Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χαχα....

 

Φανταζεσαι....

 

Εγω δεν εχω κατι τραγικο να κανβ εκτος απο την δουλεια που ειναι το βασικο...

 

Μερικες φορες γειωνω τα φιλαρακια...

 

Με παιρνουν τηλεφωνο να παμε για καφε. Εγω αν δεν τελειωσω αυτα που πρεπει δεν παω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μη γραψω το δικο μου προγραμμα, θα κλαψετε. Μειωσα τον υπνο για να βρω την ωρα να κανω γυμναστικη. Ζηλευω τον Αλεξ που εχει 2 ωρες διαθεσιμες για γυμναστηριο ή οσους μπορουν να δωσουν το 110% της δυναμης τους στα βαρη και μετα να πανε εξαντλημενοι για ξεκουραση.

 

Αλλα θα ρθει, δε θα ρθει το καλοκαιρι, τοτε θα δειτε :devil:

Θελουμε οπτικα ντοκουμεντα.

Κανετε σαν γυναικες που γκρινιαζουν, πχ φιλες μ που διαθετουν τα πολυτιμα ευρω τους για πανε για σοπινγκ,ενω τους λες καντε εστω κ μια ωρα γυμ κ σου λενε δν εχω χρονο.

 

Υπαρχει παραδειγμα γυναικας με δυο μωρα που τα καταφερνει εξισου να ναι γυναικα, μητερα, νοικοκυρα, επαγγελματιας, συζυγος. Κ οταν την ρωτας μα πως τα καταφερνεις σου απανταει απλα κ φυσιολογικα "ειναι τροπος ζωης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεμε..

 

Αλλα οπως για καποιους απο μας ειναι τρπος ζωης να παμε γυμναστηριο, ετσι ειναι και για αυτους...

 

Εμενα ολα μου κινουν το ενδιαφερον.. Τα ψωνια θα τα κανω μια φορα αλλα θα του δωσω να καταλαβει... Παντα θα παω στις εκπτωσεις... Αυτο που θα επαιρνα 70 € θα το παρω στην μιση ή θα παρω δυο.... Ταρουχα τα θεωρω αναλωσιμα για μενα... Αλλα να το καταναλωνω εγω... Χαχαχψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε οπτικα ντοκουμεντα.

Κανετε σαν γυναικες που γκρινιαζουν, πχ φιλες μ που διαθετουν τα πολυτιμα ευρω τους για πανε για σοπινγκ,ενω τους λες καντε εστω κ μια ωρα γυμ κ σου λενε δν εχω χρονο.

 

Υπαρχει παραδειγμα γυναικας με δυο μωρα που τα καταφερνει εξισου να ναι γυναικα, μητερα, νοικοκυρα, επαγγελματιας, συζυγος. Κ οταν την ρωτας μα πως τα καταφερνεις σου απανταει απλα κ φυσιολογικα "ειναι τροπος ζωης"

 

Δημητρα πέραν της πλάκας το να έχεις δύο μικρά παιδιά δεν είναι αστείο. Και εγώ ξέρω γυναίκες που δουλεύουν με δυο μικρά παιδιά τα οποία μεγαλώνουν οι παπούδες. Οποιος έχει αυτή την πολυτέλεια καλώς αλλιώς κλάφτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η βοήθεια του συζύγου είναι σημαντική, ξυπνάει χαράματα κάνει τη γυμναστική της στο σπίτι της, ετοιμάζει το πρωινό για τα παιδιά, τα ίδια τα παιδιά, τα πάει παιδικό κτλ κτλ. έχει βρει τη χρυσή τομή για όλα. Τπτ δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να το παλέψεις και να το πιστέψεις.
(πχ. παλεύω να φάω τρία αυγά, όσο και να με αναγουλιάζει, θα τα φάω  :-D  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα 7x90 πολύ πιο άνετα από ότι τα έχω κάνει ποτέ

7 φορες τα 90 αυτο σημαινει οτι εχεις ανετα μια φορα τα 110 και  πας προς τα 120 ! μπραβο παιχτη πολυ δυνατα κιλα σιγουρα τωρα που ξεκινησες ησουν πολυ πιο κατω ! προσοχη στους ωμους αλεξ τωρα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μετα την μαμημενη παρασκευη που μας περασε νιωθω καπως... Ειδικα το στηθος.. Σαν να επεσε... Το ποτο θα με στειλει στο ισογειο..., χαχαχαχα

 

Παρακαλαω τον αλλον να με φερει αυγα τον νουμπα εδω και τρεις εβδομαδες λες και δεν θα τα πλερωσω....

 

Με κοβει την αναβολικη μου τροφη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 φορες τα 90 αυτο σημαινει οτι εχεις ανετα μια φορα τα 110 και  πας προς τα 120 ! μπραβο παιχτη πολυ δυνατα κιλα σιγουρα τωρα που ξεκινησες ησουν πολυ πιο κατω ! προσοχη στους ωμους αλεξ τωρα ..

 

έχω κάνει και 5x95 πριν 1,5 μήνα περίπου αλλά δεν έχω ιδέα τι τεχνική κατάφερα γιατί ήμουν πολύ τρελαμένος να βγάλω τα κιλά.. Προχτές τα είχα με άλλο αέρα :P.. Τα έκοψα αυτά τώρα. Δεν κολλάω με τα κιλά άλλο δηλαδή να έχω ένα στόχο κιλών και να πιέζω το σώμα να πετύχω. Απλά πεθαίνω σε κάθε προπόνηση με τα drop set κτλ και αφήνω τα κιλά να έρθουν μόνα τους

 

 Κοίτα τους ώμους τους κάνω καλές διατάσεις πριν από κάθε προπόνηση , στο bench κάνω 3-4 σετ ζέσταμα πριν φορτώσω τα max κιλά. Επίσης bench κάνω μόνο μια φορα την εβδομάδα και είναι πιασμένοι οι τένοντες που ενώνουν ώμο με στήθος και οι μπροστινοί ώμοι για μέρες. 

 

Όταν ξεκίνησα έκανα 8x60 σε μηχάνημα ρε! Τώρα κάνω περίπου 20x100 στο ίδιο μηχάνημα (δεν παίρνει άλλα κιλά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γι αυτό τα έκοψα τα βραδινά ουισκάκια.. την επόμενη μέρα είχα 20% πτώση στην απόδοση χαλαρά..

Οσο γι τα αυγά όπως τα έχω υπολογίσει θα τρώω 4 μετά απο κάθε προπόνηση (2 με κρόκο και 2 μόνο ασπράδι) νομίζω θα είμαι κομπλέ.

Κάνω 3 με 4 προπονήσεις την εβδομάδα.. οπότε θα χρειαστώ 12-16 αυγά την εβδομάδα max.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γι αυτό τα έκοψα τα βραδινά ουισκάκια.. την επόμενη μέρα είχα 20% πτώση στην απόδοση χαλαρά..

Οσο γι τα αυγά όπως τα έχω υπολογίσει θα τρώω 4 μετά απο κάθε προπόνηση (2 με κρόκο και 2 μόνο ασπράδι) νομίζω θα είμαι κομπλέ.

Κάνω 3 με 4 προπονήσεις την εβδομάδα.. οπότε θα χρειαστώ 12-16 αυγά την εβδομάδα max.

Νομίζω σε σένα το είχα πει πριν κάμποσες σελίδες...μετά την προπόνηση βάλε μονάχα τα ασπράδια και βάλε μπόλικο πράγμα...7-8. Τα λιπαρά των κρόκων καθυστερούν την πέψη της πρωτεΐνης πράγμα που δεν θες εκείνη την ώρα.

Πως #@$%#@ τα τρώτε τα αυγά και γω με το ζόρι; Μου έμεινε μισός κρόκος, δεν τον κατάφερα.  :eek:

Ούτε εγώ τα βραστά με τίποτα. Γιατί δεν τα κάνεις τηγανιτά στο αντικολλητικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σε σένα το είχα πει πριν κάμποσες σελίδες...μετά την προπόνηση βάλε μονάχα τα ασπράδια και βάλε μπόλικο πράγμα...7-8. Τα λιπαρά των κρόκων καθυστερούν την πέψη της πρωτεΐνης πράγμα που δεν θες εκείνη την ώρα.

Ούτε εγώ τα βραστά με τίποτα. Γιατί δεν τα κάνεις τηγανιτά στο αντικολλητικό ?

Τα έκανα με βρώμη και δεν ... περιμένω να έρθει η παραγγελία με τις υγρές στέβια να τα δοκιμάσω πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...