Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τρεξιμο καει τους μυς οταν γινεται σε χρονο κοντινο ως προς την εκγυμναση με βαρη, οταν ειναι για μεγαλες αποστασεις και οταν δεν εχουμε μερα παυσης στο εβδομαδιαιο προγραμμα εκγυμνασης. Αν ο king θελει να παρει μυικο ογκο γρηγορα, καλυτερα να παρατησει τις μεγαλες αποστασεις και να κανει σπριντακια που θα αυξησουν και περισσοτερο την τεστοστερονη του και θα κρατησουν και το καρδιοαναπνευστικο του σε καλο επιπεδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το τρέξιμο δεν καίει τους μυς

 

εισαι σιγουρος γι αυτο ? για μεγαλες αποστασεις μιλαμε αν το καταλαβες !

 θα σου πω μονο οτι στον μαραθωνιο μπορει να ζυγιζεις μεχρι κ 3 κιλα λιγοτερα στην τερματισμο απο οσο την εκινηση !

λες αυτα τα 3 κιλα οτι ειναι μονο λιπος και υγρα ?? 

οι μεγαλες αποστασεις τους λιωνουν τους μυες  ..

 

δε ξαναγραφω οταν ποσατρεις εσυ γιατι ερχοματε σε αντιπαραθεση και θα νομιζεις στο τελος οτι το κανω επιτηδες  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε συ .. εννοοειται κ υγρα ! τα περισσοτερα μαλιστα απο αυτα  τα κιλα που φευγουν υγρα ειναι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητό ημερολόγιο χαλαρή προπόνηση , παραστρατήματα στο φαγητό

 

Deadlift 5+

Deadlift: 5x105, 5x122,5, 5x137,5

Front Squat: 4x8x50

Sumo Deadlift: 3x3x100

Preacher Crunches: 3x15x66

Leg curls: 3x10x56

 

Γάλα-Cheerios

Σάντουιτς Κοτόπουλο, Σοκοφρέτα

Σκουπ Κρεατίνη

Σκουπ Πρωτείνης-Γάλα, Πορτοκάλι

Faux Καρμπονάρα με 3 αυγά, χωριάτικο λουκάνικο, τυρί και λαχανοσαλάτα

1 λίτρο απαστεριωτη μπύρα Ζέος (έχω ακούσει πως δεν παχαίνει)

3μπουκιές μπέργκερ New York, ψωμί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lunges οπωσδήποτε και σκουοτ χωρίς να πολυζοριστείς. Τι διάδρομο και στεπς ρε, τα πόδια που έχεις εσύ δεν είναι για διάδρομο B)

Κανω διαδρομο η' παω εξω σε λοφους , σε ανηφορικα κομματια  με βαρος στην πλατη(σακιδιο)  χρειαζεται να εχω ενα επιπεδο φυσικης καταστασης πως θα συντηρηθω?

Μονο με βαρη δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω αδερφιστικα κιλα και μηχανημα για αρχη..,

 

Μεχρι να ερθουν στα παλια τους στανταρ.... Τοτε θα φορτωσεις...

 

Αν πας μετα απο τοσο καιρο να δωσεις πονο, μονο παλι εξω θα μεινεις...

 

Καλημερα..,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλε το πρόβλημα σου είναι ότι έχεις συνδέσει στο μυαλό σου το κάψιμο του λίπους με το τρέξιμο. Πρέπει να καταλάβεις ότι αυτά τα δύο είναι άσχετα. Το κάψιμο λίπους είναι πάνω από όλα θέμα διατροφής. Εγώ μειώνω το ποσοστό λίπους μου πολύ εύκολα και δεν τρέχω ποτέ.

 

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και κάνε αυτό που σου είπε ο boss. Βάρη και μετά τα βάρη 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο 65% των σφυγμών. Το λίπος που θα καις είναι ίδιο , και θα χτίσεις και αρκετή μυική μάζα. 

 

Για να μην ταλαιπωριέσαι τζάμπα στα λέμε. Τώρα αν τρέχεις γιατί γουστάρεις να τρέχεις , κάτσε τρέχα δεν μου πέφτει λόγος, αν όμως το κάνεις για το κάψιμο λίπος και μόνο τζάμπα το κάνεις.

 

3-4 χιλιομετρα με ρυθμο 8-9k/h μετα τα βαρη ειναι οκ η να γινει πιο αργα δλδ στο 6.5 αλλα πιο μεγαλη αποσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mau-Maus

75kg είμαι τελικά! Είχα να ζυγιστώ 5-6 μήνες γιατι πάντα προχωράω βάση καθρέφτη κ όχι ζυγαριάς (εκτός αν είμαι σε κόψιμο που κοιτάω κ τα δύο)

πάω για πόδια , αποτελέσματα l8rz
καλημέρα  B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ρωτησω τι μπορω να κάνω για να γυμναστών και να χάσω βάρος εαν κάποιος εχει κατι να μου προτείνει

Ειμαι Άνδρας

Ηλικία 16,5

Υψος 201cm

Κιλά εδω γίνεται χαμός......130+

Όλοι μου λένε στον δρόμο και όπου με βλέπουν να ασχοληθώ με μπάσκετ κτλπα αλλα με αγχώνει αυτό δεν νιώθω καλά οταν με βλέπουν όρθιο και λένε δες BIG SOFOKLIS junior

Τι μπορω να κάνω ευχαριστώ εκδότη των προτέρων για τις συμβουλές σας

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θελω να ρωτησω τι μπορω να κάνω για να γυμναστών και να χάσω βάρος εαν κάποιος εχει κατι να μου προτείνει <br> Ειμαι Άνδρας <br> Ηλικία 16,5<br> Υψος 201cm<br> Κιλά εδω γίνεται χαμός......130+<br> Όλοι μου λένε στον δρόμο και όπου με βλέπουν να ασχοληθώ με μπάσκετ κτλπα αλλα με αγχώνει αυτό δεν νιώθω καλά οταν με βλέπουν όρθιο και λένε δες BIG SOFO junior <br> Τι μπορω να κάνω ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας <br> ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ <br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κι εγω κατι: γενικα υπαρχει θεμα αν μετα το πρωινο π.χ. πεφτει καποιος ξανα για υπνο για 1-2 ωρες; Επηρεαζει αυτο καπου το μεταβολισμο(δημιουργια λιπους);<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...