Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σου φιλε Prozac. :) Η αληθεια ειναι οτι δεν κανω ,αλλα ετσι κι αλλιως περπαταω 18 λεπτα μεχρι να φτασω στο γυμναστηριο ,που το θεωρουσα αρκετο.Παντως δεν μου εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.

 

κ εγώ κάπου τόσο περπατάω για να πάω αλλα το ζέσταμα με έσωσε 

χώσου  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αν ο πονος μεχρι την παρασκευη ειναι ο ιδιος η μεγαλυτερος δε τα ακουμπας τα ποδια !

αν εχει υποχωρησει ,  κανεις ,  χωρις μεγαλη ενταση βεβαια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στην δουλεια πηγα να πατησω καπου, αλλα εφυγα με το ποδι στο κενο... Παλι καλα που δεν χτυπησα...

 

Ουτε καταλαβα τι με εγινε...

 

Πονος ελαχιστος...

 

Σημερα προπονηση κανονικα αν και εκανα μια ωρα υπερωρια... Και ειμαι σκατα...

 

Θα πιω και το καφεδακι μου πριν παω..

 

Οσο για το καφε εχετε δικιο..

 

Τωρα πινω 1.5 κουταλια σκετο και μου φαινεται κανονικος.. 2 καφεδες τι μερα πινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο πονος μεχρι την παρασκευη ειναι ο ιδιος η μεγαλυτερος δε τα ακουμπας τα ποδια !

αν εχει υποχωρησει ,  κανεις ,  χωρις μεγαλη ενταση βεβαια ..

Εγινε.Αυτο σκεφτομαι και εγω να κανω. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω παιδια.Τελικα εκανα αυτο που με ειπατε.5.10 με 6.10 προπονηση βαρη ανω κορμου.6.15 με 6.43 ετρεξα με σταθερο ρυθμο στα 10χλμ(χαθηκε και το gps κανα 5λεπτο και δεν μετρουσε)(αν παω με χαμηλοτερη ταχυτητα οι παλμοι πεφτουν κατω απο 110 οποτε στα 10χλμ ειμαι στους 120-140).Μολις εφαγα 100γρ 2% γιαουρτι total στραγγιστο και σε κανα 10λεπτο θα φαω βραστες πατατες με σαρδελα σαγανακι.Για βραδυ εχει 300γρ γιαουρτι και μια φετα γαλοπουλα με κασερι και μια ρυζογκοφρετα.

 

Και μια ερωτηση.Αυριο εχω βαρη ποδια.Μετα απο την προπονηση να τρεξω παλι 30 λεπτα οπως σημερα?Η να τρεχω μονο οταν εχω βαρη ανω κορμου?

 

Σαββατο και Κυριακη μολις ξυπνησω αφου δεν εχω δουλεια θα κανω καμια 10αρια χλμ και κατα τις 10 θα περνω το πρωινο μου και για το απογευμα θα ειμαι ξεκουραστος για την προπονηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο αν κανεις καλη προπονηση στα ποδια, θα απαντησεις μονος σου στο ερωτημα σου...

 

Βημα δεν θα μπορεις να κανεις...

 

Ερωτηση .... γιατι τρεχεις και δεν προχωρας γρηγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο αν κανεις καλη προπονηση στα ποδια, θα απαντησεις μονος σου στο ερωτημα σου...

 

Βημα δεν θα μπορεις να κανεις...

 

Ερωτηση .... γιατι τρεχεις και δεν προχωρας γρηγορα?

Ετσι εχω μαθει ρε συ δεν μπορω να περπαταω μονο το βαριεμε αφορητα.Το τρεξιμο στην αρχη το βαριομουν αλλα τωρα μου αρεσει τρελα.Για το αλλο που ειπες εκανα χθες ποδια και καποια στιγμη δεν μπορουσα να πατησω το αριστερο αλλα αν κατσω κανα πενταλεπτο 4-5χλμ τα βγαζω κουτσα κουτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κανεις σαν αποθεραπεια,μην φτανεις στην εξαντληση...

 

Αποψη μου βεβαια...

Κανονικα ετσι πρεπει και εχεις δικιο.Θα προσπαθησω να πεσω στα 8χλμ ταχυτητα και θα δω πως θα παει.Εξαλλου Σαββατοκυριακο πρωι μπορω να τρεξω οσο θελω μιας και εχω ολη τη μερα μπροστα μου για να ξεκουραστω για τα βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντο ετσι

 

Δευτερα :στηθος ωμους

 

Τριτη ποδια

 

Πεμπτη χερια

 

Παρασκευη πλατη ωμοι

 

Σαββατο τρεξιμο

 

Αλλιως

 

Δευτερα στηθος δικεφαλα

Τριτη ποδια

 

Πεμπτη ωμους τρεξιμο

 

Παρασκευη πλατη τρικεφαλλα

 

Σαββατο τρεξιμο...

 

Καπως ετσι να το κανεις, με ενταση... Ενδιαμεσα ξεκουραση...

 

Καλο φαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντο ετσι

 

Δευτερα :στηθος ωμους

 

Τριτη ποδια

 

Πεμπτη χερια

 

Παρασκευη πλατη ωμοι

 

Σαββατο τρεξιμο

 

Αλλιως

 

Δευτερα στηθος δικεφαλα

Τριτη ποδια

 

Πεμπτη ωμους τρεξιμο

 

Παρασκευη πλατη τρικεφαλλα

 

Σαββατο τρεξιμο...

 

Καπως ετσι να το κανεις, με ενταση... Ενδιαμεσα ξεκουραση...

 

Καλο φαι...

Τις μερες που εχω ανω κορμο κανω και δικεφαλα με τα βαρακια που εχω και στηθος παγκο και καποιες ασκησεις απο το πολυοργανο που εχω για τρικεφαλο και πλατη.Δεν τα εχω ξεχωριστα οπως τα γραφεις.Καποιες μερες κανω μονο παγκο με αρσεις και squat.Προσπαθησα να τα ξεχωρισω με μονο παγκο μαζι με αρσεις και αλλες μερες βαρακια και οργανα αλλα ετσι οπως το εχω κανω 18 σετ τα στανταρ και 2-3 αναλογα τι δυναμεις εχω παραπανω.6 σετ παγκο με πυραμιδα απο 40 μεχρι 65 ανα 5 κιλα.6 σετ απο 3 ασκησεις στα οργανα απο 2 φορες την καθε μια.Και τελος 6 σετ βαρακια δικεφαλο η και στηθος αναλογα την ασκηση.Ενδιαμεσα διαλλειτα 20-30 δευτερα σε καθε σετ.1 ωρα προπονηση μαζι με το ζεσταμα.Οταν κανω αρσεις ξεκιναω με 6 σετ παγκο επειτα 7 σετ αρσεις μεχρι τα 80 και 4 σετ squat 50/55/60/65.Πανω κατω αυτα κανω οταν εχω ανω κορμο.Για ποδια κανω 3 ασκησεις με βαρη που εχω τη δυνατοτητα στο σπιτι 5 φορες η καθε μια με 12 επαναληψεις.Να σε καλα.Οι πατατες στην χυτρα γινονται το κατι αλλο λιωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπερδεψες....

 

Ποδια υπαρχουν απειρες ασκησεις που μπορει να κανεις..

 

Προβολες

 

Ακαμπτες αρσεις γαμπως(sldl) or leg curl

 

Καμψεις γαμπων

 

Σκουοτ

 

Αλλα γιατι καθε μερα εχεις ενα στανταρ αριθμος σετ; 18;

 

Σκουοτ να υποθεσω κανεις στην αρχη που σαι ξεκουραστος και οχι μετα...

 

Οταν αυξανεις κιλα κρατας ιδιες επαναληψεις ή ριχνεις ανα δυο;

 

Το σωμα σου το χεις χωρισει μαλλον λαθος.. Ανω και κατω κορμο..

 

Αυτο που σου προτεινα ειναι πιο καλο... Αλλιως πας σε full body που πανω απο 4 μερες ειναι υπερβολη παλι...

 

 

Προτιμησε ελευθερα βαρη και απεφυγε το μηχανημα οπου μπορεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπερδεψες....

 

Ποδια υπαρχουν απειρες ασκησεις που μπορει να κανεις..

 

Προβολες

 

Ακαμπτες αρσεις γαμπως(sldl) or leg curl

 

Καμψεις γαμπων

 

Σκουοτ

 

Αλλα γιατι καθε μερα εχεις ενα στανταρ αριθμος σετ; 18;

 

Σκουοτ να υποθεσω κανεις στην αρχη που σαι ξεκουραστος και οχι μετα...

 

Οταν αυξανεις κιλα κρατας ιδιες επαναληψεις ή ριχνεις ανα δυο;

 

Το σωμα σου το χεις χωρισει μαλλον λαθος.. Ανω και κατω κορμο..

 

Αυτο που σου προτεινα ειναι πιο καλο... Αλλιως πας σε full body που πανω απο 4 μερες ειναι υπερβολη παλι...

 

 

Προτιμησε ελευθερα βαρη και απεφυγε το μηχανημα οπου μπορεις...

Αυτο το προγραμμα το κανω μερα παρα μερα.Για ποδια τις ασκησεις που κανω δεν ξερω πως τις λενε.Για τον ανω κορμο παγκο κανω 15 επαναληψεις στα 40/45 και στα 50/55 12.Στα 60/65 οσα βγουν μεχρι να μην μπορω αλλο.Στις αρσεις ολα τα σετ 12αρια και στο squat το ιδιο.Squat κανω στο τελος.Στηθος εχω το προβλημα και θελω να βαραω παγκο οσο πιο πολλα ρεπς μπορω στα πολλα κιλα.Στα οργανα 3 ασκησεις κανουν καλη δουλεια.Στα σετ βγαζω 18 γιατι μεχρι εκει μπορω και συμπληρωνω και μια ωρα που ειναι οκ.Στα οργανα κανω με 95 λιβρες σε ολες τις ασκησεις με 12 ρεπς.Αν βαλω 105 λιβρες πεφτω 2/3 επαναληψεις.

 

 

Αυτο που προτεινες ειναι πιο συνετο αλλα δεν εχω τη δυνατοτητα να το κανω μιας και στο σπιτι δεν εχω τα οργανα του γυμναστηριου για να κανω τις παραπανω ασκησεις που χρειαζονται.Περνα καμια μερα με τον γιωργο τον ξαδερφο μαζι κανουμε και ειχε πει να ρθει και ο τερης καμια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γυμναστηριο σου προσφερει οργανα και πολλα κιλα... Φυσικα και εναν γνωστη του αντικειμενου(γυμναστης)

 

Σπιτι ειναι πιο ευκολο να κανεις ασκησεις με ελευθερα βαρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυκιές προπονήσεις all around. 

 

Squat

Squat: 3x92,5 , 3x105, 4x117,5

SLDL: 5x10x65

Leg Press:5x10x140

Leg curls: 3x10x66

Face Pulls: 3x10+x32

Hyperextensions:3x10

 

Γάλα-Βρώμη-Σταφίδες

Σάντουιτς-Γαλοπούλα

Σκουπ Κρεατίνης

Σκουπ Πρωτείνης Γάλα

Μήλο

Γίγαντες Φέτα Ψωμί

Γιαούρτι. 

 

Με άλλα λόγια, λιμοκτονώ αυτή τη στιγμή που τα γράφω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...