Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

sBleC7e.jpg

Πες κι εσύ λεπτομέρειες. Ποιόν χιαστό έχεις τραυματίσει πόσο μεγάλη ρήξη έγινε αν κάνεις αποθεραπεία μόνος σου...πόσος χρόνος πέρασε κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες κι εσύ λεπτομέρειες. Ποιόν χιαστό έχεις τραυματίσει πόσο μεγάλη ρήξη έγινε αν κάνεις αποθεραπεία μόνος σου...πόσος χρόνος πέρασε κτλπ.

 

εδω ειναι το θεμα

δεν συμφωνουν οι γιατροι για το αν εχω ρηξη χιαστου ή οχι...

 

εχει περασει 1.5 μηνας απο τον τραυματισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bos  ολα οκ θα ειναι στις εξετασεις σιδερενιος εισαι φιλε μην ανησυχεις !

φιλτατε οτι κ να ποσταρεις εγω εδω και 15 τοσα χρονια  δυο μπανανες κοπαναω στο μιξερ μαζι με μελι γαλα κουακερ κ λιγο πρωτεινη , δυο θα κοπανω και τωρα :-)

 

ποδια και να  θελεις δε μπορεις να κανεις καθε μερα !

κοιλιακους αν θελεις μπορεις να κανεις !

 

  οτι ναναι .. κινεζικα μιλαμε ρε ? 

 

 

Και καλά κάνεις. Απλά ήθελα να τονίσω ότι το μέσο συμπλήρωμα διατροφής που θεωρείται ίσο με ντόπα στην Ελλάδα (πχ μια άγευστη whey) έχει τα μισά συστατικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ειναι το θεμα

δεν συμφωνουν οι γιατροι για το αν εχω ρηξη χιαστου ή οχι...

 

εχει περασει 1.5 μηνας απο τον τραυματισμο...

Ρε συ τι δεν συμφωνούν...Σου κάναν το Lachman Test ή το Anterior drawer test (τσέκαρε youtube) να δουν καταρχάς ποιός χιαστός έχει το θέμα και σε τι βαθμό. Μαγνητική κάνε αν δεν είναι σαφή τα ευρήματα...κάνει και 250 ευρώ...δεν είναι λίγα.

 

Θυμάσαι πως τραυματίστηκες ? Ξέρω γω κόλλησε το πέλμα στο έδαφος και το γόνατο συνέχισε μπροστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άλεξ, ο τύπος, μετά απο τόσο καιρό παπαριές (έχει και πει και καλά βέβαια), παραμένει ένας μέτριος καλός vegan ασκούμενος. Μην ασχολείσαι καν.

 

Λοιπόν , στα γρήγορα. Παρασκευή

 

Deadlift: 5+ 

Deadlift: 5x145 

Front squats: 4x8x50  πούλο γιατί βιαζόμουν. 

 

Διατροφή ΠΣ, σκατά , δεν σας τα βάζω για να μη πηδήξει ο Φώτης από το παράθυρο. Κυριακή ομως προβλεπόμενο μπιφτεκάκι σαλάτα και μια κοκα κόλα να ρευτώ από τις άλλες μέρες. 

 

Σήμερα.

OHP 1+

OHP: 5x60, 2x72,5 (εδώ νομιζα πως έβαλα 67,5 και λέω γιατί βγαίνει τόσο δύσκολα), 2χ75

Overhand Lat Pulldown: 3x8x73

CGBP: 3x8x60

Triceps pushdowns:3x12+x52

Preacher Crunches: 3x15+x66

 

Γάλα-Cheerios

Σάντουιτς γαλοπούλα

Δρακουλινια- Snickers (δεν ξαναπάω σούπερ μάρκετ νηστικός μετά από προπόνηση)

Κρεατίνη-Πρωτείνη-Γάλα

Φακές-τόνος σε λάδι-φέτα

Γιαούρτι

 

Βιντεάκι για τo six pack Που λέγαμε, μια άλλη γνώμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω λεφτα για μαγνητικη αλλα κανανε ολα τα τεστ που ανεφερες απο πανω.

 

ο τραυματισμος ηταν σε αλμα και ηταν σαν να μπηκε το γονατο προς τα μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω λεφτα για μαγνητικη αλλα κανανε ολα τα τεστ που ανεφερες απο πανω.

 

ο τραυματισμος ηταν σε αλμα και ηταν σαν να μπηκε το γονατο προς τα μεσα...

Ε αφού κάναν τα τεστ σε ποιό από τα δύο ή αν θυμάσαι κάποιο άλλο βγήκες θετικός γιατί και τα δύο λίγο απίθανο μου φαίνεται. Ειδικά με βάση τον μηχανισμό κάκωσης όπως τον λες πιό πολύ κάνει για πρόσθιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άλεξ, ο τύπος, μετά απο τόσο καιρό παπαριές (έχει και πει και καλά βέβαια), παραμένει ένας μέτριος καλός vegan ασκούμενος. Μην ασχολείσαι καν.

 

Μου αρέσει μια χαρά το channel του, δεν λέει παπαριές (γενικά) ο τύπος. Όσον αφορά την κρεατίνη δεν γνωρίζω , δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με συμπληρώματα απλά το βιντεο ήταν ενδιαφέρον και το έκανα share. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δρακουλινια- Snickers (δεν ξαναπάω σούπερ μάρκετ νηστικός μετά από προπόνηση)

αυτο ολα τα λεφτα !!! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη μιλησα με το γιατρο... Ηταν για την τεταρτη μιλησαμε και αποφασισαμε να παω να με δει και σε κανενα 2 μηνο αν κρινει οτι πρεπει να κανω θα το κανω...

Σημερα δεν κοιμηθηκα οπως κανω καθε απογευμα...

 

Αλλα στην προπονηση εδωσα πιο πολυ...

 

Περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και οι κοιλιακοι και τα χερια και τα ποδια τα παντα ειναι ΔΙΑΤΡΟΦΗ! απλα ειναι καποια σημεια τα οποια εμφανιζονται στο τελος! :P

ειτε εκανα 2-3 φορες τη βδομαδα ειτε καθε μερα που κανω το ιδιο θα ημουν απλα εγω νοιωθω καλυτερα με το να κανω καθε μερα και αφου μπορω να κανω καθε μερα πανω απο ολα :P

 

πολυ καλη ασκηση για κοιλιακους (πλαγιους κυριος) εινα αυτη

 

εγω την κανω σε παγκο με τα ποδια σε ορθη γωνια ! 10κιλο δισκο 4χ30(1 επαναληψει μετραω οταν εχω στριψει και απο τις δυο μεριες αρα ειναι 4χ60 ουσιαστικα)

 

σημερα πηγα για λιγο τρεξιμο στο δρομο γιατι με το βουνο εχουν δεσει τα ποδια μου και εχει πεσει η αντοχη λιγο και με επιασε το στομαχι! ακομη δεν εχω συνελθει,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βιντεάκι για τo six pack Που λέγαμε, μια άλλη γνώμη.

 

LOL σειρά μου να πω παράτα τον omarlsuf  είναι χαζός δεν τον πάω μια. Δεν διαφωνώ με τον τρόπο που βλέπεις το πράμα πάντως απλά παραβλέπεις το γεγονός ότι εγώ σκοπεύω να κάνω 6 - pack με ισοθερμιδική διατροφή , ότι κάνω εδώ και 6 μήνες δηλαδή.

 

Ισοθερμιδική διατροφή είναι αυτό που κάνεις και εσύ και μένεις στα 110 (?) κιλά. Δεν χάνεις δύναμη ούτε θυσιάζεις το progress ktl. 

 

Απλά το 99% των forum / bodybuilders/ video channels δεν αποδέχονται το recomposition σαν μέθοδο ούτε μπορούν οι ίδιοι να το κάνουν. Abs για αυτούς σημαίνει caloric defeicit, θυσίες πέσιμο επιδόσεων καθώς ο τρόπος που το πάνε είναι μέσω χάσιμο βάρους. 

 

Για εμένα είναι το αντίθετο. Το 6 πακ θα γίνει όταν οι επιδόσεις μου είναι στο peak, καθώς αλλάζοντας το body composition μου γίνομαι συνέχεια δυνατότερος, στα ίδια κιλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω τυπο που γυμναζεται πανω απο 4 χρονια, ειναι κοντος, δεν εχει κανει τιποτα ποδια στηθος χερια...

 

Τωρα αρχισε να παιρνει κατι απογορευμενα συμπληρωματα... Τι πορωση ειναι αυτη δεν μπορω να καταλαβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...