Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανάποδο pull ups είναι ?


αυτό πως το εννοείς ? οτι το να είσαι fitness model ειναι κακό(ειναι μια δουλειά όπως κ άλλες) ή οτι όποιος δείχνει φωτογραφίες με την πρόοδο του τότε γυμνάζεται για να βγαίνει καλά στις φωτογραφίες ?

γιατι να κάτσει κάποιος να φτάσει σε επίπεδο άνω του μέσου ή μετρίου πόσο μάλλον στου συγκεκριμένου που ειναι μίλια μακριά για να κάνει φιγούρα στο fb κ έτσι μ φαίνεται τρελό  :lol:  

Μάλλον εννοεί ο Γιάννης για το ναρκισσιστικό μοτίβο της υπόθεσης, το κάνει για να αρέσει και όλα τα παρελκώμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ε ο καθένας για κάποιο λόγο κάνει οτι κάνει
σε όλους μας αρέσει να αρέσουμε και όλοι θέλουμε να έχουμε την καλύτερη δυνατή υγεία 
καμια φορά όμως δεν μπορείς να τα έχεις και τα δύο στο max
οπότε τα ζυγίζεις και αποφασίζεις τι ειναι ποιο σημαντικό για εσένα 
έτσι πέφτει σκόντο στο ένα και κερδίζεις στο άλλο.ή παραμένεις ενδιάμεσος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιος γυμνάζεται για να βγαίνει καλά στις φωτογραφίες, για μένα δεν έχει μπράβο.

Φωτο βγαζει για να δειξει οτι δεν εχει αποτυχει.. Εβαλε ενα στοχο,μετα απο τοσες αναποδιες εστω και με συμπληρωμα αν πηρε το πετυχε..

 

Εδω διαβαζουμε οτι επειδη καποιος δεν ανεβηκε σε επιδοσεις ή σε κιλα για μια εβδομαδα θελουν να τα παρατησουν.. Κι ο τυπας εκανε οτι εκανε μετα απο μσχη με ασθενεια... Οποια κι αν ηταν αυτη..

 

Εγω του δινω χιλια μπραβο...

 

Πολλοι στην θεση του μπορει να εγκατελειπαν καθε προσπαθεια πριν την αρχισουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσουπ νατος ο τραυματισμος γαμω τη καντεμια μου. Ελαφρυς πονος στον αριστερο ορχη και στην κοιλια.

 Σαν να μην ειναι στην σωστη θεση. Σαν να πηγε πιο μεσα ενα πραμα. Ο πονος ειναι μηδαμινος αλλα γινετε εντονοτερος στο περπατημα σκυψημο. Φτερνισμα βηχας δεν ποναει.

 

Περασε ο αχιλλειος φατην εκει τωρα. Φοβος για κηλη.

 

Αυριο εχει γιατρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσουπ νατος ο τραυματισμος γαμω τη καντεμια μου. Ελαφρυς πονος στον αριστερο ορχη και στην κοιλια.

 Σαν να μην ειναι στην σωστη θεση. Σαν να πηγε πιο μεσα ενα πραμα. Ο πονος ειναι μηδαμινος αλλα γινετε εντονοτερος στο περπατημα σκυψημο. Φτερνισμα βηχας δεν ποναει.

 

Περασε ο αχιλλειος φατην εκει τωρα. Φοβος για κηλη.

 

Αυριο εχει γιατρο

ρε μπάς και σου κρύφτηκε ; ζουλα τον απαλά να βγεί έξω..

κήλη; όπα δεν νομίζω τόσο εύκολα.. πόσο είσαι; 

αν είχες κήλη θαρρώ πως θα ήταν ορατή με γυμνό μάτι, ίσως να κάτι μυικό τύπου πιάσιμο. 

δεν είναι ορατή πάντα .. ανάλογα το σκίσημο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πονας οταν εχεις αερια και δεν τα αποβαλεις?Γιατι εγω ειχα ενα τετοιο θεμα και ηταν καθαρα θεμα διατροφης[προβλημα στο εντερο].Αν παντως σκυβεις και πονας ,αυτο ειναι κακο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πως το εννοείς ? οτι το να είσαι fitness model ειναι κακό(ειναι μια δουλειά όπως κ άλλες) ή οτι όποιος δείχνει φωτογραφίες με την πρόοδο του τότε γυμνάζεται για να βγαίνει καλά στις φωτογραφίες ?

 

γιατι να κάτσει κάποιος να φτάσει σε επίπεδο άνω του μέσου ή μετρίου πόσο μάλλον στου συγκεκριμένου που ειναι μίλια μακριά για να κάνει φιγούρα στο fb κ έτσι μ φαίνεται τρελό  :lol:  

 

Το χω ξαναπει. Η γυμναστική πρέπει να έχει σαν απώτερο στόχο την υγεία. Το αισθητικό κομμάτι οφείλει να έπεται. Δηλαδή, γυμνάζομαι + προσέχω τι τρώω για να είμαι υγιής και τσουπ! πετάγονται όμορφα και καλά οι μυς, ωραία. Δεν ήταν ο αρχικός στόχος, ήρθε σαν επιφαινόμενο. Τώρα αν δεν έχω six pack ή δε φαίνονται τα χέρια σα σμιλεμένα σε μάρμαρο, δε τρέχει τίποτα βρε αδερφέ. Αν συνεχίσω να γυμνάζομαι και να προσέχω τι τρώω, πιθανόν να έρθει κι αυτό. Βεβαιο δεν είναι μα δεν έχω και τέτοιο σκοπό, άλλωστε.

 

Άμα όμως ξεκινάει κάποιος γυμναστική με σκοπό να δείξει το σουπερ ντουπερ σωμα είναι επακόλουθο ότι αργά ή γρήγορα θα βάλει σε 2η μοίρα την υγεία του και θα πάρει ουσίες. Κι εκεί χάθηκε το νόημα της γυμναστικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη δεν πρόκειται να κάνεις σώμα αν στο μυαλό σου είναι η γυμναστική για υγεία. Δεν λέω ότι είναι κακό αυτό καλά κάνεις και έχεις τους στόχους που έχεις, όπως και να το κάνουμε η μυικότητα είναι προέκταση της δύναμης όχι της υγείας. Αν θες να "πετάγονται καλά και όμορφα οι μυς" πρέπει να είσαι τούμπανο, και να σηκώνεις τα άντερά σου. Δεν είναι φούσκες οι μυς :D

 

Δεν είναι απαραίτητο τα νούμερα να είναι σε squat και deadlift αλλά σε ότι κάνεις πρέπει να είσαι πολύ πιο δυνατός από έναν με λιγότερη μυστικότητα, είτε είναι Pull ups , είτε bicep curls είτε cable row η πρέσα είτε bench press. 

 

Αν θες υγεία ένα 30 λεπτο bodyweight πρόγραμμα 3 φορές την εβδομάδα και περπάτημα που και που αρκεί, για σώμα δεν αρκεί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα. Αν θεωρείς "σώμα" αυτό 

 

beckhamshorts_280_439360a.jpg

 

ναι γίνεται με γυμναστική "υγείας" consistently φυσικά 3 φορές την εβδομάδα και πολύ καλή διατροφή. 

 

αν θεωρείς σώμα αυτό 

 

body-fit-guy-handsome-man-Favim.com-2718

 

ξέχασε το χωρίς να γίνεις κτήνος στα lifts :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα, ναρκισσισμος και υγεία...

 

Σηκωθείτε απο τις καρέκλες και ρίξετε καμία γυμναστική. Στην χειρότερη να γινεται αρχαίοι έλληνες θεοί...

 

 

880e8d215008b25e81c1c84b646d1b1f.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πονας οταν εχεις αερια και δεν τα αποβαλεις?Γιατι εγω ειχα ενα τετοιο θεμα και ηταν καθαρα θεμα διατροφης[προβλημα στο εντερο].Αν παντως σκυβεις και πονας ,αυτο ειναι κακο,

Ο πονος βγηκε στις επικλινεις πιεσεις οποτε το σχετιζω με αυτο και απο κλανιες φουλ, χαχα. Δεν μπορεσα να παω στο γιατρο γιατι εχει χιονοθυελλα εδω αλλα νιωθω καλυτερα.

 

Το παθα παρασκευη και σημερα σαν να φαινετε να επανερχεται στην θεση του.

Αυτο με το σκυψιμο με τρομαξε και εμενα.

4 μερες χωρις προπονηση και τρωω τα νυχια μου αλλα καλυτερα μια παυση παρα τρεχαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...