Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οι τραπεζοειδείς ανέβηκαν level. Ενας κοινός φίλος που πάει στο gym ρώτησε τον αδερφό μου προχτές τι χάπια παίρνω και όταν τον είπε ο bro ότι είμαι τελείως natural γιατί το λές αυτό κτλ, του είπε ότι τραπεζοειδείς χωρίς βοηθήματα δεν παίρνουν έτσι.

 

Η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα και εγώ, πήρανε πολύ πραμα .. Στην φώτο από κάτω είμαι σε εντελώς χαλαρή στάση , χωρίς να σφίγγω η να σηκώνω καθόλου ούτε τραπς ούτε ώμους, αλλά είναι με pump εν ώρα προπόνησης. Άρχισε να γίνεται και ένας εμφανής διαχωρισμός τραπεζοειδή - ώμου. 

 

Κατα τα άλλα ακολουθώ την συμβουλή του boss και τρώω ασπράδια και μπανάνες μαζί με τριπλό εσπρέσσο pre-workout. Μιλάμε για πολύ turbo καταστάσεις.. μεγάλη διαφορά με το αδειο στομάχι νιώθω σαν να μπορώ να περάσω μέσα από τοίχους. 

 

 

 

c6b7.jpg

 

 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλα ...που ειναι ωρε το ταβανι για σενα δεν υπαρχει?

 

Εγω εκανα μου φαινεται μαλακια που ακομα δεν πηρα τα αυγα.....

 

Αυριο θα τιον δαχτυλοσω αυτον που εκανα την παραγγελια να μαθει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Άλεξ...γενικά ο διαχωρισμός ώμου τραπεζοειδών είναι σκέτη ομορφία  :-D...

 

In other news βρήκα ένα μαγαζί στο κέντρο (κοντά στην Αθηνάς για όσους ενδιαφέρονται) όπου έχουν υγρά παστεριωμένα ασπράδια, κρόκους και ολόκληρα αυγά. Θα πάω την Δευτέρα να πάρω ένα από το καθένα και αν μου αρέσουν θα πέσει στακάρισμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλα μπραβο Αλεξ!
Αυτη η αναβολικη ορμονη σας εκτοξευει. Ευγε!

 

 

οτι και να κάνει η αναβολική ορμόνη.. και παλιά γυμναζόμουν τέτοια τραπς δεν είχα ποτέ. Ο λόγος είναι οτι με το full body βαράω traps με shrugs 3-4 φορές την εβδομάδα και πολύ βαριά (για εμένα και το επίπεδό μου εννοώ). 

 

50 κιλους αλτήρες > drop σε 30 > drop se 20 - 2 σετ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

οτι και να κάνει η αναβολική ορμόνη.. και παλιά γυμναζόμουν τέτοια τραπς δεν είχα ποτέ. Ο λόγος είναι οτι με το full body βαράω traps με shrugs 3-4 φορές την εβδομάδα και πολύ βαριά (για εμένα και το επίπεδό μου εννοώ). 

 

50 κιλους αλτήρες > drop σε 30 > drop se 20 - 2 σετ. 

 

50κιλους και νομίζω είχες γράψει κάνεις και peak contraction στα shrugs....θέλουν δεν θέλουν θα πάρουν έτσι. Έχω κι εγώ καλούς traps αλλά θα με βάλεις στο τέλος στο τριπάκι να φύγω από τις 15άρες reps και να πιάσω κανάν πιό βαρύ αλτήρα/μπάρα και να καταλήξω να έχω τους τραπεζοειδείς του coleman  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50κιλους και νομίζω είχες γράψει κάνεις και peak contraction στα shrugs....θέλουν δεν θέλουν θα πάρουν έτσι. Έχω κι εγώ καλούς traps αλλά θα με βάλεις στο τέλος στο τριπάκι να φύγω από τις 15άρες reps και να πιάσω κανάν πιό βαρύ αλτήρα/μπάρα και να καταλήξω να έχω τους τραπεζοειδείς του coleman  :-D

 

Με τους 50 κιλους βαράω 5-6 επαναλήψεις αλλά ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ αργά με τέρμα contraction επάνω και τέρμα κατέβασμα κάτω. Τα τραπς τα κάνω περίπου 3-3-3

 

Γενικά σχεδόν όλα τα drop set εδώ και κάτι μήνες έτσι τα κάνω, το πρώτο σετ είναι πολύ βαρύ , πολύ αργό (σκέψου 3-2-3 καταστάσεις) και λίγα reps. Τα επόμενα είναι 10 reps +

 

εσύ αν τα κάνεις αυτά που έχεις τέρμα γενετική προδιάθεση για traps τα τραπς σου θα γίνουν σαν lats χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιμη οταν μεγαλωσεις θα ρθω να σε ζητησω, οχι για το σωμα σου αλλα για την πειθαρχια σου στη διατροφη.

Μπραβο συνεχισε ετσι!

 

Χαχα ευχαριστω. Με τη διατροφη εχω μπει σε τρελο τρυπακι πλεον.

Απλως μεχρι πριν 1,5 μηνα αν και εκανα πολυ δυνατες προπονησεις στο gym δεν εβλεπα μεγαλες διαφορες κυριως λογω του box που μου εκοβε σιγουρα αρκετα και της μη μετρημενης διατροφης, οπου ηταν στα ορια της (αρκετα) υποθερμιδικης. Τωρα εχω περιορισει πολυ το box και εχω επικεντρωθει full στα βαρη με υπερθερμιδικη, τερμα μετρημενη.

 

 

Αlex πολυ δυνατος! Μπραβο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχωσα πρωτη φορα παγκο ελευθερα (παλια επαιζα smith) και στο 2ο σετ, δεν επιασα καλη ισορροπια και στα δεξια μου φευγε πιο πολυ με αποτελεσμα να τραβηξω τον ωμο γιατι το περισοτερο βαρος εγερνε εκει. Αμα ρε therock με τους τραυματισμους σου! :P Και εκανα και warm up sets να φανταστειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλες μαλλον παραπανω κιλα...

 

Στο σμιθ σε ξεγελαει η ασκηση...

 

Καλυτερα λιγοτερα κιλα και σωστη τεχνικη παρα αυτο,,,

 

Μετα θα κλαις τον ωμο, τωρα μπορει να σε φαινεται αστειο γιατι ειναι μικρο το κακο αλλα μετα ...

 

Τα κρακ κρουκ θα πανε και θα ερχονται, προσεχε...

 

Το ζεσταμα πως το εκανες επαιξες πχ 30, 50 80 % περιπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...