Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ king θες να χάσεις λίπος και δεν έχεις στρέψει την προσοχή σου στο σημαντικότερο κομμάτι. Την διατροφή. Αντί να μας λες πόσα χλμ. έτρεξες γράψε μας τι έφαγες.

 

 

Λοιπον.Διατροφη σημερα:

Πρωι στις 8. 2 φετες σικαλεως μια με ταχινι μια με γαλοπουλα και απαχο κασερι και ενα μπολακι με γαλα 1.5% με βρομη και μουσλη.Στις 2 200 γρ κολιους μαζι με 100γρ βραστες πατατες.Στις 6.40 40γρ καρυδια και 10γρ αμυγδαλα με 24γρ μελι.Τωρα μολις τελειωσα βαρη και εφαγα 3 ασπραδια και σε κανα 10 λεπτο 100γρ κοτοπουλο στηθος με βραστες πατατες.Στις 11.30 ενα γιαουρτακι 0% 200 γρ και 100γρ στραγγιστο με 2%.Αυτα ειναι πανω κατω ολη τη βδομαδα απλα αλλαζει το μεσημεριανο σε οσπρια η κοτοπουλο η κανα φασολακι και το γευμα μετα τα βαρη σε 5 ασπραδια με σαλατα η τονο με σαλατα.

κινγκ κοιτα ναδεις....Το σωμα χρειαζεται ξεκουραση οπως και να χει...

 

Θα κλαταρεις και ασχημα...

 

Σου προτεινω δυο εναλλακτικες...

 

3 μερες full body και μια τρεξιμο...

 

Ή 4 μερες split με την κυριακη αφιερωμενη στο τρεξιμο.....

 

Να χεις ενδιαμεσα μερες ξεκουρασης, γιατι το σωμα δεν προλαβαινει να αναρρωσει... 

 

Το λιπος στην κοιλια θα φυγει τελευταιο....Μετα θα λες θελω να φουσκωσω τα δικεφαλλα..... Ολα αλλαζουν αλλα εσυ θα το δεις στην πορεια...

 

 

Ρε συ  το τρεξιμο το γουσταρω πολυ ειδικα το απογευματινο.Θα προσεχω για να μην κλαταρω μιας και δουλεια στο λαδα μαζι με ολα αυτα μπορει να με εξαντλουν αλλα περναει η μερα τελεια.

Απορώ που βρίσκεται δυνάμεις για τρέξιμο και βάρη την ίδια μέρα! ό,τι χτίζεις το γκρεμίζεις επιτόπου

 

Οι μυς χτιζονται στο κρεβατι στην ξεκουραση.Θα ριξω κανα 10ωρο υπνο να παρω δυναμεις.

μεγάλε το πρόβλημα σου είναι ότι έχεις συνδέσει στο μυαλό σου το κάψιμο του λίπους με το τρέξιμο. Πρέπει να καταλάβεις ότι αυτά τα δύο είναι άσχετα. Το κάψιμο λίπους είναι πάνω από όλα θέμα διατροφής. Εγώ μειώνω το ποσοστό λίπους μου πολύ εύκολα και δεν τρέχω ποτέ.

 

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και κάνε αυτό που σου είπε ο boss. Βάρη και μετά τα βάρη 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο 65% των σφυγμών. Το λίπος που θα καις είναι ίδιο , και θα χτίσεις και αρκετή μυική μάζα. 

 

Για να μην ταλαιπωριέσαι τζάμπα στα λέμε. Τώρα αν τρέχεις γιατί γουστάρεις να τρέχεις , κάτσε τρέχα δεν μου πέφτει λόγος, αν όμως το κάνεις για το κάψιμο λίπος και μόνο τζάμπα το κάνεις.

 

Τρεχω και γιατι το γουσταρω το απογευματινο τρεξιμο ειναι οτι καλυτερο.Διατροφη κανω οσο καλυτερη μπορω.Μετα τα βαρη το εχω σκεφτει για περπατημα αλλα το τρεξιμο δεν το κοβω μου αρεσει παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εκει ειναι που πρεπει να δειξεις πεισμα...Να πεις οτι δεν θα με παρει απο κατω....

 

Τωρα με την εξεταστικη, χαλαρωσε λιγο και ολα θα πανε καλα...

 

299445969aec802cc0cd96fdf9aa28bb.jpg

Γενικά ολόκληρος ο χειμώνας είναι ένα μεγάλο πείσμα στα πάντα, μέχρι να έρθει η άνοιξη και να μπουν όλα στην θέση τους. Αλλά ξεφεύγουμε από το τόπικ οπότε άστο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτιζονται στον υπνο και γκρεμιζονται στο τρεξιμο!

 

Αναλογα το τρεξιμο.Με 160+ παλμους μπορει να καψεις μυς αλλα  στους 130 που ειμαι εγω αντε να καψω 6γρ πρωτεινη που δεν ειναι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.Διατροφη σημερα:

Πρωι στις 8. 2 φετες σικαλεως μια με ταχινι μια με γαλοπουλα και απαχο κασερι και ενα μπολακι με γαλα 1.5% με βρομη και μουσλη.Στις 2 200 γρ κολιους μαζι με 100γρ βραστες πατατες.Στις 6.40 40γρ καρυδια και 10γρ αμυγδαλα με 24γρ μελι.Τωρα μολις τελειωσα βαρη και εφαγα 3 ασπραδια και σε κανα 10 λεπτο 100γρ κοτοπουλο στηθος με βραστες πατατες.Στις 11.30 ενα γιαουρτακι 0% 200 γρ και 100γρ στραγγιστο με 2%.Αυτα ειναι πανω κατω ολη τη βδομαδα απλα αλλαζει το μεσημεριανο σε οσπρια η κοτοπουλο η κανα φασολακι και το γευμα μετα τα βαρη σε 5 ασπραδια με σαλατα η τονο με σαλατα.

 

Οι μυς χτιζονται στο κρεβατι στην ξεκουραση.Θα ριξω κανα 10ωρο υπνο να παρω δυναμεις.

 

Τρεχω και γιατι το γουσταρω το απογευματινο τρεξιμο ειναι οτι καλυτερο.Διατροφη κανω οσο καλυτερη μπορω.Μετα τα βαρη το εχω σκεφτει για περπατημα αλλα το τρεξιμο δεν το κοβω μου αρεσει παρα πολυ

Σου φαίνονται αρκετά τώρα εσένα για άτομο που κάνει βάρη και 1+ ώρα αερόβια ? 100γρ. βραστή πατάτα έχει 20 γραμμαριάκια υδατάνθρακα...τι να κλάσει ? τα καρύδια και το μέλι βγάλτα...βάλε κανονικό γεύμα. Το βράδυ μου τρως 300γρ. γιαούρτι και τίποτε άλλο. Γενικά θέλει πολύ συμάζεμα αλλά αφού λες ότι αυτή είναι η καλύτερη που μπορείς οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν ηταν οσο απλα τα λες τοτε γιατι οσοι τρεχουν αποστασεις ειναι μιση μεριδα και μονο οι δρομης ταχυτητας ειναι τουμπανα?

για σκεψου το λιγακι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φαίνονται αρκετά τώρα εσένα για άτομο που κάνει βάρη και 1+ ώρα αερόβια ? 100γρ. βραστή πατάτα έχει 20 γραμμαριάκια υδατάνθρακα...τι να κλάσει ? τα καρύδια και το μέλι βγάλτα...βάλε κανονικό γεύμα. Το βράδυ μου τρως 300γρ. γιαούρτι και τίποτε άλλο. Γενικά θέλει πολύ συμάζεμα αλλά αφού λες ότι αυτή είναι η καλύτερη που μπορείς οκ.

 

Θα ανεβασω ποσοτητες αργοτερα.Το μελι με τα καρυδια ειναι το μονο γλυκο που τρωω και το απολαμβανω.Ισως προσθεσω και τιποτα αλλο πριν τα βαρη.300γρ γιαουρτακι για το βραδυ γιατι δεν ειναι καλα?18γρ προτεινης και πινω και 250μλ γαλα πε στα 26 τα οποια ειναι οκ για το βαρος μου και για βραδυ.

αν ηταν οσο απλα τα λες τοτε γιατι οσοι τρεχουν αποστασεις ειναι μιση μεριδα και μονο οι δρομης ταχυτητας ειναι τουμπανα?

για σκεψου το λιγακι !

 

Ρε συ οι δρομεις ταχυτητας λιωνουν γυμναστηρια για βαρη γιατι τρεχουν λιγα μετρα θελουν δυναμη οχι αντοχη.Εμενα δεν με ενδιαφερει να γινω τουμπανο σε ογκο θελω ενα  κανονικο σωμα γραμμωμενο.Το πολυ τουμπανο ποτε δεν μου αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ κινγκ, σου λένε παλιοί και ψαγμένοι ότι κάνεις λάθος και συ ο 3μηνος έμπειρος επιμένεις στα δικά σου. Έλεος πια.

 

Σε νιωθω γιατί κι εγώ έχω φουσκωμένη κοιλιά και μου χαλάει όλη την εικόνα, όσο κι αν φουσκώσουν μαζί χέρια και στήθος το μάτι πάει στην κοιλιά..., αλλά αν θες να δεις ουσία, κάνε αυτό που σε λένε. Γρήγορο περπάτημα, μισή με μία ωρα, μετά τα βάρη ή ακόμα καλύτερα, πρωί πρωί. Έτσι ΚΑΙ θα χάσεις λίπος ΚΑΙ θα αυξήσεις μυική μάζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι αυτοι που κανουν χιλιομετρα(οπως και εσυ) εχουν ελαχιστους μυς!!

και για αυτο που θες εσυ αυτο που κανεις ειναι λαθος! ειναι σαν να θες να πας απο Λαρισα - Αθηνα και να εχεις παρει κατευθυνση προς Θεσσαλονικη! δεν θα σε βγαλει ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ κινγκ, σου λένε παλιοί και ψαγμένοι ότι κάνεις λάθος και συ ο 3μηνος έμπειρος επιμένεις στα δικά σου. Έλεος πια.

 

Σε νιωθω γιατί κι εγώ έχω φουσκωμένη κοιλιά και μου χαλάει όλη την εικόνα, όσο κι αν φουσκώσουν μαζί χέρια και στήθος το μάτι πάει στην κοιλιά..., αλλά αν θες να δεις ουσία, κάνε αυτό που σε λένε. Γρήγορο περπάτημα, μισή με μία ωρα, μετά τα βάρη ή ακόμα καλύτερα, πρωί πρωί. Έτσι ΚΑΙ θα χάσεις λίπος ΚΑΙ θα αυξήσεις μυική μάζα.

 

Δεν ειπα οτι ειμαι εμπειρος η οτι δεν θελω να κανω αυτα που λενε τα παιδια.Αλλα μετα τα βαρη παει 8,9 και τρωω αμεσως δεν γινετε να παω για περπατημα τετοια ωρα.Το περπατημα το βαριεμε παρα πολυ.Πρωι δεν γινετε μιας και εχω δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε παιδια τι χαλιεστε, λες και ασχολουμαστε πανω απο χρονο και μεινατε στα ιδια...

 

Αυτο εινα ιτο λαθος πολλων θελουν σε ενα 3-6μηνο να γινουν θαυματα...

 

Χαλαρωστε και απολαυστετο....

 

Εγω τωρα τρωω σαν τον λουστη, παω για προπονηση, μια ωριτσα και την απολαμβανω....Εκεινη την ωρα και σεισμος να γινει δεν κουνιεμαι....Μετα θα ανταποκριθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν δεν πας για τρεξιμο μπορεις να κανεις τα βαρη πιο νωρις!!

εγω πχ χτες ημουν 8.30 - 3 δουλεια 3-5 μαθημα και στις 5 γυμναστηριο!

σημερα μια απο τα ιδιο μονο που ειχα 3-4 μαθημα και πηγα 4 γυμναστηριο!

παιρνω φαγητο μαζι μου και τελειωνει εκει η υποθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι αυτοι που κανουν χιλιομετρα(οπως και εσυ) εχουν ελαχιστους μυς!!

και για αυτο που θες εσυ αυτο που κανεις ειναι λαθος! ειναι σαν να θες να πας απο Λαρισα - Αθηνα και να εχεις παρει κατευθυνση προς Θεσσαλονικη! δεν θα σε βγαλει ποτε!

 

Πολλα χλμ θα κανω αντε 2 με 3 μηνες το πολυ να παρουν τα  πανω τους τα ποδια και να πεσει το λιπος στην κοιλια.Μετα θα πεσω στα μισα και πιο κατω και θα αρχισω περισσοτερο φαι με πιο πολλα βαρη.Αρα εσυ δεν τρεχεις πολλα χλμ?Ποσο πιο πολλους μυς θα ηθελες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

συγκρινεις διαφορετικα σωματοτυπα! (τα οποια παιζουν και αυτα ενα ρολο)

πλεον κανω 2 προπονησεις τη βδομαδα! και οχι πολλα χιλιομετρα σε συνολο!(συνηθως. πχ αυτη τη βδομαδα ξεφυγα γιατι θα εχω κανει 2χ17 αλλα γενικα θα ειναι 1χ17 + 1χ6-7 διαλλειματικη ομως)

και επισης εγω δεν ειπα οτι θελω αλλους μυς!! αν ηθελα να παρω μυς και να ριξω λιπος θα αλλαζα τη διατροφη και θα εκοβα το τρεξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...