Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι σε περιοδο απωλειας λιπους. Αν παρω καθαρη πρωτεινη σε συμπληρωμα(πρωι και μετα την προπονηση) θα βοηθησει στην ταυτοχρονη καλυτερη οικοδομηση και διογκοση των μυων μου ή θα εμποδισει την απωλεια λιπους? Με την πρωτεινη θα βαλω κιλα?

Γενικα η καθαρη πρωτεινη χρησιμευει μονο σε περιοδους διατροφης ογκου ή οχι?

 

(Προφανως θελω να παρω συμπληρωμα καθαρης πρωτεινης γιατι δεν παιρνω οση πρωτεινη θα επρεπε στην καθημερινη μου διατροφη)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και αν μπορειτε προτεινετε μου και καμια συγκεκριμνη 100αρα πρωτεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εξαρτάται ποιος είναι ο στόχος σου. 

Η πρωτείνη σε σκόνη συνήθως πρήζει λίγο παραπάνω τους μυς, αν και αυτό είναι νερό και τίποτα παραπάνω...

Το πρωί τρώε κανονικά... Μετά την προπόνηση πάρε την σκόνη και μετά φάε..

Μόνο καθαρή πρωτείνη παίρνεις στη γράμμωση, στον όγκο προσθέτεις και υδατάνθρακα. 

Δεν θα σε εμποδίσει η πρωτείνη να χάσεις κιλά 

100ρα πολύ καλή 100% Gold standard από optimum nutrition.

 

Ρίξε μία ματιά 2-3 σελίδες πίσω που έχω γράψει για κάποιον άλλον δίαιτα για χάσιμο λίπους να πάρεις μία ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ισχυει οτι με την αεροβια αυξανεται η διαρκεια ζωης της καρδιας αρα συνεπως και του ανθρωπου?

 

 

 

ναι ισχυει

 

 

 

http://www.incardiology.gr/odigies/askisi_kardia.htm

 

 

  1. Για την καρδιά ωφέλιμη άσκηση είναι μόνο η αερόβια άσκηση. Το περπάτημα είναι το καλύτερο παράδειγμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα ρωτησα τον ξαδερφο μου που αγοραζει αυγα για την δουλεια του, να με βρει ασπραδι.

 

Πηρε τηλεφωνο, του ειπανε τι ασπραδη θες , λεει για διατροφη γιατι εχουν διαφορα, του ειπε οτι αν ειναι να τα παρει αυτος να το αποφυγει γιατι θα του κανει κακο στο νεφρα και το συκωτι, καλυτερα να τρως 3 αυγα παρα αυτο του συστησε.

 

Ολα αυτα για την σκονη παντα.

 

Το παστεριωμενο θεωρω οτι θα ειναι κομπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην πεθανει κιολας απο τα ασπραδια...

Απ' ό,τι κατάλαβα δεν εννοούσε ότι θα πάθαινε τίποτα από τα ασπράδια αυτά καθ' αυτά αλλά λογικά από την επεξεργασία που θα είχαν υποστεί για να γίνουν σκόνη. Επίσης υπάρχει και η περίπτωση να αναπαρήγαγε απλά το κλασικό για την πρωτεΐνη και τα νεφρά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδες...

 

Αυτο μου ειπε αυτο σας λεω, ο ξαδερφος μου εξυπηρετηση θα μου εκανε.

 

Αλλα αυτος που θα τα πουλουσε τον ειπε οτι θα του δημιουργησει προβλημα αυτου του τυπου τα ασπραδια.

 

Εγω το εγραψα εδω για ενημερωση. Τωρα ειναι στην κριση του καθενος τι θα φαει και τι οχι.

 

Τον ρωτησα και για ασπραδια σε συσκευασμενα σε υγρη μορφη, αλλα δεν ειχε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Aσπραδια αυγου 4 ευρω. Πιστευω καλη τιμη. Δυστηχως δεν εχω τετοιο μαγαζι κοντα μου.

 

http://levantabio.blogspot.gr/2011/12/blog-post.html

Ωραίος...όταν βρω χρόνο θα περάσω από εκεί να πάρω κανένα δοκιμαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Aσπραδια αυγου 4 ευρω. Πιστευω καλη τιμη. Δυστηχως δεν εχω τετοιο μαγαζι κοντα μου.

 

http://levantabio.blogspot.gr/2011/12/blog-post.html

 

Και πώς το καταναλώνουμε ρε παιδιά αυτό? Ωμό? :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε περιοδο απωλειας λιπους. Αν παρω καθαρη πρωτεινη σε συμπληρωμα(πρωι και μετα την προπονηση) θα βοηθησει στην ταυτοχρονη καλυτερη οικοδομηση και διογκοση των μυων μου ή θα εμποδισει την απωλεια λιπους? Με την πρωτεινη θα βαλω κιλα?

Γενικα η καθαρη πρωτεινη χρησιμευει μονο σε περιοδους διατροφης ογκου ή οχι?

 

(Προφανως θελω να παρω συμπληρωμα καθαρης πρωτεινης γιατι δεν παιρνω οση πρωτεινη θα επρεπε στην καθημερινη μου διατροφη)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και αν μπορειτε προτεινετε μου και καμια συγκεκριμνη 100αρα πρωτεινη.

χάνεις λίπος λαμβάνοντας (τρώγοντας , πίνοντας) λιγότερες θερμίδες απο αυτές που καις

καθαρή πρωτείνη (whey) = φαγητό . 1 σκούπ πχ 30γρ πρωτεΐνης = 100γρ στήθος κοτόπουλο περίπου ή 5-6 ασπράδια αυγού βρασμένα

ο μόνος λόγος που θα την έπαιρνες θα ήταν για μετά την προπόνηση

φτιάξε την διατροφή σου και θα έρθει και η καυση του λίπους

η whey δεν σε επηρεάζει κάπου περισσότερο απ το να φας τα αντίστοιχα φαγητά που σου είπα , απλά σε διευκολύνει

 

Και πώς το καταναλώνουμε ρε παιδιά αυτό? Ωμό? :eek:

φυσικά και όχι τα μαγειρεύεις και τα τρως .

αυτές οι old school τακτικές μόνο σαλμονέλα θα σου δώσουν

 

το "Είναι απαλλαγμένα από σαλμονέλα και άλλους παθογόνους μικροοργανισμούς που υπάρχουν στο αυγό"

δεν μου λέει κάτι. καλύτερα να προσέχουμε για να έχουμε. άσε που σε πολλούς δεν αρέσει ωμό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

30 Aσπραδια αυγου 4 ευρω. Πιστευω καλη τιμη. Δυστηχως δεν εχω τετοιο μαγαζι κοντα μου.

 

http://levantabio.blogspot.gr/2011/12/blog-post.html

Και πώς το καταναλώνουμε ρε παιδιά αυτό? Ωμό? :eek:

Τηγανητα παντα στο αντικολητικο σκετο χωρις λαδια κτλπ.Ωμα τα ετρωγε ο Ροκυ στις ταινιες η' οποιος αγνοει τον παραγοντα σαλμονελα.Sent from my iPhone5 using Insomnia

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, τηγάνι υπέθεσα, αλλά λέω, τι στα διάλα, απαγορεύονται τα τηγανητά, αλλά στα ασπράδια κάνουμε εξαίρεση?

 

Θα βάλω ελάχιστο ελαιόλαδο και θα τα τηγανίσω αν είναι, γιατί το αντικολλητικό δεν είναι της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...