Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ηδη διατροφης - ζαχαροπλαστικης κοιτα ! αν εχεις κοντα κανα εργαστηριο ζαχαροπλαστικης θα εχει σιγουρα .

σε σ. μαρκετ οχι δε παιζει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο βραστηρας αυγων που ειπωθηκε καποιες σελιδες πισω, τι διευκολυνση προσφερει με το να βραζεις απλα τα αυγα σε κατσαρολακι? Με παραξενεψε, και βλεπω πως μπορεις να αγορασεις εναν με μονο 10 ευρω.

 

Είναι πιο γρήγορο, βολικό και οικονομικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα κ οσους τους ενδιαφερει φθηνη πρωτεινη ,ας κοιταξουν για αλμπουμινη !

ειναι πρωτεινη αποκλειστικα και μονο απο ασπραδια αυγου σε σκονη ! καλη κ οικονομικη πολυ ..

Σε σκονη εχω whey, δν ειναι ομως λυση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι οκ το αυγο ειναι αυγο καμμια σχεση  !

  εναλακτικη για οσους παιρνουν σκονες και δεν την ξερουν , ειναι πολυ φθηνη απο ασπραδια μονο !

Επεξ/σία από Mau-Maus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα σε σκονες ομως ειναι και λιγο επιφοβα για τα νεφρα....

 

Εγω ειχα κονε να παρω... Αλλα ο προμηθευτης ρωτησε το γνωστο μου γιατι το θελει.. Του ειπε για να το τρωει και λεει ξεχνα το.. Και το αφησα...

 

Αυγα και παλι αυγα.... Και ας δωσω και 10 ευρω παραπανω.. Εχω να φαω 3εβδομαδες.. Αν ετρωγα μπορει να εβλεπα 10% διαφορα... Γιατι ειναι μια σταθερη πηγη πρωτεινης και παντα προσβασιμη..

Αρκει να μπορεις να φας ποσοτητα...εγω μετα δυσκολιας τα τρωω, μου προκαλουν πανω απο 3 αναγουλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ;

 

Εγω σν δεν υπηρχε θεμα θα τα ετρωγα ολα ασπραδια και κροκους..

 

Μπορει να τα δικα σου να ναι αγευστα..

 

Αυτα που παιρνω εγω ειναι πολυ νοστιμα... Και ο κροκος και το ασπραδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ;

 

Εγω σν δεν υπηρχε θεμα θα τα ετρωγα ολα ασπραδια και κροκους..

 

Μπορει να τα δικα σου να ναι αγευστα..

 

Αυτα που παιρνω εγω ειναι πολυ νοστιμα... Και ο κροκος και το ασπραδι...

Μακαρι να ξερα ρε λιβε, μια χαρα ειναι τα αυγα εγω ειμαι το θεμα. Τωρα εχω και θεμα με το γιαουρτι το total.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ξερα ρε λιβε, μια χαρα ειναι τα αυγα εγω ειμαι το θεμα. Τωρα εχω και θεμα με το γιαουρτι το total.

 

Μπουχτίζεις...

Και εγώ το παθαίνω.

Είναι και το ότι δεν το τρως με ευχαρίστηση (φαντάζομαι :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μπορείτε να τρώτε πράγματα που δεν σας αρέσουν ?
υπάρχουν εκατοντάδες τροφές για να διαλέξεις , το μόνο που χρειάζεσαι να ξέρεις ειναι θερμίδες/μακρο και βγάζεις διακόσια διαφορετικά μενού (και οι τιμές ποικίλουν )
εγώ επειδή βαριέμαι να ασχολούμαι με φαί δεν το κάνω συχνά αυτό γιατι έτσι κ αλλιώς δεν έχω και θέμα με το φαγητό ,τρώω τα πάντα και σπάνια θα φάω κάτι για ευχαρίστηση (στις γιορτές), τρώω οτι πρέπει να φαω γιατι το στόχο κ αυτό ηταν

μη κάθεστε να τυραννιέστε με τη διατροφή σας , ιδικά αν δεν είσαι σε προχωρημένο επίπεδο δεν αξίζει να προσπαθείς να "παίξεις επαγγελματικά" απο την αρχή γιατί κ το απλό θα δουλέψει και θα μπορέσεις να συνηθίσεις ποιο ομαλά, αργότερα περνάς στο ποιο προχωρημένο .

δε λέω οτι ειναι κακό , αλλα πρέπει να υπάρχει διάρκεια , αν μας ενοχλεί αυτό που κάνουμε απο τους πρώτους μήνες , πως μπορούμε να φανταζόμαστε τον εαυτό μας να το συνεχίζει για χρόνια ? σημασία έχει ότι κάνουμε να κρατήσει και όχι να είμαστε 1 βήμα μπρος 2 πίσω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bench Press 3+

 

Bench Press:3x75, 3x85, 5x95

Dumbell Row: 5x10x24

Incline Dumbell Press:5x10x24

Rotator cuffs

Preacher Crunchers: 3x10+x66

Random chin ups

 

Διατροφή

Γάλα-Βρώμη-Σταφίδες

Σάντουιτς γαλοπούλας

Κρεατίνη-Πρωτείνη-Γάλα

3 πίτες αλάδωτες, καλαμάκι κοτόπουλο, τζατζίκι, κρεμμύδι, ντομάτα -λαχανοσαλάτα

3 digestive μπισκότα

Cheerios-Γάλα

Μισό ποτήρι Bushmills 10ετών.

 

Καλά πήγαμε και σήμερα, πείνα και πάλι πείνα. Βέβαια τα σουβλάκια ήρθαν και έκατσαν ταμάμ μετά την προπόνηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν, πήρα το παχύμετρο, μετρήθηκα, ξαφνιάστηκα. Έκανε και το tape measure method, το ίδιο. 17% body fat. Wow. Φακ τον σωματοτυπο μου ομως, το "λιγο" λιπος ειναι ολο αποθηκευμενο στην κοιλια και χαλαει την αισθητικη εικονα. Στοχος μεχρι το καλοκαιρι να πεσω στο 13% ωστε να γινει η κοιλια αξια προσοχης. 

 

Σημερινη προπονηση

 

Στηθος σε ισιο παγκο: 3*5*62

Κωπηλατικη με αλτηρες: 5*10*22

Στηθος σε επικλινη: 5*10*50

Lateral bumbell: 3*8*6

Δικεφαλο με μπαρα: 3*12*25

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την κοιλια ειναι το πιο σημαντικο προβλημα στο fitness ,μπορει να εισαι παρα πολυ γυμνασμενος ,να παιζεις πολλα κιλα ακομα και να εχεις μια καλη φυσικη κατασταση  αλλα και μονο που εξεχει η κοιλια παει το αισθητικο κομματι περιπατο.

Δειχνεις αγυμναστος πορολο που στην πραγματικοτητα δεν εισαι .

Για αυτο καταβαλεται τοσο μεγαλη προσπαθεια στο διατροφικο κομματι ωστε να φανουν οι κοιλιακοι καθαρα .Διοτι ειναι απαραιτητοι για ενα καλαισθητο συνολο (παντα μιλαμε για fit καταστασεις).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν, πήρα το παχύμετρο, μετρήθηκα, ξαφνιάστηκα. Έκανε και το tape measure method, το ίδιο. 17% body fat. Wow. Φακ τον σωματοτυπο μου ομως, το "λιγο" λιπος ειναι ολο αποθηκευμενο στην κοιλια και χαλαει την αισθητικη εικονα. Στοχος μεχρι το καλοκαιρι να πεσω στο 13% ωστε να γινει η κοιλια αξια προσοχης. 

 

Σημερινη προπονηση

 

Στηθος σε ισιο παγκο: 3*5*62

Κωπηλατικη με αλτηρες: 5*10*22

Στηθος σε επικλινη: 5*10*50

Lateral bumbell: 3*8*6

Δικεφαλο με μπαρα: 3*12*25

 

 

επ

τι εχουμε εδω; κοιλιτσα, κοιλιτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν, πήρα το παχύμετρο, μετρήθηκα, ξαφνιάστηκα. Έκανε και το tape measure method, το ίδιο. 17% body fat. Wow. Φακ τον σωματοτυπο μου ομως, το "λιγο" λιπος ειναι ολο αποθηκευμενο στην κοιλια και χαλαει την αισθητικη εικονα. Στοχος μεχρι το καλοκαιρι να πεσω στο 13% ωστε να γινει η κοιλια αξια προσοχης. 

 

Σημερινη προπονηση

 

Στηθος σε ισιο παγκο: 3*5*62

Κωπηλατικη με αλτηρες: 5*10*22

Στηθος σε επικλινη: 5*10*50

Lateral bumbell: 3*8*6

Δικεφαλο με μπαρα: 3*12*25

 

Μην μασάς καθόλου σημασία έχει οτι ξέρεις που βαδίζεις. Επίσης, καθόλου άσχημα, είσαι σε ποσοστό λίπους που κάθε τι λίγο μείον θα κάνει μεγάλη διαφορά... που να ήσουν τίποτα 25%.. θα είχες πολύ δρόμο μπροστά σου

 

αν κανεις αυτές τις μετρήσεις 1 φορά την ευδομάδα ξέρεις ακριβώς τι αποτέλεσμα είχε η εβδομάδα στο σώμα. 2 εβδομάδες με κακές μετρήσεις και ξέρεις ακριβώς τι αλλαγές πρέπει να κάνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...