Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Πρωινό μεγάλη φρουτοσαλάτα κ αυγά

4x60m σπριντάκια

5x6x50kg front squat

κάτι μονόζυγα

-Κότα ρολό με πιλάφι

 

Άμεσως μετά τα sprint είχαν ήδη σφίξει οι μηροί κ προβληματίστηκα για τα καθίσματα (αν κ ελαφριά) αλλά όλα εντάξει. Θα ξανακανω το ίδιο την Πέμπτη κ σιγά σιγά θα συνηθίσω και θα βγαίνουν πιο άνετα.

Τρομερά πάντως τα σπριντάκια, "αισθανόμουν" το αναβολικό boost  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυτη η ροδα κοιλιακων τι δουλεια κανει ρε σεις.Κανω 3 σετακια απο 12 επαναληψεις 2 μερες τωρα και πρωτη φορα μετα απο μηνες που πονανε οι κοιλιακοι.Τρομερη εφευρεση και πολυ λιγα τα χρηματα που κανει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που κάποιος, όταν κάνει μια νέα άσκηση , τον πιάνει και καίγεται και λέει τι γαμάτη είναι , πρέπει να παίρνει 10 κάμψεις. Σε 2 εβδομάδες ούτε που θα την νιώθεις. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που κάποιος, όταν κάνει μια νέα άσκηση , τον πιάνει και καίγεται και λέει τι γαμάτη είναι , πρέπει να παίρνει 10 κάμψεις. Σε 2 εβδομάδες ούτε που θα την νιώθεις.

Δεν αντιλεγω αλλα τοσους μηνες κανω κοιλιακους δεν περιμενα να με πονεσουν.Θα περασουν σε λιγες μερες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει δουλεια η συγκεκριμενη ασκηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσοτεροι την κανουν στα γονατα !

ετσι ομως απλα δεν υπαρχει η ασκηση ..

 

Που να την κανω ετσι ρε maus εδω με τα γονατα και δεν παω τοσο κατω οσο αυτος.Σιγουρα κανει πολυ παραπανω δουλεια αλλα σιγα σιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω ρε συ , ετσι δε πας οχι εσυ αλλα κανενας μας εδω !

απλα το ποσταρα γιατι η δουλεια που μπορεις να κανεις με την ροδα δεν υπαρχει ! αντιθετος υπαρχουν ασκησεις με αυτην που οχι 2 βδομαδες αλλα μια ζωη να παιδευεσαι δε θα μπορεσεις να τις κανεις ποτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω ρε συ , ετσι δε πας οχι εσυ αλλα κανενας μας εδω !

απλα το ποσταρα γιατι η δουλεια που μπορεις να κανεις με την ροδα δεν υπαρχει ! αντιθετος υπαρχουν ασκησεις με αυτην που οχι 2 βδομαδες αλλα μια ζωη να παιδευεσαι δε θα μπορεσεις να τις κανεις ποτε ..

Ετσι ακριβως.Η ροδα που πηρα ειναι διπλη.Αλλα δεν εχει ρουλεμαν.Υπαρχει περιπτωση να κανω ζημια στη μεση λογω του οτι δεν εχει ρουλεμαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις θεμα με την μεση , θελει προσοχη η ροδα !

αν εισαι οκ κ την κανεις σωστα τοτε δυναμωνει πολυ την κοιλια κ ολο το συστημα !

την ιδια δουλεια κανει κ η διπλη .. για σερβις  την πηγες ?? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις θεμα με την μεση , θελει προσοχη η ροδα ειναι επικινδυνη !

αν εισαι οκ κ την κανεις σωστα . δυναμωνει πολυ την κοιλια κ ολο το συστημα !

την ιδια δουλεια κανει κ η διπλη .. για σερβις την πηγες ?? :-D

Του χρονου κτεο προς το παρον μονο γρασσαρισμα. :P

Θεμα δεν εχω αλλα με πιανει λιγο και εκει ειδικα την πρωτη φορα που εκανα.Βασικα πιανει ολο τον ανω κορμο μιας ακομα και τα χερια τρωνε ζορι.

 

Σημερα και χθες χτυπησα 2 κομματαρες παστιτσιο με μαυρο μακαρονι και κρεμα με 1.5% γαλα και 2 καριοκες αλλο πραμα.Καλη η γυμναστικη και το αποτελεσμα αλλα και το καλο φαι που το ευχαριστιεσε οσο δεν παει δεν κοβετε εστω και 1-2 φορες το μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσοτεροι την κανουν στα γονατα ! 

ετσι ομως απλα δεν υπαρχει η ασκηση ..

 

Σημείωση

Αυτη ειναι η original, ιαπωνική, άσκηση και μόνο οι Ιάπωνες μπορούν να την κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προπονηση σε μια ωρα... Αυριο πρωι προπονηση γιατι αποφασισαν να παω στην δουλεια 12:00-21:00

 

Εγω εκανα κοιλιακους το σαββατο, ακομα πονανε... Βασικα καθε σαββατο σχεδον εχω το ιδιο θεμα.. Τα τουβλα πριζονται.. Χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω ειδα την υπερκοπωση να ερχεται (και παντα η κουραση βγαινει ακριβως πριν τον αγωνα) οποτε αυτη τη βδομαδα δεν εχει βαρη!! μερικες μερες λιγο διαδρομο,κοιλιακους και διατασεις και τιποτα παραπανω!!! μετα τον αγωνα και αφου θα εχω ξεκουραστει λιγο θα μπω ξανα σε φουλ ρυθμους!!! τα εχω ξεσκισει ολα γυμναστικες,διατροφες !στα διαλα σκατο υποχρεωσεις!!!

 

ΥΓ: πολυ εκνευρηστικο αυτο παντως που ξεσκιζεσαι τοσο καιρο διατροφες,προπονησεις κτλ και λιγο πριν τον αγωνα κατι παει στραβα και πας σκατα στον αγωνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω ξαναπει. Η γυμναστική πρέπει να έχει σαν απώτερο στόχο την υγεία. Το αισθητικό κομμάτι οφείλει να έπεται. Δηλαδή, γυμνάζομαι + προσέχω τι τρώω για να είμαι υγιής και τσουπ! πετάγονται όμορφα και καλά οι μυς, ωραία. Δεν ήταν ο αρχικός στόχος, ήρθε σαν επιφαινόμενο. Τώρα αν δεν έχω six pack ή δε φαίνονται τα χέρια σα σμιλεμένα σε μάρμαρο, δε τρέχει τίποτα βρε αδερφέ. Αν συνεχίσω να γυμνάζομαι και να προσέχω τι τρώω, πιθανόν να έρθει κι αυτό. Βεβαιο δεν είναι μα δεν έχω και τέτοιο σκοπό, άλλωστε.

 

Άμα όμως ξεκινάει κάποιος γυμναστική με σκοπό να δείξει το σουπερ ντουπερ σωμα είναι επακόλουθο ότι αργά ή γρήγορα θα βάλει σε 2η μοίρα την υγεία του και θα πάρει ουσίες. Κι εκεί χάθηκε το νόημα της γυμναστικής.

απολύτως σεβαστή η γνώμη σου όμως ο καθένας μας έχει διαφορετικούς στόχους. Πέρα απο αυτό η γυμναστική για υγεία ειναι υπερεκτιμημένη , τα έχω ξαναπεί και σε άλλο θέμα αλλα το οτι προσέχεις δεν σου εγγυάται υγεία και μακροζωία σε σχέση με αυτούς που κάνουν καταχρήσεις , απλά αυξάνεις τις πιθανότητες και κάνεις κ κάτι που σε ευχαριστεί .

 

πρέπει δεν υπάρχει , υπάρχει θέλω και μπορώ . Απο εκει και πέρα ο καθένας μας ειναι υπεύθυνος για τις επιλογές του  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...