Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκιναω ποδια σημερα πρωτη φορα μετα απο 1,5 μηνα .Για αρχη λεω να κανω αδερφιστικα κιλα -διαδρομο steps και οχι squats.Εσεις τι λετε?

Ε βαλε και μια πρεσσα μεσα με το 50 - 60 % των κιλων που σηκωνες αλλα πανε μεχρι failure παρα πολλα ρεπς.

3-4 χιλιομετρα με ρυθμο 8-9k/h μετα τα βαρη ειναι οκ η να γινει πιο αργα δλδ στο 6.5 αλλα πιο μεγαλη αποσταση?

Εγω που ειμαι 1.83 για να πιασω 65-70 % ββαζω διαδρομο στο 7 και κανω γρηγορο βαδιν. Πανω στους διαδρομους εχει σφιγμομετρητες παιξε μεχρι να βρεις τους παλμους σου και μετα μετρα ωρα οχι αποσταση. 30 λεπτα μετα τα βαρη . 45 με 60 λεπτα ημερα που δεν κανεις βαρη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να ρωτησω κι εγω κατι: γενικα υπαρχει θεμα αν μετα το πρωινο π.χ. πεφτει καποιος ξανα για υπνο για 1-2 ωρες; Επηρεαζει αυτο καπου το μεταβολισμο(δημιουργια λιπους);<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Το να τρως το πρωι και μετα να πεφτεις για υπνο ,δεν ειναι και οτι  καλυτερο για την χωνεψη, αλλα ουτε και για την ποιοτητα του υπνου που θα εχεις.
Καλα θα ειναι να πεσεις για υπνο 1 ωρα μετα το γευμα.  Αν εχεις προβλημα στο να περιμενεις να περασει μια ωρα για να κοιμηθεις, καλυτερα ειναι να μην φας πρωινο εκεινη την ωρα , αλλα ποιο μετα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιστροφή Φώτη!

 

Εγώ μένω off για μια βδομάδα διότι μας εγκατέλειψε το γόνατο. Ξεκούραση και πάγο <_<

Δεν σε χαλασε ,ετσι για να δεις πως ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενέρα είναι, του είπα να πάρω γλυκοζαμίνη μου είπε όχι και μου λέει λογικό αφού τρέχεις στον διάδρομο, είναι σαν τρέχεις σε τσιμέντο.
Με χάλασε μιας και είχα βρει τους ρυθμούς μου 


Αγαπητό ημερολόγιο χαλαρή προπόνηση , παραστρατήματα στο φαγητό

 

Deadlift 5+

Deadlift: 5x105, 5x122,5, 5x137,5

Front Squat: 4x8x50

Sumo Deadlift: 3x3x100

Preacher Crunches: 3x15x66

Leg curls: 3x10x56

 

Γάλα-Cheerios

Σάντουιτς Κοτόπουλο, Σοκοφρέτα

Σκουπ Κρεατίνη

Σκουπ Πρωτείνης-Γάλα, Πορτοκάλι

Faux Καρμπονάρα με 3 αυγά, χωριάτικο λουκάνικο, τυρί και λαχανοσαλάτα

1 λίτρο απαστεριωτη μπύρα Ζέος (έχω ακούσει πως δεν παχαίνει)

3μπουκιές μπέργκερ New York, ψωμί.

Ντάκον, έχεις να μπεις και σε ένα κουστούμι βρε, το ξέχασες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το γόνατο τι έπαθε; λάθος τεχνικής; πολλά βάρη ; εχουμε πει ρε παιδιά όχι υπερβολές..! αλλά ποιος ακούει :)

το δικό μου γόνατο; τίποτα από όσα λες, απλά έχω ευαισθησία (άλλοι το λένε χονδροπάθια άλλοι ευαισθησία στην επιγονατίδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικό μου γόνατο; τίποτα από όσα λες, απλά έχω ευαισθησία (άλλοι το λένε χονδροπάθια άλλοι ευαισθησία στην επιγονατίδα)

ναι το δικό σου .. άρα πρέπει να προσέχεις με τα πολλά κιλά και να μην το κουράζεις το ίδιο λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ποιος μας λεει οτι το παθε στο γυμναστηριο και οχι εξω...

 

Αλλα πες τους δημητρα οτι χτες φορεσες 12ποντα... Και γι αυτο σε πονεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η γλουκοζαμινη θα βοηθησει οπως και να εχει!! οσο για το γονατο το οτι σε αφησε αυτο δεν σημαινει οτι το υπολοιπο σωμα σε αφησε! πηγαινε και κανε χερια,στηθος κτλ!απλα μην ζοριζεις το γονατο!! και κανε καποιες ισομετρικες ασκησεις για να γυμνάσεις τετρακεφαλο κτλ για να δυναμωσει η περιοχη γυρω απο το γονατο και να μην εχεις τετοια προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...