Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην κάνεις τίποτα πριν τα βάρη εκτός από ζέσταμα η και διατάσεις. Κράτα την ενέργειά σου για τα lifts. Ο διάδρομος (65% παλμών) μετά τα βάρη καίει πιο πολύ λίπος γιατί με τα βάρη έχεις ξοδέψει ότι ενέργεια έχεις στο σώμα σου από φαγητό και ο οργανισμός στρέφεται κυρίως στο λίπος. Για αυτό μετά τα βάρη δεν χρειάζεται πάνω από 20 - 30 λεπτά διάδρομο. 

 

Κόψε και τις ανηφορικές διαδρομές, έχει πολύ σημασία να τα δίνεις όλα στα βάρη και πρέπει να είσαι όσο πιο ξεκούραστος γίνεται. 

αντικατεστησα το αυτοκινητο με το ποδηλατο γιατι θεωρω οτι ειναι τριχαζο να πηγαινω με αυτοκινητο στο γυμναστηριο :P και για να αντικαταστησω το ζεσταμα.

ειναι περιπου 3 χιλιομετρα διαδρομη που βγαινει σε 18 λεπτα κατα μεσο ορο.

Ποια ταχυτητα ειναι ιδανικη για διαδρομο μετα τα βαρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Nikoc89 μια χαρα εισαι ρε μαν.. Μπραβο..

 

.

thanks bro

μετά το fixάρισμα στην κοιλιά θα παίξει tattoo @http://tattoo.gr/en/

  σε κοιλιά - ώμους 

απο τη μία το ήθελα κ το προγραμμάτιζα αλλα δεν έπαιζαν φράγκα απο την άλλη θα κρυφτούν κάποια σημάδια 

άλλαξε το φάση χαχαχ

πάω να ξεραθώ γιατι αυριο έχει στήθος κ θέλω να γεμίσω μπαταρίες  :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.5 με 7.5 αναλογα με το υψος σου γρηγορο βαδιν που θα σε φερει 65 με 70 % των παλμων. Σε εμενα που ειμαι 1.83 ειναι στο 7.2 περιπου

αντικατεστησα το αυτοκινητο με το ποδηλατο γιατι θεωρω οτι ειναι τριχαζο να πηγαινω με αυτοκινητο στο γυμναστηριο :P και για να αντικαταστησω το ζεσταμα.

ειναι περιπου 3 χιλιομετρα διαδρομη που βγαινει σε 18 λεπτα κατα μεσο ορο.

Ποια ταχυτητα ειναι ιδανικη για διαδρομο μετα τα βαρη?

 

Τουλαχιστον προσπαθησε να κανεις χαλαρα την διαδρομη για να ειναι οντως ζεσταμα μην πορωνεσαι πριν την ωρα σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.5 με 7.5 αναλογα με το υψος σου γρηγορο βαδιν που θα σε φερει 65 με 70 % των παλμων. Σε εμενα που ειμαι 1.83 ειναι στο 7.2 περιπου

υπαρχει καποιο calculator Να το υπολογισω? 1.89 ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα οχι φιλε μου οι περισσοτεροι διαδρομοι εχουν ελασματα επανω που εκουμπας τα χερια σου και σου γραφουν παλμους. Επανω στον διαδρομο θα εχει επισης μια καρτελα που λεει το μεγιστο παλμων ανα ηλικια και τα επιπεδα 65 75 85 των παλμων ποσο ειναι εμενα στα 34 ειναι καπου 120 παλμοι.

 

Διαλεγεις ταχυτητα και καθε λιγο μετρας παλμους ετσι βρισκεις την καταληλη ταχυτητα. Να ξερεις μετα τα βαρη θες αεροβια χαμηλης εντασης (γιαυτο το 65%) η παραπανω πιεση πιο πολυ κακο παρα καλο θα κανει

 

Αν δυσκολευεσαι με αυτα θα σου πω εναν απλο κανονα. Βαζεις τον διαδρομο στην μεγιστη ταχυτητα που μπορεις να κανεις βαδιν εφοσον και αν ταυτοχρονα φανταστεις οτι μιλας με τον διπλανο σου μπορεις να κανεις μια συζητηση χωρις να λαχανιαζεις.

 

Ναι να το κόψεις, δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Έχω βαρεθεί να βάζω πάγο στα γόνατα

 

Επειδη εχω χρονιο προβλημα με το γονατο μπορω να σου δωσω καλες συμβουλες αν θες. Τι επαθες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

'εκλαψα! Ποτέ δεν με άρεσε το σμιθ, νομίζω πως κάνει κακό ακόμη και στην ισορροπία μου φάση. Και το φιλαράκι εδώ με έκραζε που έκανα ελεύθερο σκουώτ γιατι "μπορεις να τραυματιστείς ευκολότερα" :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ πολυ καλος στην φωτο τρομερη βελτιωση το αξιζεις γιατι προσπαθεις σκληρα για αυτο και τα αποτελεσματα φαινονται.Καλα ο maus  υπερτουμπανο οπως παντα ,spect αριστες γαμπες ,nikos μια χαρα σε περιμενα σαπιο :P.

,Δεν ξεχασα κανεναν ελπιζω.

Ποσα κανει  to κλαρκ  squats και ποσα κιλα ειναι τωρα?

 

 

Βαλτε Αννιτα!!! Τουμπανο η τυπισσα....
Με 5 παιδια... Μπραβο της... Μην αρχισετε αν βλεπω αννιτα... Ζαπινγκ εκανα...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ θεος ! οτι και να πω θα ειναι λιγο ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ πολυ καλος στην φωτο τρομερη βελτιωση το αξιζεις γιατι προσπαθεις σκληρα για αυτο και τα αποτελεσματα φαινονται.Καλα ο maus  υπερτουμπανο οπως παντα ,spect αριστες γαμπες ,nikos μια χαρα σε περιμενα σαπιο :P.

,Δεν ξεχασα κανεναν ελπιζω.

Ποσα κανει  to κλαρκ  squats και ποσα κιλα ειναι τωρα?

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ θεος ! οτι και να πω θα ειναι λιγο ...

:shock: 

έτσι νιώθω

thanks bro  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποσα κανει  to κλαρκ  squats και ποσα κιλα ειναι τωρα?

 

 

 

 

το κλαρκ εχει να πάει gym πάνω απο 8 μήνες και έχει γίνει σαν μπόγος πανω απο 90 κιλά είναι..

 

 είχε κάνει 150 στα 88 κιλά περίπου .. αλλά μην φανταστείς 88 κιλά της προκοπής, 88 κιλά με 20% λίπος και πάνω.. αλλά πάλι μόνο κάνα 6μηνο gym πήγαινε.. τελευταία χρόνια το έχει κόψει και τον παρακαλάω

 

Πάντως όταν μιλήσαμε εκτίμησα αλλιώς το τι έκανε καθώς αυτός μιλάει μόνο για olympic atg squat δεν αποδέχεται τίποτα άλλο ως squat. Αν έκανε με ανοιχτά γόνατα θα είχε παραπάνω κιλά σίγουρα. 

 

0.jpg

 

 

Τώρα που τον ρώτησα μου λεει "Σιγά το backsquat το θέμα, 110kg front squat εκεί είναι το ζόρι"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προπόνηση στήθος σήμερα :3

ΟΛΕΣ οι ασκήσεις σε τέλεια εκτέλεση, με σωστό ρυθμό σε φάση τα κιλά που έκανα να με κάνουν να τρέμω μέχρι fail (όμορφο ζόρισμα) 
σωστό ζέσταμα στην αρχή 

δοκίμασα και να ανεβάσω ίσιο πάγκο ελεύθερο στα 75 (δεν το έχω στο στήθος αλλα δε πρζ) και βγήκαν 6 (είχα πίσω μου εναν μήπως χρειαστεί να πιάσει τη μπάρα αλλα του είπα να μην την ακουμπάει , μονο αν του πω κ τελικά έμεινε πίσω μέχρι την τελευταία rep που έσφιξα δόντια για να βγει ) 

στο τέλος το κλασικό αερόβιο για 15 min διάδρομος 15 κλίση 6-6,5 speed για να κρατήσω παλμούς στους 135 περίπου 

η αντοχή μου έχει διπλασιαστεί κ οι προπονήσεις οσο πάνε κ καλύτερες 
Απο θέμα διατροφής έχω ρίξει τον υδατάνθρακα γιατι με χαλάει αλλα δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα 
ίσα ίσα 

i feel good 
καλημέρα  :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω χρονιο προβλημα με το γονατο μπορω να σου δωσω καλες συμβουλες αν θες. Τι επαθες;

Άλεξ, έχω και γω χρόνιο θέμα με την επιγονατίδα, τις προάλλες στο σπινινγκ δυσκόλεψα λίγο παραπάνω την αντίσταση και το καταπόνησα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζεις κάτι φώτο ρε συ σαν να είναι κλεμμένες από το internet να πούμε τέρμα ψαρωτικές

το θεμα ειναι οτι με ψαρωσες εσυ κ πηρες pm με την φωτο ολοκληρη και με φατσα :-D

νικο τον διαδρομο κανε τον σιγα σιγα 20 λεπτα .

thanks  ρε φωτη !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριακή λοιπόν, μόνο διατροφή , ο θεός να την κάνει. 

 

Γάλα-Cheerios

Φέτα Σολωμού ψητή, κουνουπιδο σαλάτα, πατάτα βραστή

Τοστ γαλοπούλας, κουνουπιδο σαλάτα, πατάτα

2 Grimbergen Μπύρες και λίγα πατατάκια.

Σκουπ κρεατίνης 

Σκουπ Πρωτείνης Γάλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηπια πρώτη φορά ενα διπλό espresso για preworkout. Δεν πίνω καθόλου καφέ και θα με πιάσει φαντάζομαι.

 

Το χρειάζομαι γιατί τώρα που άρχισα το gym απόγευμα μετά την δουλειά έχω μια κούραση από δουλειά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...