Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να καταλάβω, αγοράζεις τη ρεφλεξ, γυμνάζεσαι, παίρνεις ένα σκουπ (25 γρ) βάζεις κρύο νερό, κουνάς, πίνεις το σοκολατούχο ρόφημα (είναι γευστικό; ) και τσιμπάς 19 γρ πρωτείνης με μόλις 1 γρ κορεσμένων λιπαρών ; Έτσι απλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για να καταλάβω, αγοράζεις τη ρεφλεξ, γυμνάζεσαι, παίρνεις ένα σκουπ (25 γρ) βάζεις κρύο νερό, κουνάς, πίνεις το σοκολατούχο ρόφημα (είναι γευστικό; ) και τσιμπάς 19 γρ πρωτείνης με μόλις 1 γρ κορεσμένων λιπαρών ; Έτσι απλά;

Έτσι απλά. Και εννοείται την παίρνεις αν όντως την "χρειάζεσαι". 

 

Και ναι είναι γευστικό...δεν έχει μόνο σοκολάτα...έχει πάρα πολλά...μέχρι και μόκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως τη χρειαζεσαι... Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις.

 

Τα γνωστά σαιτ για bodybuilders μιλάνε για 1-2 γρ πρωτείνης ανά κιλό σωματικού βάρους. Μερικοί αναφέρουν και μεγαλύτερα νούμερα αλλά ας μείνουμε σ' αυτα. 

 

Οι χορτοφάγοι λένε ότι είναι αδιάφορο αν και πόσο πρωτείνη παίρνεις. Και το 1 γρ ανά κιλό σωματικού βάρους φτάνει. 

 

Στη δική μου διατροφή, οριακά φτάνω το 1 γρ.. Είμαι που είμαι αδύνατος, αναρωτιέμαι αν θα αποκτήσω ποτέ όγκο ή απλώς θα γυμνάζω τους μυς μου.

 

Απ' την άλλη, απεχθάνομαι την ιδέα ενός συμπληρώματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως τη χρειαζεσαι... Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις.

 

Τα γνωστά σαιτ για bodybuilders μιλάνε για 1-2 γρ πρωτείνης ανά κιλό σωματικού βάρους. Μερικοί αναφέρουν και μεγαλύτερα νούμερα αλλά ας μείνουμε σ' αυτα. 

 

Οι χορτοφάγοι λένε ότι είναι αδιάφορο αν και πόσο πρωτείνη παίρνεις. Και το 1 γρ ανά κιλό σωματικού βάρους φτάνει. 

 

Στη δική μου διατροφή, οριακά φτάνω το 1 γρ.. Είμαι που είμαι αδύνατος, αναρωτιέμαι αν θα αποκτήσω ποτέ όγκο ή απλώς θα γυμνάζω τους μυς μου.

 

Απ' την άλλη, απεχθάνομαι την ιδέα ενός συμπληρώματος...

 

Τα εισαγωγικά τα έβαλα στο χρειάζεσαι όχι από την άποψη που το λες για το πόσο πρέπει να παίρνει ο καθένας αλλά από την άποψη ότι αν όντως δεν χωράει η διατροφή σου παραπάνω πρωτεΐνη είτε λόγω οικονομικού είτε δεν μπορείς να φας άλλο είτε πολλά άλλα.

 

Ειδικά αν είσαι λεπτός είναι εύκολο να προσεγγίσεις τα 2 γρ. ανά σωματικού βάρους και χωρίς το συμπλήρωμα. 

 

 

Τον όγκο ένας είναι ο τρόπος να τον πάρεις...ΦΑΙ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236">Αναλυτικός οδηγός   για υπολογισμό πόσες θερμίδες, ποσα γραμμάρια πρωτείνη, λίπη και υδατάνθρακα χρειάζεται κάποιος ανάλογα  τις αναλογίες του για χάσιμο λίπους, όγκο ή για να παραμείνει σταθερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε και μια reflex αν δεν βρίσκεις ΟΝ

 

http://www.musclebody.gr/

 

Καλές τιμές. Α , να τα λέμε , 52 ευρώ το 2κιλο ΟΝ είναι πολύ καλή τιμή (σε μια μέρα μου τη φέρανε).

 

http://www.musclebody.gr/proteines/93-reflex-instant-whey.html

 

και μια reflex. Με σέηκερ. Στα 48. Πολύ καλή τιμή. Tι καλή, τρίκαλη

Καλη η reflex Χρηστο? Δεν εχω δοκιμασει. Παντως η ON δοκιμασμενη, μια απτις κορυφαιες και απο γευση φυσικα. Απο prozis ειναι στα 54 νομιζω ενω απο Musclebody στα 51 αλλα βαλε και τρια τα μεταφορικα το ιδιο βγαινει για μενα τουλαχιστον που ειμαι εξω απο Σαλονικα. Το καλο με το Prozis ειναι οτι παιρνεις αυτους τους ποντους prozis και διαλεγεις δωρακια..φτηνα βεβαια αλλα και παλι αξιζει.\

 

Παντως bosei καλα λες, αν μπορουσα να παιρνω την πρωτεινη μονο απο φαι θαταν τελεια. Δυστηχως μπαινει στην μεση και το οικονομικο αλλα και καμια φορα οπως ειπες δεν πεινας τοσο πολυ ..ειδικα καλοκαιρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω για ζεσταμα σχοινακι. 3 σετ * 100 επαναληψεις.

 

Οταν τελειωνω το προγραμμα ξανακανω 3σετ*100 επαναληψεις και σημερα αναρωτιουμουν αν κανω καλα ή κουραζω τους μυς στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω για ζεσταμα σχοινακι. 3 σετ * 100 επαναληψεις.

 

Οταν τελειωνω το προγραμμα ξανακανω 3σετ*100 επαναληψεις και σημερα αναρωτιουμουν αν κανω καλα ή κουραζω τους μυς στο τελος.

Στην αρχή καλά κάνεις και κάνεις.

 

Στο τέλος γιατί κάνεις όμως 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν παίζει όγκος ετσι απλα μέσω τροφής για μένα. Εχω τέτοιο σωματοδομη που κάθε κιλό που βάζω, το 75% παει στην κοιλιά. Θέλει ΠΟΛΥ μεγάλη προσοχή για να παχυνω όπως θέλω κι όχι όπως γουστάρει το σώμα μου.

 

Εχω αποδεχτεί το γεγονός ότι το μέγιστο που μπορώ να πετύχω είναι ένα ελαφρώς αδύνατο αλλά καλογυμνασμενο σώμα τύπου μπεκαμ or Ryan gosling στο μέγιστο -αυτό είναι το ταβάνι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή καλά κάνεις και κάνεις.

 

Στο τέλος γιατί κάνεις όμως 

 

Σαν αποθεραπεια αλλα μαλλον μαλακι@ μου που το εκανα .

 

Θα το κοψω και θα κανω καμια διαταση για το τελος, μαζι με κοιλιακους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δεν παίζει όγκος ετσι απλα μέσω τροφής για μένα. Εχω τέτοιο σωματοδομη που κάθε κιλό που βάζω, το 75% παει στην κοιλιά. Θέλει ΠΟΛΥ μεγάλη προσοχή για να παχυνω όπως θέλω κι όχι όπως γουστάρει το σώμα μου.

 

Εχω αποδεχτεί το γεγονός ότι το μέγιστο που μπορώ να πετύχω είναι ένα ελαφρώς αδύνατο αλλά καλογυμνασμενο σώμα τύπου μπεκαμ or Ryan gosling στο μέγιστο -αυτό είναι το ταβάνι μου.

Τι να πω...εσύ σίγουρα ξέρεις καλύτερα από τον καθένα το σώμα σου...συνέχισε όπως νομίζεις. 

 

Σαν αποθεραπεια αλλα μαλλον μαλακι@ μου που το εκανα .

 

Θα το κοψω και θα κανω καμια διαταση για το τελος, μαζι με κοιλιακους

Σαν σκέψη δεν είναι λάθος για αποθεραπεία απλά δεν είναι ιδανικό το σχοινάκι...καλύτερα διάδρομο

 

Απλά αντί για σχοινάκι κάνε διάδρομο. Διατάσεις πρέπει ούτως ή αλλιώς να κάνεις, μην τις αμελείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαδρομο δεν μπορω να κανω γιατι γυμναστικη κανω σπιτι.

 

Κατι αλλο που μπορω να κανω... 

 

Να ριχνω μια βολτα με το σκυλο για κανενα 10 λεπτο?

Ναι μπορείς αλλά μην το θεωρείς και τίποτα απαραίτητο απλά αυξάνει την μεταφορά των θρεπετικών συστατικών στους μυς που γύμνασες. ΑΝ δεν βαριέσαι κάντο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...