Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ηπια πρώτη φορά ενα διπλό espresso για preworkout. Δεν πίνω καθόλου καφέ και θα με πιάσει φαντάζομαι.

 

Το χρειάζομαι γιατί τώρα που άρχισα το gym απόγευμα μετά την δουλειά έχω μια κούραση από δουλειά ..

Τι ώρα θα πας gym? Από τώρα τον ήπιες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηπια πρώτη φορά ενα διπλό espresso για preworkout. Δεν πίνω καθόλου καφέ και θα με πιάσει φαντάζομαι.

 

Το χρειάζομαι γιατί τώρα που άρχισα το gym απόγευμα μετά την δουλειά έχω μια κούραση από δουλειά ..

εγώ πίνω φραπέ όταν ξυπνάω και μετά ενα σκέτο με 5-6καφέ και ελάχιστο νερό να γίνει υγρό (το προσθέτω πριν το πιω) πριν ξεκινήσω στα αποδυτήρια και με κρατάει σε όλη την προπόνηση (μέχρι να τελειώσει το effect του πρώτου έχει ξεκινήσει του δεύτερου )

 

αλλα τώρα θα την ψάξω για preworkout

 

ο espresso ειναι ποιο δυνατός απο το frape σωστά ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ώρα θα πας gym? Από τώρα τον ήπιες ?

 

6 η ώρα πάω gym μια ώρα πριν ήπια τον καφέ. Έκατσε μια χαρά , στις 6 περίπου άνοιξε το μάτι. 

εγώ πίνω φραπέ όταν ξυπνάω και μετά ενα σκέτο με 5-6καφέ και ελάχιστο νερό να γίνει υγρό (το προσθέτω πριν το πιω) πριν ξεκινήσω στα αποδυτήρια και με κρατάει σε όλη την προπόνηση (μέχρι να τελειώσει το effect του πρώτου έχει ξεκινήσει του δεύτερου )

 

αλλα τώρα θα την ψάξω για preworkout τωρα

 

ο espresso ειναι ποιο δυνατός απο το frape σωστά ?

 

 

 

Δεν έχω ιδέα , δεν πίνω καφέ κανονικά :D Τα preworkout καφεΐνη έχουν κυρίως... πεταμένα λεφτά. Το πολύ πολύ να πάρεις χάπι καφεΐνης απο φαρμακείο 5 ευρώ το κιλό :P

 

Εγώ που τώρα άρχισα την "pre workout" φάση , είδα ότι 2 μπανανούλες και ένα διπλό espresso κάναν την δουλειά μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γαλλικός είναι ο πιο δυνατός καφές.. 

Και μπανάνα αλλά θέλει μια ώρα πιο πρίν .τουλάχιστον εγώ δεν τις χωνεύω εύκολα τις άτιμες..

 

αυριο σκέφτομαι να ανεβάσω 90χ3 επαναλήψεις στήθος .. να δούμε γιατι έχω να το κάνω 3 χρόνια αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 η ώρα πάω gym μια ώρα πριν ήπια τον καφέ. Έκατσε μια χαρά , στις 6 περίπου άνοιξε το μάτι. 

 

Δεν έχω ιδέα , δεν πίνω καφέ κανονικά :D Τα preworkout καφεΐνη έχουν κυρίως... πεταμένα λεφτά. Το πολύ πολύ να πάρεις χάπι καφεΐνης απο φαρμακείο 5 ευρώ το κιλό :P

 

Εγώ που τώρα άρχισα την "pre workout" φάση , είδα ότι 2 μπανανούλες και ένα διπλό espresso κάναν την δουλειά μια χαρά. 

παλιότερα έπαιρνα το craze της driven sports αλλα λέγανε οτι έχει mdma πφφφτ 

τι να πεις .. ότι λειτουργεί στον οργανισμό το banάρουν ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γαλλικός είναι ο πιο δυνατός καφές.. 

Και μπανάνα αλλά θέλει μια ώρα πιο πρίν .τουλάχιστον εγώ δεν τις χωνεύω εύκολα τις άτιμες..

 

αυριο σκέφτομαι να ανεβάσω 90χ3 επαναλήψεις στήθος .. να δούμε γιατι έχω να το κάνω 3 χρόνια αυτό..

 

1.5 ωρίτσα πριν τις τρώω φίλε. Από την ώρα που τις τρως μέχρι να έχουν απορροφηθεί από το έντερο έτσι και αλλιώς τόσο θέλουν περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωραία γλυκιά μέρα και σήμερα. Άλλαξα λαβή στο OHP σε thumbless καθώς έχω πονάκια στον καρπό και μια μικρή θλάση στα lats. Δοκιμάζω και over hand λαβή στα λατς για να μη ζορίζω καρπό.

 

OHP 3+

OHP: 3x55, 3x62,5, 3x70

Over Hand Lat pulldown: 5x10x66

CGPB: 5x10x50

Tricep pushdowns: 3x15+x45

Lateral raisers:3x10x6

Preacher Crunches: 3x12+66

 

Γάλα Βρώμη Σταφίδες

Σάντουιτς γαλοπούλα τυρί

Σκουπ Κρεατίνης

ΣΚουπ Πρωτείνης Γάλα

Μήλο

Γίγαντες, φέτα, σαλάτα λάχανο, λίγο ψωμί για βούτα

Πατατάκια μικρή μπύρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανονιζεις τα ψωνια σου για καμια 3 εβδομαδες.

 

Και οι αλλοι να στα ριμαζουν ολα.. Το φελεκι τους..

 

Τι δεν καταλαβαινουν δεν ξερω.. Εχω βαρεθει να μαλωνω με τους αμυαλους.. Το ψυγειο ειναι γεματο με κασερια/σαλαμια/τυρια.. Αυτοι εκει τα δικα μου...

 

Πρεπει να αγορασω κιλα... 40 στο συνολο...

 

4 5κιλα

 

2 10 κιλα... Αλλα ακομα ψαχνω καλη τιμη που να με συμφερουν τα μεταφορικα...

 

Ας γραψω τι εφαγα και γω σημερα...

 

Πρωι : βρωμη με γαλα+νερο σταφιδες ξηρους καρπους ταχινι κανελα και ενα σκουπ πρωτεινη

 

10:00 πεντε κριτσινια ολικης

 

12:00 ενα τοστ με γαλοπουλα ψωμακι ολικης χτυπιτη

 

14:00 ρυζι με κοτοπουλο

 

17:00 μανεστρα με λιγο τυρι

 

18:40 προπονηση

 

20:30 κοτοπουλο με λιγο λαχανο σαλατα μαζι με μιση κουταλια μουσταρδα και ενα σκουπ πρωτεινη...

 

Τωρα ειμαι νεκρος στο κρεβατι...

 

Δεν ξερω αν ειναι πολλα αυτα που εφαγα αλλα δινω πονο στις προπονησεις και μ αρεσει... Προτειμω να παρα 1-2 κιλακια αλλα να ανεβω παρα να μενω στασιμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 η ώρα πάω gym μια ώρα πριν ήπια τον καφέ. Έκατσε μια χαρά , στις 6 περίπου άνοιξε το μάτι. 

 

Δεν έχω ιδέα , δεν πίνω καφέ κανονικά :D Τα preworkout καφεΐνη έχουν κυρίως... πεταμένα λεφτά. Το πολύ πολύ να πάρεις χάπι καφεΐνης απο φαρμακείο 5 ευρώ το κιλό :P

 

Εγώ που τώρα άρχισα την "pre workout" φάση , είδα ότι 2 μπανανούλες και ένα διπλό espresso κάναν την δουλειά μια χαρά. 

Περίεργο. Εγώ αν πιώ καφέ αντί για χάπι καφεΐνης τον πίνω και μετά από 20 λεπτά έχω μπει στα λειτουργικά και μου φεύγει κιόλλας το effect κατά το τέλος της προπόνησης. Με το χαπάκι καφείνης δεν έχω τέτοιο θέμα όμως.

 

Για pre workout δεν θέλω να ψαχτώ καν γιατί μετά είναι τρελό κόλλημα η φάση. Με καφεΐνη κάνεις την δουλειά σου μιά χαρά και αν γουστάρει κανείς πρήξιμο παίρνει και αγμαντίνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην καλή μου εποχή που θέλω να πιάσω είχα creatine /whey/Craze DS/multivit 
πεταμένα λεφτά δε τα λες αλλα μόνο αν σου περισσεύουν αξίζει να τα σκάσεις
βοηθάνε και σε συγκεκριμένες συνθήκες σου λύνουν τα χέρια ιδικά whey/multi vit

άκουσα κάποιον που έλεγε για το natural που κάποιοι έχουν κόλλημα όταν βλέπουν κάποιον σε μεγάλο επίπεδο 
και έλεγε "natural ? ακόμα και η κρεατίνη φτιάχνεται σε εργαστήριο. Πάρτε τη δοσολογία απο φυσικές τροφές αν μπορείτε να σας δω 

so fucking true :lol: 

το απο πάνω σχετικά με τα natural που είχαν συζητηθεί κάτι πόστ ποιο πίσω (αναλαμπή ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο. Εγώ αν πιώ καφέ αντί για χάπι καφεΐνης τον πίνω και μετά από 20 λεπτά έχω μπει στα λειτουργικά και μου φεύγει κιόλλας το effect κατά το τέλος της προπόνησης. Με το χαπάκι καφείνης δεν έχω τέτοιο θέμα όμως.

 

Για pre workout δεν θέλω να ψαχτώ καν γιατί μετά είναι τρελό κόλλημα η φάση. Με καφεΐνη κάνεις την δουλειά σου μιά χαρά και αν γουστάρει κανείς πρήξιμο παίρνει και αγμαντίνη.

 

Δεν ήξερα πότε να πιω τον καφέ , και διάβασα ένα site έλεγε μια ώρα πριν. Πίστευα έλεγε μαλακίες αλλά είπα να δοκιμάσω. Θυμάμαι ήπια 5 και 5:30 δεν ένιωθα τίποτα και έλεγα τι σκατά ... Εκεί κατά τις 6 που ξεκίνησα για το gym ξύπνησα απότομα. 

 

Η προπόνηση πήγε πολύ δυνατά παρόλο που ήμουν πτώμα.. όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα πότε να πιω τον καφέ , και διάβασα ένα site έλεγε μια ώρα πριν. Πίστευα έλεγε μαλακίες αλλά είπα να δοκιμάσω. Θυμάμαι ήπια 5 και 5:30 δεν ένιωθα τίποτα και έλεγα τι σκατά ... Εκεί κατά τις 6 που ξεκίνησα για το gym ξύπνησα απότομα. 

 

Η προπόνηση πήγε πολύ δυνατά παρόλο που ήμουν πτώμα.. όλα οκ

B) 

γιαυτό κ εγώ που χάνω το effect 2 ώρες μετά πίνω έναν καμια ώρα πριν και το άλλο το mix πριν ξεκινήσω και έτσι καλύπτω τις 2 ώρες προπό + να πάω σπίτι να αράξω (μη κρασάρω στο δρόμο)

βέβαια ειναι πολύ , θα δοκιμάσω να πίνω ενα-δυο espresso διπλούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...