Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον βαζεις με αυτα που ποσταρες στο ταβανι και δε φευγει με τιποτα !

επισης αν παρεις κοιτα να ειναι οποσδηποτε δερμα για να ειναι ανθεκτικος κ να κρατησει χρονια !

δε σου χρειαζεται εσενα τοσα πολλα κιλα κ με 45αρη εισαι κομπλε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έχε σοβαρά στα υπόψην ότι ο σάκος θα πάει ταβάνι. Μην βρεις βάσεις που να είναι κοντά στον τοίχο, γιατί με τα χτυπήματα θα βρίσκει και πίστεψέ με, θα σου κάνουν παρατήρηση οι γείτονες επειδή θα τρίζουν τοίχοι και τζάμια!

 

Πότε μα ποτέ δεν θα παίξεις στον σάκο με γυμνά χέρια. Ξέχνα τα ΟΥΚιλίκια, προπόνηση & εκτόνωση είναι, όχι ελληνικό βρωμόξυλο. Πάντα να φοράς μπαντάζ και πάρε γάντια 6oz (τουλάχιστον αυτά εγώ τα βρίσκω πιο βολικά για προπόνηση στον σάκο).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε παιρνει  να τον βαλεις καπου εξω θα ηταν τελεια ! εγω τον ειχα για παρα πολλα χρονια στην αυλη στο ταβανι της ταρατσας σε μονοκατοικια βεβαια !  για μεσα στο δωματιο θελει πολυ  χωρο οπως ειπε κ ο σπυρος κ ποτε με γυμνα χερια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σπίτι που νοίκιαζα παλαιότερα είχα βάλει τον σάκο πίσω στον ακάλυπτο. Τι μπινελίκια είχα ακούσει απο όλους τους γείτονες δεν περιγράφεται. Σε άλλο σπίτι έβαλα τον σάκο μέσα στο δωμάτιο & για λόγους εξοικονόμησης χώρου τον έβαλα ταβάνι μεν, αλλά κοντά στον τοίχο. 2 βδομάδες μετά ευγενική παρατήρηση γιατί έτριζαν τοίχοι & τζάμια στην απο κάτω γειτόνισσα. Τον έβαλα κι εγώ στη μέση του δωματίου, κάνω μόνο σε ώρες που επιτρέπεται και ησύχασα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές θα τις ακολουθήσω! 

χώρο έχω σε ενα μεγάλο άδειο δωμάτιο οπότε θα παίξω έτσι.. θα τον κρεμάσω στο κέντρο του δωματίου λογικά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σάκο του μπόξ μέσα στο σπίτι τι προτείνουμε; και που το βιδώνουμε ;

με γωνία τοίχο λογικά..

είδα εδώ κάτι σάκους απο sportdirect..

δεν θέλω κάτι επαγγελματικό απλά για εκτόνωση πιο πολύ.

 

http://www.sportsdirect.com/SearchResults?DescriptionFilter=762128&utm_source=sd-daily-140116&utm_medium=email&utm_campaign=Thursday-euro

Δεν προτεινω βιδωτο σακο για το σπιτι . Παρε το lionsdale free standing bag - ανδρεικελο και γεμισε το με νερο.. Εχω το ιδιο καπου 150 ευρω εκανε. Με βολεβει τρομερα και δεν θελει κρεμασματα και μαλακιες

 

Λεγεται lonsdale sparrin partner ψαξτο στο sports direct

 

Ο κρεμαστος σακος ειναι καλυτερος αλλα για να αντεχει και να μην γαμαει ολο το σπιτι πρεπει να ειναι thai bag 1.80 υψος. Εχω και τετοιον. Προφανως ο thai bag ειναι καλυτερος για σοβαρη προπονηση αλλα για εκτονοση που λες μεταξυ ενως μικρου σακου 60 εκ η 1μ και του freestanding προτιμω freestanding.

 

Επισης δεν θα μπλεξεις με κρεμασματα και μαλακιες ετσι

 

Για γαντια μην μπλεξεις με πυγμαχικα γαντια και μπανταζ γιατι θα βαρεθεις δενε λυσε και θα το παρατησεις. Προτεινω mma gloves πολυ σφιχτα στο χερι με πολυ δυνατο περικαρπιο που δενεται τερμα σφιχτα. Μια χαρα θα ειναι τα χερια ετσι για σακο. Εγω εχω και mma που χρησιμοποιω κυριως και μια φορα στο τοσο που δεν βαριεμαι φοραω τα twins με μπανταζ αλλα 9/10 φορες βαριεμαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψη μου ειναι πως αν θελεις να ασχοληθεις για χρονια , οχι για πλακα μονο και εχεις κ τον χωρο τον κρεμας !

αν θελεις να μ@λ@στεις κανα μηνα τοτε συμφωνω στο ανδρεικελο ..

οποτε για την πιο χαβαλε- χαλαρη φαση που θελεις να ασχοληθεις ,  σωστος ο αλεξ ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο αυτο φιλε, ο σακος αν ειναι 1 μετρο δεν γινεται δουλεια αν δεν το κραταει καποιος απο πισω.. Το βαρας και πεταει ειδικα αν ξες να βαρας. Το thai bag που δεν πεταει αντε να βρεις να το κρεμασεις σπιτι.

 

Το ανδρεικελο στην βαση οταν το γεμισεις με νερο ειναι 120 κιλα + το οτι εχει ελατηριο στην μεση αντεχει τα χτυπηματα χωρις να πεταει (αν και κουνιεται προς τα πισω και πρεπει να το "στρωνεις" που και που)

 

Και εγω ημουν διστακτικος οταν τον πηρα το εκτιμησα.

 

Τωρα αν υπαρχει χωρος για thai bag σπιτι δεν το συζηταμε.. Ειναι ο βασιλιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ επέτρεψέ μου να διαφωνήσω ριζικά για το ανδρείκελο. Φούσκα η υπόθεση, είμαι 1.75, (τότε) 70kg και τον "είχα" άνετα. Πάντοτε είχα πρόβλημα με συνδυασμούς χτυπημάτων, γιατί ο σάκος έφευγε συνέχεια εδώ κι εκεί και περισσότερο έφτιαχνα την θέση του, παρά έκανα προπόνηση. Επίσης ό,τι και αν έβαλα απο κάτω, είχα απίστευτο πρόβλημα με τους γείτονες (ειδικά τους απο κάτω) απο την απίστευτη φασαρία. Άσε που 2 χρόνια μετά άρχισε να τρίζει στα χτυπήματα. Πεταμένα λεφτά φίλε μου. Τον αγόρασα 260€, ενώ έναν μέτριος/καλός σάκος για ερασιτεχνική προπόνηση τον πήρα μόλις με 60€.

 

Διαφωνώ επίσης με τα γάντια mma, τουλάχιστον να τα χρησιμοποιεί κάποιος που δεν έχει δυνατούς καρπούς. Χίλιες φορές μπαντάζ & γάντια μποξ. Πολύ πιο ασφαλές για την ασφάλεια των καρπών.

 

Όλα αυτά απο έναν φανατικό home gym, και προσωπικές εμπειρίες που φυσικά διαφέρουν απο άτομο σε άτομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι επέβαση ακριβώς?

Κόστος?

 

 

κοιλιοπλαστική (99% mini γιατι το πρόβλημα δεν ειναι τραγικό). 

δεν φαίνεται και τόσο αλλα το κομμάτι του δέρματος που πρέπει να αφαιρεθεί κάνει αισθητή διαφορά και ακόμα και τώρα φαίνομαι πολύ χειρότερος απότι είμαι στην πραγματικότητα.(με ενα ελαφρύ τράβηγμα προς τα κάτω πχ) 

 

με ασφάλιση ΙΚΑ γίνεται γιατι είναι αποτέλεσμα weight loss και αφαιρούν και τα έξτρα λιποκύτταρα .

την γιατρό την έχω βρει κ έχει κάνει κ σε άλλους γνωστούς/στές μερεμέτια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτε απο τα δυο εννοεις δεν ειναι αεροβια ασκηση ?

εγω με 10 λεπτα σακο καιω περισσοτερα απο μιση ωρα τρεξιμο , η πυγμαχια ειναι κινηση ασταματητη  , σουπερ αεροβια ασκηση

κατι τετoio που κανει ο τυπος

σε πολυ μεγαλυτερη ενταση βεβαια και με εναν σακο στην μεση για πολυ περισσοτερα χτυπηματα  σε κανει κομματια ... 

εχω πολλα βιντεο προπονησης αλλα δε θελω να ανεβασω οκ μια χαρα ειναι οι φωτο μη το χεσουμε κι ολας :-)

 

 

δοκιμαστε να κανετε αυτο που κανει απ το 11.20 μεχρι το 12 μονο κ θα δειτε για τι αεροβια μιλαμε .. ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...