Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δε διαφερει μονο εκει !

αυτο πχ που λες

Πρωινο

1 scoop με το που ξυπναω. 24,2/1,3/0,9

2 τοστ ψιχα, γαλοπουλα-τυρι 10% 23,72/45,7/9,5

1 ποτηρι χυμο 2/28/0,5

1 μηλο 0/30,8/0

 με τι πρωινο που συ λεω εγω ειναι η μερα με την νυχτα κ θα το δεις στο γυμναστηριο ! επισης κριτσινια κ κατι τετοια δεν ειναι διατροφη !

αυγα τρωγε βραστα οσα μπορεις ! συνεχεια μεχρι να τα σιχαθεις βραστα να τα κανεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια , παμε λοιπον !

βημα 1 - πετας ζυγαριες , γρ. και % απ το κεφαλι σου

βημα 2 - πρωινο - 2 μπανανες οχι μικρες στο μιξερ μαζι με 500γρ φρεσκο γαλα (πληρες οχι ελαφρυ) 1 σκουπακι πρωτεινη , μια μικρη κουταλια μελι κ λιγο κοουακερ-βρωμη

βημα 3 - γυμναστηριο

βημα 4 - σε ενα μπολακι 3-4 ασπραδια τα οποια τα κοπανας αμεσως με τα την προπονηση , αν δε σε βολευει σκουπ πρωτεινης σε νερο οχι σε γαλα !

βημα 5 - μεσημεριανο - μακαρονια μαυρα η ρυζι η πατατες νεροβραστες μαζι με 2 σχετικα μεγαλα μπιφτεκια μοσχαρισια τα οποια θα τα φτιαχνεις μονος σου κ δε θα βαζεις τιποτα μεσα παρα μονο το κρεας πιπερι -ριγανη - η πιπερια αν θελεις λιγο για νοστιμια χωρις καθολου ψωμι , τηγανισμενο μονο στο αντικολιτικο τηγανι η σε σκαρα με αντισταση κτλ ! χωρις ιχνος λαδιου η βουτιρου ! μαζι με σαλατα πρασινη (προκολο , μαρουλι ,λαχανο καροτο κτλ ) με μια κουταλια ελαιολαδο ωμο , κ λιγο μαυρο ψωμι !

βημα 6 - λιγους ξηρους καρπους αναλατους (ψυχα απο καρυδια φουντουκια αμυγδαλα ) με λιγο ταχινι

βημα 7 - βραδυνο τονο σε νερο η 6-7 ασπραδια η βακαλαο -η σολομο παλι με σαλατα μαρουλι , μπροκολο , η λαχανο

βημα 8 πριν τον υπνο γιαουρτακι ελαφρυ με αγγουρι (παει τελεια)

 

ζυγισου αυριο το πρωι μολις ξυπνησεις νηστικος

ακολουθησε το 1 βδομαδα κ ξαναζυγισου ! πες μας τα αποτελεσματα κ τα λεμε κ παλι !

 

Υπαρχουν απειρες παραλαγες να κανεις σε ολα τα γευματα ! θα σου πω μονο για το μεσημερινο πχ

μερα δευτερη βγαλε τα μπιφτεκια κ βαλε 2 φιλεετα στηθος απο κοτοπουλο κτλ

δεν εχω παρακολουθησει ποσο καιρο γυμανζεσαι ποσο υψος κιλα κτλ εισαι μονο ειδα που λες θελεις να βαλεις ογκο ..

τα εγραψα ολα πολυ βιαστικα κ πιθανον να ξεχασα παρα πολυ ομως ηθελα απλα να παρεις μια ιδεα !

δε θα εμπαινα στην διαδικασια ηταν καπως ομως αυτο που εγραψες περι τελειοτητας !

μη τα ψυριζεις φιλε τοσσοο πολυ ειναι ολα πολυ πιο ευκολα απο οσο νομιζεις ..

 

edit

κινγκ τωρα σε ειδα , ωραιος re φιλε μπραβο πολυ καλος καμμια σχεση με πριν !

Να σε καλα αρχηγε μου.

Βασιλιάς όνομα και πράμα. Σταμάτα το λιώσιμο τώρα και άρχισε να βάζεις κιλάκια. ¨Έκανες μεγάλη πρόοδο.

Να σε καλα φιλε αλεξ.Θα το ελλατωσω το τρεξιμο στα 20χλμ τη βδομαδα και θα αυξησω θερμιδες.Η ανοδος ειναι πολυ καλη και νιωθω αλλος ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει δοκιμάσει κανείς σας να δει τσόντα , να μην fap fap καθόλου και να πάει για προπόνηση ?
το δοκίμασα δυο μέρες συνεχόμενες τρώγοντας το πρωινό μου και νομίζω οτι δίνει σοβαρό boost .
αν ισχύει και δεν ειναι placebo μια επιστημονική εξήγηση θα ηταν καλοδεχούμενη  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όχι ? το κλειδί ειναι να μην εκσπερματώσεις, δηλαδή όχι fap fap , μόνο να κοιτάξεις και να έχεις ανέγερση και διέγερση . 
απλά θέλω να μου επιβεβαιώσουν αν γίνεται παραγωγή τεστο εκείνη την ώρα (πριν πυροβολήσεις)
γιατι αν γίνεται και δε ρίξεις το βόλι , τότε μένει μέσα σου και ++τεστο = good

για να δούμε τι θα πουν και οι άλλοι  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να εκφερω αποψη.

Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι επιθυμω ταν δρακουλινια του dakon.

Σημερα εκανα τα πρωτα μου pull ups και εχω συγκινηθει. Καλα η λαβη τσουζει, κ ειχα κ γαντια, τι στο καλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ενώ είχα ώμους (+10kg πιέσεις οπισθολαίμιες χ6 = 70kg , βγήκε καλή προπο όπως όλες εδώ και μέρες)  μου τη βάρεσε και δοκίμασα βυθίσεις στο δίζυγο και έβγαζα 20αρες 
αυριο που έχω και τρικέφαλα θα παίξω με έξτρα βάρος και θα βάλω και βυθίσεις στήθους τις Δευτέρες/Σάββατα 

τα σπάει το δίζυγο κ δεν το είχα σε εκτίμηση 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξέφυγε το πράγμα. Μου επιβάλανε junk food. Πάντως είχε και extra tyrogaridakia. Δε θα σωθώ με τίποτα.

Σε νιωθω, σημερα υπεκυψα σε 1κ.σ σπιτικο τζιζκεικ. Μου το ειχαν βαλει μπροστα στο στομα. Δεν φταιω. Καλα αυτα τα αμαρτωλα extra ακομα τα λιμπιζομαι, σλουρπ σλουρπ.

Ανασκουμπωνομαι, αυριο εχει και ΗΙΙΤ

Ερωτηξις, το διζυγο ειναι το καπτενς τσερ?

αν ναι, ειναι ο εφιαλτης των χεριων μου κ δη των τρικεφαλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρέσει γιατι ειναι λες και βγαίνει τέλεια η άσκηση
η μόνη βλακεία ειναι οτι νιώθω το σώμα μου πούπουλο , οπότε πρέπει να βρω αυριο ζώνη να κρεμάσω καμια πλάκα κ απότι είδα σήμερα είχε δυο κομμένες και μία καλή , ελπίζω να την βρω αυριο .
χέρια αυριο , απο τις αγαπημένες μου μέρες 
καληνυχτώ , πάω για βαθύ ύπνο  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όχι ? το κλειδί ειναι να μην εκσπερματώσεις, δηλαδή όχι fap fap , μόνο να κοιτάξεις και να έχεις ανέγερση και διέγερση . 

απλά θέλω να μου επιβεβαιώσουν αν γίνεται παραγωγή τεστο εκείνη την ώρα (πριν πυροβολήσεις)

γιατι αν γίνεται και δε ρίξεις το βόλι , τότε μένει μέσα σου και ++τεστο = good

 

για να δούμε τι θα πουν και οι άλλοι  B)

 

Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια μαζι σου. :)

 

Παντως να ξερεις οτι τετοιες πρακτικες ειναι επικινδυνες για τον προστατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξέφυγε το πράγμα. Μου επιβάλανε junk food. Πάντως είχε και extra tyrogaridakia. Δε θα σωθώ με τίποτα.

 

 οκ τρως οτι θες καλά κάνεις κτλ... Τα δρακουλίνια και τα τυρογαριδάκια γιατί τα τρως ?? Τα ζητάει ο οργανισμός σου? Εμένα ποτέ δεν μου πέρασε απο το μυαλό να τα φάω αυτά στην ενήλικη ζωή μου, μου φαίνεται πολύ περίεργο

έχει δοκιμάσει κανείς σας να δει τσόντα , να μην fap fap καθόλου και να πάει για προπόνηση ?

το δοκίμασα δυο μέρες συνεχόμενες τρώγοντας το πρωινό μου και νομίζω οτι δίνει σοβαρό boost .

αν ισχύει και δεν ειναι placebo μια επιστημονική εξήγηση θα ηταν καλοδεχούμενη  B)

 

εχω ψάξει τόσο πολύ το θέμα που έχω δει βίντεο και για τα πιο άκυρα πράματα...

 

εγώ ενώ είχα ώμους (+10kg πιέσεις οπισθολαίμιες χ6 = 70kg , βγήκε καλή προπο όπως όλες εδώ και μέρες)  μου τη βάρεσε και δοκίμασα βυθίσεις στο δίζυγο και έβγαζα 20αρες 

 

τα σπάει το δίζυγο κ δεν το είχα σε εκτίμηση 

 

 

Οι βυθίσεις imo είναι η καλύτερη upper body άσκηση που υπάρχει. Καλύτερη απο bench press καλύτερη απο τα πάντα. Το πρόβλημα είναι ότι μετά από ένα σημείο δεν γίνεται progress εύκολα γιατί δεν ειναι σαν το bench press που απλά φορτώνεις κιλά στην μπάρα. Άντε να κουβαλάς αλτήρες σε όλο το gym να φοράς ζώνες κτλ , δεν γίνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 οκ τρως οτι θες καλά κάνεις κτλ... Τα δρακουλίνια και τα τυρογαριδάκια γιατί τα τρως ?? Τα ζητάει ο οργανισμός σου? Εμένα ποτέ δεν μου πέρασε απο το μυαλό να τα φάω αυτά στην ενήλικη ζωή μου, μου φαίνεται πολύ περίεργο

 

 

Εμενα μου περναει συνεχεια απο το μυαλο μου τα ετρωγα σαν παιδι και συνεχιζω να τα τρωω σε φαση 1 φορα τον μηνα εκτος απο το 2ο εξαμηνο που κανω αυστηρη διατροφη.

Δρακουλινα ftw εκτος αν δεν ειναι φρεσκα που εkει εχουμε epic fail.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...