τονος οσο πιο καθαρος ειναι τοσο πιο ακριβος ειναι..

 

Οι φθηνη συνυθως ειναι χτυπιμενοι, εχουν καποια μαυρα σημαδια...

 

:shock:

 

Στον επόμενο τόνο  θα γίνει της...

 

 

 

...εξέτασης!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαιρη εχεις ολοκληρο βιβλιο διπλα σου-- aka δημητρα και εχεις αποριες;;

 

Παρτην ενα τηλεφωνο να σου πει το Α και το Ω ....

 

Σημερα πολυ κουραση... Εκανα μπανιο, εφαγα και ξαπλα... Με το ζορι πηγα στην δουλεια.. Εκει κουβαλα αυτο κουβαλα εκεινο...

 

Να χεις τους αλλους ενω εσυ δουλευεις 16:00-24:00 να σε παιρνουν τηλεφωνο ελα για ποτο, εμεις ειμαστε για ποτο, εχει πολυ κοσμο, οταν σχολασεις ελα..

 

Εεε ηρθα σπιτι να κοιμηθω σαν το βοδι, αλλιως ουτε το ποδια μου δεν θα μπορουσα να παρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαίρη, επειδή είχαμε κανει μια παρομοια συζήτηση πριν μηνες, να μιλήσουμε με νούμερα.

 

1 ώρα ζούμπα χάνεις κάπου 300-350 θερμίδες. Άμα καθόσουν κι έβλεπες τηλεόραση θα έχανες 100-150 θερμίδες. Άρα στην ουσία καις 200 επιπλέον θερμίδες. Νομίζεις ότι κάνει τη διαφορά;

 

200 θερμίδες = 20γρ λίπους -αν υποθέσουμε ότι καις ΜΟΝΟ λίπος, που είναι αδύνατο. Αλλά ας πάρουμε την ιδανική περίπτωση. Αν πηγαίνεις 2 φορές τη βδομάδα θα χάσεις 160γρ λιπους το μηνα. Αξιζει;

 

Απ την άλλη, η κούραση που φέρνει η αεροβική μας οδηγεί συνήθως σε περισσότερο φαι. Μια σαλάτα να φας με 1 κουταλιά ελαιόλαδο, να τες οι 200 θερμιδες. Παει το κερδος...

 

Συνοψίζοντας: Αν θες να αδυνατήσεις, να μειώσεις τις προσλαμβανόμενες θερμίδες ΧΩΡΙΣ να μειώσεις τη διατροφικη ποιότητα. Αυξησε φρουτα και λαχανικα και μειωσε ολα τ' αλλα. Ετσι ΚΑΙ χορτασμενη θα νιωθεις ΚΑΙ το σωμα μου θα εχει ολα τα θρεπτικα συστατικα που θελει.

 

Κανε γυμναστικη για τα υπολοιπα οφελη που εχει. Η γυμναστικη που αδυνατιζει ειναι τα βαρη, οχι η αεροβικη, γιατι αυξανοντας τη μυικη μαζα, μενοντας στα ιδια κιλα, μειωνεις το ποσοστο λιπους.

 

Κι οπως ειπε ο Λιβε, εχε τη Δημητρα οδηγο, ξερει αυτη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το χειμωνα ειμαι τελειως αγυμναστη.

Τα καλοκαιρια κανω ποδηλατο μια ωρα καθε μερα.

 

Επειδη ομως θελω να χασω καποια κιλα απο τη περιοχη των γλουτων, και εξαιτιας μιας φιλης που μου θυμισε πως συνηθως οι δημοι εχουν προγραμματα γυμναστικης κλπ, το εψαξα, τελικά ειχε ο δημος μου και τη δευτερα πηγα στο μαθημα zumba.

Λιγο αργησα να προσαρμοστω αλλά μου φανηκε "ευκολο".

Σημερα ηταν το 2ο μαθημα. Η ωρα περασε πιο ευκολα και ακολουθησα πιο πιστα τη χορογραφια.

 

Μπορω να πω πως δε κανω παρασπονδιες με το φαί. Τρωω το αργοτερο 8 το βραδυ. Μεσημερι φαγητο και σαλατα πρασινη. Απο κρεατα συνηθως κοτοπουλο. Μετρια οσπρια και ψαρι, ελαχιστα φρουτα (δυστυχως) , αρκετα γαλακτοκομικά και προσπαθω να ελατωσω τα ζυμαρικά, ψωμι μαξ 3-4 (;; ) φετες τη βδομαδα (μαζι με το τοστ). Γλυκά μέτρια.

 

 

Το ερωτημά μου: κανα αποτελεσμα θα δω ή τζαμπα ξεκινησα τη zumba?

Οπως ειπαν και οι παραπανω οτι κανεις καλο ειναι  απο το να καθεσαι και να μην κουνιεσαι  καθολου σαν μουμια .Ειναι απαραδεκτο ανθρωποι που δεν εχουν σωματικο προβλημα  η' ασθενεια να μην γυμναζονται και να αφηνονται  να γινουν μπαλες με ποδια .Περα απο αντιαισθητικο   που ειναι, φανερωνει και ελλειψη σεβασμου στον εαυτο τους .

Το ιδανικο σεναριο  για τις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι συνδυασμος διατροφης-γυμναστικης με εμφαση στο πρωτο για γρηγορα αποτελεσματα .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...