Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φταιει η κουραση μαλλον...10 ωρες δουλειας, ορθιος, να ερχεσαι σπιτι και να μην σε παιρνει ο υπνος....

 

 

Ε λεω τις αποριες μου... Καλυτερα να τα πω εδω, παρα να τα κανω χωρις να ξερω...

είναι θέμα ψυχολογίας και κούρασης σε καταλαβαίνω. Είναι άλλο πράγμα να δουλεύεις ζόρικη δουλειά τόσες ώρες και να γυμνάζεσαι και εντελώς διαφορετικό να είσαι χαλαρός και να γυμνάζεσαι..

Το αποτέλεσμα είναι πολύ διαφορετικό..

Είχα δουλέψει κάποια χρόνια σε δουλειές που απατούσαν ορθοστασία και βαρύ κουβάλημα με άστατο ωράριο και γυμναστήριο..

Ηταν λιγάκι δύσκολο το max που πήγαινα ηταν 3 φορές ( 2 στα ρεπό και μια πρωί αν δούλευα βράδυ για να είμαι ξεκούραστος μετα τον ύπνο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε... Αλλα δεν μασαμε ... Αργα ή γρηγορα θα ανεβουμε...

 

Αλλο οταν γυρνουσα απο την δουλεια 17:00 την επεφτα και ξυπνουσα 19:00 για προπονηση κι αλλο τωρα που εδω και δυο εβδομαδες γυρναω 17:45/18:00 και πρεπει να φαω/χωνεψω και στα καπακια προπονηση.. Ε ξερω οτι πρεπει σε καποιες ασκησεις να μεινω στα ιδια..

 

Την αλλη μερα πρεπει στην δουλεια να μπορω να εχω δυναμεις..

 

Καποιος στην δουλεια με ειπε ποσα δινεις στο γυμναστηριο;

 

Λεω τιποτα κανω σπιτι... Μου λεει κοψτω, εδω μια χαρα γυμναστικη κανεις... Εγω απλα γελασα..

 

Σημερα ειχα να φαω απο της 13:30.. Γυρναω σπιτι 18:45 παιρνω ενα μεγαλο μπολ, βαζω τα μακαρονια, κυμα να γουσταρουμε, λιγο τυρι και ριχνω και ενα πιατο λαχανο... Το εφαγα σαν να μην υπαρχει αυριο... Ξανα δεν αμελω τα γευματα, ουτε θα βαριεμαι να τα κανω απο το βραδυ... Μετα λοιμοκτονω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λιβε μην μασας!! ειμαι σε παρομοια φαση!

δες προγραμμα! 

Ξυπνημα καθε μερα 7.20 και δουλεια απο 8+ μεχρι 2.30+ απο κει και περα

Δευτερα 3μμ Γυμναστηριο σπιτι για διαβασμα και 8-10 μαθημα και μετα διαβασμα παλι

Τριτη 3μμ Γυμναστηριο σπιτι για μπανιο και 6-8 μαθημα

Τεταρτη 3μμ τρεξιμο και μετα σπιτι και διαβασμα

Πεμπτη 3-5 μαθημα 5μμ γυμναστηριο και κατα τις 6+ που γυριζω σπιτι εχει διαβασμα

Παρασκευη 3-4 μαθημα 4μμ γυμναστηριο.

Σαββατο γυμναστηριο και διαβασμα και γενικα ξεκουραση

Κυριακη πρωιη προπονηση τρεξιμο!!

 

Ψυχολογικα δεν το εχω πολυ γιατι εχω παρα πολλα στο κεφαλι μου κατι το οπιο δεν βοηθαει κι το κωλοπρογραμμα μου εδν με αφηνει να κανω πραγματα που θελω( ή οπως τα θελω) για να ξεφυγω λιγο!! γενικα ειμαι σε περιοδο που απλα παω γυμναστηριο χαλαρα ισα ισα για να μην βγω απο τους ρυθμους. καποια στιγμη θα αλλαξουν τα πραγματα και θα ανεβω ξανα!! οποτε στει κουλ και συνεχισε χαλαρα!!

 

ΥΓ: πριν σχολιασει καποιος για το οτι δεν ξεκουραζομαι καθολου το ξερω αλλα το κανω συνειδητα γιατι πρεπει να κραταω το μυαλο μου απασχολημενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

διακοπες? τι προγραμμα εχεις ρε φωτη και σου φαινεται διακοπες αυτο?

φευγω απο το σπιτι 8 το πρωι και γυριζω 5-6 το απογευμα και μετα δεν εχω καν χρονο να κανω κατι για μενα! διαβασμα και υπνο!

αν αυτο ειναι διακοπες για σενα ηθελα να ξερα τι κανεις οταν πας ταξιδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεια ρε spect που τρωει ολο τον χρονο μου   τι διαβασμα,γυμναστικη  μου λες λολ .Για να πας ταξιδια θες λεφτα για να εχεις λεφτα πρεπει να δουλευεις. Αν δουλευεις εκ των πραγματων εχεις λιγο ελευθερο χρονο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειδα στο προγραμμα που εβαλες (τωρα το ειδα )  για αυτο ειπα μου φαινεται σαν διακοπες  αλλα και παλι 8¨30-2¨30  ειναι ωραριο δημοσιου υπαλληλου μακαρι να το ειχα και εγω  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το εχω γρψει πανω πανω ! επειδη ειναι στανταρ καθε μερα μην το επαναλμβανω! 

πριν την δευτερα γραφω 7.20 ξυπνησα και 8+ μεχρι 2.30 + δουλεια :P !!

αν δεν ειχα αυτο το πρωινο και παραπονιομουν για το προγραμμα μου θα ημουν αχαριστος!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη εσυ το κανεις για κατι επιπλεον, ολο αυτο το παλουκι...

 

Ενω πχ εγω και ο spect το κανουμε απλα για τα εξοδα και να βγαλουμε κατι παραπανω....Ακομα δεν ειμαι σε φαση να πω θα δουλεψω σε 2η δουλεια για να παω εκει, ή να παρω αμαξι, θα κοψω αλλα πραγματα για να το κανω.....

 

Αν μπορουσα ουτε εγω θα δουλευω, αλλα και παλι νομιζω οτι κατι θα εκανα, δεν μπορω να μαι συνεχεια στασιμος....

 

Απορρω με μερικους που καθονται σπιτι, λενε δεν βρισκω δουλεια, ενω δεν κουναει ουτε το κωλο του να παει να ρωτησει, ουτε ριχνει τα μουτρα του να κανει κατι διαφορετικο απο αυτο που ξερει...Σχεδον ολοι αυτοι απο γνωστους μου, παχαινουν και λιωνουν στο ιντερνετ, δεν αφιερωνουν ουτε μια ωρα για να κανουν κατι, να ψαξουν για δουλεια, να πανε για περπατημα, παιρνω φιλο του λεω παμε για καφε, λεει δεν βγαινω....

 

Εμενα το προγραμμα μου καθε μερα ειναι 7:10 σηκωνομαι μεχρι της 16:30 , αυτην την εβδομαδα εκανα υπερωριες απο μια ωρα εως 2....

 

Ε μετα ημουν λιγο κομματια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μη γραψω το δικο μου προγραμμα, θα κλαψετε. Μειωσα τον υπνο για να βρω την ωρα να κανω γυμναστικη. Ζηλευω τον Αλεξ που εχει 2 ωρες διαθεσιμες για γυμναστηριο ή οσους μπορουν να δωσουν το 110% της δυναμης τους στα βαρη και μετα να πανε εξαντλημενοι για ξεκουραση. 

 

Αλλα θα ρθει, δε θα ρθει το καλοκαιρι, τοτε θα δειτε  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε εδω...

 

http://edition.cnn.com/2013/07/01/health/edwin-velez-weight-loss/index.html%3Fhpt=he_c1?iref=obinsite

 

εχει πολλα παραδειγματα, ανθρωπων που εχασαν πολλα κιλα, αλλα το συγκεκριμενο νομιζω οτι και αδυνατος δεν φαινεται ωραιο το σωματου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μη γραψω το δικο μου προγραμμα, θα κλαψετε. Μειωσα τον υπνο για να βρω την ωρα να κανω γυμναστικη. Ζηλευω τον Αλεξ που εχει 2 ωρες διαθεσιμες για γυμναστηριο ή οσους μπορουν να δωσουν το 110% της δυναμης τους στα βαρη και μετα να πανε εξαντλημενοι για ξεκουραση. 

 

Αλλα θα ρθει, δε θα ρθει το καλοκαιρι, τοτε θα δειτε  :devil:

 

 

Ε παιδιά ήθελες. Και εγώ δουλεύω φυσικά δεν ξύνομαι. Η δουλειά μου όμως είναι 10 λεπτά από το σπίτι και δεν απαιτεί υπερωρίες, και τα λεφτά είναι οκ δεν χρειάζομαι κάτι επιπλέον. 

 

Εκτός της δουλειάς ο υπόλοιπος χρόνος είναι δικός μου. 16 ώρες έχει η ημέρα, οι μισές είναι δουλειά.

 

2 ώρες Χ τρεις φορές την ευδομάδα είναι 8 ώρες μαζί με τα πάνε έλα ντύσου ξεντύσου. Αν δεν έχουμε 8 ώρες την εβδομάδα για τον εαυτό μας το έχουμε χάσει το παιχνίδι. 

 

εγώ βεβαια είμαι παρτάκιας θέλω 4- 6 ώρες την ημέρα αφιερωμένες σε εμένα  :devil:

Κοιταξτε εδω...

 

http://edition.cnn.com/2013/07/01/health/edwin-velez-weight-loss/index.html%3Fhpt=he_c1?iref=obinsite

 

εχει πολλα παραδειγματα, ανθρωπων που εχασαν πολλα κιλα, αλλα το συγκεκριμενο νομιζω οτι και αδυνατος δεν φαινεται ωραιο το σωματου....

 

δεν υπάρχει περίπτωση να μάζεψε τόσο δερμα σε 11 μήνες. Ο τύπος βάρεσε και καμιά πλαστική στην κοιλιά (και καλά έκανε δηλαδή)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε παιδιά ήθελες. Και εγώ δουλεύω φυσικά δεν ξύνομαι. Η δουλειά μου όμως είναι 10 λεπτά από το σπίτι και δεν απαιτεί υπερωρίες, και τα λεφτά είναι οκ δεν χρειάζομαι κάτι επιπλέον. 

 

Εκτός της δουλειάς ο υπόλοιπος χρόνος είναι δικός μου. 16 ώρες έχει η ημέρα, οι μισές είναι δουλειά.

 

2 ώρες Χ τρεις φορές την ευδομάδα είναι 8 ώρες μαζί με τα πάνε έλα ντύσου ξεντύσου. Αν δεν έχουμε 8 ώρες την εβδομάδα για τον εαυτό μας το έχουμε χάσει το παιχνίδι. 

 

εγώ βεβαια είμαι παρτάκιας θέλω 4- 6 ώρες την ημέρα αφιερωμένες σε εμένα  :devil:

 

Δηλαδη 8 ωρες ελευθερες; Μλκ, σε ευχομαι η πρωτη γεννα να ειναι τετραδυμα  :ph34r:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...