Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βραχε τα τηγανητα αποφυγε τα οσο μπορεις και μην τρως.Αλλα το να φας και ενα γλυκο η κανα βαρυ φαγητο(παστιτσιο/μουσακα) μια φορα στις 2 βδομαδες δεν εγινε τιποτα.Τα τηγανητα δεν ειναι μονο οτι παχαινουν αλλα ειναι παρα πολυ ανθυγειινα.Παστιτσιο/μουσακας αν μπουν καλα υλικα και κρεμα με χαμηλων λιπαρων γαλα ειναι και απολαυστικα και δεν παχαινουν οσο νομιζουμε.

Το παστιτσιο με το τσιγαρισμενο κιμα? Ή ο μουσακας με τις τηγανιτες μελιτζανες?

αυτο το στραγγιστο τοταλ μονο τζατζικι τρωγεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο παστίτσιο δεν χρειάζεται να τσιγαρίσεις κιμά το κάνεις και με κιμά γαλοπούλας για πιο ελαφρύ αν θέλεις.

 

λοιπόν έφτασα 75-75.5 κιλά (απο 72) στρόγγυλα και έχουν δείξει οι μύες ακόμη καλύτερα πάνω μου και κυρίως ώμοι.. έχασα σε γράμμωση λιγουλάκι αλλά χαλάλι ..

Η κατανομή κιλών έγινε πολύ καλά και δεν συσωρεύτηκε το λίπος στην κοιλιά ..αυτό είναι πολύ καλό.

 

Σήμερα που είχα στήθος μπάρα κολλημένος 70χ8 και 80χ4 αλλά χωρίς κάποιον απο πάνω μου.

είναι ψυχολογικό γιατι έχω στο μυαλό μου μην κολλήσω μόνος μου..

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που εκανα προπονηση το πρωι..

 

10 ωρες δουλεια.. Ορθιος..

 

Κομματια ειμαι.. Βασικα οταν πηγα στην δουλεια ημουν καπως απο την γυμναστικη.. Ετρεμαν τα ποδια μου... Αυριο μαλλον θα κλαιω..

 

Πριν λιγο εφαγα φασολακια... Μπανακι και ξαπλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δυσανεξία στη γλουτένη αλλά όχι κοιλιοκάκη. Δοκίμασα μία φορά από ένα άτομο που είπε ότι έφτιαξε ψωμί με ζέα και δυστυχώς μου προκάλεσε τα γνωστά συμπτώματα. Επειδή το άτομο δεν είναι πλήρως αξιόπιστο, δεν μπορώ να πω με απόλυτη σιγουριά αν έβαλε μόνο ζέα ή όχι.

 

Αν τύχεια θα ξαναδοκιμάσω για να είμαι 100% σίγουρος. Προς το παρόν πάντως, δεν θεωρώ τη ζέα τροφή που δεν προκαλεί πρόβλημα σε άτομα με δυσανεξία στη γλουτένη.

 

 

Δοκιμασε για σιγουρια αυτο
 
 
ειναι νοστιμο εγω παλια το ετρωγα, αλλα εδω και καιρο χρησιμοποιω μονο καστανο ρυζι για να αποφευγω τελειως την γλουτενη. 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παστιτσιο με το τσιγαρισμενο κιμα? Ή ο μουσακας με τις τηγανιτες μελιτζανες?

αυτο το στραγγιστο τοταλ μονο τζατζικι τρωγεται :)

Μελιτζανα δεν τρωω και κυμα τρωω πολυ σπανια.Παστιτσιο με μακαρονια ολικης και κρεμα χαμηλων λιπαρων και αναλογως μουσακας.Η γευση παραμενει.

 

Μπραβο παιχταρα prof.80χ4 ειναι παρα πολυ καλα.Για παραπανω εχε ατομο απο πανω.Κιλα περνεις αλλα τουμπανιαζεις.Ας χαθει και λιγη γραμμωση εκεινη θα φανει οσο μεγαλωνουν οι μυς και πεφτει το λιπος.

 

Εγω ειμαι στα 61 κιλα και βαραω 3 reps τα 70 και 2 τα 75.Παντα με ατομο απο πανω.

 

live ξεκουραση θες και κανα 10ωρο υπνο να στρωσεις.Εγω σημερα με το ψωφοκρυο και τη βροχη εκανα 500 καμψουλες στο σπιτι ακουγωντας μουσικουλα και κομπλε.

 

Maus κλασικα γομαρι εισαι :P :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατανομή κιλών έγινε πολύ καλά και δεν συσωρεύτηκε το λίπος στην κοιλιά ..αυτό είναι πολύ καλό.

 

Απλώς πολύ καλό; Ονειρεύομαι να το πω μια μέρα για μένα...

 

Silverado, το δικοκο σιταρι (αυτο δηλαδη που σημερα ονομαζουμε ζεα, δεν εχουμε ιδεα αν ειναι το ιδιο μ' αυτο που ελεγαν οι αρχαιοι) εχει γλουτενη. Λιγοτερο απο το κλασικο σιταρι, αλλα εχει. Αποφευγω δια ροπαλου οτι εχει γλουτενη, ειναι αισχρο να τρως ωραια και καλα το φαγητο σου και μετα απο 2 ωρες να εχεις συμπτωματα τροφικης δηλητηριασης. 35 χρονια εζησα ετσι, no more! :)

 

Σε λιγο εχει ποδια. Καταραμενη Τεταρτη!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που εκανα προπονηση το πρωι..

 

10 ωρες δουλεια.. Ορθιος..

 

Κομματια ειμαι.. Βασικα οταν πηγα στην δουλεια ημουν καπως απο την γυμναστικη.. Ετρεμαν τα ποδια μου... Αυριο μαλλον θα κλαιω..

 

Πριν λιγο εφαγα φασολακια... Μπανακι και ξαπλα...

Eσυ στο εχω ξαναπει και μονο που πας gym με την δουλεια που κανεις   εισαι ηρωας .Εγω στην θεση σου δεν θα πηγαινα και εαν πηγαινα θα εκανα κατι πολυ χαλαρο  ,πρεπει να προσεχεις παρα πολυ  γιατι οι επιπτωσεις που ειναι βεβαιο πως θα εχεις θα σου βγουν αργοτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες...

 

Δεν μπορω να κανω κατι αλλο..

 

Την γυμναστικη μ αρεσει... Δεν την αφηνω...

Την δουλεια ειναι αναγκαιο να παω...

Σημερα θα αγορασουμε και φυστικοβουτηρο..

 

Θα μπαινει στο πρωινο να γουσταρουμε...

 

Σημερα παλι το ιδιο σχεδον ωραριο αλλα σημερα προπονηση δεν εχω..

 

Αλλωστε ειναι 4 μερες αν δω τα σκουρα τις δυο τις βαζω σαββατοκυριακο...

 

Η δουλεια απαιτει δυναμη, αλλα πρεπει και γω να χω καποιες βασεις και να μην δειχνω οτι δεν μπορω...

 

Εγω με το φαι εχω θεμα τωρα που παω μεσιμερι..

 

Παιρνω μαζι μου 2 σαντουιτσακια, σημερα φαγητο-> φασολακια 1 μηλο και ενα τυροψωμο...ολα αυτα σχεδον ανα δυωρο..

 

Το βραδυ κανονικο φαγητο.. Αυτο καπου 21:00 στην καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερες...

 

Δεν μπορω να κανω κατι αλλο..

 

Την γυμναστικη μ αρεσει... Δεν την αφηνω...

Την δουλεια ειναι αναγκαιο να παω...

Σημερα θα αγορασουμε και φυστικοβουτηρο..

 

Θα μπαινει στο πρωινο να γουσταρουμε...

 

 

καλά θα κάνεις.. εκτός απο την ενέργεια που δίνει θα σου κόψει και την πείνα για αρκετές ώρες οπότε μην το απλώσεις σε μια φρυγανίτσα..

Εγώ τρώω 4 φορές /εβδομάδα 3 φέτες μαύρο ψωμί με φυστικοβούτυρο και βάζω μια λεπτη΄στρώση μαρμελάδα.. Είναι απλά τέλειο αλλά αυτο είναι και υποκειμενικό.

Calve πάρε ή όποιο θέλεις χωρίς ζάχαρη .. (μην πάρει κανένα Skipy το οποίο ναι μεν είναι οργασμός στη γεύση αλλά έχει πολλά πρόσθετα)

 

@ Maus τούμπανος .. 

 

Και ένα ωραίο αρθράκι απο NYT για τις μπάρες πρωτείνης..

http://www.nytimes.com/2014/01/29/dining/protein-bars.html?smid=fb-nytimes&WT.z_sma=DI_ALI_20140129&bicmp=AD&bicmlukp=WT.mc_id&bicmst=1388552400000&bicmet=1420088400000&_r=0

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...