Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ε ναι οκ στην μια φωτο εχουνε βαλει τον πιο ελεεινο κωλο για αδυνατη γυναικα
κ στην αλλη φωτο εχουν βαλει .. ασε δε λεω γιατι φαγαμε πεσιμο απο την γυναικα χθες ειδε την φωτο που ανεβασα ειχα ανοιχτη την σελιδα κ ειχαμε θεμα B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν ήταν η σύγκριση μεταξύ των δύο, τελείως ανόμοιων κατ' εμέ γλουτιαίων. 
το σωστό θα ήταν να έβαζαν τον γλουτό της δεύτερης στο πριν την εκγύμναση και μετά αυτήν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι η μια εχει  θεικο ενω της αλλης ειναι ανυπαρκτος. Το ανυπαρκτο να γινει θεικο γνωμη μου ειναι πως δεν γινεται με την γυμναστικη ολες οι αλλες ενδιαμεσες καταστασεις ειναι εφικτες.

Γυμναστικη ειναι δεν κανει θαυματα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πόσο σίγουρος είσαι ότι το θεικό δεύτερο έγινε με φυσικό τρόπο και δίχως "μαγικά χέρια"; 

Δεν ειπα πουθενα οτι  εγινε η' δεν εγινε  με φυσικο τροπο  και  φυσικα δεν μπορω να ειμαι  σιγουρος ,σιγουρος ειμαι μονο για τον δικο μου .Αλλου ειναι η διαφωνια μας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα πουθενα οτι  εγινε η' δεν εγινε  με φυσικο τροπο  και  φυσικα δεν μπορω να ειμαι  σιγουρος ,σιγουρος ειμαι μονο για τον δικο μου .Αλλου ειναι η διαφωνια μας .

Δεν διαφωνούμε σε κάτι, λέμε το ίδιο με άλλη οπτική άποψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με σπριντάκια έχει ασχοληθεί κανείς?

Τις επόμενες 3 βδομάδες που θα πηγαίνω για βάρη στο στάδιο, σκέφτομαι 2 φορές την βδομάδα να κανω 3-4 60αρια κ μετά για καθίσματα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα πόδια στην πρέσα (μετά τα squat) πήγα 

20x 202.5kg
15x 202.5kg
15x 202.5kg
15x 202.5kg
15x 202.5kg

(αν είχε παραπάνω θα δοκίμαζα κ όσο πήγαινε )

σωστή αργή εκτέλεση και κατάλαβα και οτι τα squat μου κόλλησαν στα 100kg x 8 λόγο της μέσης , δεν αντέχει παραπάνω απο τα 100 
θα βάλω κ άλλους ραχιαίους μέσα στην εβδομάδα να τη δυναμώσω όπως είχα κάνει με τους πήχεις που με κρατούσαν πίσω

τα πόδια μου τόσες ώρες μετά είναι ακόμα πρησμένα  :-) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με σπριντάκια έχει ασχοληθεί κανείς?

Τις επόμενες 3 βδομάδες που θα πηγαίνω για βάρη στο στάδιο, σκέφτομαι 2 φορές την βδομάδα να κανω 3-4 60αρια κ μετά για καθίσματα κανονικά.

Καλο θα ναι να διαχωρισεις την προπονηση με βαρη απ τη διαλειμματικη υψηλης ή μετριας ενταση σε διαφορετικες μερες ή σε διαφορετικες ωρες μεσα στην ιδια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο για τα squat. Εγώ το έπαθα τρώγωντας μια εβδομάδα πιτόγυρα. Μπορεί και τα squat να αυξάνουν τον κίνδυνο. Αλλά κάτι μου λέει πως δεν είναι αυτός ο παράγοντας.

 

Βάλε καμιά κρέμα , σιγά το πράγμα. Πάντως η κρέμα για τις αιμορροίδες βρωμάει πιο πολύ και από τα σκατά.

 

Λοιπόν , σταματήστε αυτή την παραφιλολογία πως η γυμναστική φταίει για τα πάντα. Αυτό που φταίει, είναι η διατροφή σας κατά πρώτο λόγο, η ξεκούρασή σας και η αποκατάστασή σας.

 

Όσο για τα σπριντάκια πριν τα squat, εξαρτάται. Αν θες να κάνεις σκατο squat, κάνε sprintakia. Αν θες να κάνεις δυνατά squat κάνε τα squat πρώτα. Απλό δεν είναι ρε παιδιά? Αν θες να κάνεις σκατο sprintakia, Κάνε squat Πρώτα και μετά sprintakia. Και πάει λέγοντας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκουοτ μπορουν να σε προκαλεσουν αιμοραιδες;

 

Ή πολυ πρωτεινη;

 

Δεν ξερω αυτες τις μερες παιδευομαι μ αυτο το πραγμα.. Γαμω...

Αν ηταν τοτε θα ειχαμε ολοι προβλημα. Υπαρχει ιστορικο κληρονομικοτητας? Σου εμφανιστηκαν τωρα ή ειχες θεμα απο πριν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια την πρωκτοκωλ... Αυτη μ εχει πει η χειρουργος....

 

Πολυ νερο πινω, φυτικες ινες οσες μπορω... Εκοψα τα all bran και τσουπ ενοχληση...

 

Ασχετα που την προηγουμενη μερα ειχα πλακωθει στα ξυδια και το πρωι δεν μπορουσα να παω τουαλετα...

Αν ηταν τοτε θα ειχαμε ολοι προβλημα. Υπαρχει ιστορικο κληρονομικοτητας? Σου εμφανιστηκαν τωρα ή ειχες θεμα απο πριν?

Τωρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...