Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδειάζεις τα υγρά στο νεροχύτη και συνεχίζεις την κατανάλωση του γιαουρτιού, no worries.

 

(σε εμένα δουλεύει, δεν φέρω ευθύνη εάν πάθεις κάτι! :-) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Παίδες, τρώμε μισό γιαούρτι και το άλλο το αφήνουμε στο ψυγείο. Την άλλη μέρα έχει βγάλει πολλά υγρά. Τι είναι τούτα; Αυτός που πουλάει τα γιαούρτια λέει να τα πετάμε, σε μια σελίδα διάβασα ότι είναι χρήσιμα και δεν πρέπει να πετιούνται. Οπότε;

Ισχύει...ειδικά αν το αφήσω σε πάνω ράφι στο ψυγείο κολυμπάει το υγρό. Εγώ τα πετάω...χαλάνε την υφή του γιαουρτιού και σιχαίνομαι κιόλλας. 

 

Διάβασες γιατί είναι χρήσιμα ή έλεγε απλά κρατήστε τα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+500 θερμίδες=όγκος + λίπος, με το 2ο να κυριαρχεί του 1ου. Και λίγους μήνες πριν το καλοκαίρι ίσως να μην το θες. Πάνε +200 για αρχή και βλεπεις αν χρειάζεσαι κι άλλες.

 

Μην το πάτε + συγκεκριμένο αριθμό παιδιά. Υπολογίστε θερμίδες συντήρησης και παντε + 10%. Αν δεν μπένουν κιλά μετά 3 εβδομάδες πάτε +20% μείνετε εκεί πάρτε κάνα 2 κιλά κάντε τα recomp  και μετά αυξήστε πάλι +10%. κ.ο.κ

 

Το λίπος δεν βοηθάει σε τίποτα ούτε ευνοεί κάτι, μόνο επιβαρύνει. ΄Οσο και να θες να βάλεις βάρος το έξτρα λίπος δεν χρειάζεται, η διαδικασία θα είναι αργή αλλά σταθερή, κανείς δεν είπε οτι το άθλημα είναι γρήγορο. 

 

στις 2500 θερμίδες το +10% είναι +250.. στις 4000 είναι 400.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ κομπλε, και ετσι για να το ληξουμε να μην κουραζω αλλο, βρισκω και της Σolgar σε καλυτερη τιμη. Αν ο λογος που μου προτεινεις τις αλλες ειναι θεμα τιμης, μηπως εδω με την εκπτωση ειμαι καλυτερα?

 

http://www.healingpowerpharmacy.gr/simpliromata-diatrofis/lipara-oxea-omega-3-6-9/Solgar-Omega-3-700-softgels-60s

 

EPA/DHA -> 380/260 + 60 απο λοιπα. Δηλαδη οσο και της NOW αλλα με 60 καπσουλες αντι για 100? Ακομα ψηλη η τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανεφερες, ισχυει οτι Τα Warrior lab γενικοτερα τα προοωθουν? Ειχα παει πριν μια βδομαδα να παρω whey γιατι μου τελειωνε, και μου λεει, την εχεις ξαναπαρει την συγκεκριμενη?

 

Και εγώ πήγα να πάρω τη gold standard, έψαχνα να πάρω νέα γεύση και προσπάθησε να μου πασάρει warrior lab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ κομπλε, και ετσι για να το ληξουμε να μην κουραζω αλλο, βρισκω και της Σolgar σε καλυτερη τιμη. Αν ο λογος που μου προτεινεις τις αλλες ειναι θεμα τιμης, μηπως εδω με την εκπτωση ειμαι καλυτερα?

 

http://www.healingpowerpharmacy.gr/simpliromata-diatrofis/lipara-oxea-omega-3-6-9/Solgar-Omega-3-700-softgels-60s

 

EPA/DHA -> 380/260 + 60 απο λοιπα. Δηλαδη οσο και της NOW αλλα με 60 καπσουλες αντι για 100? Ακομα ψηλη η τιμη?

Είναι πολύ ψυλή η τιμή τους. Σκέψου με 25ευρώ θα την βγάλεις για 20 μέρες ενώ με αυτά που σου είπα 15 ευρώ για 30 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ψυλή η τιμή τους. Σκέψου με 25ευρώ θα την βγάλεις για 20 μέρες ενώ με αυτά που σου είπα 15 ευρώ για 30 μέρες. 

 

Πρεπει να παιρνω 2 την μερα οχι 1 (Solgar)? Ποια ειναι η συνιστωμενη ημερισια ληψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει...ειδικά αν το αφήσω σε πάνω ράφι στο ψυγείο κολυμπάει το υγρό. Εγώ τα πετάω...χαλάνε την υφή του γιαουρτιού και σιχαίνομαι κιόλλας. 

 

Διάβασες γιατί είναι χρήσιμα ή έλεγε απλά κρατήστε τα ?

 

Λέει ότι είναι whey (ορός γάλακτος) αυτό που βγαίνει κι έχει τις χρήσιμες ουσίες του γιαουρτιού (ασβέστιο, πρωτεινες, κτλ). Οπότε πρέπει να το ανακατεύουμε με το υπάρχον κι όχι να το πετάμε.

 

Κι εμένα μ' ενοχλεί η γεύση αλλά άμα πετάμε όλη την ουσία...

 

Μήπως να το βάζαμε στην κατάψυξη;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παιρνω 2 την μερα οχι 1 (Solgar)? Ποια ειναι η συνιστωμενη ημερισια ληψη?

Καλό είναι να στοχέυεις σε 2-4γρ. EPA+DHA την ημέρα. Φυσικά αυτό αν δεν έχεις την δυνατότητα να βρεις συμφέροντα σκευάσματα είναι αρκετά ακριβό οπότε στόχευσε τουλάχιστον στα 2γρ. 

Λέει ότι είναι whey (ορός γάλακτος) αυτό που βγαίνει κι έχει τις χρήσιμες ουσίες του γιαουρτιού (ασβέστιο, πρωτεινες, κτλ). Οπότε πρέπει να το ανακατεύουμε με το υπάρχον κι όχι να το πετάμε.

 

Κι εμένα μ' ενοχλεί η γεύση αλλά άμα πετάμε όλη την ουσία...

 

Μήπως να το βάζαμε στην κατάψυξη;  :huh:

Καλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι καμία τεράστια ποσότητα...ίσα ίσα καλύπτει την επιφάνεια. άντε να είναι 5γρ. γιαούρτι όλα αυτά τα υγρά. Δεν πετάς καμία ουσία αφού στην πραγματικότητα βάζεις ότι θες από το γιαούρτι.

 

Κατάψυξη ? Σαν παγωτό θα βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγες μέρες

es1cg2.jpg



new

se4z2h.jpg



δεν φαίνεται αλλα έχει αρχίσει και παίρνει το στήθος μου τώρα που το προπονώ σωστά και ας ειναι το χειρότερο σημείο μου

επίσης μια απο πλάτη στα γρήγορα (ούτε να ποζάρω δεν πρόλαβα , ηταν βιαστική η φωτογράφος :mad: )  γιατι δεν έχω βάλει.

2whj9le.jpg




όλα φυσικά φαίνονται χειρότερα λόγο δέρματος αλλα κλαιν , αφού κανονίστηκε και θα το φτιάξω τσίτα δεν με αγχώνει. :devil: 
αυτά  :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλάτη μπόμπα και πολύ καλός δικέφαλος. Το στήθος κρατάει και λίγο λίπος μου φαίνεται , ίσως είναι ο φωτισμός, ίσως είναι το δέρμα που λες. 

 

Ώμοι επίσης δυνατοί. Μπράβο γενικά φαίνεται ο καιρός που ασχολείσαι τώρα πολύ παραπάνω από ότι στις πρώτες φώτο που είχες ποστάρει. Ειδικά στην πλάτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στήθος μπορεί βάση όγκου να μην είναι μπροστά αλλά το σχήμα είναι καλό...είχα δεις και τις άλλες φώτο που ανέβασες και έχει καλά μπαλαρίσματα.

 

Ώμοι είναι καλά και εννοείται το μεγαλύτερο + είναι τα χέρια σου. Πλάτη όταν θα πέσεις σε λίπος θα φανεί και το άνοιγμα καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλάτη μπόμπα και πολύ καλός δικέφαλος. Το στήθος κρατάει και λίγο λίπος μου φαίνεται , ίσως είναι ο φωτισμός, ίσως είναι το δέρμα που λες. 

 

Ώμοι επίσης δυνατοί. Μπράβο γενικά φαίνεται ο καιρός που ασχολείσαι τώρα πολύ παραπάνω από ότι στις πρώτες φώτο που είχες ποστάρει. Ειδικά στην πλάτη

ειναι θέμα δέρματος, λίγο να το τραβήξω προς τα κάτω και φαίνεται μπομπα απο θέμα σχήματος , η μαλακία το δέρμα , μ έρχεται να πάρω κανα μαχαίρι να εγχειριστώ μόνος μου αχχαχαχαχα

αλλα δε σκαλώνω , θα το φτιάξω σε κανα μηνα και θα ησυχάσω  B)  

 

 

Το στήθος μπορεί βάση όγκου να μην είναι μπροστά αλλά το σχήμα είναι καλό...είχα δεις και τις άλλες φώτο που ανέβασες και έχει καλά μπαλαρίσματα.

 

Ώμοι είναι καλά και εννοείται το μεγαλύτερο + είναι τα χέρια σου. Πλάτη όταν θα πέσεις σε λίπος θα φανεί και το άνοιγμα καλύτερα. 

 

 

thx bro 

και η μέση μου ειναι πολύ μικρότερη απότι δείχνει , αλλα θα το φτιάξω οταν ξεφορτωθώ το δέρμα και εννοείτε κ όταν πέσω σε bf B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...