Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάω μεσημεράκι για προπόνηση και καπάκια οταν επιστρέψω 3;30 περίπου θα φάω φαγητό..

Την πρωτείνη (3 Χ αυγά την λαμβάνω 6:30 το απογευμα) λέτε καλύτερα λίγο πιο νωρίς ή πρίν το gym να είναι καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Και πριν και μετά σε στέρεη μορφή μαζί με υδατάνθρακα, κυρίως για πριν - ενέργεια και για μετά για να γεμίσουν οι αποθήκες γλυκογόνου


3 αυγά σου δίνουν ούτε 12γρμ πρωτεΐνης, είσαι σίγουρος ότι σε φθάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία 3 φορές την εβδομάδα θα το κάνω έτσι όπως λές.. κι εγώ έτρωγα τις προηγούμενες εβδομάδες.. 2 ολόκληρα σε ομελέτα το πρωί και 2 ασπράδια μετα την προπόνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυγα μην τα φοβαστε τρωτε τα αβερτα.Στα 6 αυγα τρωτε ενα κροκο.Μετα τα βαρη τρωω τις περισσοτερες φορες 4-5 ασπραδια μαζι με σαλατα η κανα τοστ γαλοπουλα.

 

Σημερα προπονηση χτυπησα τα 70 κιλα σε παγκο μια φορα.Πηγα και για τα 75 αλλα δεν.Squat μεχρι 65 κιλα και αρσεις 70.Μολις τελειωσα εκανα και 4χλμ τρεξιμο και τωρα τρωω 150γρ κοτοπουλο στηθος και 300γρ καστανο ρυζι με πλιγουρι.Για βραδυ εχει μια ρυζογκοφρετα με 300γρ γιαουρτι 2%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διατροφικά τι αξίζει να τρώμε από την κότα και να 'ναι οικονομικό; 
πχ πήρα συκωτάκια κότας 3,5€/ 1κιλό αλλά έχουν αυξημένο ποσοστό λίπους και δη κορεσμένων
τι άλλο μπορώ να πάρω, να ναι οικονομικό και πλούσιο σε πρωτεϊνη με λίγα λιπαρά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διατροφικά τι αξίζει να τρώμε από την κότα και να 'ναι οικονομικό; 

πχ πήρα συκωτάκια κότας 3,5€/ 1κιλό αλλά έχουν αυξημένο ποσοστό λίπους και δη κορεσμένων

τι άλλο μπορώ να πάρω, να ναι οικονομικό και πλούσιο σε πρωτεϊνη με λίγα λιπαρά; 

Οικονομικο και πλουσιο σε πρωτεινη δεν υπαρχει νομιζω σε κοτοπουλο το στηθος θεωρειται το καλυτερο μερος .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω να τα κάνω 5 ; φοβάμαι λίγο μήπως είναι αρκετά. με τον κρόκο τα τρώω

Μετά την προπόνηση απέφυγε τους κρόκους και γενικά τα λιπαρά. Βάλε 6-7-8 ασπράδια και αν θες καμία μπανανίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικονομικο και πλουσιο σε πρωτεινη δεν υπαρχει νομιζω σε κοτοπουλο το στηθος θεωρειται το καλυτερο μερος .

Αυτο εξυπακουεται, αλλα δν ειναι κ ο,τι πιο φθηνο. Για τα μπουτακια κ τα φτερα τι λετε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εξυπακουεται, αλλα δν ειναι κ ο,τι πιο φθηνο. Για τα μπουτακια κ τα φτερα τι λετε?

Τα στήθοι έχουν ~5 ευρώ το κιλό...αρκετά οικονομικό μου ακούγεται εμένα. Τώρα τι μέρος θα επιλέξεις εξαρτάται από το πότε θες να το φας. Αν θες για μέσα στην ημέρα τότε είναι οκ τα μπούτια που τα παίρνεις σχεδόν τσάμπα. Αν θες για μετά την προπόνηση τότε καλύτερα στήθος για να αποφύγεις όσο μπορείς τα περισσότερα λιπαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβω καπανι, διοτι τοπικα "χτυπανε". Το φιλετο θα ναι ως μεταπροπονητικο μιας κ ειναι συνηθωσ το τελευταιο γευμα. Τα υπολοιπα πριν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εξυπακουεται, αλλα δν ειναι κ ο,τι πιο φθηνο. Για τα μπουτακια κ τα φτερα τι λετε?

 

εγώ τρώω μόνο μπούτια , που αγοράζω κατεψυγμένα 2ε το κιλό. Είναι τουλάχιστον το 50% της πρωτεΐνης μου. Το στήθος έχει γεύση χαρτιού. 

 

Την πέτσα την βγάζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβω καπανι, διοτι τοπικα "χτυπανε". Το φιλετο θα ναι ως μεταπροπονητικο μιας κ ειναι συνηθωσ το τελευταιο γευμα. Τα υπολοιπα πριν

Τι ειναι το καπανι?Δεν σε χαλασε που εχεις παχυνει Δημητρα με τοσα γλυκα που εφαγες τις γιορτες λογικο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...