Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 απλά αυξάνεις τις πιθανότητες

ολα στην ζωη ειναι θεμα πιθανοτητων !

απο το να βγεις απο το σπιτι σου κ να σου πεσει ενα τουβλο στο κεφαλι μεχρι το οτιδηποτε !

αυτο το ''''απλα''αυξάνεις τις πιθανότητες''  που λες ,  ειναι απλα οτι πιο σημαντικο υπαρχει στην ζωη μας  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Με νεύρα σήμερα η μέρα. Κάναμε στο μάθημα (φυσιοθεραπεία) κάτι κινητοποιήσεις στην οσφυική μοίρα της σπονδυλικής στήλης κι ένας καθυστερημένος συμφοιτητής μου με σακάτεψε...ένας θεός ξέρει πόσο λάθος έκανε ότι μου έκανε. Με πόναγε όλη την μέρα η μέση αλλά ευτυχώς στο ζέσταμα για την προπόνηση έφυγε ο πόνος. Με το που πήγα να κάνω ζέσταμα για deadlift το παράτησα γιατί πόναγα πάλι.

 

Αύριο θα έχει φύγει πόνος λογικά αλλά ήμουν ξενερωμένος όλη τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά bosei, προσπάθησε την επόμενη φορά να αποφεύγεις "καθυστερημένους" συμφοιτητές

Ευχαριστώ...άμα τους διάλεγα κιόλλας καλά θα ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολύτως σεβαστή η γνώμη σου όμως ο καθένας μας έχει διαφορετικούς στόχους. Πέρα απο αυτό η γυμναστική για υγεία ειναι υπερεκτιμημένη , τα έχω ξαναπεί και σε άλλο θέμα αλλα το οτι προσέχεις δεν σου εγγυάται υγεία και μακροζωία σε σχέση με αυτούς που κάνουν καταχρήσεις , απλά αυξάνεις τις πιθανότητες και κάνεις κ κάτι που σε ευχαριστεί .

 

πρέπει δεν υπάρχει , υπάρχει θέλω και μπορώ . Απο εκει και πέρα ο καθένας μας ειναι υπεύθυνος για τις επιλογές του  :)

 

Δεν αυξάνεις απλά τις πιθανότητες, τις μεγιστοποιεις. Έρευνες έχουν δείξει ότι οι σώφρωνες είναι που τερματίζουν τελευταίοι και ταυτόχρονα απολαμβάνουν ποιότητα ζωής μέχρι τα βαθιά γεράματα (π.χ. να εισαι 90 και να κανεις σεξ χωρις βιαγκρα :))

Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρεσεις οπως η γιαγια που καπνιζει 2 πακετα τη μερα και ειναι 100 χρονων ή η άλλη που εβλεπε τηλεοραση και καρφωθηκε το αεροπλανο στο σαλονι της.

 

Το ζητημα για μενα ειναι η συνεπεια. Οπως εκοψα το τσιγαρο πριν χρονια ετσι κανω και πολλα αλλα πραγματα που προαγουν την υγεια μου. Μου τη δινουν αυτοι που σβηνουν με το αριστερο αυτα που γραφει το δεξι  :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αυξάνεις απλά τις πιθανότητες, τις μεγιστοποιεις. Έρευνες έχουν δείξει ότι οι σώφρωνες είναι που τερματίζουν τελευταίοι και ταυτόχρονα απολαμβάνουν ποιότητα ζωής μέχρι τα βαθιά γεράματα (π.χ. να εισαι 90 και να κανεις σεξ χωρις βιαγκρα :))

Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρεσεις οπως η γιαγια που καπνιζει 2 πακετα τη μερα και ειναι 100 χρονων ή η άλλη που εβλεπε τηλεοραση και καρφωθηκε το αεροπλανο στο σαλονι της.

 

Το ζητημα για μενα ειναι η συνεπεια. Οπως εκοψα το τσιγαρο πριν χρονια ετσι κανω και πολλα αλλα πραγματα που προαγουν την υγεια μου. Μου τη δινουν αυτοι που σβηνουν με το αριστερο αυτα που γραφει το δεξι  :mad:

τα παραλές...

 

όλα είναι στη δύναμη του μυαλού....

τίποτα δεν αδυνατίζει ή παχαίνει....αν δεν το ράψεις δεν θα δεις αποτελέσματα.

 

το ευ ζην είναι το υπέρτατο πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αυξάνεις απλά τις πιθανότητες, τις μεγιστοποιεις. Έρευνες έχουν δείξει ότι οι σώφρωνες είναι που τερματίζουν τελευταίοι και ταυτόχρονα απολαμβάνουν ποιότητα ζωής μέχρι τα βαθιά γεράματα (π.χ. να εισαι 90 και να κανεις σεξ χωρις βιαγκρα :))

Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρεσεις οπως η γιαγια που καπνιζει 2 πακετα τη μερα και ειναι 100 χρονων ή η άλλη που εβλεπε τηλεοραση και καρφωθηκε το αεροπλανο στο σαλονι της.

 

Το ζητημα για μενα ειναι η συνεπεια. Οπως εκοψα το τσιγαρο πριν χρονια ετσι κανω και πολλα αλλα πραγματα που προαγουν την υγεια μου. Μου τη δινουν αυτοι που σβηνουν με το αριστερο αυτα που γραφει το δεξι  :mad:

 .

ok, ο καθένας έχει τις απόψεις του  B) 

 

Πάντως προσωπικά δεν θα ήθελα να φτάσω τα 90 

η ιδανική ηλικία να πεθάνω θα ηταν αυτή που δεν θα ήμουν απολύτως λειτουργικός χωρίς φάρμακα. (μιλάω για φυσική φθορά , όχι για ασθένεια που θα μπορούσα να πάθω ακόμα και τώρα) και δεν θα ήμουν ευχαριστημένος με την εικόνα μου.

θεωρώ τα γηρατειά ασθένεια , ίσως και απο τις χειρότερες μιας κ είναι αναπόφευκτη για τον καθένα μας .

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θα ήθελα να περάσω τα 60. Αλλα αυτό ειναι προσωπικό ζήτημα του καθενός μας  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πηγαινε εσυ 60, και μετα αυτοκτονα :devil:

μεγάλες προσδοκίες αλλα ποτέ δεν ξέρεις 

σχετικά με την αυτοκτονία ούτε καν , βασικά γελάω τώρα   :devil: 

αν το σώμα μου ειναι δυνατό και αντέχει θα πάει όσο πάει απο μόνο του ,  δεν θα δεχθώ να συντηρώ ενα σάπιο κουφάρι   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 .

ok, ο καθένας έχει τις απόψεις του  B) 

 

Πάντως προσωπικά δεν θα ήθελα να φτάσω τα 90 

η ιδανική ηλικία να πεθάνω θα ηταν αυτή που δεν θα ήμουν απολύτως λειτουργικός χωρίς φάρμακα. (μιλάω για φυσική φθορά , όχι για ασθένεια που θα μπορούσα να πάθω ακόμα και τώρα) και δεν θα ήμουν ευχαριστημένος με την εικόνα μου.

θεωρώ τα γηρατειά ασθένεια , ίσως και απο τις χειρότερες μιας κ είναι αναπόφευκτη για τον καθένα μας .

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θα ήθελα να περάσω τα 60. Αλλα αυτό ειναι προσωπικό ζήτημα του καθενός μας  ;)

 

Nicoc το γάμησες μίλησες σαν παιδί 15 χρονών. Πάνε στα 30 και έλα πες μου δεν θέλω να ζήσω πάνω από τα 60. 

 

btw ο τύπος εδώ 60 είναι... δεν είναι όλα τα 60 τα ίδια. 

 

o-60YEARS-OLD-570.jpg?6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε κανα καλο ζεσταμα πως γινεται, γιατι σημερα μπηκα κατευθειαν και με ζηλο, και νιωθω την αριστερη μερια της πλατης λιγο τραβηγμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο, το 89 ειναι ημερομηνια γεννησης; Δηλαδη μπηκες στα 25; 

 

Δημητρα, διαβασε για τους κατοικους της Ικαριας και μετα πες οτι λεω υπερβολες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε κανα καλο ζεσταμα πως γινεται, γιατι σημερα μπηκα κατευθειαν και με ζηλο, και νιωθω την αριστερη μερια της πλατης λιγο τραβηγμενη.

Ε συνήθως κάνεις τις κινήσεις που πρόκειται να κάνεις με λίγα κιλά και προοδευτικά μετά 3-4 σετ αυξάνεις μέχρι και 70-80% των κιλών που θα κάνεις στα λειτουργικά. Στα λέω πολύ απλοιποιημένα γιατί μιλάμε έτσι γενικά. Υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις γενικά αλλά αν θες γίνε πιό συγκεκριμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...