Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

όταν λες άθερμο; τι θρεπτικά συστατικά περιέχει το μέλι;

 

Να εχει χρησιμοποιηθει απο τον παραγωγο μονο φυγοκεντρηση για την εξαγωγη του και οχι θερμανση. Φυσικα και εμεις οπως ειπε και ο yannis27gr δεν πρεπει να το βαζουμε σε ζεστα ροφηματα.

 

http://diaitisia.gr/symvoules/diatrofi-ell/4585-meli.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
A Η ποσοτητα που προτεινουν δεν κανει απολυτως τιποτα.
 
 
 B Εγω για αρκετα μεγαλα χρονικα διαστηματα επαιρνα βασιλικο πολτο και σε μεγαλυτερες ποσοτητες απο αυτες που επισημα θεωρουνται σωστες και δεν ειδα καμμια ουσιαστικη διαφορα

 

A μεγα λαθος τα οφελει ειναι σημαντικα , κ πολυ μεγαλυτερα απο ενα σωρο αλλα σκευασματα που σου πλασαρουν!

αν εχεις καποιον γιατρο που ξερει κ ασχολειται , ρωτα τον να σου πει για τις μοναδες που παιρνει ο οργανισμος μας απ το συμπληρωμα κολαγονου που σου ποσταρα πιο πανω και θα καταλαβεις για τι κοροιδια μιλαμε !

 

Β . επειδη δε θελω να πω πως λες ψεμματα , θα πω απλα να το κοιταξεις αυτο ..

την διαφορα την καταλαβαινεις απο το να παρεις μεγαλυτερη δοση και μονο, οπως πολυ σωστα ειπε ο λιβε μπορει ακομη κ να τρεμεις , ο παρθενος ειδικα οργανισμος την ακουει για τα καλα !

τωρα οσο αυτα που λες για την γυρη κ τις αλεργειες ειναι αυτονοητα κ ισχυουν και για χιλιαδες αλλες τροφες που μπορει να εχει αλεργια ο οποιοσδηποτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννννννννννηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη,

λες στην Ικαρία να τρώνε από τέτοιο;;;;;  :devil:

 

Στην Ικαρία τη βγάζουν με λιγότερες από 2000 θερμίδες τη μέρα. Έτσι φτάνουν τα 100+. 

 

Δε νομίζω να βρει πολλούς οπαδούς εδώ μέσα ένας τέτοιος τρόπος ζωής. Στους περισσότερους εδώ το fitness έχει γίνει ισότιμο με τα μπράτσα κι αυτά θέλους πολλές θερμίδες + πολύ ζωική πρωτείνη, οπότε υπάρχει μια προφανής αντίθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πικρα αρχισε  οι επομενοι 7 μηνες θα μου μεινουν αξεχαστοι οπως παντα :

 

 

Πρωτεινικη διαιτα (δεν ειναι για αυτους που θελουν να χασουν κιλα  ειναι για να στεγνωσεις κρατωντας οσο το δυνατον περισσοτερο μυικο ιστο  to Holy Grail δηλαδη :P  )

 

 

 

07:30

 

1 scoop πρωτεινη τουλαχιστον 80%plus  καθαροτητα  +80 gr βρωμη+1 ξινομηλο (με οτι τροπους προτιμα ο καθεναςπ.χ blender ολα μαζι ktlp) 

 

8:30 

1 πολυβιταμινη 

10:30

7 ασπραδια τηγανητα χωρις λαδι στο αντκολητικο η' βραστα +170 γρ ρυζι καστανο

 

14:00

180 gr κοτοπουλο στηθος ψητο σκετο ουτε λαδια ουτε τιποτα  (εγω παιρνω βιολογικο αλλα οτι και να βαλεις κανει )+200 γρ ρυζι καστανο η' 300 γρ ψητη πατατα + πρασινη σαλατα ολα σκετα 

 

16:30 

1 scoop  πρωτεινης 

 

20:30

 

180 gr κοτοπουλο η' ψαρι +πρασινη σαλατα +1 παξιμαδι μικρο 

 

22:30 

7 ασπραδια η' scoop πρωτεινης εγω προτιμω το δευτερο 

 

Οι ωρες ειναι προσαρμοσμενες στο δικο μου προγραμμα ,cheat meal  και τετοια  γυναικεια δεν εχει πριν περασουν 3 μηνες .Επισης 1 scoop  πρωτεινης παιρνουμε παντα μετα την προπονηση και εντος μισης ωρας ακομα και αν χρειαστει να κλασουμε την γκομενα αυτο δεν παραλειπεται ποτε :P

Aπριλιο -Μαιο-Ιουνιο- προστιθενται  λιποδιαλυτες πολυ  δυνατοι  με δοσολογια 1 το πρωι το πρωτο πραγμα που θα μπει στον οργανισμο μαζι με νερο  και 2 πριν την προπονηση .

Αυτη η διατροφη ειναι απο διαιτολογο κανοντας τις απαραιτητες εξετασεις πριν,  την δοκιμασα περσι για πρωτη φορα  με εντυπωσιακα αποτελεσματα  και θα την κανω και φετος .

 

Καλο καλοκαιρι να εχουμε :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Φώτη...δεν ξέρω τι macros σου δίνει αυτή η διατροφή αλλά τα λιπαρά είναι σχεδόν ανύπαρκτα ρε συ.

 

Με τι ρυθμό θα πέφτεις κιλά στο περίπου ?

 

Α επίσης αν οι ποσότητες σε καστανό ρύζι είναι με ωμή ζύγιση φούσκωσε το στομάχι μου στην σκέψη μόνο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Φώτη...δεν ξέρω τι macros σου δίνει αυτή η διατροφή αλλά τα λιπαρά είναι σχεδόν ανύπαρκτα ρε συ.

 

Με τι ρυθμό θα πέφτεις κιλά στο περίπου ?

 

Α επίσης αν οι ποσότητες σε καστανό ρύζι είναι με ωμή ζύγιση φούσκωσε το στομάχι μου στην σκέψη μόνο :-D

οχι το ρυζι ειναι ζυγισμενο βραστο .Δεν χανεις πολλα κιλα αυτο ειναι το καλο παιρνεις πολυ πρωτεινη που σε κραταει ειμαι 88 κιλα τωρα και θα παω στα 83-84 στεγνος οπως περσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το ρυζι ειναι ζυγισμενο βραστο .Δεν χανεις πολλα κιλα αυτο ειναι το καλο παιρνεις πολυ πρωτεινη που σε κραταει ειμαι 88 κιλα τωρα και θα παω στα 83-84 στεγνος οπως περσι.

Α...πάλι καλά. Μωρέ αφού σου δούλεψε πέρσι οκ απλά το λέω περισσότερο για λόγους γενικότερης υγείας + ότι σε αυτό που κάνουμε τα λιπαρά παίζουν μεγάλο ρόλο στην ρύθμιση των ορμονών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α...πάλι καλά. Μωρέ αφού σου δούλεψε πέρσι οκ απλά το λέω περισσότερο για λόγους γενικότερης υγείας + ότι σε αυτό που κάνουμε τα λιπαρά παίζουν μεγάλο ρόλο στην ρύθμιση των ορμονών.

Κοιτα μετα το 3μηνο επιτρεπονται cheat meals οποτε παιρνω λιπαρα  απο μπριζολες μοσχαρισιες καθε κυριακη ,τρωω και εξω αρκετες φορες οποτε δεν την γλιτωνεις και απο εκει και μετα στις διακοπες οπου αναγκαστηκα παρεκλινεις .

Επισης το ξεφτυλιζω ολο τον υπολοιπο χρονο ετσι δεν μου λειπει η σαβουρα  και το αποτελεσμα που θελω εγω επιτυγχανεται .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει πιστευετε το freeletics. εχω ξεκινησει 2 μερες τωρα και νιωθω σχεδον πιασμενος παντου.εχω σταματησει κανα μηνα περιπου τωρα το γυμναστηριο λογο αφραγκιας αλλα δε ξερω 40 ευρο 3 1/2 μηνες κατι λεει. Εχει δοκιμασει κανεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρχισα να δουλευω 4 set x max kg(μέχρι τώρα εδώ κ ένα μηνα που άρχισα σοβαρά ) χ10-12reps ή όσες βγούν τέλος πάντων (αλλα δεν έπεφτα κάτω απο τις 10)  χ 4-5 ασκήσεις (ανάλογα μυική) 
μου έφυγε η παναγία αλλα 

1. Τα πρηξίματα ηταν καλύτερα
2. Η προπόνηση δυνατότερη

πριν έπαιζα 50-70-80-100% και κρατιόμουν λίγο για να βγαίνει η προπόνηση αλλα τώρα δεν παίζουν τέτοιες παπαριές , πέρασε ο μήνας , επιστρέφω στα παλιά μου  

ενα διάδρομο θέλω να πάρω να αφήσω το αερόβιο για πριν τον ύπνο τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει πιστευετε το freeletics. εχω ξεκινησει 2 μερες τωρα και νιωθω σχεδον πιασμενος παντου.εχω σταματησει κανα μηνα περιπου τωρα το γυμναστηριο λογο αφραγκιας αλλα δε ξερω 40 ευρο 3 1/2 μηνες κατι λεει. Εχει δοκιμασει κανεις ?

 

Αναλόγως τους στόχους. Άμα είσαι λαπάς και θες να γραμμώσεις/δυναμώσεις, εννοείται ότι αξίζει. Άμα θες σε 2 χρόνια να γινεις διπλός σε όγκο, δε νομίζω. Όσες κάμψεις και να κάνεις, δεν είναι το ίδιο με το να ξεκινήσεις 60 κιλά πάγκο και 2 χρόνια μετά να είσαι στα 120.

 

Βέβαια το κλειδί στον όγκο είναι η διατροφή. 

 

Ουσιαστικά όλες οι προπονήσεις αξίζουν αρκεί να τις κάνεις συστηματικά και να τα δίνεις όλα

 

Το You are your own gym είναι εξαιρετικό βιβλίο για όσους θέλουν να ασχοληθούν με bodyweight ασκήσεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο πλήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα διάδρομο θέλω να πάρω να αφήσω το αερόβιο για πριν τον ύπνο τώρα

 

Σκέψου το ξανά αυτό. Συνήθως, μετά την γυμναστική, ο οργανισμός είναι σε υπερένταση, οπότε είναι πιθανόν να δυσκολευτείς να κοιμηθείς μετά την αερόβια. Εάν θες να εντάξεις αερόβια στο πρόγραμμά σου, θα πρότεινα να την κάνεις το πρωί, κατά προτίμηση χωρίς να έχεις φάει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Mark Lauren είναι κάθετα εναντίον της αεροβικής. 

 

1. Σε μακροχρόνια χρήση προκαλεί φθορά στις αρθρώσεις

2. Οι θερμίδες που καίγονται είναι λίγες 

3. Αφαιρούν ενέργεια από την προπόνηση με αντίσταση

 

Στην ουσία προτεινει να εστιάσουμε αποκλειστικά στη αύξηση μυικής μάζας καθώς αυτό θα προκαλέσει αναγκαστική μειωση λίπους. Αντί για αεροβική προτείνει ξεκούραση και μεγαλύτερη ενέργεια στις προπονήσεις.

 

Λογικό ακούγεται. Συμφωνείτε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Mark Lauren είναι κάθετα εναντίον της αεροβικής. 

 

1. Σε μακροχρόνια χρήση προκαλεί φθορά στις αρθρώσεις

2. Οι θερμίδες που καίγονται είναι λίγες 

3. Αφαιρούν ενέργεια από την προπόνηση με αντίσταση

 

Στην ουσία προτεινει να εστιάσουμε αποκλειστικά στη αύξηση μυικής μάζας καθώς αυτό θα προκαλέσει αναγκαστική μειωση λίπους. Αντί για αεροβική προτείνει ξεκούραση και μεγαλύτερη ενέργεια στις προπονήσεις.

 

Λογικό ακούγεται. Συμφωνείτε;

 

οχι.

 

Η αεροβια δεν ειναι μονο για καψιμο λιπους, κανει και για αλλα πραγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...