Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το Σάββατο είχα πάει για προπό κ προς το τέλος έσκασε ενας τύπος 30+ με κακό σώμα (υψηλό bf - χαμηλή μυικότητα) και φόραγε κολάν. Μαλλί πατικωμένο προς τα πίσω με ζελέ κ μπλούζα που πετάγανε απο μέσα οι τρίχες του στήθους .
έχετε δει κ εσείς τέτοιους ? φάση ειχε πάντως λολ 

τέσπα στο θέμα~~

για κοιλιακούς κάθε πότε λέτε να τους γυμνάζω ? δεν τους έδινα σημασία αλλα τώρα άρχισα να τους γυμνάζω εντατικά 
το Σαββάτο έκανα πρώτη φορά πλάγιους 5χ15@45kg και ακόμα πιασμένοι ειναι 
έκανα κ σε μηχάνημα που βάζεις τους αγκώνες για στήριγμα (ουτε π θυμάμαι ονομα) και λέω να έχω μέρα παρα μέρα αυτά την επόμενη σε επικλινή πάγκο στη μεγαλύτερη κλήση και άρσεις ποδιών τεντομένα κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Maus λέει κάθε μέρα είναι ΟΚ, άλλοι επιμένουν ότι 1-2 φορές τη βδομάδα αρκεί και παραπάνω κάνει κακό. Φαντάζομαι ότι θα πρέπει να βρεις μόνος σου το καλύτερο για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε σι .. με τα κιλά θα κάνεις μέση; την δύναμη την βάζεις απο την κοιλιά δεν δίνεις με μέση.. Δεν λέω να βάλεις 20άρι .. ενα 5κιλο είναι μια χαρά.

Για αρχάριο ο οποίος βάζει αυχένα και κλέβει γενικότερα στη τεχνική εννοείται όχι κιλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε 45 είπαμε..! εγώ με 20 κάνω και ζορίζομαι.. εκτός αν εννοεί μηχάνημα που αν θέλεις κλέβεις αρκετά αλλά και πάλι πολλά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εγώ κάνω σε αυτό τον πάγκο με decline. 

 

images?q=tbn:ANd9GcRM98EcaMPPoqRfO28v4H_

 

Ενα δεκάκιλο στο στήθος και ένα 20κιλο το κρατάω με τεντωμένα χέρια τέρμα ψηλά. Κανω 10-12 έτσι , μετα πετάω το 20κιλο κάτω και κρατάω ψηλά το δεκάκιλο κάνω άλλες 8-10 και μετά πετάω το δεκάκιλο κάτω και κάνω άλλους 5-6

 

2 set 4 φορές την εβδομάδα. Νομίζω τελευταία φορά το 10κιλο το αντικατέστησα με 15κιλο , δεν θυμάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys εκανα 45 με τέλεια τεχνική , δεν έκλεβα γιατι είχα δυο έμπειρα άτομα να με κοιτάνε (οχι τους γυμναστές αχχααχ) 
η κοιλιά μου ειναι πέτρα κ δεν υπερβάλω ,παλιά τους γυμναζα αλλα για πλάκα με 10kg σε επικλινή και άρσεις ποδιών τεντωμένα,  πιστευω πως αν δεν είχα το δέρμα κ το λίπος που θα αφαιρέσω στο σημείο αυτό θα άρχιζαν τώρα να φαίνονται κοιλιακοί αλλα κλαιν , δεν με νοιάζει προς το παρών , το καλοκαίρι θα έχω 
φυσικά κ δε θέλω μεγάλη μέση ε.. είπαμε ..

reps ? @25 -30 ?
επικλινή τέρμα κλήση έκανα με 10kg πλάκα 25ρες 

απο αυριο θα αρχίσω κάθε μέρα
απλά είπα να ρωτήσω γιατι κάπου είχε πάρει το μάτι μου οτι θέλει ανα 2ρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι του θανατά ραχιαίους. Πρέπει να με σπρώξω για να κάνω.

 

Κοιλιακούς όχι τόσο, σκέφτομαι το σιξ πακ του καλοκαιριού και αναθαρρεύω.

 

Καλά Άλεξ, σε βλέπω με drop set και στο φαγητό. Να τρως μια μερίδα, μετά μισή και στο τέλος άλλες 2 μπουκιές. :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Maus λέει κάθε μέρα είναι ΟΚ, άλλοι επιμένουν ότι 1-2 φορές τη βδομάδα αρκεί και παραπάνω κάνει κακό. Φαντάζομαι ότι θα πρέπει να βρεις μόνος σου το καλύτερο για σένα.

Εγώ τουλάχιστον που υποστηρίζω το 1-2 φορές/βδομάδα δεν λέω ότι θα κάνει κακό το κάθε μέρα αλλά του πούστη...τι παραπάνω να κερδίσεις δηλαδή ? Όταν φτάσεις σε χαμηλά ποσοστά λίπους και δεις τι έχεις κάνει τότε οκ...πες δεν μου δούλεψε το 1-2 φορές και πάω να χτυπάω κάθε μέρα αλύπητα να δω τι θα γίνει.

 

Ένα άλλο...γιατί μερικοί κάνετε και πλάγιους ? Πέρα από το ότι συμμετέχουν στην κάμψη του κορμού και οι πλάγιοι οπότε δεν είναι ότι παραμελλούνται στο αισθητικό κομμάτι όταν αναπτυχθούν αρκετά δείχνει άσχημο πάνω στο σώμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...