Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαους εγω δεν τα βαλα με κανεναν...

 

Αντιθετος του πα μπραβο του...

 

Αν ερθει καποιος και του τονισει μερικα θεματακια δεν ειναι κακο... Και οντως μερικες φορες οι γυμναστες αδιαφορουν και δεν προσεχουν τους πελατες τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  πρεπει να το δουλεψει λιγο ακομη  

 

στο δικό μου μυαλό ακόμα δεν άρχισα ρε, και για πάνω και για κάτω σώμα. Πολύ ακόμη.. Υγεία να έχουμε να χτυπιόμαστε μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ναι μεγάλε δεν έχω θέμα, είναι πίσω τα πόδια μου εγώ το λέω πρώτος.  Απλά μου είπες για αγύμναστες γάμπες και εγώ ταλαιποριόμουν μήνες για να λύσω το πρόβλημα ότι τα μηχανήματα στα full κιλά δεν μου δίναν αυτό που ήθελα..

 

 

 

 

 

αδερφέ δεν είχα δεί τα πόδια σου πρίν .. είναι η πρώτη φωτό που βλέπω ολόσωμη δική σου. Θυμαμαι νομίζω upper που είχες ανεβάσει. Αφου είναι τόσο μεγάλη διαφορά απο πρίν μπράβο σου πραγματικά.

 

Συνέχισε ακάθεκτος δεν ήθελα να σε πτοήσω σε καμία περίπτωση . Εξάλου το να φτάσεις τα πόδια σου στο βέλτιστο επίπεδο δεν θα σου πάρει και πολύ. Και τώρα είναι καλά απλά στο τόνισα για να υπάρχει ομοιογένεια με το πολύ καλό upper body που έχεις χτίσει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει καλά ξηγιέστε όλοι επόμενη φώτο θα είναι με 6 pack και πόδια τούμπανα :D


  παιζουν περισσοτερα καραγιδια ομως -ξερολες- που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα κ λενε χωρις να τους πεφτει λογος οτι ναναι , η δινουν τις πιο ακυρες συμβουλες ...

καλά αυτό καρα - ισχύει... γενικά ο χώρος έχει πολύ ότι να ναι συμβουλές, θέλει πολύ προσοχή ποιον ακούς , και θέλει και λίγο να βάζουμε το μυαλουδάκι να σκεφτεί μόνο του.. όχι μόνο ότι ακούμε και διαβάζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλα μερικές ποδιών σε μέρα off
θέλουν τρελή δουλειά και η μαλακία ειναι πως τώρα με υψηλό bf πάει κ κάθεται αρκετό εκεί
δεν ειναι γραμμωμένα αλλα δεν πειράζει , όλα φτιάχνουν  :P 


2ajx8nk.jpg
ogtvk.jpg9qxrmd.jpg



και δυο απο χέρια 

5md577.jpg107me15.jpg



καμια συμβουλή για τα πόδια ? θέλω να καθαρίσουν ...
το αερόβιο να το κρατήσω όπως το έχω στα 15-20 μετά απο κάθε προπονηση ή να προσθέσω και την 6η μέρα (Σαββάτο) 1 ωρίτσα ?
τι με συμφέρει ?
θα κάνω body recomp μέχρι το καλοκαίρι όπως πάντα , δεν θα πειραματιστώ τώρα με κετο κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μια χαρα εισαι νικο!! συνεχισε να τα γυμναζεις και με τη διατροφη θα στρωσουν ολα !! Σαββατο ξεκουρασου για να εχεις να δωσεις τις αλλες μερες  καλυτερα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβγαλα μερικές ποδιών σε μέρα off

θέλουν τρελή δουλειά και η μαλακία ειναι πως τώρα με υψηλό bf πάει κ κάθεται αρκετό εκεί

 

 

Αυτή είναι μεγάλη πουστιά με τα μπούτια / τρικέφαλους / στήθος ειδικά. ΄Οταν παίζει πάνω του 15-16% λίπος έχουν ένα μεγάλο στρώμα λίπους επάνω που αν υπάρχει μυικός ιστός απο κάτω φουσκώνουν και φαίνονται τούμπανα , αλλά όταν φύγει το λίπος χάνουν πολύ όγκο και μένουν μισά. 

 

¨Οταν λές υψηλό για πόσο μιλάμε?.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι μεγάλη πουστιά με τα μπούτια / τρικέφαλους / στήθος ειδικά. ΄Οταν παίζει πάνω του 15-16% λίπος έχουν ένα μεγάλο στρώμα λίπους επάνω που αν υπάρχει μυικός ιστός απο κάτω φουσκώνουν και φαίνονται τούμπανα , αλλά όταν φύγει το λίπος χάνουν πολύ όγκο και μένουν μισά. 

ας φύγει το λίπος που το μισώ κ ας μείνουν κ μισααα χαχαχ

πραγματικά , θα προσπαθήσω να κρατηθώ στεγνός και να παίρνω καθαρά μυικά κιλά

δεν ξανακάνω μαλακίες.

προτιμώ να τα πάρω ποιο αργά κ σωστά παρά να τρέχω σα το Βέγγο   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια συμβουλή για τα πόδια ? θέλω να καθαρίσουν ...

το αερόβιο να το κρατήσω όπως το έχω στα 15-20 μετά απο κάθε προπονηση ή να προσθέσω και την 6η μέρα (Σαββάτο) 1 ωρίτσα ?

τι με συμφέρει ?

θα κάνω body recomp μέχρι το καλοκαίρι όπως πάντα , δεν θα πειραματιστώ τώρα με κετο κλπ.

 

Καθάριστα με recomposition. Με βάση τις φώτο που έδειξες δεν είσαι και τόσο ψηλά λίπος, υπάρχει καιρός μέχρι το καλοκαίρι για να πέσει χτίζοντας μυς, αρκεί να το κάνεις σωστά. 

 

Δερματοπτυχόμετρο παίζει? Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ο κόσμος αποτυγχάνει με το recomposition (τουλάχιστον απο όσο διαβάζω στα φορουμ που δεν το έχουν σε υπόληψη) γιατί δεν παίρνει μετρήσεις λίπους / βάρους στο τέλος κάθε εβδομάδας. Αν έχεις μετρήσεις είναι απλά τα πράματα. Έβαλες βάρος? Μείωσε θερμίδες, έχασες βάρος? αύξησε θερμίδες, δεν έπεσε το λίπος? Πρέπει να δώσεις πιο πολύ πόνο στην προπόνηση.

 

αν κάνεις 5 μέρες ανα εβδομάδα με 15-20 λεπτά αερόβιο μετά απο κάθε προπόνηση για εμένα δεν θες άλλο. Διατροφή καλή και πολύ υπνό. 

 

Τέλος τα πόδια δείχνουν πολύ διαφορετικά ξυρισμένα και αξύριστα. Εγώ δεν ξυρίζω τίποτα γιατί στο πάνω σώμα είμαι τελείως άτριχος ενώ πόδια.. απλά δεν έχω κάνα κόλλημα να τα ξυρίσω.. Ίσως αν τα πετάξεις μια ξούρα να σου φύγει το κόλλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμένε Λιβερ ... 

@Αλεξ, με το 15' αερόβιο μετά από προπόνηση με βάρη είναι ασφαλές για τον μυικό ιστό που θες να χτίσεις; μήπως καταπονεί τους μύες; (εγώ το έχω μειώσει στο 10').

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμένε Λιβερ ... 

 

@Αλεξ, με το 15' αερόβιο μετά από προπόνηση με βάρη είναι ασφαλές για τον μυικό ιστό που θες να χτίσεις; μήπως καταπονεί τους μύες; (εγώ το έχω μειώσει στο 10').

ναι ρε συ...και 40 λεπτά να κοπανήσεις είναι οκ. Ειδικά εφόσον μιλάς για χτίσιμο μυϊκού ιστού (δηλαδή υπερ-θερμιδική ή έστω ισοθερμιδική) τότε δεν υπάρχει θέμα. Εννοείται όμως μιλάμε για μέτρια ή χαμηλής έντασης αερόβια όχι HIIT.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι HIIT με την καμία, μιλάμε για αερόβια μέτριας έντασης 125-130max hr
και όσο για διατροφή υπέρ-θερμιδική (το παλεύουμε ~1850θερμ με μάκρος τα βασικά, 1.5με2γρ. πρωτεϊνης και 1γρ. λίπους ανά σωματικό βάρος. για υδατάνθρακες ανάλογα μέρα οφφ και μέρα με προπόνηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον εγω δεν κρυβομαι....

 

Σημερα ο ενας πηγε στο γηπεδο του παοκ ο αλλος δεν πειναω θα φαω αλλου... Εριξα κατι μασαμπουκες τα κοτοπουλα αλλο πραγμα.... Εμεινε και για αυριο... Χαχαχαχα σε λιγο φτερα θα βγαλω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι HIIT με την καμία, μιλάμε για αερόβια μέτριας έντασης 125-130max hr

και όσο για διατροφή υπέρ-θερμιδική (το παλεύουμε ~1850θερμ με μάκρος τα βασικά, 1.5με2γρ. πρωτεϊνης και 1γρ. λίπους ανά σωματικό βάρος. για υδατάνθρακες ανάλογα μέρα οφφ και μέρα με προπόνηση)

Τότε κάνε κάνε κανονικά απλά δεν είναι και το πιό σοφό να το ρίξεις στην αερόβια την ώρα που προσπαθείς να βάλεις κιλά. Και αφού λες πως δυσκολεύεσαι να τα βάλεις κράτα 1-2 20-30 λεπτα ίσα-ίσα για γενική υγεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...