Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

ημερα αγωνα σημερα!! κρεβατι απο τις 9.30 χτες!

5.30 ξυπνημα τουαλετα-καφε και πρωινο στις 6!! 8 ξεκινησαμε...

οταν εφαγα λιγο τζελακι για ενεργεια μου κατεστρεψε το στομαχι και εκανα κοντα στα 10 χλμ με το στομαχι να μου κανει περιεργα και να ανακατευεται!! στο 10-11χλμ παθαινω κραμπες και στις 2 γαμπες ταυτοχρονα! σταματαω πιανω τις γαμπες για 2δευτερολπετα ριχνω 2 χριστο-παναγιες και συνεχιζω!! απο κει κει μετα σε καθε ανηφορα με επιαναν οι γαμπες και αλλαζα πατημα μηπως και σταματησουν να με πονανε!! αν δεν ειχα αυτα τα δυο θα ειχα παει πιο καλα !παρολα αυτα πετυχα τον αρχικο μου στοχο να πεσω κατω απο 2 ωρες!!!

σημερινος απολογισμος! 1.59.40(με το ρολοι μου 1.59.31) θεση 10 στους 120+ στην κατηγορια μου!! για 1ος αγωνας πολυ καλα!!

λεπτομερειες εδω

http://connect.garmin.com/activity/439308286

 

ΥΓ: οι αλλοι 3 τις 4αδας του τιμ βγηκαν 2ος με 1.49.30 16ος με 2.06 και 20ος με 2.12.09

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια να ρωτησω:

για να αυξησω τις θερμιδες μου μεσα στη μερα, εκτος της μικρης αυξησης στις ποσοτητες καθε γευματος, θα βοηθουσε να προσθεσω ξηρους καρπους με μελι σαν pre-workout meal τις μερες προπονησης ή θα μου χαλαγε τον ρυθμο αυξησης καθαρων μυικων κιλων?

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο σαν pre-workout, οπως πχ μπανανες με ασπραδια που ειδα οτι τρωει ο alex_000? Απλως σκεφτομαι οτι τρωω ηδη 10 ασπραδια(+1-2 κροκους) μεσα στη μερα και δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν καλη μια υπερκαταναλωση. Κατα τα αλλα δεν εχω θεμα να τα φαω αν χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω:

για να αυξησω τις θερμιδες μου μεσα στη μερα, εκτος της μικρης αυξησης στις ποσοτητες καθε γευματος, θα βοηθουσε να προσθεσω ξηρους καρπους με μελι σαν pre-workout meal τις μερες προπονησης ή θα μου χαλαγε τον ρυθμο αυξησης καθαρων μυικων κιλων?

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο σαν pre-workout, οπως πχ μπανανες με ασπραδια που ειδα οτι τρωει ο alex_000? Απλως σκεφτομαι οτι τρωω ηδη 10 ασπραδια(+1-2 κροκους) μεσα στη μερα και δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν καλη μια υπερκαταναλωση. Κατα τα αλλα δεν εχω θεμα να τα φαω αν χρειαστει.

Αν το τελευταίο γεύμα σου πριν την προπόνηση είναι κοντά στην προπόνηση δεν χρειάζεσαι κι άλλο γεύμα κοντά σε αυτήν. Ο Άλεξ το κάνει αυτό επειδή κάνει intermittent fasting. Αν θέλεις να αυξήσεις τις θερμίδες σου κοίταξε για ποιότικότερες τροφές και άσε το μέλι καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ο γευμα: 4 ασπραδια + 1-2 κροκους + 250ml γαλα 0% + 60gr βρωμη + μιση κ.σ. μελι
2ο γευμα: 2 τοστ ολικης με 2 φετες τυρι το καθενα τρικαλινο 10% λιπαρα
3ο γευμα: 150gr ψητο κοτοπουλο + 112gr καστανο ρυζι + πρασινη σαλατα με 1 κ.σ. ελαιολαδο
4ο γευμα(μετα την προπ.): 6 ασπραδια + 1 μπανανα μεγαλη
5ο γευμα: 100gr ψητο κοτοπουλο + 2 μετριες πατατες βραστες + σαλατα πρασινη +1 κ.σ ελαιολαδο
6ο γευμα: 200gr γιαουρτι 0% + 1 φρυγανια ολικης
 

Με μικρες αποκλεισεις αυτο βγαζει περιπου 190/292/70 στις 2.600 θερμιδες

Γενικα ξερω τι βελτιωσεις παιρνει, απλα ας πουμε για πρακτικους λογους δεν μπορω να καθαρισω κι αλλο το δεκατιανο μου, σε αυτη τη φαση με το προγραμμα που εχω. Ειναι αλλαγη που θα γινει στο μελλον ομως.

Η διατροφη δουλευει προς το παρον, αλλα πειτε μου μια γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ο γευμα: 4 ασπραδια + 1-2 κροκους + 250ml γαλα 0% + 60gr βρωμη + μιση κ.σ. μελι

2ο γευμα: 2 τοστ ολικης με 2 φετες τυρι το καθενα τρικαλινο 10% λιπαρα

3ο γευμα: 150gr ψητο κοτοπουλο + 112gr καστανο ρυζι + πρασινη σαλατα με 1 κ.σ. ελαιολαδο

4ο γευμα(μετα την προπ.): 6 ασπραδια + 1 μπανανα μεγαλη

5ο γευμα: 100gr ψητο κοτοπουλο + 2 μετριες πατατες βραστες + σαλατα πρασινη +1 κ.σ ελαιολαδο

6ο γευμα: 200gr γιαουρτι 0% + 1 φρυγανια ολικης

 

Με μικρες αποκλεισεις αυτο βγαζει περιπου 190/292/70 στις 2.600 θερμιδες

 

Γενικα ξερω τι βελτιωσεις παιρνει, απλα ας πουμε για πρακτικους λογους δεν μπορω να καθαρισω κι αλλο το δεκατιανο μου, σε αυτη τη φαση με το προγραμμα που εχω. Ειναι αλλαγη που θα γινει στο μελλον ομως.

Η διατροφη δουλευει προς το παρον, αλλα πειτε μου μια γνωμη.

 

Είσαι σε πολύ καλό δρόμο και ποιοτικά η διατροφή είναι καλή.

 

Το μόνο που θα άλλαζα είναι η σαλάτα και το λάδι να φύγουν από το 5ο γεύμα και να πάνε στο 6ο.

 

Από τα μάκρος σου βλέπω πως υδατάνθρακα σε παίρνει πολύ ακόμα για να τον αυξήσεις...βάλε πράμα. Αύξησε βρώμη και τις πατάτες. Οι πατάτες ειδικά είναι αρκετά λίγες...σκέψου ότι "πρέπει" να έχει το γεύμα που τις έχεις από τις μεγαλύτερες/την μεγαλύτερη ποσότητα υδατάνθρακα μέσα στην ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε, θα κανω αυτες τις αλλαγες και βλεπω.

Επισης ξεχασα να πω οτι στη θεση του κοτοπουλου βαζω 2 φορες τη βδομαδα σολωμο ή περκα ή μπακαλιαρο και αλλη μια συκωτι μοσχαρισιο ή απαχο βραστο μοσχαρι.

Ολα αυτα τηρουμενων των αναλογιων ωστε να βγαινουν τα macros οπως τα εγραψα πριν

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρως τρικαλινο  κ φοβασαι τους ξηρους καρπους κ το μελι μη σου χαλασουν την αυξηση των καθαρων μυικων κιλων ! οκ ..

καταρχην βγαλε απο το μενου τελειως φρυγανιες τρικαλινα κτλ  , το γαλα ποτε 0% , αλλα με λιγα λιπαρα !

κ βαλε ψαρι τονο ,σολομο, βακαλαο κτλ αυγα τρωγε και 20 την μερα αν τα μπορεις ,δεν εχεις θεμα , για ασπραδια μιλαμε εννοειται  .. επισης τις μπανανες πριν την προπονηση οχι μετα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειδες τι γραφω αλλα ειπα οτι αμεσος σκοπος μου ειναι να καθαρισω το δεκατιανο που ξερω οτι παιρνει μεγαλες βελτιωσεις αλλα το εχω κρατησει ετσι για πρακτικους λογους μεχρι τωρα λογω προγραμματος και φρυγανια τρωω μια τη μερα που ειναι και ολικης αλλα θα την σταματησω.

 

Επισης, εγραψα πιο πανω οτι εχω ψαρι/ απαχο μοσχαρι (και ισως οσπρια 1 φορα στις 10-15 μερες) στη διατροφη μου.

 

Προφανως φοβαμαι το μελι και τους ξηρους καρπους μην μου χαλασουν την καθαρη αυξηση μυικων κιλων και αυτο δεν αναιρειται απο το γεγονος οτι τρωω προς το παρον τρικαλινο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ψαρια τα ειδα μετα , οταν εγραφα το μηνυμα δεν το ειχες γραψει !

τωρα για τα αλλα που λες τι να πω ? μια χαρα τρωγε τρικαλινο κ οχι  καρπους με μελι  μη σου χαλασουν την αυξηση !

θα σου πω μονο κατι ασχετο εκανες μεγαλη μ@@κια που ελλατωσες την πυγμαχια για τα βαρη , αυτα τα 2 πανε  μαζι !

  μη παρεξηγηθεις ρε φιλικα στο λεω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγουμαι ρε συ αραξε... Κουβεντα κανουμε.

 

Την πυγμαχια με τα βαρη τη συνδυασα για ενα 6μηνο σε full ρυθμους( σε καποια φαση εκανα 8 προπονησεις τη βδομαδα) αλλα δεν εβγαινε με τιποτα απο καποιο σημειο και μετα απο θεμα απαιτησεων του προγραμματος μου εξω απο το Gym.

Δηλαδη δεν τη σταματησα λογω κουρασης αλλα κυριως λογω προγραμματος σχολης, που ειναι πολυ απαιτητικη, δυστυχως.

 

Τα βαρη οσο να ναι εχουν πολυ πιο ελαστικο ωραριαιο προγραμμα απο τις συγκεκριμενου ωραριου προπονησεις που εκανα στην πυγμαχια.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για βασιλικο πολτο τι γνωριζετε? Τον εμαθα προσφατα και ακουγεται οτι κανει θαυματα! Εχει δοκιμασει κανεις? Αλλα ειναι πανακριβος. 10 γρ 10 ευρω!

 

http://www.healingpowerpharmacy.gr/simpliromata-diatrofis/eidika-diatrofika-simpliromata/basilikos-poltos/Apivita-basilikos-poltos-10G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για βασιλικο πολτο τι γνωριζετε? Τον εμαθα προσφατα και ακουγεται οτι κανει θαυματα! Εχει δοκιμασει κανεις? Αλλα ειναι πανακριβος. 10 γρ 10 ευρω!

 

http://www.healingpowerpharmacy.gr/simpliromata-diatrofis/eidika-diatrofika-simpliromata/basilikos-poltos/Apivita-basilikos-poltos-10G

Αναλογικά με το κόστος "για αυτό ακούγεται ότι κάνει θαύματα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για βασιλικο πολτο τι γνωριζετε? Τον εμαθα προσφατα και ακουγεται οτι κανει θαυματα! Εχει δοκιμασει κανεις? Αλλα ειναι πανακριβος. 10 γρ 10 ευρω!

 

http://www.healingpowerpharmacy.gr/simpliromata-diatrofis/eidika-diatrofika-simpliromata/basilikos-poltos/Apivita-basilikos-poltos-10G

 

Πολυ καλος αν θα ησουν μελισσα. Επειδη ομως δεν εισαι καλυτερα τα λεφτα σου δωστα καπου αλλου που θα πιασουν περισσοτερο τοπο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...