Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που λεω εγω ειναι το εξης ! στηθος δε μπορεις να γυμνασεις πανω απο 2 φορες την βδομαδα ! (2 φορες σε λιγοτερο απο 48ωρες για την ακριβεια ) παλτη το ιδιο  χερια το ιδιο  , ποδια , ωμους κτλ επισης το ιδιο! 

κοιλιακους δεν εχεις θεμα μπορεις να τους γυμνασεις αν θελεις χωρις το παραμικρο προβλημα καθημερινα !  ο σπεκτ πχ τους γυμναζει καθημερινα χρονια τωρα κ τα αποτελεσμα στην κοιλια του ττα βλεπουμε !

αλλο λοιπον το κατα ποσο θελει να τους γυμνασει κανεις (ονως για καποιον μπορει 2 φορες την βδομαδα να ειναι αρκετο) και αλλο το κατα ποσο κανει η οχι !  μπορουμε λοιπον αν θελουμε να τους γυμναζουμε  καθημερινα χωρις το παραμικρο προβλημα αποκαταστασεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

@bosei

θα δούμε πως θα δείχνω 
κάτσε να φύγει το δέρμα που μου χαλάει την εικόνα , να πέσω και σε bf 7-8% και θα δω , αν έχουν πάρει πολύ οι πλάγιοι ώστε να φαίνονται άσχημοι θα τους γυμνάζω λιγότερο  
προς το παρών δίνω max σ' οτιδήποτε και αν κάνω κ βλέπουμε . Βέβαια οι συμβουλές σας δεκτές , θα προσπαθήσω να δουλέψω παραπάνω reps παρά kg  B) 
 
--
έχω κόψει εδω και 4 μέρες το κάπνισμα και βλέπω οτι στο αερόβιο ειναι πολύ δύσκολο να φτάσω το 130hr-140HR
με 15κλήση/6 speed όταν κάπνιζα βάραγα 150 χχαχα
τώρα αναγκάζομαι να αυξάνω ταχύτητα , αλλα επειδή ενα παραπάτημα και θα φύγω τούμπα δε νομίζω να με παίρνει να ανεβάσω speed 7-8 αργότερα για γρήγορο περπάτημα 

τι κάνω? να αρχίσω χαλαρό τρέξιμο ? σε καμια εβδομάδα θα πέσει κ άλλο το HR απότι μου είπαν κ άλλοι που το έκοψαν (θέλει κανα 15μέρες το αναπνευστικό ).

πόσο γουστάρω που έκοψα το κάπνισμα , πραγματικά αηδία απόλες τις απόψεις  B) 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αυτο που λεω εγω ειναι το εξης ! στηθος δε μπορεις να γυμνασεις πανω απο 2 φορες την βδομαδα ! (2 φορες σε λιγοτερο απο 48ωρες για την ακριβεια ) παλτη το ιδιο χερια το ιδιο , ποδια , ωμους κτλ επισης το ιδιο! </p> <p>κοιλιακους δεν εχεις θεμα μπορεις να τους γυμνασεις <u>αν θελεις</u> χωρις το παραμικρο προβλημα καθημερινα ! ο σπεκτ πχ τους γυμναζει καθημερινα χρονια τωρα κ τα αποτελεσμα στην κοιλια του ττα βλεπουμε !</p> <p>αλλο λοιπον το κατα ποσο θελει να τους γυμνασει κανεις (ονως για καποιον μπορει 2 φορες την βδομαδα να ειναι αρκετο) και αλλο το κατα ποσο κανει η οχι ! μπορουμε λοιπον <u>αν θελουμε</u> να τους γυμναζουμε καθημερινα χωρις το παραμικρο προβλημα αποκαταστασεις .</p>

το αποτελεσμα του spect δεν ειναι απο τα χρονια που γυμναζει τους κοιλιακους ουτε το ποσο συχνα το κανει αλλα απο αυτα που ΔΕΝ τρωει.

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το σημαντικοτερο σιγουρα !

το παραδειγμα το εφερα στο οτι δεν εχει κανενα προβλημα η κοιλια του που την γυμναζει καθημερινα τοσα χρονια! αν γυμνασουμε καθημερινα στηθος οχι για χρονια αλλα για μια βδομαδα , θα χουμε προβλημα !

οσο αναφορα το αποτελεσμα του σπεκτ ειναι οντως αποτελεσμα αυτων που δε τρωει κ του ξεκ@λ@τος στο τρεξιμο που κανει κ εχει στεγνωσει τελειως ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία τώρα
αν όντως υπάρχει θέμα γυμνάζοντας με αρκετά kg (έχει μέχρι 100+ νμζ) τους πλάγιους 
τότε γιατι υπάρχουν τόσα kg στο μηχάνημα ? (χαζή ερώτηση αλλα explain λίγο please) 
τα 20-25kg που δοκίμασα για πρώτο set δεν τα ένιωθα καν (και εκτελούσα αργά αργά)

τελικά το κάθε σετ πόσο να το πάω? 25-30-50reps ? χ5 ?
στα κιλά πιστευω ειναι θέμα στα πόσα νιώθεις οτι σε πιάνει .. (αλλα περιμένω κ τις απαντήσεις σας για αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορία τώρα

αν όντως υπάρχει θέμα γυμνάζοντας με αρκετά kg (έχει μέχρι 100+ νμζ) τους πλάγιους 

τότε γιατι υπάρχουν τόσα kg στο μηχάνημα ? (χαζή ερώτηση αλλα explain λίγο please) 

τα 20-25kg που δοκίμασα για πρώτο set δεν τα ένιωθα καν (και εκτελούσα αργά αργά)

 

τελικά το κάθε σετ πόσο να το πάω? 25-30-50reps ? χ5 ?

στα κιλά πιστευω ειναι θέμα στα πόσα νιώθεις οτι σε πιάνει .. (αλλα περιμένω κ τις απαντήσεις σας για αυτό)

 

ποιος είπε ότι υπάρχει θέμα και τι θέμα ακριβώς? Το αν θες να φουσκώσουν οι πλάγιοι κοιλιακοί είναι προσωπικό σου θέμα, άλλος θέλει άλλος δεν θέλει (οι πιο πολλοί δεν θέλουν). Το gym όμως δεν είναι μόνο για μόστρα. Αλλος μπορεί να είναι boxer και να θέλει να ταργετάρει το rotation της μέσης για δυνατά κροσέ. 

 

Το μηχάνημα πάει μέχρι 100 κιλά γιατί μπορεί να κάτσει πάνω άτομο 120 κιλά...

 

Αν θες να κάνεις τόσο πολλά ρεπς άσε το μηχάνημα και κάντους έτσι ρε και κάνε όσους μπορείς.. τι το ταλαιπωρείς και περιμένει ο άλλος από πίσω :D

 

Τελευταία συμβουλή. Ο κόσμος πάει και πλακώνεται στους πλάγιους κοιλιακούς για να φύγουν τα πλαινά love handles. Αυτό είναι τελείως άτοπο και άχρηστο, ίσα ίσα θα τα πετάξει περισσότερο προς τα έξω γιατί θα φουσκώσει ο μυς από κάτω. Τα love handles φεύγουν αν πέσει το συνολικό ποσοστό λίπους του σώματος και ΜΟΝΟ έτσι. 

 

Oblique%201.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα από τον γιατρό ξενερωμένος γιατί έχω έναν όζο στον θυρεοειδή και πρέπει να πάω νοσοκομείο να δούμε μπας και είναι καμία κακοήθεια.  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος είπε ότι υπάρχει θέμα και τι θέμα ακριβώς? Το αν θες να φουσκώσουν οι πλάγιοι κοιλιακοί είναι προσωπικό σου θέμα, άλλος θέλει άλλος δεν θέλει (οι πιο πολλοί δεν θέλουν). Το gym όμως δεν είναι μόνο για μόστρα. Αλλος μπορεί να είναι boxer και να θέλει να ταργετάρει το rotation της μέσης για δυνατά κροσέ. 

 

Το μηχάνημα πάει μέχρι 100 κιλά γιατί μπορεί να κάτσει πάνω άτομο 120 κιλά...

 

Αν θες να κάνεις τόσο πολλά ρεπς άσε το μηχάνημα και κάντους έτσι ρε και κάνε όσους μπορείς.. τι το ταλαιπωρείς και περιμένει ο άλλος από πίσω :D

 

Τελευταία συμβουλή. Ο κόσμος πάει και πλακώνεται στους πλάγιους κοιλιακούς για να φύγουν τα πλαινά love handles. Αυτό είναι τελείως άτοπο και άχρηστο, ίσα ίσα θα τα πετάξει περισσότερο προς τα έξω γιατί θα φουσκώσει ο μυς από κάτω. Τα love handles φεύγουν αν πέσει το συνολικό ποσοστό λίπους του σώματος και ΜΟΝΟ έτσι. 

 

 

εμένα ειναι να φτιάξω το δέρμα μου 

το bf δεν μου ειναι τίποτα να το διώξω , μέχρι το καλοκαίρι θα έχω στεγνώσει όσο πάει natural

παραπάνω είπαν οτι ειναι άσχημο να έχεις πολύ γυμνασμένους πλάγιους γιαυτό ρώτησα

73-4kg 1,74 ύψος είμαι και εκτελώ με 45 , δεν μου φαίνεται περίεργο γιατι και squat 100kg κάνω πχ κ πάλι λίγο ειναι γιατι τα πόδια μου ειναι οκ αλλα το θέμα ειναι να μας πιάνει η άσκηση όμως, σωστά ?

15 reps κάνω , αλλα αν είδες τα προηγούμενα μηνύματα ..^

 τέλος πάντων , κουβέντα να γίνεται τώρα , δεν θα σκοτιστώ κ υπερβολικά για τους κοιλιακούς , όπως είπα έχω , αλλα δε φαίνονται , άρα υπομονή κ έρχεται 

Γύρισα από τον γιατρό ξενερωμένος γιατί έχω έναν όζο στον θυρεοειδή και πρέπει να πάω νοσοκομείο να δούμε μπας και είναι καμία κακοήθεια.  :shock:

μακάρι να μην ειναι τίποτα brah

πήγαινε το συντομότερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μακάρι να μην ειναι τίποτα brah

πήγαινε το συντομότερο 

Μακάρι...

 

Ναι...αύριο θα πάρω τηλ. να δω πότε γίνεται να το κάνω...είναι και 150 ευρώ γαμώτο σε ιδιοτικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην κάνουμε κοιλιάκους κάθε μέρα. Αν είναι να κάνουμε και πόδια κάθε μέρα. Διατροφή και πάλι διατροφή είναι οι κοιλιακοι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so

μια χαζη ερωτηση και απο εμενα

 

οι ισομετρικες ασκησεις για τα γονατα κανουν τπτ για αποκατασταση απο τραυμα στους χιαστους;

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bos  ολα οκ θα ειναι στις εξετασεις σιδερενιος εισαι φιλε μην ανησυχεις !

φιλτατε οτι κ να ποσταρεις εγω εδω και 15 τοσα χρονια  δυο μπανανες κοπαναω στο μιξερ μαζι με μελι γαλα κουακερ κ λιγο πρωτεινη , δυο θα κοπανω και τωρα :-)

 

ποδια και να  θελεις δε μπορεις να κανεις καθε μερα !

κοιλιακους αν θελεις μπορεις να κανεις !

 

  οτι ναναι .. κινεζικα μιλαμε ρε ? 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so

μια χαζη ερωτηση και απο εμενα

 

οι ισομετρικες ασκησεις για τα γονατα κανουν τπτ για αποκατασταση απο τραυμα στους χιαστους;

 

thanks

Ναι χρησιμοποιούνται αλλά εξαρτάται και από το στάδιο της όλης αποθεραπείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...