Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

τι αλλο θα μπορουσα να κανω ?

 

εμενα μονο αυτο μου ηρθε στο μυαλο.

 

Η επιτοπιο χαλαρο τροχαδιν.(αν το λεω σωστα)

Δεν ξέρω τι άλλο έχεις/μπορείς να κάνεις...θα μπορούσες 2-3 βόλτες χαλαρά στο τετράγωνο αλλά σου ξαναλέω...μην νομίζεις ότι θα κάνει και τίποτα τρελό...στην καλύτερη το πιάσιμο της επόμενης μέρας θα είναι μειωμένο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδρομο δεν μπορω να κανω γιατι γυμναστικη κανω σπιτι.

 

Κατι αλλο που μπορω να κανω... 

 

Να ριχνω μια βολτα με το σκυλο για κανενα 10 λεπτο?

Έχεις σκύλο? Βόλτα 1 ώρα , θα σε ευχαριστεί και ο σκύλος σου. Κάθε μέρα. Ρίξε και λίγο τρέξιμο. Θα τον κουράσεις και θα ηρεμεί και αυτός και εσύ.

 

rhomio ναι ρε , reflex είναι μια χαρά πρωτείνη με καλές γεύσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την προπόνηση με στατικά ποδήλατα (in-door cycling) Les Mills RPM τι γνώμη έχετε;

 

Έκανα χτες μια προπόνηση 45', δοκιμαστικά. Καλή φάση, έριξα πολύ ιδρώτα. Ήταν κυρίως γυμναστική με intervals (speed racing σε ευθεία, power climbs, ανηφόρες, χαλάρωση κτλ), η οποία, όπως εξήγησε η γυμνάστρια στην τάξη, στοχεύει στην καύση λίπους (δεν μπήκε σε πολλές λεπτομέρειες). Μάλλον θα το καθιερώσω, μια φορά την εβδομάδα, σε συνδυασμό με ό,τι άλλο κάνω, τουλάχιστον θα διατηρώ μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση και το βάρος μου σε λογικά επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Holmes που πήγαινα κάποτε, είχε μια αίθουσα με ποδήλατα για spinning με disco μπάλα στην οροφή και έβαζε μουσική στη διαπασών και σου πηδούσε τα απήδηχτα μετά συγχωρήσεως.

 

Μακάρι να μπορούσα να ξαναβρω γυμναστήριο με τέτοια ομαδικά προγράμματα σε λογικές τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Holmes που πήγαινα κάποτε, είχε μια αίθουσα με ποδήλατα για spinning με disco μπάλα στην οροφή και έβαζε μουσική στη διαπασών και σου πηδούσε τα απήδηχτα μετά συγχωρήσεως.

 

Μακάρι να μπορούσα να ξαναβρω γυμναστήριο με τέτοια ομαδικά προγράμματα σε λογικές τιμές...

 

Πω, ρε φίλε, έχεις δίκιο! Ξέχασα τη disco μπάλα, τη μουσική στα "κόκκινα" και τη γυμνάστρια να φωνάζει "πάνω" από τη μουσική, τρέλα! Όπως είπα, μου άρεσε πολύ, αν και απροετοίμαστος για αυτό το είδος προπόνησης, δεν τα πήγα άσχημα κυρίως λόγω ενασχόλησης με το ποδήλατο.

 

Προτείνεται σε όλους όσους δεν έχουν πρόβλημα με αρθρώσεις (γόνατα, αστραγάλους).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο μακρυά πεθαίνεις :P

 

Είμαι Αργυρούπολη και πηγαίνω γυμναστήριο Δάφνη. 7 λεπτά με τη μηχανή και πάλι είναι μακρυά.

 

Θεωρώ ότι το γυμναστήριο θα πρέπει να είναι προσβάσιμο με τα πόδια, για να μη βρίσκεις φθηνές δικαιολογίες για τον εαυτό σου, όπως: Βρέχει, που να τρέχεις τώρα εκεί με τη μηχανή, άραξε μην αρπάξεις καμιά πνευμονία κλπ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thats the spirit. Έξυπνες επιλογές παιδιά. Σου προτείνω το εξής. Βρες ένα λόφο. Ή μια ανηφόρα περίπου 50-100 μέτρα. 15 σπριντάκια τη μέρα και περπάτημα στην κατηφόρα. Τι cyclicg και παπαριές. Εγώ αυτή τη στιγμή προσπαθώ να τρέξω με barefoot style αλλά με αθλητικά. Άλλο μανίκι.

 

Προσπαθώ να κάνω 4 χλμ κατηφορικά και ανηφορικά τρέχοντας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω.. Ενα γαλλικο μπουλντογκ.

 

Εδω εχω ανεβασει κια φωτο -> http://www.insomnia.gr/topic/414306-δείξε-μου-το-κατοικίδιο-σου-να-σου-πω-πώς-είσαι/page-105

 

Θα δω οταν εχω οπως σημερα αν δεν εχω καμια αλλη δουλεια να κανω θα τον παιρνω και θα βολταρουμε. Πχ σημερα εχω να μαζεψω κατι κλαδια και θα φαω εκει μια ωρα...

 

Θα το κανω με ρυθμο.. Χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ωρίτσα περπάτημα και ζωηρό, θα λιώσει το λίπος και θα διώξει την ένταση του σκύλου και εσένα. Θα είναι πολύ ήρεμος σπίτι και επίσης θα είναι ευτυχισμένος. Πάρε και mp3 και είσαι κομπλέ.

 

Ναι chris να μη πατάω με τη φτέρνα. Είμαι 115 κιλά, φαντάσου ζόρια. Έχω πειστεί από το internet Πως δεν γεννηθήκαμε για να τρέχουμε με τη φτέρνα και με παπούτσια και θέλω να δω που θα με πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Διαβαζα έρευνα ομως οτι και τα συγχρονα παπουτσια δεν βοηθουν στο να μη πατας τη φτέρνα, ριξε μια ματια σε αυτά που ειναι σαν παπουτσια ορειβασίας μηπως σε βοηθησουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στο νου μου αυτά αλλά δεν τα έχει δοκιμάσει κανείς εδώ στο φόρουμ http://www.vibramfivefingers.com/products/Five-Fingers-KSO-Mens.htm

 

και δείχνουν γελοία αλλά ενδιαφέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα τη ρεφλεξ, θα παίρνω ένα σκουπ μετά την προπόνηση, 19γρ πρωτείνης. Όχι ότι θα κάνει την τρελή διαφορά, ελπίζω πάντως να βοηθήσει. Πόσο νερό βάζω; Γεμίζω το σεικερ που δίνουν μαζί ή ίσα-ίσα να βγει ένα ποτήρι;

 

Το τρέξιμο σε εξωτερικό χώρο τώρα που πιάσαν οι ζέστες είναι μεγάλο μανίκι. Ακόμα και 7 το πρωί που βγαίνω, στο πεντάλεπτο είμαι μούσκεμα και με τον ήλιο να βαράει στο κεφάλι δεν παλεύεται. Ακόμα κι ο σκύλος κανα τρίλεπτο αντέχει και μετά πάει στη σκιά και με βλέπει χάσκοντας. Πρέπει να σκέφτεται "Τι μλκς είναι αυτός..."

 

Παίζει να σταματήσω εντελώς τώρα το καλοκαίρι και να ξαναρχίσω από Οκτώβριο. Άλλωστε την κοιλιά την έχασα σχεδόν εντελώς (-14 πόντους περιφέρεια μέσης, άλλοι 2 μου έμειναν για να είμαι completely flat). 

 

 Καλά κουράγια σε όσους συνεχίζουν σε εξωτερικό χώρο!

 

Υ.Γ. Dackon, δεν ξέρω πόσο ισχυρό πάτο έχουν αλλά στη διαφήμιση ο τύπος τρέχει σε γέφυρα. Άμα πας εσύ σε λόφο με πέτρες ένα σωρό σε βλέπω να τρέχεις πηδώντας σα καγκουρώ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...