Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος κανένα τρικ για εξαπλό κοιλιακό??

εγώ αυτή την στιγμή έχω 4 στην γράμμωση :D

ευκολο

easy-six-pack.jpg

η

ksekardistikoi-koiliakoi-07.jpg
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος κανένα τρικ για εξαπλό κοιλιακό??

εγώ αυτή την στιγμή έχω 4 στην γράμμωση :D

αμέ  σου χω το μαγικό τρικ της χιλιετίας!

στάκαρε tren..+stan.. να γουστάρεις ! τρολολολολολολ

 

σοβαρά τώρα: 

μπορείς να καθαρίσεις περισσότερο την διατροφή σου,να μειώσεις υδατάνθρακα, να αυξήσεις το αερόβιο , χίλια δύο που θα σε φέρουν ποιο κοντά στα low bf (και έτσι να δεις 6pack)

 

το βασικό όμως ειναι η κατάσταση που βρίσκεσαι , το οτι βλέπεις 4 κοιλιακούς δεν μου λέει κάτι αν είσαι αδύνατος ας πούμε, ούτε μπορούμε να σου δώσουμε κάποια συγκεκριμένη συμβουλή (εκτός του να πέσεις ποιο κάτω σε bf).

αν θες δώσε μας stats να καταλάβουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάε ζέα. 

 

Επειδη το αλλο θεμα κλειδωθηκε, αυτο που κυκλοφορει τωρα ως Ζεα δεν ειναι η πραγματικη Ζεα που χρησιμοποιουσαν οι Αρχαιοι και ηταν πολυτιμη τροφη. Ζεα δεν υπαρχει ποια πουθενα.
Παντως ακομα και αυτο ειναι πολυ καλυτερο απο τα συνηθισμενα αλευρα που χρησιμοποιουμε.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλωσσα τηγανιτη εχει καθολου πρωτεινη? Μου κανε σημερα η θεια μου με κουρκουτι, και μιλαμε μπορω να την φαω με το κιλο, πιο νοστιμη και απο τηγανιτο φιλετο κοτοπουλο! Μετραει ομως?

 

Παρεπιπτωντος, warm up set μετρανε φουλ, οντως πρεπει να κοπανιεμαι που τοοσ καιρο δεν τα κανα και ευχαριστω που με ξυπνησατε και με παρακινησατε να παρω λιγο μπρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι ζωικες τροφες εχουν πρωτεινη σε ικανοποιητικη ποσοτητα.

 

Για την γλωσσα λες? Σιγουρα θα χει πρωτεινη, αλαλ το γεγονος οτι ειναι τηγανιτη ειναι μεγαλος συμβιβασμους αναλογιας πρωτεινης, κορεσμενων λιπαρων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το άλλο θέμα κλειδώθηκε, δεν κόβουμε τις βλακείες εδώ ? Είπαμε να κάνουμε ένα αστείο. 

 

Αν νομιζεις οτι ειναι βλακεια κατι που αφορα μια τροφη που ειναι ανεκτη απο ατομα που παρουσιαζουν δυσανεξια στην γλουτενη μπραβο σου.
Εγω δεν συνεχιζω το θεμα, ενημερωσα οτι δεν υπαρχει σημερα πουθενα Ζεα.
Αλλα συμφωνω οτι αυτο που πωλειται ως Ζεα ειναι ανεκτο απο αρκετα ατομα που εχουν δυσανεξια στην γλουτενη αλλα πρεπει να αποφευγεται τελειως απο τα ατομα που εχουν κοιλιοκακη, οπως και οτιδηποτε εχει ακομα και ελαχιστη ποσοτητα γλουτενης.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα το ειδα το θεμα ! ε ρε τι χανουμε οσοι δεν ασχολουμαστε με την ενοτητα μπλα - μπλα  ..

απο δω και περα μπαινει ειδοποιηση ! τελος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν νομιζεις οτι ειναι βλακεια κατι που αφορα μια τροφη που ειναι ανεκτη απο ατομα που παρουσιαζουν δυσανεξια στην γλουτενη μπραβο σου.
Εγω δεν συνεχιζω το θεμα, ενημερωσα οτι δεν υπαρχει σημερα πουθενα Ζεα.
Αλλα συμφωνω οτι αυτο που πωλειται ως Ζεα ειναι ανεκτο απο αρκετα ατομα που εχουν δυσανεξια στην γλουτενη αλλα πρεπει να αποφευγεται τελειως απο τα ατομα που εχουν κοιλιοκακη, οπως και οτιδηποτε εχει ακομα και ελαχιστη ποσοτητα γλουτενης.

 

 

Έχω δυσανεξία στη γλουτένη αλλά όχι κοιλιοκάκη. Δοκίμασα μία φορά από ένα άτομο που είπε ότι έφτιαξε ψωμί με ζέα και δυστυχώς μου προκάλεσε τα γνωστά συμπτώματα. Επειδή το άτομο δεν είναι πλήρως αξιόπιστο, δεν μπορώ να πω με απόλυτη σιγουριά αν έβαλε μόνο ζέα ή όχι.

 

Αν τύχεια θα ξαναδοκιμάσω για να είμαι 100% σίγουρος. Προς το παρόν πάντως, δεν θεωρώ τη ζέα τροφή που δεν προκαλεί πρόβλημα σε άτομα με δυσανεξία στη γλουτένη.

 

Ρε συ βράχε, σε αγώνες κατεβαίνεις; Φάε τηγανητά, δεν είναι ανάγκη να το κάνεις κάθε μέρα αλλά μην πας στο άλλο άκρο. Ειπαμε να μετρας θερμιδες/μακρος αλλά εσύ έγινες πολύ ψείρας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραχε τα τηγανητα αποφυγε τα οσο μπορεις και μην τρως.Αλλα το να φας και ενα γλυκο η κανα βαρυ φαγητο(παστιτσιο/μουσακα) μια φορα στις 2 βδομαδες δεν εγινε τιποτα.Τα τηγανητα δεν ειναι μονο οτι παχαινουν αλλα ειναι παρα πολυ ανθυγειινα.Παστιτσιο/μουσακας αν μπουν καλα υλικα και κρεμα με χαμηλων λιπαρων γαλα ειναι και απολαυστικα και δεν παχαινουν οσο νομιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...