Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα   :) 
 
Σήμερα έγινε reset στο μυαλό μου χάρη σε ενα κράξιμο που έπρεπε να φαω κ καλός το έφαγα
οπότε ξεπερνάω όλα τα issues , ξεπερνάω το οτι μάμησα το σώμα μου γιατι ήμουν χαζός και ποστάρω σημερινές φωτογραφίες μου έτσι για το γαμώτο , για να δούμε και μαζί την πρόοδο μου μέχρι το καλοκαίρι. 
σε ενα μήνα απο σήμερα παω για κοιλιοπλαστική , κάνω την διατροφή μου για να χάσω λίπος που εκτός απο το στρατό έβαλα κ αφότου απολύθηκα και ελπίζω να φτάσω αυτό που θέλω, κάτι καλύτερο απο αυτό που κατάφερα πριν μπω φαντάρος , πέρσι το καλοκαίρι (δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία απο τότε αλλα δεν πειράζει).
 
σκέφτηκα να ποσταρω φωτογραφίες μετά απο προπόνηση που απλώνει το δέρμα και δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου το πρόβλημα αλλα απ το να κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλο μου καλύτερα να φανεί κ αυτό . Αν θέλει κάποιος να κάνει αστεία ή να μου την πει για κάποιο λόγο ελεύθερα , δε έχω θέμα ,εγω φταίω που χάλασα ότι είχα φτιάξει και αξίζω οτιδήποτε ακούσω.
άλλωστε μου αρέσει αυτό που κάνω κ μου έσωσε τη ζωή στην κυριολεξία. (πιθανότατα θα ήμουν τροφή για σκουλήκια αυτή τη στιγμή αν δεν είχα κάνει κάτι γιατι σε κάποια φάση της ζωής μου τσίμπησα τα 130kg believe it or not ).

το εν λόγο πρόβλημα με το δέρμα ειναι αποτέλεσμα 0 γυμναστικής όλη μου την ζωή σε συνδυασμό με μπόλικη κορτιζόνη λόγο σοβαρού τότε προβλήματος υγείας κ κακής διατροφής + pc απο το γυμνάσιο και μετά που είχαν αποτέλεσμα να γίνω κάτι που δεν ήθελα να το βλέπω στον καθρέφτη. :lol: 
Δεν θα γράψω για την ψυχολογία μου γιατι το πράγμα θα γίνει μελό και δε μου αρέσει να κλαίγομαι 
θα πω όμως οτι ήταν αρκετά δύσκολα κ έπρεπε να μπω σε διαδικασία trial & fail για να κάνω οτι έκανα. Σε διατροφολόγο δεν πήγα ποτέ γιατι δεν υπήρχε τότε οικονομική δυνατότητα οπότε έπρεπε να κάνω κάτι μόνος μου. Ευτυχώς υπήρχε το internet και βοήθησε . Σιγά σιγά την πάλεψα για να αρχίσω κ το γυμναστήριο, έκανα αμέτρητες μαλακίες και λάθη , μέχρι και πριν μέρες , ούτε μηνας δεν πάει και κατέληξα εδώ.

μια παλιά , απο την εποχή Trial and error που προσπαθούσα να χάσω κιλά κ δεν γυμναζόμουν. 

ειναι αηδια γιαυτό όποιος δε θέλει ας μην ανοίξει το spoiler

την έβγαλα δεν άντεξα λολ  :-D 


και στο απο κάτω spoiler μερικές της ώρας . 

fus2ok.jpg6oogad.jpg9kxlcp.jpg2qaom5c.jpg10nc6ec.jpg9pqpf5.jpg5nprnk.jpg29kpdac.jpgoqa8wp.jpg2n51xy.jpg


 
Δεν ειμαι σε καλή κατάσταση αλλα δεν πειράζει ,έχω όρεξη ,όλα θα φτιάξουν αργά η γρήγορα , δεν υπάρχει επιλογή.

edit : ξεκίνησα την προσπάθεια να χάσω πριν 3 χρόνια , πέρσι μπήκα φαντάρος το Σεπτέμβρη κ απολύθηκα αυτό το Μάιο . Γυμναστήριο άρχισα πάλι Ιούνιο κ έκανα και ενα μήνα off).

Επεξ/σία από nicoc89
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Θελω να ρωτησω τι μπορω να κάνω για να γυμναστών και να χάσω βάρος εαν κάποιος εχει κατι να μου προτείνει <br> Ειμαι Άνδρας <br> Ηλικία 16,5<br> Υψος 201cm<br> Κιλά εδω γίνεται χαμός......130+<br> Όλοι μου λένε στον δρόμο και όπου με βλέπουν να ασχοληθώ με μπάσκετ κτλπα αλλα με αγχώνει αυτό δεν νιώθω καλά οταν με βλέπουν όρθιο και λένε δες BIG SOFOKLIS junior <br> Τι μπορω να κάνω ευχαριστώ εκδότη των προτέρων για τις συμβουλές σας <br> ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Θελω help please!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γλουκοζαμινη θα βοηθησει οπως και να εχει!! οσο για το γονατο το οτι σε αφησε αυτο δεν σημαινει οτι το υπολοιπο σωμα σε αφησε! πηγαινε και κανε χερια,στηθος κτλ!απλα μην ζοριζεις το γονατο!! και κανε καποιες ισομετρικες ασκησεις για να γυμνάσεις τετρακεφαλο κτλ για να δυναμωσει η περιοχη γυρω απο το γονατο και να μην εχεις τετοια προβληματα

Λιγη ξεκουραση χρειαζεται οπως κ να χει.

Το ζορισα στην υψηλη αντισταση στο σπινινγκ πριν δυο βδομαδες. Εκανα αυτα που λες σπεκτ εως εχθες αλλα βελτιωση δν ειδα. Θα το ξεκουρασω λιγο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω τι μπορω να κάνω για να γυμναστών και να χάσω βάρος εαν κάποιος εχει κατι να μου προτείνει <br> Ειμαι Άνδρας <br> Ηλικία 16,5<br> Υψος 201cm<br> Κιλά εδω γίνεται χαμός......130+<br> Όλοι μου λένε στον δρόμο και όπου με βλέπουν να ασχοληθώ με μπάσκετ κτλπα αλλα με αγχώνει αυτό δεν νιώθω καλά οταν με βλέπουν όρθιο και λένε δες BIG SOFOKLIS junior <br> Τι μπορω να κάνω ευχαριστώ εκδότη των προτέρων για τις συμβουλές σας <br> ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Θελω help please!

 

Ακου την συμβουλη που σου δινουν αυτοι που σε βλεπουν στο δρομο. Μην αγχωνεσαι εσυ, το πιθανοτερο ειναι να αγχωθουν οι αλλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="louisbeats2" data-cid="52903691" data-time="1389452025"> <p> <p>

Ευχαριστώ πολυ ναι τους τρομάζω και αυτό ειναι κακό το καλοκαίρι είχα παει σε ενα σπίτι ενός φίλου του πατέρα μου ψιλου 1.90 και είχε μια μια κόρη 3 χρόνια μεγαλύτερη απο μένα και ενα ανήψιο στα 15 και κατι και με κοιτούσαν λες και είχα κατι επάνω μου μετά εγώ ντράπηκα τόσο πολυ που καθόντουσαν σε μια γωνία και δεν μιλούσα σε κανένα Ήταν και αυτή η κόρη βγαλμένη και απο τα περιοδικά μοντέλο 1.85 κούκλα και έγινα σαν πατζαρι να πούμε Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα μια χαρα εισαι μην μασας η διαφορα με πριν ειναι τεραστια , το χεις παρει σοβαρα , εχεις θεληση , ολα καλα θα πανε θηριο εισαι !

ψηλε εσυ και αν πρεπει να μην μασας ! το βαρος τα κιλα κτλ πανε κ ερχοντε ! το υψος ποτε ! ειναι δωρο κοιτα να το εκμεταλευτεις ! εισαι 2 μετρα τωρα κ θα παρεις κ αλλοα ψαχτο για το μπασκετ να κονομισεις η γραψου σε οτι γυμναστηριο η συλογο βρεις εκει κοντα κ ξεκινα να ιδρωνεις ! αν το σωμα σου ειναι γεματο λιπος κοψε την σαβουρα , για αρχη πιτσες ,  σουβλακια , τηγανιτα , ψωμια , λαδια  , αλατια ,ζαχαρη  κ προσπαθησε να τρως βραστα κ σαλατες  !

ευκολα ειναι ολα δεν ειναι τιποτα δυσκολο ξεκινα το σιγα σιγα κ θα το δεις μονος σου !  

 μη ξαναντραπεις ποτε για τον εαυτο σου και για τιποτε ! ο αθλητισμος στο πρωτο που θα σε βοηθησει ειναι να φτιαξει την αυτοπεπιθεση σου κ να σε κανει καλυτερο ανθρωπο κ μετα ολα τα αλλα ! αυτα  ..

που ηταν το σπιτι με την μοντελα ειπαμε ?? :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα μια χαρα εισαι μην μασας η διαφορα με πριν ειναι τεραστια , το χεις παρει σοβαρα , εχεις θεληση , ολα καλα θα πανε θηριο εισαι !

 

σ'ευχαριστώ 

δεν το έχω πάρει απλά σοβαρά ,το αγαπάω  :D 

μακάρι να ήξερα οτι μου αρέσει απο μικρός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο Νικό πολύ καλός φόρτσαρε κι άλλο με προσοχή στους τραυματισμούς..

Εϊσαι για διαφήμηση του πριν και μετά.. ποιος θα το πιστεύει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίος nic, πολύ αξιόλογη προσπάθεια ειδικά αν αναλογιστούμε τα χάλια που ξεκίνησες. Έχει πολύ σημασία , δεν ξεκινάνε όλοι από το ίδιο σημείο. 

 

---

 

Η εβδομάδα πήγε μια χαρά, έχασα μισό κιλό στο άσχετο από το πουθενά. Νομίζω είναι γιατί οι θερμίδες συντήρησης μου αυξήθηκαν γιατί το ποσοστό λίπους μειώθηκε. Θα ανεβάσω λίγο θερμίδες τις off days που τις κρατούσα τόσο καιρό χαμηλά. Να πω την αλήθεια αν και δεν ήθελα να χαθεί σε αυτή την φάση , "έδειξε" πολύ καλά και έριξε την μέση 2 εκατοστά.  

 

Ξαναλέω το barbel hip thrust είναι εκπληκτική άσκηση, θα έπρεπε να είναι νο 1 σε όλες τις λίστες "the best excersises you never do". Είναι κάτι σαν "μικρό squat" καθώς είναι ψιλο full body άσκηση . φορτώνονται κιλά αβέρτα , και γυμνάζει πολύ κορμό γλουτιαίος και λίγο hamstrings, και ultra safe για γόνατα. 

 

Οι μπανάνες όντως βοηθάνε , θα τις αυξήσω στις 3 , δύο ώρες πριν την προπόνηση και θα κόψω το γάλα που λόγω πρωτεΐνης δεν χωνεύεται εύκολα. Έκανα hammer curl με 28 κιλά αλτήρα 1η φορά στην ζωή μου, χωρίς swinging αλλά με λίγο κλέψιμο με ώμο όταν φτάνει τέρμα πάνω. 

 

Μία επί το έργον που μου την βάρεσε και έβγαλα στο gym. 1.83 , 84,5 κιλά

 

 

 

0pmd.png

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίος nic, πολύ αξιόλογη προσπάθεια ειδικά αν αναλογιστούμε τα χάλια που ξεκίνησες. Έχει πολύ σημασία , δεν ξεκινάνε όλοι από το ίδιο σημείο. 

 

---

 

Η εβδομάδα πήγε μια χαρά, έχασα μισό κιλό στο άσχετο από το πουθενά. Νομίζω είναι γιατί οι θερμίδες συντήρησης μου αυξήθηκαν γιατί το ποσοστό λίπους μειώθηκε. Θα ανεβάσω λίγο θερμίδες τις off days που τις κρατούσα τόσο καιρό χαμηλά. Να πω την αλήθεια αν και δεν ήθελα να χαθεί σε αυτή την φάση , "έδειξε" πολύ καλά και έριξε την μέση 2 εκατοστά.  

 

Ξαναλέω το barbel hip thrust είναι εκπληκτική άσκηση, θα έπρεπε να είναι νο 1 σε όλες τις λίστες "the best excersises you neverr do". Είναι κάτι σαν "μικρό squat" καθώς είναι ψιλο full body άσκηση . φορτώνονται κιλά αβέρτα , και γυμνάζει πολύ κορμό γλουτιαίος και λίγο hamstrings. 

 

Οι μπανάνες όντως βοηθάνε , θα τις αυξήσω στις 3 , δύο ώρες πριν την προπόνηση και θα κόψω το γάλα που λόγω πρωτεΐνης δεν χωνεύεται εύκολα. Έκανα hammer curl με 28 κιλά αλτήρα 1η φορά στην ζωή μου, χωρίς swinging αλλά με λίγο κλέψιμο με ώμο όταν φτάνει τέρμα πάνω. 

 

Μία επί το έργον που μου την βάρεσε και έβγαλα στο gym. 1.83 , 84,5 κιλά

 

 

 

0pmd.png

 

 

thanks 

την φωτογραφία την έβγαλα βέβαια τώρα γιατι δε μπορώ να την βλέπω αλλα κ για να μη βρεθεί σε κανένα group του fb...(γιαυτό έκοψα κ το πρόσωπο..)  πήρατε μια ιδέα πως ήμουν τουλάχιστον :)

ωραίος!  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολα μια χαρα εισαι μην μασας η διαφορα με πριν ειναι τεραστια , το χεις παρει σοβαρα , εχεις θεληση , ολα καλα θα πανε θηριο εισαι !

ψηλε εσυ και αν πρεπει να μην μασας ! το βαρος τα κιλα κτλ πανε κ ερχοντε ! το υψος ποτε ! ειναι δωρο κοιτα να το εκμεταλευτεις ! εισαι 2 μετρα τωρα κ θα παρεις κ αλλοα ψαχτο για το μπασκετ να κονομισεις η γραψου σε οτι γυμναστηριο η συλογο βρεις εκει κοντα κ ξεκινα να ιδρωνεις ! αν το σωμα σου ειναι γεματο λιπος κοψε την σαβουρα , για αρχη πιτσες ,  σουβλακια , τηγανιτα , ψωμια , λαδια  , αλατια ,ζαχαρη  κ προσπαθησε να τρως βραστα κ σαλατες  !

ευκολα ειναι ολα δεν ειναι τιποτα δυσκολο ξεκινα το σιγα σιγα κ θα το δεις μονος σου !  

 μη ξαναντραπεις ποτε για τον εαυτο σου και για τιποτε ! ο αθλητισμος στο πρωτο που θα σε βοηθησει ειναι να φτιαξει την αυτοπεπιθεση σου κ να σε κανει καλυτερο ανθρωπο κ μετα ολα τα αλλα ! αυτα  ..

που ηταν το σπιτι με την μοντελα ειπαμε ?? :-D

ευχαριστω πολυ εε ναι με την σαβουρα τοα παρακανει περσυ και εκοψα και το πολυ κουνημα τωρα σαν κατι να γινεται θα κανω βελονισμο σε συνδυασμο με διατροφη που κανω δεν τρωω τα φαγητα στα οποια ειμαι δυσανεκτικος

σε ευχαριστω πολυ παντως αυτο που με καει εμενα ειναι πως θα βρω καμια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το φθηνότερο ψωμί για τόστ; (ολικής πάντα)

Επίσης, έχω απορρία σχετικά με το ποιά είναι η πιο value for money τροφή για πρωτεϊνη; Super market που έχω κοντά μου είναι lidl, βερόπουλος, βασιλόπουλος, γαλαξίας και carrefur.

1 κιλό γιαούρτι στα Lidl με 2 και κάτι είναι καλά νομίζω. Άλλες γνωμες;

 

To έχω πάρει σοβαρά τώρα τελευταία και προσπαθώ να βελτιώσω αυτό που εδώ και καιρό ποτέ δεν πρόσεχα: την διατροφή. Αν έδινα ποσοστά στο πως βλέπω εγώ το fitness θα ήταν 30% άσκηση, 20% ξεκούραση και 50% διατροφή.

Ειλικρινά μέσα σε μια εβδομάδα είδα διαφορά απο τότε που προσέχω τι τρώω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηλε αυτο καιει τους περισσοτερους πιτσιρικαδες στην ηλικια σου  μη σε ανχωνει καθολου θα ερθει μονο του !

οριτζιναλ παρε σβαρνα τα σουπερ μαρκετ κ βρες πιο εχει τα φθηνοτερα αυγα και πλακωσου στα ασπραδια  η καλυτερη πηγη πρωτεινης ..

αλεξ μπραβο παιχταρα πολυ καλος !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν προλαβα το πριν...

 

Μια χαρα εισαι Νικος...Μην μασας...

 

Και γω πολλες φορες ελεγα τοσα χρονια ο μαλακας καθομουν και δεν αρχιζα...Τωρα το ειδα αλλιως και αν δεν κανω μια μερα προπονηση(τις ημερες που εχω) το σκεφτομαι και τα βαζω κατω για να την αναπληρωσω....

 

Ολα φτιαχνονται αρκη θεληση να υπαρχει και να μην το βαζουμε κατω...

 

Φιλε louisbeats2 μην μασας...Εγω παντα θαυμαζα τους ψηλους ανθρωπους και τους ογκωδεις.... Που τους εδωσε η φυση απλοχερα αυτα τα καλουδια.... Δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι για τιποτα.. Εδω δεν ντρεπονται ολοι οι αλλοι που σαβουριαζουν ολη μερα και στο τελος εχω το ταδε προβλημα και δεν χανω ευκολα, ε ναι αν εχεις φαει μια κατσαρολα μακαρονια,σε φταιει το προβλημα...

 

 

Αλεξ, ωραιος ρε συ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίος nic, πολύ αξιόλογη προσπάθεια ειδικά αν αναλογιστούμε τα χάλια που ξεκίνησες. Έχει πολύ σημασία , δεν ξεκινάνε όλοι από το ίδιο σημείο. 

 

---

 

Η εβδομάδα πήγε μια χαρά, έχασα μισό κιλό στο άσχετο από το πουθενά. Νομίζω είναι γιατί οι θερμίδες συντήρησης μου αυξήθηκαν γιατί το ποσοστό λίπους μειώθηκε. Θα ανεβάσω λίγο θερμίδες τις off days που τις κρατούσα τόσο καιρό χαμηλά. Να πω την αλήθεια αν και δεν ήθελα να χαθεί σε αυτή την φάση , "έδειξε" πολύ καλά και έριξε την μέση 2 εκατοστά.  

 

Ξαναλέω το barbel hip thrust είναι εκπληκτική άσκηση, θα έπρεπε να είναι νο 1 σε όλες τις λίστες "the best excersises you never do". Είναι κάτι σαν "μικρό squat" καθώς είναι ψιλο full body άσκηση . φορτώνονται κιλά αβέρτα , και γυμνάζει πολύ κορμό γλουτιαίος και λίγο hamstrings, και ultra safe για γόνατα. 

 

Οι μπανάνες όντως βοηθάνε , θα τις αυξήσω στις 3 , δύο ώρες πριν την προπόνηση και θα κόψω το γάλα που λόγω πρωτεΐνης δεν χωνεύεται εύκολα. Έκανα hammer curl με 28 κιλά αλτήρα 1η φορά στην ζωή μου, χωρίς swinging αλλά με λίγο κλέψιμο με ώμο όταν φτάνει τέρμα πάνω. 

 

Μία επί το έργον που μου την βάρεσε και έβγαλα στο gym. 1.83 , 84,5 κιλά

 

 

 

0pmd.png

 

 

Ωραίος Άλεξ. Άρχισες να δείχνεις πλέον τι φτιάχνεις τώρα που κατεβάζεις το λίπος.

 

Για τις 3 μπανάνες ρε συ είναι υπερβολή μόνες τους...σκέψου τι insulin spike θα κάνουν. Τουλάχιστον συνδύασέ τες με μία πηγή πρωτεΐνης (π.χ. ασπράδια αυγών).

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το φθηνότερο ψωμί για τόστ; (ολικής πάντα)

Επίσης, έχω απορρία σχετικά με το ποιά είναι η πιο value for money τροφή για πρωτεϊνη; Super market που έχω κοντά μου είναι lidl, βερόπουλος, βασιλόπουλος, γαλαξίας και carrefur.

1 κιλό γιαούρτι στα Lidl με 2 και κάτι είναι καλά νομίζω. Άλλες γνωμες;

 

To έχω πάρει σοβαρά τώρα τελευταία και προσπαθώ να βελτιώσω αυτό που εδώ και καιρό ποτέ δεν πρόσεχα: την διατροφή. Αν έδινα ποσοστά στο πως βλέπω εγώ το fitness θα ήταν 30% άσκηση, 20% ξεκούραση και 50% διατροφή.

Ειλικρινά μέσα σε μια εβδομάδα είδα διαφορά απο τότε που προσέχω τι τρώω.

Για την φθηνότερη πηγή πρωτεΐνης κοίτα για κοτόπουλο από την βαρβάκειο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...