Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έκανα με βρώμη και δεν ... περιμένω να έρθει η παραγγελία με τις υγρές στέβια να τα δοκιμάσω πάλι. 

Με βρώμη αηδία βγαίνει...δεν μου αρέσε καθόλου. Με κλειστή μύτη κατάφερα να την φάω την ομελέτα όταν το έκανα. Σκέτα κάνε τα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Με βρώμη αηδία βγαίνει...δεν μου αρέσε καθόλου. Με κλειστή μύτη κατάφερα να την φάω την ομελέτα όταν το έκανα. Σκέτα κάνε τα...

Και σκέτα που τα έκανα δεν τα έτρωγα με ιδιαίτερη ευχαρίστηση (έβαζα πιπεριά και κρεμμύδι και μανιτάρια και τα έτρωγα ως τελευταίο γεύμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκέτα που τα έκανα δεν τα έτρωγα με ιδιαίτερη ευχαρίστηση (έβαζα πιπεριά και κρεμμύδι και μανιτάρια και τα έτρωγα ως τελευταίο γεύμα)

Ε αν δεν μπορείς ούτε κι έτσι τι να πω...με κανέλλα ίσως σου αρέσουν. Όπου να 'ναι πάντως θα αρχίζεις να κλείνεις μύτη με τα βραστά...στο εγγυόμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως #@$%#@ τα τρώτε τα αυγά και γω με το ζόρι; Μου έμεινε μισός κρόκος, δεν τον κατάφερα. :eek:

Τα αυγα ειναι παρα πολυ νοστιμα.Ειδικα ο κροκος.Βεβαια ο καθενας με τα γουστα του.Εγω μετα απο προπονηση τρωω 5 ασπραδια σχεδον καθε μερα και τα απολαμβανω.Τους κροκους τους εχω κοψει τελειως αντε να φαω 1 κροκο τη βδομαδα.Δοκιμασε να τα κανεις μελατα γινονται πολυ πιο γευστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν δεν μπορείς ούτε κι έτσι τι να πω...με κανέλλα ίσως σου αρέσουν. Όπου να 'ναι πάντως θα αρχίζεις να κλείνεις μύτη με τα βραστά...στο εγγυόμαι.

Με κλειστή μύτη τα τρώω, πλέον μελάτα ελαφρώς με ψωμί (γερμανικό ολικής) κάπως καλύτερα.

Περιμένω τη στέβια μπας και δω σωτηρία...μπας και το πιτάκι που χω στο τάπερ τρώγεται με καλύτερη άνεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα αυγά τα τρώω μάτια και μου αρέσουν πολύ. 

 

Δήμητρα δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρως τροφές που δεν σου αρέσουν. Για όλα υπάρχει κάποια εναλλακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελατε ρε δεν ειναι τοσο τραγικα τα αυγα...

 

Μαλλον αυτα που ψωνιζεται ειναι αγευστα....

 

 

Εγω οταν εβραζα 60 αυγα που με πηγαιναν 2 εβδομαδες ακομα και το τελευταιο ηταν νοστιμο....

 

Τωρα οπως θα κανω σημερα 2 αυγα ματια μεσα σε ψωμι με ντοματα χτυπιτη τυρι.... Κολαση λεμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Ε παιδιά ήθελες. Και εγώ δουλεύω φυσικά δεν ξύνομαι. Η δουλειά μου όμως είναι 10 λεπτά από το σπίτι και δεν απαιτεί υπερωρίες, και τα λεφτά είναι οκ δεν χρειάζομαι κάτι επιπλέον.

 

Εκτός της δουλειάς ο υπόλοιπος χρόνος είναι δικός μου. 16 ώρες έχει η ημέρα, οι μισές είναι δουλειά.

 

2 ώρες Χ τρεις φορές την ευδομάδα είναι 8 ώρες μαζί με τα πάνε έλα ντύσου ξεντύσου. Αν δεν έχουμε 8 ώρες την εβδομάδα για τον εαυτό μας το έχουμε χάσει το παιχνίδι.

 

εγώ βεβαια είμαι παρτάκιας θέλω 4- 6 ώρες την ημέρα αφιερωμένες σε εμένα :devil:

 

Δηλαδη 8 ωρες ελευθερες; Μλκ, σε ευχομαι η πρωτη γεννα να ειναι τετραδυμα :ph34r:

χαχαχα αυτο μου "ευχονται "ολοι οι φιλοι Μου αλλα για τριδυμα .ειδικα οσοι εχουν ηδη οικογενεια ειναι το μεγαλο τους ονειρο για να παρουν το αιμα τους πισω. Στα αλλα συμφωνω με τον Αλεξ και εγω ειμαι παρτακιας και θελω πολυ χρονο για να κανω τα πραγματα που γουσταρω τα οποια ειναι πολλα .Sent from my ipad4 using Insomnia Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκέτα που τα έκανα δεν τα έτρωγα με ιδιαίτερη ευχαρίστηση (έβαζα πιπεριά και κρεμμύδι και μανιτάρια και τα έτρωγα ως τελευταίο γεύμα)

ομελέτα κάντα ,scrambled βάζε και λίγο πιπέρι αλάτι και τρώγονται μια χαρά.. αν βάζεις και μανιτάρια έιναι εξτρά πρωτείνη..! 

 

εγώ βάζω μπόλικα μανiτάρια στο ρύζι που το συνοδεύω είτε με κοτόπουλο είτε με μοσχαρίσιο κιμά ..

νομίζω είναι οτι καλύτερο για μετά το gym.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαχανο το τρωτε ? πιστευω πως οι περισσοτεροι ναι! 

αν κανουμε μια ωραια λαχανοσαλατα η μαρουλοσαλατα  λοιπον με καροτακι λεμονι κτλ βρασουμε 6-7 ασπραδια τα  κοψουμε μικρα κομματακια μαζι με ενεν κροκο κ τα ριξουμε μεσα να ανακατευτουν καλα νομιζω θα κατεβουν σα λουκουμι κατω ! 

 αυτο το γευμα απλα δεν υπαρχει ! τελειο !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως #@$%#@ τα τρώτε τα αυγά και γω με το ζόρι; Μου έμεινε μισός κρόκος, δεν τον κατάφερα.  :eek:

 

Εντάξει όντως τα βραστά αβγά δεν είναι κ ότι πιο νόστιμο, σε πολλούς φέρνουν αναγούλα αλλά εαν δυσκολεύεσαι τόσο πολύ δοκίμασε με λίγο αλάτι + πιπέρι. Προσωπικά αποφεύγω το αλάτι όσο δεν πάει αλλά κάνα δυο φορές που τα έχω φάει με λίγο αλάτι κατέβαιναν πολύ πιο εύκολα. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και τηγανητά....

Τρώω 6 ασπράδια περίπου + ένα κρόκο όχι καθημερινά όμως. Όπως έχω ξαναγράψει το θεωρώ κορυφαίο γεύμα από όλες τις απόψεις.

 

Άσχετο με τα αβγά αλλά θέλοντας να κόψω την κακή συνήθεια χρόνων να τρώω τυρί (φέτα) με τα φαγητά και δη με τα όσπρια δοκίμασα άλλους συνδυασμούς.

Χθες έφαγα φακές με ρύζι (φακορυζο), τις προάλλες ρεβύθια με τόνο. Πραγματικά πεντανόστιμα και τα δύο και αρκετά χορταστικά θα έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαχανο το τρωτε ? πιστευω πως οι περισσοτεροι ναι! 

αν κανουμε μια ωραια λαχανοσαλατα η μαρουλοσαλατα  λοιπον με καροτακι λεμονι κτλ βρασουμε 6-7 ασπραδια τα  κοψουμε μικρα κομματακια μαζι με ενεν κροκο κ τα ριξουμε μεσα να ανακατευτουν καλα νομιζω θα κατεβουν σα λουκουμι κατω ! 

 αυτο το γευμα απλα δεν υπαρχει ! τελειο !!

Σχεδον καθε μερα λαχανο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τρώω κανα 1,5-2 κιλά λάχανο τη μέρα γιατι μου αρέσει και γενικά κολοκύθια , μπρόκολα , μαρούλια οτι βρω τα τρώω 
τους μισούς υδατάνθρακες τους έχω απο veggies και τους υπόλοιπους βρώμη/μπασμάτι και αμα ήθελα να κόψω γρήγορα θα έβαζα μονο στο πρωινό και τα υπόλοιπα veggies 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...