Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νικ αν βαριεσαι εσυ , βαριεται κ ο αλλος να σου απανταει και παει λεγοντας !

συζητηση κανουμε απλα εδω κ τιποτε αλλο !

ααα και δε ξερει κανεις κανεναν ..

η συζήτηση πρέπει να περιλαμβάνει λόγια που έχουν ειπωθεί και όχι ότι μας έρχεται στο μυαλό ιδικά αν δεν γνωρίζουμε τον άλλο όπως είπες. 

 

δεν μίλησα για πρέζες , synthol και τόσα άλλα που γράφτηκαν 

κάτι που το θεωρώ άξιο λύπησης και δεν με αντιπροσωπεύει ούτε σε παράλληλο σύμπαν βαριέμαι να το σχολιάσω . (εδώ είναι η βαρεμάρα ,με νιώθεις ?  )

 

είπα την άποψη μου και ήμουν σαφής , τώρα αν διαβάζουμε τα μισά απο όσα γράφει ο άλλος συζήτηση δεν γίνεται και βαριέμαι να αναπαράγω διπλά αυτά που γράφω .  (πάλι το έκανα) 

 

δεν τσακωνόμαστε ρε μάγκες αλλα cool λίγο με αυτά που γράφεται .. μη το παραμαμάμε B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Warm-up sets δεν κανω ποτε. Μονο λιγο HIIT διαδρομο και καμμια διατασουλα. Αλλα σημερα, ηταν ολοι οι διαδρομοι πιασμενοι, και μπηκα και χωρις διατασεις και του δωσα να καταλαβει...

Ρε συ πηγες για μυικη αυτοκτονια? Τι κανεις?

απαπα αναριγησα μονο που το διαβασα, αεροβιο ζεσταμα ενα 5' μπορεις να το κανεις οχι αποκλειστικα στο διαδρομο, αλλα κ στο ελλειπτικο κ στο ποδηλατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε νικ ομως εγω ομως δεν σου ειπα κουβεντα για τετοια , αντιθετος ειπα πως μπορεις  πολυ φυσικα να εχεις καλη ποιοτητα ζωης ακομη κ στα 60 σου, και ο αλεξ που μιλησε για πρέζες , synthol κτλ πιστευω πλακα εκανε χιουμορ κ μονο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οποιος δεν κάνει  warm ups sets και δεν το παίρνει σοβαρά, πάει γυρεύοντας. Επίσης χάνει τρομερή ευκαιρία κρατώντας καλή τεχνική να του μείνει στον εγκέφαλο σωστά η κίνηση και να αποφύγει στο μέλλον λανθασμένα μοτίβα καθώς και να αναπτύξει το Mind-muscle connection

 

εγώ κάνω και διατάσεις πριν τα βάρη. Αντιλαμβάνομαι την σημασία των διατάσεων διαφορετικά λόγω των ετών που έκανα πολεμικές τέχνες. Δεν υπάρχει καλύτερη πρόληψη για τραυματισμούς. 

 

Όσους γουστάρουν τον Klokov ορίστε μια ένδειξη τι παίζει πριν αρχίσει να βαράει. Δεν νομίζω να ασχολιόταν αν "έχανε δύναμη" για την main προπόνηση όπως λένε οι urban legends και το bro science. 

 

 

δεν θέλει πάνω από 10 λεπτά. Άλλο τα warm up σετς μετά. Χρειάζονται φυσικά και αυτά. 

η συζήτηση πρέπει να περιλαμβάνει λόγια που έχουν ειπωθεί και όχι ότι μας έρχεται στο μυαλό ιδικά αν δεν γνωρίζουμε τον άλλο όπως είπες. 

 

δεν μίλησα για πρέζες , synthol και τόσα άλλα που γράφτηκαν 

κάτι που το θεωρώ άξιο λύπησης και δεν με αντιπροσωπεύει ούτε σε παράλληλο σύμπαν βαριέμαι να το σχολιάσω . (εδώ είναι η βαρεμάρα ,με νιώθεις ?  )

 

είπα την άποψη μου και ήμουν σαφής , τώρα αν διαβάζουμε τα μισά απο όσα γράφει ο άλλος συζήτηση δεν γίνεται και βαριέμαι να αναπαράγω διπλά αυτά που γράφω .  (πάλι το έκανα) 

 

δεν τσακωνόμαστε ρε μάγκες αλλα cool λίγο με αυτά που γράφεται .. μη το παραμαμάμε B) 

 

 

Φίλε αν και φυσικά τις πρέζες και τα synthol τα είπα για πλάκα, εσύ είπες κάτι πολύ πιο βαρύ, είπες ξεκάθαρα ότι προτιμάς να πεθάνεις παρά να είσαι ραμολιμέντο. Ε σου πρότεινα μια εναλλακτική καλύτερη από τον θάνατο, αναβολικά και γυμναστική στα 60.. Τι χαλιέσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οποιος δεν κάνει  warm ups sets και δεν το παίρνει σοβαρά, πάει γυρεύοντας.

¨Οποιος δεν κάνει  warm ups sets κ διατασεις δεν εχει σοβαρη σχεση με το αντικειμενο ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε νικ ομως εγω ομως δεν σου ειπα κουβεντα για τετοια , αντιθετος ειπα πως μπορεις  πολυ φυσικα να εχεις καλη ποιοτητα ζωης ακομη κ στα 60 σου, και ο αλεξ που μιλησε για πρέζες , synthol κτλ πιστευω πλακα εκανε χιουμορ κ μονο !

το ξέρω κ εγώ δεν το έγραψα για εσένα .

επίσης ξέρω οτι έκανε πλάκα αλλα νταξ το ξεφτιλίσαμε το θέμα .

 

ειπα ενα απλό πράγμα οτι η γνώμη μου ειναι αυτή "υπο αυτές τις συνθήκες" 

δεν είπα ούτε οτι θέλω να πεθάνω πριν τα 60 γενικά , ούτε οτι θα πλακωθώ στα φάρμακα γενικά , αλλα αν φτάσω στην ηλικία του που δεν θα έχω να χάσω τόσα πολλά.

 

είπα οτι απ την αποστειρωμένη ζωή και να φτάσω 90 προτιμώ να την ζήσω στο full όπως μου αρέσει και ας μην φτάσω.

 

Και μετά είπα οτι δεν είμαι σίγουρος οτι θα ήθελα να φτάσω στα 60 αν θα έπρεπε να βασίζομαι στα φάρμακα των γιατρών για να πάρω τα πόδια μου και ειμαι σμπαραλιασμένος. Στα 60 ίσως να θέλω να φτάσω τα 100 , τώρα όμως ειμαι 24 και σκέφτομαι σαν 24 και οχι σαν 60.

Σκέφτομαι σωστά ?λάθος? θα το κρίνω σε 36 χρόνια.

 

δεν μ αρέσει να επαναλαμβάνομαι , mercy ..  :X 

 

 

 

Φίλε αν και φυσικά τις πρέζες και τα synthol τα είπα για πλάκα, εσύ είπες κάτι πολύ πιο βαρύ, είπες ξεκάθαρα ότι προτιμάς να πεθάνεις παρά να είσαι ραμολιμέντο. Ε σου πρότεινα μια εναλλακτική καλύτερη από τον θάνατο, αναβολικά και γυμναστική στα 60.. Τι χαλιέσαι?

 

χαλιέμαι στο οτι ειπα πως στα 60 θα έπαιρνα φάρμακα κ όχι τώρα 

δεν μου χρειάζονται  B)

και ναι , καλύτερα νεκρός παρά εξαρτημένος απο ενα κουβά φάρμακα για να καλύπτω τις βασικές μου ανάγκες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε οχιά, κάναμε τα βάρη μας το πρωι, τώρα χαλαρώνουμε :)

 

Νικ, σε ρωτησα αν εισαι 25 γιατι κι εγω στην ηλικια σου τον 40αρη τον θεωρουσα παππου και τον 60αρη ετοιμοθανατο. Ε, τωρα που ηρθα στα 40 ειδα οτι εκανα λαθος ;). Το ιδιο πιστευω οτι θα πεις κι εσυ.

 

Α, και προς τι το "αποστειρωμενη"; Σε τι αναφερεσαι; 

 

Καλα ρε σεις, βαρη χωρις warm up; Ελεος. Καλο ζεσταμα πριν, διατασεις μετα. Ποιος κανει βαρη χωρις ζεσταμα;  :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

χαλιέμαι στο οτι ειπα πως στα 60 θα έπαιρνα φάρμακα κ όχι τώρα 

δεν μου χρειάζονται  B)

 

ακόμα καλύτερα χωρίς φάρμακα ρε! Εσείς λυσάξατε ότι ο τύπος που έβαλα στην φώτο είναι φαρμακωμένος. Ισα ίσα υπάρχουν κατι 50 ρηδες υπερ τούμπανα , natural καθώς ασχολούνται με το αντικείμενο 30 ετίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα ρε συ είναι δυνατόν ? Πιό σημαντικό και από τα λειτουργικά είναι μη σου πω το ζέσταμα

 

Επίσης ξέχνα την hiit πριν τα βάρη ή γενικά σε μέρα με βάρη. Επίσης διατάσεις (υποθέτω εννοείς στατικές) αν δεν έχεις τίποτα muscle imbalances δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πριν τα βάρη.

 

 

¨Οποιος δεν κάνει  warm ups sets και δεν το παίρνει σοβαρά, πάει γυρεύοντας. Επίσης χάνει τρομερή ευκαιρία κρατώντας καλή τεχνική να του μείνει στον εγκέφαλο σωστά η κίνηση και να αποφύγει στο μέλλον λανθασμένα μοτίβα καθώς και να αναπτύξει το Mind-muscle connection

 

 

¨Οποιος δεν κάνει  warm ups sets κ διατασεις δεν εχει σοβαρη σχεση με το αντικειμενο ..

 

Αγαπω! Με ψησατε μαγκες, απο δω και περα θα αρχισω να χωνω warm-up sets, και τελος διατασεις και Hiit. Μαλλον καλυτερα ετσι.

 

Διατασεις οντως δεν εχουν νοημα? Νομιζα οτι εκει ειναι που ξεπιανεται ο μυς και ειναι ετοιμος να δωσει, εφοσον προηγουμενος εχει προηγθει αεροβια ασκηση και εχει ανεβασει και θερμοκρασια ο οργανισμος. Για αυτο μεχρι στιγμης το κανα ετσι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα καλύτερα χωρίς φάρμακα ρε! Εσείς λυσάξατε ότι ο τύπος που έβαλα στην φώτο είναι φαρμακωμένος. Ισα ίσα υπάρχουν κατι 50 ρηδες υπερ τούμπανα , natural καθώς ασχολούνται με το αντικείμενο 30 ετίες. 

δεν ειναι δύσκολο να διακρίνεις ποιος έχει κάνει χρήση ΑΑΣ (άλλο αν καμια φορά κάνουμε τα στραβά μάτια γιατι δεν μας αφορά )

ο συγκεκριμένος just for the record δεν ειναι natural .

σα χρόνια και να γυμνάζεται κάποια στιγμή το σώμα σε εγκαταλείπει (ειναι φυσικό).

όχι οτι λέει κάτι αυτό , για την ηλικία του ειναι μίλια μακριά .

 

 

 

Νικ, σε ρωτησα αν εισαι 25 γιατι κι εγω στην ηλικια σου τον 40αρη τον θεωρουσα παππου και τον 60αρη ετοιμοθανατο. Ε, τωρα που ηρθα στα 40 ειδα οτι εκανα λαθος  ;). Το ιδιο πιστευω οτι θα πεις κι εσυ.

 

Α, και προς τι το "αποστειρωμενη"; Σε τι αναφερεσαι; 

 

 

μα αυτό λέω και εγώ . Εχω μια τάδε άποψη στα 24 , αργότερα θα έχω άλλη. Μιλάω σαν 24χρονος και λέω την άποψη μου , που ειναι το πρόβλημα? (ρητορικό ερώτημα..) 

 

δεν αφορά εσένα , ειναι μια διευκρίνηση που έκανα για κάτι που είπα και το κατάλαβαν λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...