Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για τα φαγητα, εγω εχω πολλα ποντικια στο σπιτι....Πανε τα γιαουρτια για αρχη...

 

Φιλε οριτζιναλ, στα λιντ ειναι τα πιο φθηνα, εχει με 1,8 καπου και καποια αλλα με ενα ευρω, αλλα εκεινα δεν μου αρεσαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τρομερη αλλαγη Νικο μπραβο σου.Αν θελει ο ανθρωπος ολα τα καταφερνει.Αλεξ ωραιο σωμα ουτε τρελα τουμπανο ουτε το αντιθετο.Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι ενας ανδρας που γυμναζετε.Το παραπανω παει σε υπερβολια τουμπανα κατι που δεν χρειαζετε αν δεν πας για σοβαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αλλη εικονα θα χαμε αν ηταν χωρις μπλουζα να δουμε στηθος κοιλια, πλατη...

Σιγουρα απλα απο τη φωτο που εβγαλε εβγαλα καποια συμπερασματα.

 

Δημητρα φυσικα και ειναι υποκειμενικο.Οπως εμενα δεν μου αρεσουν οι γυναικες που βλεπεις να εχουν μυς πιο μεγαλους απο τους ανδρες ετσι ενας αλλος θα πει οτι εγω δεν μπορω τις αφρατουλες.Το ωραιο ειναι υποκειμενικο απλα υπαρχουν και καποια στανταρ που εκεινα ειναι αντικειμενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Άλεξ. Άρχισες να δείχνεις πλέον τι φτιάχνεις τώρα που κατεβάζεις το λίπος.

 

Για τις 3 μπανάνες ρε συ είναι υπερβολή μόνες τους...σκέψου τι insulin spike θα κάνουν. Τουλάχιστον συνδύασέ τες με μία πηγή πρωτεΐνης (π.χ. ασπράδια αυγών).

 

 

 

Τhanks Boss. Οι 3 μπανάνες είναι μετά από 14-16 ώρες νηστείας και ακολουθεί 2 ώρες καθαρή προπόνηση μετά.. 

 

Δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο με τις μπανάνες , ρε συ , θα τα ξεράσω όλα στην προπόνηση . Οι μπανάνες είναι αφρός χωνεύονται πανεύκολα.

 

Και πες ότι όντως θα κάνουν το insulin spike και το σώμα θα μπει σε φάση αποθήκευσης λίπους.. δεν είναι πρόβλημα αφού για 4 ολόκληρες ώρες δεν θα παίξει άλλο φαγητό. Οι μπανάνες είναι μόλις 350 θερμίδες..

 

 

Αλεξ ωραιο σωμα ουτε τρελα τουμπανο ουτε το αντιθετο.Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι ενας ανδρας που γυμναζετε.Το παραπανω παει σε υπερβολια τουμπανα κατι που δεν χρειαζετε αν δεν πας για σοβαρα.

 

Ευχαριστώ φιλαράκι αλλά ο μακροχρόνιος στόχος μου είναι κοντά στα 90 κιλά (από τα οποία όμως τα περισσότερα θα πάνε πόδια). Παραπάνω από εκεί βασικά δεν θα αντέχω το φαι που χρειάζεται χαχαχα. Είμαι ευχαριστημένος με την πρόοδό μου καθώς είναι μόλις 7 μηνών δουλειά , αλλά γενικά έχω πολύ - πολύ δρόμο ακόμα. (μιλάμε για 90 κιλά με 12% και κάτω λίπος)

Καλα αλλη εικονα θα χαμε αν ηταν χωρις μπλουζα να δουμε στηθος κοιλια, πλατη...

 

Μεγάλε η επόμενη φώτο χωρίς μπλούζα θα έχει 6-pack, να δούμε πότε   :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks Boss. Οι 3 μπανάνες είναι μετά από 14-16 ώρες νηστείας και ακολουθεί 2 ώρες καθαρή προπόνηση μετά..

 

Δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο με τις μπανάνες , ρε συ , θα τα ξεράσω όλα στην προπόνηση . Οι μπανάνες είναι αφρός χωνεύονται πανεύκολα.

 

Και πες ότι όντως θα κάνουν το insulin spike και το σώμα θα μπει σε φάση αποθήκευσης λίπους.. δεν είναι πρόβλημα αφού για 4 ολόκληρες ώρες δεν θα παίξει άλλο φαγητό. Οι μπανάνες είναι μόλις 350 θερμίδες..

 

 

 

Ευχαριστώ φιλαράκι αλλά ο μακροχρόνιος στόχος μου είναι κοντά στα 90 κιλά (από τα οποία όμως τα περισσότερα θα πάνε πόδια). Παραπάνω από εκεί βασικά δεν θα αντέχω το φαι που χρειάζεται χαχαχα. Είμαι ευχαριστημένος με την πρόοδό μου καθώς είναι μόλις 7 μηνών δουλειά , αλλά γενικά έχω πολύ - πολύ δρόμο ακόμα.

Ο καθενας με τους στοχους του εννοειται αυτο.Τα ποδια τωρα αρχισα να τα γυμναζω με βαρη και βλεπω οτι εχουν πολλα να δωσουν.Τα ποδια ειναι το μισο σωμα και κανουμε λαθος που δεν τα γυμναζουμε με αντιστασες μιας και μας ενδιαφερει κυριως ο ανω κορμος.Καλη συνεχεια φιλε και μακαρι να πετυχεις τον στοχο σου οπως και ολοι οσοι κανουμε θυσιες για αυτο που θελουμε να πετυχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks Boss. Οι 3 μπανάνες είναι μετά από 14-16 ώρες νηστείας και ακολουθεί 2 ώρες καθαρή προπόνηση μετά.. 

 

Δεν μπορώ να φάω κάτι άλλο με τις μπανάνες , ρε συ , θα τα ξεράσω όλα στην προπόνηση . Οι μπανάνες είναι αφρός χωνεύονται πανεύκολα.

 

Και πες ότι όντως θα κάνουν το insulin spike και το σώμα θα μπει σε φάση αποθήκευσης λίπους.. δεν είναι πρόβλημα αφού για 4 ολόκληρες ώρες δεν θα παίξει άλλο φαγητό. Οι μπανάνες είναι μόλις 350 θερμίδες..

 

 

 

Ευχαριστώ φιλαράκι αλλά ο μακροχρόνιος στόχος μου είναι κοντά στα 90 κιλά (από τα οποία όμως τα περισσότερα θα πάνε πόδια). Παραπάνω από εκεί βασικά δεν θα αντέχω το φαι που χρειάζεται χαχαχα. Είμαι ευχαριστημένος με την πρόοδό μου καθώς είναι μόλις 7 μηνών δουλειά , αλλά γενικά έχω πολύ - πολύ δρόμο ακόμα. 

 

Μεγάλε η επόμενη φώτο χωρίς μπλούζα θα έχει 6-pack, να δούμε πότε   :D

Τρως μπανάνα και όχι αρπράδια ρε συ? Πιό ευκολοφάγωτη τροφή δεν παίζει να υπάρχει ? 

 

Αφού τις θες για την προπόνηση τις μπανάνες γιατί δεν τις βάζεις πιό κοντά σε αυτήν ? 

 

Εντωμεταξύ ρε συ τώρα που κατεβαίνεις σε λίπος και αν δεν έχεις θέμα με λεφτά σκέψου για BCAA's για τουλάχιστον μέσα στην προπόνηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρως μπανάνα και όχι αρπράδια ρε συ? Πιό ευκολοφάγωτη τροφή δεν παίζει να υπάρχει ? 

 

Αφού τις θες για την προπόνηση τις μπανάνες γιατί δεν τις βάζεις πιό κοντά σε αυτήν ? 

 

Εντωμεταξύ ρε συ τώρα που κατεβαίνεις σε λίπος και αν δεν έχεις θέμα με λεφτά σκέψου για BCAA's για τουλάχιστον μέσα στην προπόνηση...

 

1-1:30 ώρα πριν τις έχω για να καταφέρω να τις χωνέψω. Έτσι και αλλιώς θέλουν αυτόν τον χρόνο για να απορροφηθούν από το έντερο και να είναι ready to use ενέργεια.

 

Το ασπράδι είναι πολύ καλή ιδέα. Δεν με χαλάει 2 μπανάνες και 100 γραμμάρια ασπράδι αντί 3 μπανάνες. Θα το δοκιμάσω.. είχα εκείνο το μαγαζί που αγόραζα τα ασπράδια ζαχαροπλαστικής σε μπουκάλι, αν το αντέξει το στομάχι καλώς. Το γάλα δεν το άντεξα. 

 

Είμαι κολλημένος κατά των συμπληρωμάτων, θα τα σκεφτώ για supplements μόνο αν παίξουν μεγάλα plateu για πολύ καιρό, αφού έχω τα εργαλεία να μετράω είμαι οκ. Πιστεύω ότι ο στόχος μου είναι επιτεύξιμος χωρία αυτά. Όταν θα πάω σε φάση όγκου (μετά το καλοκαίρι εικάζω) τις μέρες προπόνησης θα ανοίξω το eating window από 8 σε 10 ώρες και θα τρώω ένα γευματάκι πολύ πριν την προπόνηση, δεν θα έχω θέμα. Μπορεί να το κρατήσω και μόνιμο το 10ωρο καθώς αφού ρίξω το λίπος δεν θα το ξαναβάσω πάνω από 1%. θα είμαι χαμηλά all year around. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης, έχω απορρία σχετικά με το ποιά είναι η πιο value for money τροφή για πρωτεϊνη; Super market που έχω κοντά μου είναι lidl, βερόπουλος, βασιλόπουλος, γαλαξίας και carrefur.

1 κιλό γιαούρτι στα Lidl με 2 και κάτι είναι καλά νομίζω. Άλλες γνωμες;

 

Απο lidl οικονομικά και καλά είναι το κουβαδάκι γιαούρτι στραγγιστό 2% που λες και εσύ!Το cottage ο τόνος κονσέρβα και το ταχίνι!

Αυτά μαζί με τα αυγά και το κοτόπουλο είναι τα πιο value for money μαζί με τη σκόνη

 

Απο βδομάδα έχουν τους μικρούς τόνους σε προσφορά θα πάω να στοκάρω, επίσης έχουν και γαλοπούλα φιλέτο 5Ε το κιλό!

 

 

Μαύρα φασόλια έχει δοκιμάσει κανείς;Δεν βρίσκω σε λαικές που έψαξα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν άλεξ θα σου δώσω μερικές ιδέες τι να φας με τις μπανάνες. Παίδες για τους υπόλοιπους και τις φωτό είστε γαμάτοι. 

 

Βρώμη-Γάλα-Σταφίδες

Τοστάκι Γαλοπούλας 

Σκουπ κρεατίνης

Σκουπ Πρωτείνης Γάλα

Φετουτσίνι με αγριογούρουνο,παρμεζάνα προσούτο, σαλάτα με κατσικίσιο τυρί, μισό τυραμισού, μισό μπουκάλι μερλότ, 1 σφηνάκι λιμοντσέλο. 

 

Μερικές ιδέες για τον άλεξ βέβαια. Το τελευταίο μεγάλο τραπέζι των ημερών, τώρα μόνο το μεσημεριανό θα είναι βαρύ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...