Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοτε με την πρωτη ευκαιρια πρεπει να αλλαξεις δουλεια αλλιως επιβαρυνεις πολυ τον σκελετο σου και γενικα τον οργανισμο σου .

 

 

Καλα αυτο θα γινει δεν με πολυ κοβω ...

 

Ολο υπερωριες, σημερα παλι 9ωρο, ειμαι κοματια.. Ολη την ωρα ορθιος. Εκατσε οταν πηγα εγω ενας εργατης και του ειπε πανε για διαλλειμα μην καθεσαι εδω..

 

Ταχα εγω ειμαι κατι παραπανω απο τους εργατες και πρεπει να δειχνω το παραδειγμα... Εγω 24 χρονων με 5 μηνες στην δουλεια με 0 εμπειρια να συμμορφωσω και να πω στον αλλον που ειναι εκει 10 χρονια μην κανεις αυτο, ειναι και 40 χρονων... 

 

Ελα ξανα αυριο 12.00 η ωρα αν αλλαξει κατι θα σε παρω τηλεφωνο λες και ειμαι διανυκτερευον γιατρος ενα πραγμα.... Εγω θα σηκωθω θα φαω, θα κανω την γαματη γυμναστικη μου και 12.00 ο κοσμος να χαλασει θα παω..

 

Σημερα ειχαμε τις επιπτωσεις απο την χτεσινη προπονηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πρέπει να λειτουργούν γυμναστήρια 24ωρα.
μεγάλη ξενέρα να γυρνάς σπίτι να τρως και να πρέπει να περιμένεις να χωνέψεις για να πας γυμναστήριο και απλά αυτό, έτσι απλά να κλείνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν open 24/7 αλλα στο εξωτερικό (πχ στο America)
Αν και θα μου άρεσε , εδώ στην Ελλάδα δεν θα είχε νόημα , λίγοι θα πήγαιναν ,εδώ με το ζόρι πάνε την ημέρα. 
Η φάση ειναι οταν βλέπεις 55-60 χρονών τύπο τούμπανο να τον ζηλεύεις και να σου λέει έρχομαι απο τη δουλειά (ξεφόρτωμα στη λαχαναγορά ) και να βλέπεις άλλους 20-20κάτι να σέρνονται .
 

Πέρα απ τις πλακίτσες κ τα μπριζόματα που γουστάρω να βάζω, για να μιλήσω λιγο σοβαρά , αν το αγαπάς θα το κάνεις και με πυρετό (λέμε τώρα).

άσχετο αλλα υπάρχει γυμναστήριο στο εξωτερικό ονόματι "peak performance" και χρεώνει 8000$ / 45 μέρες
χαχχαχαχαχαχα μπα σε καλό τους βραδιάτικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά τις 00 "ανοίγουν" οι ταβέρνες και τα σκυλάδικα 


 

Πέρα απ τις πλακίτσες κ τα μπριζόματα που γουστάρω να βάζω, για να μιλήσω λιγο σοβαρά , αν το αγαπάς θα το κάνεις και με πυρετό (λέμε τώρα).
 

μόνο στο γυμ μη πας και κολλήσεις τους υπόλοιπους ...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πας να παρεις τα λεφτα σου πισω κ να φυγεις!  αυτοι δεν ειναι επαγγελματιες μπακαλιδες ειναι  !

γι αυτο ο κοσμος παει σε αλυσιδες κ οχι σε συνικοιακα και μετα κλαινε οτι δεν εχουν δουλεια κ κλεινουν !

πολλα Joe Weider ειναι ολη νυχτα 24ωρο , κ κλεινουν το πολυ 2-3 μερες το χρονο και αν ..

με 130 ευρο το χρονο παρακαλω ! και ο μπακαλης ζηταει κατι 200αρες το 6μηνο και κλεινει κ οποτε του καυλ@@σει !

ρε λουκετο  ρε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το δικό μου κλείνει 23:00 (αυτό που πάω προσωρινά , θα επιστρέψω στο παλιό μου soon)

τουλάχιστον γλυτώνω τα 80-90euro απο τα εισιτήρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι "παππούδες" έχουν φουλ ενέργεια ενώ τα πιτσιρίκια σέρνονται, αντιλαμβανόμαστε ότι είναι από την σωστή διατροφή, έτσι δεν είναι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι "παππούδες" έχουν φουλ ενέργεια ενώ τα πιτσιρίκια σέρνονται, αντιλαμβανόμαστε ότι είναι από την σωστή διατροφή, έτσι δεν είναι;

Based much, γερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα μπραβο στο ελληνοπουλο Elias Theodorou που διαπρεπει στην κατηγορια του με ρεκορ 8-0 σε ενα πολυ δυσκολο αθλημα

https://www.youtube.com/watch?v=j3bF2RFssyA#t=741

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιαννη. Εινα ο τροπος που μεγαλωσατε και ο τροπος που μεγαλωνουν/σαμε εμεις σχεδον ολοι..

 

Μην παθει τιποτα τα παιδι αστω..

 

Ενω παλια στηννδουλεια απο μικροι...

 

Τρωω και προπονηση σε κανενα μισαωρο...χτες απο την υπερενταση δεν μπορουσα να κοιμηθω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οι "παππούδες" έχουν φουλ ενέργεια ενώ τα πιτσιρίκια σέρνονται, αντιλαμβανόμαστε ότι είναι από την σωστή διατροφή, έτσι δεν είναι;

όχι όλοι οι παππούδες , κάποιες περιπτώσεις (που ειναι άξιες θαυμασμού  B) )

 

και για να γράψουμε κ τα αρνητικά 

 

στην πλειοψηφία τους οι μεγαλύτερης ηλικίας που έχω δει προσπαθούν υπερβολικά να εκτελούν τέλεια τις ασκήσεις που "ξεχνάνε" να βάλουν βάρος και να ζοριστούν με αποτέλεσμα ανεξαρτήτου διατροφής να μοιάζουν σαν ρέγκες ή αγύμναστοι. ( ο καθένας έχει τους στόχους του αλλα αυτό καταντάει αστείο)

 

Και μετά μόλις δουν μια extreme αλλαγή σε λίγες ημέρες, πόσο μάλλον λίγους μήνες απο κάποιον νεαρής ηλικίας που είχε σταματήσει για τον Α/Β λόγο (το σώμα όμως θυμάται) του κολλάνε τη στάμπα του φαρμάκου.

 

το βασικό ειναι οτι κάποιοι πιτσιρικάδες ειναι φάση γυρνάω όλη νύχτα μπηδάω , πίνω  και μετά στα καπάκια με 1-2 ώρες ύπνο προπόνηση. Σαν τους κάγκουρες που έρχονται Σαββάτο βράδυ gym , λίγο πριν βγουν για να κουνήσουν καμια 300ριά φορές τα 5kg αλτηράκια μήπως και φανεί στην έξοδο τους οτι γυμνάζονται λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ

 

αλλα υπάρχει και η άλλη φάση που σέρνονται γιατι απλά δεν έρχονται για σοβαρή δουλειά και βαριούνται (στο παλιό μου gym άνθρωπος που δεν έφευγε με ζαλάδα απο την προπόνηση ηταν σα τη μύγα μες το γάλα)

 

και η διατροφή παίζει ρόλο αλλα για να είμαστε σωστοί , ο πιτσιρικάς που τρώει καλά αλλα και οτι του τη βαρέσει απο σαβούρα(γλυκά για παράδειγμα ) γιατι ο μεταβολισμός βαράει κόφτες και δε νιώθει, θα πηγαίνει σα δαιμονισμένος στην προπόνηση σε σχέση με τον άλλο που θα έχει φάει λιγο ρυζάκι με κρεατάκι  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα μπραβο στο ελληνοπουλο Elias Theodorou που διαπρεπει στην κατηγορια του με ρεκορ 8-0 σε ενα πολυ δυσκολο αθλημα

https://www.youtube.com/watch?v=j3bF2RFssyA#t=741

 

 

Έλληνας δεν λέω, αλλά δεν παίζει να ξέρει κάποια ελληνική λέξη εκτός απο το ΩΠΑ! :D

 

Μακάρι να το κερδίσει το TUF και να προχωρήσει στο UFC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...