Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει πάρει καλά ο τετρακέφαλος, αλλά λογικό αφού κάνεις 100κ squat. Ωραίος. Τι % λίπους είσαι τώρα?

Ναι...ειδικά μετά από προπόνηση είναι κουκλί  :-D.

 

Κανά 15% υπολογίζω. Ίσως και 16. Μου έτυχε τώρα η μαλακία με τον θυρεοειδή και 2 μήνες τώρα με τόσες θερμίδες και χωρίς καμία αύξηση κιλών ανέβηκα δυστυχώς. Μέχρι να ρυθμιστεί όμως ο θυρεοειδής στοχεύω τουλάχιστον σε ένα καλό recomp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν ξέρω αν έχει φαρμακείο...κάτι είπε ο Άλεξ όμως από εκεί. Εγώ παίρνω Link.png Site: αυτά . 6 ευρώ για 100 προπονήσεις.

 

 

Εγώ δεν έχω θέμα , καφέ πίνω μόνο πριν το γυμναστήριο οπότε μιλάμε για 3-4 καφέδες την εβδομάδα. 

 

Σιγουρα ειναι καλες οι ταμπλετες? Θελω να ξεκινησω και γω καφεινη πριν το γυμναστηριο για μποοστ, αλλα σκεφτομαι πιθανες συνεπειες και παρενεργειες. Και γω βεβαια δεν πινω πολυ καφε εντος τις βδομαδας, αντε 2-3 εσπρεσακια, οταν ειμαι εξω (1 μονό την φορά).

 

Και 1-2 από πόδια τώρα που μου ήρθε να βγάλω.

 

http://postimg.org/image/ltk0fkvfp/

 

http://postimg.org/image/3tdvm94ir/

 

Σε σχέση με πριν 4 μήνες που μάλλον δεν υπήρχαν καν σχήματα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Squat κάνω εδώ κι ένα χρόνο αλλά τα πόδια άρχισαν να παίρνουν από τον Σεπτέμβρη που άρχισα να κάνω (σχετικά) βαριά squat.

 

Αντε ρε πολυ καλος, ποσο χρονο ασχολεισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι καλες οι ταμπλετες? Θελω να ξεκινησω και γω καφεινη πριν το γυμναστηριο για μποοστ, αλλα σκεφτομαι πιθανες συνεπειες και παρενεργειες. Και γω βεβαια δεν πινω πολυ καφε εντος τις βδομαδας, αντε 2-3 εσπρεσακια, οταν ειμαι εξω (1 μονό την φορά).

 

 

Αντε ρε πολυ καλος, ποσο χρονο ασχολεισαι?

Τι εννοείς αν είναι καλές οι ταμπλέτες ? Πάντως δοκίμασε πρώτα κανά εσπρεσσάκι πριν την προπόνηση και αν σε πιάνει καλά δεν υπάρχει λόγος να πας σε χαπάκια που έχουν και μεγαλύτερες δόσεις. 

 

Σοβαρά με διατροφή κτλπ. 1 χρόνο και κάτι ψιλά μήνες. Γενικά με gym 3-4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς αν είναι καλές οι ταμπλέτες ? Πάντως δοκίμασε πρώτα κανά εσπρεσσάκι πριν την προπόνηση και αν σε πιάνει καλά δεν υπάρχει λόγος να πας σε χαπάκια που έχουν και μεγαλύτερες δόσεις. 

 

Σοβαρά με διατροφή κτλπ. 1 χρόνο και κάτι ψιλά μήνες. Γενικά με gym 3-4 χρόνια.

 

Εννοω αν ειναι καθαρες μην εχουν τπτ παραπανω χημικα στοιχεια. Ενταξει καλο το εσπρεσσακι και ο ελληνικος αλλα για χαρη διευκολυνσης και χαμηλης τιμης μου φανηκαν ενδιαφερον οι συγκεκριμενες. Απλως οταν προκεται για σκευασμα οποιασδηποτε μορφης παντα θελω να το ψαχνω πριν προχωρησω σε οποιαδηποτε αγορα.

 

Επισης αυτη την περιοδο ψαχνω κατι και σε βιταμινες. Το καλοκαιρι ειχα παρει για 2 μηνες πολυβιταμινες V2000. Τωρα για χειμωνα κοιταζω Κυριως C. Solgar 500mg/1000mg ester plus ειναι καλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω αν ειναι καθαρες μην εχουν τπτ παραπανω χημικα στοιχεια. Ενταξει καλο το εσπρεσσακι και ο ελληνικος αλλα για χαρη διευκολυνσης και χαμηλης τιμης μου φανηκαν ενδιαφερον οι συγκεκριμενες. Απλως οταν προκεται για σκευασμα οποιασδηποτε μορφης παντα θελω να το ψαχνω πριν προχωρησω σε οποιαδηποτε αγορα.

 

Επισης αυτη την περιοδο ψαχνω κατι και σε βιταμινες. Το καλοκαιρι ειχα παρει για 2 μηνες πολυβιταμινες V2000. Τωρα για χειμωνα κοιταζω Κυριως C. Solgar 500mg/1000mg ester plus ειναι καλες?

Ναι καθαρές είναι και η allmax είναι αξιόπιστη εταιρία.

 

Αν έχει ποικιλία η διατροφή σου τότε με μία βιταμίνη C είσαι μάλλον καλυμμένος.

 

Και η solgar είναι καλή εταιρία οπότε κι εκεί άφοβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα squat ποτε τα βαζετε, αρχη μεση η τελος? Εγω καπου στη μεση. Ξεκιναω με leg ext, thigh curls calf raises και μετα squat.

 

Ναι καθαρές είναι και η allmax είναι αξιόπιστη εταιρία.

 

Αν έχει ποικιλία η διατροφή σου τότε με μία βιταμίνη C είσαι μάλλον καλυμμένος.

 

Και η solgar είναι καλή εταιρία οπότε κι εκεί άφοβα. 

 

Επισης σκεφτομουν και Ε, Κ. Αλλα πιο πολυ κοιταζω C. Ισως παρω C και την συνδυασω και με πολυβιταμινη για τις δυσκολες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα squat ποτε τα βαζετε, αρχη μεση η τελος? Εγω καπου στη μεση. Ξεκιναω με leg ext, thigh curls calf raises και μετα squat.

 

 

Επισης σκεφτομουν και Ε, Κ. Αλλα πιο πολυ κοιταζω C. Ισως παρω C και την συνδυασω και με πολυβιταμινη για τις δυσκολες μερες.

Εγώ προσωπικά το βάζω στην αρχή για να δώσω ότι έχω και δεν έχω. 

 

Αν είναι να παίρνεις κάθε βιταμίνη ξεχωριστά (εκτός από C) τότε καλύτερα πολυβιταμίνη αλλά όπως σου είπα πιό πολύ νόημα έχει αν δεν έχεις ποικιλία στην διατροφή. Αν δεν κάνεις πολύ περιορισμένη διατροφή αντί για πολυβιταμίνη κοίτα για Ω3 (fish oil).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα απο φρουτα τρωω μονο ξυνομηλα 2 φορες την βδομαδα, μπανανες τρεις φορες την βδομαδα, χυμο life φυσικο 2-3 φορες την βδομαδα, και λαχανικα απο σαλατα 2 φορες την βδομαδα. Συν τις οποιες βιταμινες απο το κρεας. Οπτοε δεν ξερω κατα ποσο καλυπτω τις αναγκες για βιταμινες επαρκως. Σχεδον σιγουρα θα παρω C. Αλλα σκεφτομαι ειτε να παρω C 1000αρες και Ε, Κ καθεμια ξεχωριστα. Ειτε να παρω C 500αρες σε συνδυασμο με πολυβιταμινη. Αλλα ακομα δεν ξερω ποιο απο τα 2 σεεναρια να διαλεξω και με ποια κριτηρια. Και ναι σκεφτομαι να προσθεσω και Ω-3. Και αυτα σε ταμπλετες δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα απο φρουτα τρωω μονο ξυνομηλα 2 φορες την βδομαδα, μπανανες τρεις φορες την βδομαδα, χυμο life φυσικο 2-3 φορες την βδομαδα, και λαχανικα απο σαλατα 2 φορες την βδομαδα. Συν τις οποιες βιταμινες απο το κρεας. Οπτοε δεν ξερω κατα ποσο καλυπτω τις αναγκες για βιταμινες επαρκως. Σχεδον σιγουρα θα παρω C. Αλλα σκεφτομαι ειτε να παρω C 1000αρες και Ε, Κ καθεμια ξεχωριστα. Ειτε να παρω C 500αρες σε συνδυασμο με πολυβιταμινη. Αλλα ακομα δεν ξερω ποιο απο τα 2 σεεναρια να διαλεξω και με ποια κριτηρια. Και ναι σκεφτομαι να προσθεσω και Ω-3. Και αυτα σε ταμπλετες δεν ειναι?

Κακό δεν θα κάνει η πολυβιταμίνη απλά εδώ Ελλάδα για να πάρεις κάποια ποιοτική (και "αθλητική") θέλει κανά 30άρι/1-1,5 μήνα και γι αυτό προσπαθώ να σε προτρέψω να κοιτάξεις πρώτα την διατροφή και μετά συμπλήρωμα. Είδα πριν έγραψες να συνδυάσεις πολυβιταμίνη για τις δύσκολές μέρες. Ξέχασέ το αυτό...health supplement παίρνεις...δεν καταλαβαίνεις τίποτα. 

 

Α και βιταμίνη C μην παίρνεις μόνο 500mg. πάρε 1-1,5 γρ. Υδατοδιάλυτη είναι έτσι κι αλλιώς οπότε δεν έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό δεν θα κάνει η πολυβιταμίνη απλά εδώ Ελλάδα για να πάρεις κάποια ποιοτική (και "αθλητική") θέλει κανά 30άρι/1-1,5 μήνα και γι αυτό προσπαθώ να σε προτρέψω να κοιτάξεις πρώτα την διατροφή και μετά συμπλήρωμα. Είδα πριν έγραψες να συνδυάσεις πολυβιταμίνη για τις δύσκολές μέρες. Ξέχασέ το αυτό...health supplement παίρνεις...δεν καταλαβαίνεις τίποτα. 

 

Α και βιταμίνη C μην παίρνεις μόνο 500mg. πάρε 1-1,5 γρ. Υδατοδιάλυτη είναι έτσι κι αλλιώς οπότε δεν έχεις θέμα.

 

Στο bodybuilding.gr για ποιοτικες λεει κατι anavite/orange triad, κτλ αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το βλεπω τοσο ψαγμενα. Απλα το κοιταζω και για μια γενικη γιατι τωρα τελευταια ειμαι στρεσσαρισμενος λογω τις καθημερινοτητας μου και θα ηθελα λιγο να ισορροπησω λιγο. Ενταξει δεν τιθεται θεμα πως αν δεν αντιμετωπισεις τους στρεσσογενης παρακογοντες, πως η οποια βιταμινη απλα αντιμετωπιζει μονο το συμπτωμα και οχι την αιτια, αλλα στην παρουσα φαση θα ηθελα εστω και αυτην την μερικη ανακουφιση να χω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bodybuilding.gr για ποιοτικες λεει κατι anavite/orange triad, κτλ αλλα δεν ξερω αν πρεπει να το βλεπω τοσο ψαγμενα. Απλα το κοιταζω και για μια γενικη γιατι τωρα τελευταια ειμαι στρεσσαρισμενος λογω τις καθημερινοτητας μου και θα ηθελα λιγο να ισορροπησω λιγο. Ενταξει δεν τιθεται θεμα πως αν δεν αντιμετωπισεις τους στρεσσογενης παρακογοντες, πως η οποια βιταμινη απλα αντιμετωπιζει μονο το συμπτωμα και οχι την αιτια, αλλα στην παρουσα φαση θα ηθελα εστω και αυτην την μερικη ανακουφιση να χω.

Εγώ την orange triad σου προτείνω αν μπορείς να δίνεις τόσα λεφτά κάθε 45 μέρες. Πάντως σου είπα τι να (μην) περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετισμους σε ολους/ες. :)

 

Εκανα το κλασσικο newbie λαθος. :mad:

 

Στο εορταστικο δεκαπενθημερο δεν εκανα ποδια καθε Παρασκευη ως συνηθως.Την Παρασκευη που μας περασε ,επειδη αισθανομουν ενοχος,εκανα υπερβολικα σκληρα και σημερα το πρωι δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεββατι.Το δεξι μου ποδι με ποναει καθε φορα που κανω την κινηση να σηκωθω ενω αν ειμαι ορθιος και περπαταω δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα,μπορω να περπατησω  αν και με λιγο πονο και λιγο αβολα.

 

Απο το Σαββατο που μας περασε ειμουν καπως πιασμενος και χειροτερευε  λιγο αλλα δεν περιμενα αυτο που επαθα σημερα το πρωι.Μιλαμε σαν μου μαχαιρωνουν το ποδι. Ο πονος ξεκινα απο κατω απο την φτερνα και ειναι κυριως στο πλαινο εξωτερικο μερος του ποδιου και σε ολο του το μηκος. Ειναι αναλογικος με την κινηση που κανουμε οταν γυμναζουμε τα ποδια στην μηχανικη καρεκλα.

 

Να κανω το τυπικο προγραμμα ποδιων την Παρασκευη που μας ερχεται η να το αφησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετισμους σε ολους/ες. :)

 

Εκανα το κλασσικο newbie λαθος. :mad:

 

Στο εορταστικο δεκαπενθημερο δεν εκανα ποδια καθε Παρασκευη ως συνηθως.Την Παρασκευη που μας περασε ,επειδη αισθανομουν ενοχος,εκανα υπερβολικα σκληρα και σημερα το πρωι δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεββατι.Το δεξι μου ποδι με ποναει καθε φορα που κανω την κινηση να σηκωθω ενω αν ειμαι ορθιος και περπαταω δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα,μπορω να περπατησω  αν και με λιγο πονο και λιγο αβολα.

 

Απο το Σαββατο που μας περασε ειμουν καπως πιασμενος και χειροτερευε  λιγο αλλα δεν περιμενα αυτο που επαθα σημερα το πρωι.Μιλαμε σαν μου μαχαιρωνουν το ποδι. Ο πονος ξεκινα απο κατω απο την φτερνα και ειναι κυριως στο πλαινο εξωτερικο μερος του ποδιου και σε ολο του το μηκος. Ειναι αναλογικος με την κινηση που κανουμε οταν γυμναζουμε τα ποδια στην μηχανικη καρεκλα.

 

Να κανω το τυπικο προγραμμα ποδιων την Παρασκευη που μας ερχεται η να το αφησω?

Απλά την Παρασκευή αν πονάς πολύ κράτα τον όγκο προπόνησης ίδιο και μείωσε την ένταση. Αν και λογικά θα είσαι περδίκι μέχρι τότε...κοιμήσου και από ένα 10ωρο κάθε μέρα και θα είσαι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλό είναι benign, αν τυχόν δεν κάνεις, ζέσταμα στα πόδια πριν και διατάσεις στο τέλος

Για σου φιλε Prozac. :) Η αληθεια ειναι οτι δεν κανω ,αλλα ετσι κι αλλιως περπαταω 18 λεπτα μεχρι να φτασω στο γυμναστηριο ,που το θεωρουσα αρκετο.Παντως δεν μου εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.

 

Παραξενο γιατι εχω αρκετα γερα ποδια και εδω και 2 χρονια περπαταω πολλες ωρες την εβδομαδα με βαρη. Αλλα επρεπε να ειμαι πιο προσεκτικος εφοσον δεν ειχα γυμνασει ποδια για 2 εβδομαδες. Αυτα παθαινει κανεις οταν μετα απο καποια σχετικη αποχη ,πεσει με τα μουτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...