Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

οι γαμπες κανουν μπαμ :P

 

ότι θέλουν δουλειά τα πόδια θέλουν (συγκριτικά με τον άνω κορμό), αλλά δεν είναι γιατί δεν τα γυμνάζω , είναι γιατί όταν ξεκίνησα ήταν σαν σκουπόξυλα. Τώρα είναι διπλάσια από τότε, και είναι σε ένα αποδεκτό επίπεδο αλλά έχουν μέλλον.. Θα στρώσουν με τον καιρό. 

Λοιπόν άλεξ θα σου δώσω μερικές ιδέες τι να φας με τις μπανάνες. 

 

Φετουτσίνι με αγριογούρουνο 

 

Αυτό είναι γαμάτο , θα βοηθάει πολύ στους κοιλιακούς ειδικά. Αντε να βρίσκουμε αγριογούρουνο τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γαμπες κανουν μπαμ :P

οι γάμπες είναι αγύμναστες.. στο upper body alex είσαι πολύ καλός μου αρεσουν οι ώμοι

Δώσε όμως έμφαση και στο κάτω μέρος..Βέβαια για πόδια γλουτούς δεν μπορώ να είμαι σίγουρος μιας και φοράει το σόρτς που είναι φαρδί λίγο.

διάδρομο αν θυμαμαι καλά δεν κάνεις.. γενικότερα "στρώνει" το σώμα δημιουργεί δηλαδή ομοιογένεια που νομίζω οτι αυτό είναι που λείπει..

 

PS τώρα το είδα αν ηταν πολύ λεπτά παίζε με αρκετά βάρη στα πόδια με πρέσα και στα μηχανήματα θα ανέβεις πολύ..Επίσης διπλασίασε προπονήσεις. 

Γενικά τα σνομπάρουμε λίγο τα πόδια κι εγώ το έκανα το λάθος αυτό πρίν μερικά χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διαδρομος δεν δινει καμια ομοιογενια στο σωμα φιλε. Μονο για καψιμο λιπους ειναι.

 

Οι αγυμναστες γαμπες maxaρουν τα κιλα απο ολα τα μηχανηματα για γαμπες στο gym ακομα και αυτο που φορτωνεις δισκους που το γεμιζω εικοσαρια :D

 

Νταξει ειπαμε τα ποδια ειναι πισω συγκριτικα με πανω σωμα αλλα οχι και τετοια συμερασματα απο μια φωτο που δεν φαινονται .. Ειναι και η ληψη απο το επιπεδο της φατσας και οι γαμπες φαινονται μισες στην φωτο και τα παπουτσια φαινονται λιγο παραμορφωμενα αν δειτε.. Iphone κραταω οχι olympus

 

Το upper και το lower body τα γυμναζω με ιδια ενταση. Ηταν λεπτα αλλα τωρα ειναι normal απλα οχι το δυνατο μου σημειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διαδρομος καταστρεφει γονατα...

ισοπεδωτική άποψη θα έλεγα..και το deadlift μπορεί να καταστρέψει γόνατο ακόμη χειρότερο και με μία φορά..

 

Ελειπτικό άλεξ ακόμη καλύτερα.. εγώ είμαι της άποψης οτι δίνει τουλάχιστον με βάση τα δικά μου σωματικά δεδομένα.

Επίσης δεν σου λέω οτι είναι άσχημα τα πόδια σου .. σου λέω οτι το upper σου είναι πολύ ανώτερο συγκρτικά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξέρω οτι το τρέξιμο έξω δημιουργεί θέματα στα γόνατα 
ο διάδρομος κ το ελλειπτικό ποτέ δεν μου έκαναν κακό
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που περπατάω μια ωρίτσα μεσ' τα άγρια χαράματα (ξεκινώ με σκοτάδι και επιστρέφω με φως) παρέα με το σκύλο, σας τρώω όλους. Επαφή με τη φύση, κάψιμο λίπους, αναζωογόνηση καρδιάς, κανένα πρόβλημα με γόνατα. μουχαχαχα :P Μόνο μη με κοπανήσει κανένα διερχόμενο κάρο όπως τον αγαπημένο μου συγγραφέα.

 

τι γαμάτες μέρες κάνει τώρα τελευταία... ευλογημένος τόπος με πολλούς σκατένιους ανθρώπους...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που περπατάω μια ωρίτσα μεσ' τα άγρια χαράματα (ξεκινώ με σκοτάδι και επιστρέφω με φως) παρέα με το σκύλο, σας τρώω όλους. Επαφή με τη φύση, κάψιμο λίπους, αναζωογόνηση καρδιάς, κανένα πρόβλημα με γόνατα. μουχαχαχα :P Μόνο μη με κοπανήσει κανένα διερχόμενο κάρο όπως τον αγαπημένο μου συγγραφέα.

 

τι γαμάτες μέρες κάνει τώρα τελευταία... ευλογημένος τόπος με πολλούς σκατένιους ανθρώπους...

κ εγώ προσπαθώ να μάθω τη σκύλα μου να πηγαίνουμε βόλτες , 1 ωρίτσα περπάτημα πριν τον ύπνο θα μέτραγε, αλλα φοβάται να βγει έξω, μόλις φτάσουμε να μη βλέπει το σπίτι αρχίζει τα παλαβά της.

προς το παρών αρκούμαι στα 15-20 αερόβια στο gym μετά την προπό με βάρη 

μετράει πάντως αυτό που κάνεις γιατι δεν ειναι και βαρετό , ειναι κάτι που σου αρέσει B)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που περπατάω μια ωρίτσα μεσ' τα άγρια χαράματα (ξεκινώ με σκοτάδι και επιστρέφω με φως) παρέα με το σκύλο, σας τρώω όλους. Επαφή με τη φύση, κάψιμο λίπους, αναζωογόνηση καρδιάς, κανένα πρόβλημα με γόνατα. μουχαχαχα :P Μόνο μη με κοπανήσει κανένα διερχόμενο κάρο όπως τον αγαπημένο μου συγγραφέα.

 

τι γαμάτες μέρες κάνει τώρα τελευταία... ευλογημένος τόπος με πολλούς σκατένιους ανθρώπους...

Προσοχη στις αφοδεύσεις των μεγαλων ζωων.., θα δεις μετα τι καλα που θα ξεκινησει η μερα..... 

 

Με τετοια υγρασια το πρωι, με μποτες πρεπει να πηγαινεις για περπατημα...

 

Ασχετα αντι να πουμε οτι θα παω μια ωριτσα για περπατημα, γιατι δεν το καθιερωνουμε στην ζωη μας... Ειδικα εμεις που μενουμε σε χωριο οι αποστασεις ειναι μικρες.... 

 

Εκει που θα παει καποιος για ψωμι το πρωι, ας το κανει με τα ποδια..... Ετσι και οικονομια θα κανουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αποφεύγουμε στις ασκήσεις είναι να έχουμε τεντωμένα τα χέρια και τα πόδια για αποφυγή τραυματισμών, πάντα τους δίνουμε μια μικρή γωνία. Με το ελλειπτικό αυτό είναι το προβλήμα, το ποδι τεντώνεται με αποτέλεσμα να μπορεί να τραυματιστεί το γόνατο.

Για τον ίδιο λόγο στο ποδήλατο διαμορφώνουμε έτσι την σέλα, ώστε όταν το πετάλι βρίσκεται στο κατώτερο σημείο, να δημιουργεί με το πόδι μια μικρή γωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...