Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ετσι εχω το προγραμμα μου αυτη τη στιγμη.Πιστευω ειναι ενα αρκετα απαιτητικο προγραμμα αλλα μεχρι στιγμης παει καλα.

Ρε συ αρχάριος είσαι...σχεδόν ότι και να κάνεις θα πάει καλά. Το θέμα είναι να έχουν και μία λογική από πίσω τους αυτά που κάνουμε...όχι βρες μέρα και κοπάνα άσκηση.

 

Δεν συμφωνώ με αυτό που κάνεις αλλά τέλος πάντων...εδώ είμαστε αν θελήσεις (ή αναγκαστείς) να αλλάξεις αυτό που κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

κινκ καταρχην μπραβο σου που εχεις πορωθει κ κανεις τοσα πολλα πραγματα !

αυτο που θελουν να σου πουν κ εχουν δικιο ειναι οτι οταν κανεις την ιδια μερα κ τρεεξιμο (στα ορια) και βαρη , αυτο σε κοβει !

χανεις και στα δυο , και στο τρεξιμο κ στα βαρη οι επιδοσεις σου πεφτουν ! προσπαθησε να χωρισεις τις μερες , αλλες μερες βαρη και αλλες μερες τρεξιμο κ θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα δυο !

νικο μπραβο σου κ σενα που το ριξες παλι στις ''καλες'' συνηθειες ! υψος - κιλα ??

αντε να παιρνεις σειρα και συ για καμμια φωτο σιγα σιγα .. :-)

Να σε καλα φιλε maus.Το τρεξιμο πρεπει να παει με τα βαρη του ανω κορμου γιατι οταν εχω ποδια δεν θα βγαινουν.Οι επιδοσεις ανεβαινουν συνεχως.Δεν με απασχολει και τοσο να ανεβαζω επιδοσεις στα βαρη αυτη τη στιγη μιας και πρωτα πρεπει να καει το λιπος και επειτα θα ελλατωσω το τρεξιμο και θα αρχισω ογκο με καλα φαγητα και τοτε θα δω καλες επιδοσεις στα βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

king και λόγο της ηληκιας και το οτι εισαι νεος στο αθλημα(γυμνναστικη,τρεξιμο κτλ ) εισαι ενθουασιασμενος και αυτο σε οδηγει στο να κανεις τα πραγματα λαθος.. πρωτα χτιζεις ογκο και μετα καθαριζεις απο λιπος! (εκτος αν εχεις παρα πολυ λιπος)

επισης οι μυς βοηθουν στο να μειώσεις το λιπος και εσυ αυτη τη στιγμη δεν αφηνεις τους μυς να αναπτυχθουν!οποτε εκτος του οτι θα σου παρει πιο πολυ καιρο να κανεις αυτο που θες στο τελος δεν θα εχεις το αποτελεσμα που θες γιατι θα το εχεις ξεκινησει απο την αρχη λαθος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζω οτι δεν ειναι καλο τρεξιμο και βαρη μαζι απλα δεν βγαινουν οι μερες με αυτα που θελω να κανω.Το προγραμμα θα αλλαχτει μολις ριξω το λιπος και ελλατωσω το τρεξιμο.Επισης δεν με λες και τοσο αρχαριο.3 μηνες κανω μπαρα αλλα παντα η δουλεια μου ηταν χειρονακτικη και βαρια δεν ημουν κανας γραφιας που δεν εχει σηκωσει ποτε του ουτε ενα κιλο.Επισης θελω να ζορισω και λιγο τον εαυτο μου να δω τι μπορω να κανω.

 

Εχετε δικιο σε αυτα που λετε απλα επειδη εχω και τρεξιμο και κοιλιακους και βαρη ποδια,ανω κορμο δεν βγαινουν αλλιως.Οταν δεν εχω δουλεια παω πρωι τρεξιμο μολις ξυπνησω και το βραδυ βαρυ.Ετσι ειναι πολυ πολυ καλυτερα αλλα με τη δουλεια δεν γινετε.

king και λόγο της ηληκιας και το οτι εισαι νεος στο αθλημα(γυμνναστικη,τρεξιμο κτλ ) εισαι ενθουασιασμενος και αυτο σε οδηγει στο να κανεις τα πραγματα λαθος.. πρωτα χτιζεις ογκο και μετα καθαριζεις απο λιπος! (εκτος αν εχεις παρα πολυ λιπος)

επισης οι μυς βοηθουν στο να μειώσεις το λιπος και εσυ αυτη τη στιγμη δεν αφηνεις τους μυς να αναπτυχθουν!οποτε εκτος του οτι θα σου παρει πιο πολυ καιρο να κανεις αυτο που θες στο τελος δεν θα εχεις το αποτελεσμα που θες γιατι θα το εχεις ξεκινησει απο την αρχη λαθος!

Ογκο εχτιζα 2 μηνες ειχα παει 69 κιλα και ειχα ανεβει στηθος και χερια αλλα ειδες στις φωτο πριν 2 μηνες τη κοιλια ειχα και δεν ηταν ομορφο.Για αυτο αρχισα τρεξιμο.Να δυναμωσω και ποδια και μεση και να φυγει λιπος.Θα το παω λιγο ετσι κανα 2 μηνες και βλεπω.Εχω μηνες μπροστα μου για να αλλαξω προγραμμα.Οι μυς για την ωρα με ενδιαφερει να τους συντηρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι τα βαρη θα σε βοηθησουν πιο πολυ να ριξεις το λιπος!! βαρη με λιγο αεροβιο μετα!!

αυτο χρειαζεασαι αυτη τη στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι τα βαρη θα σε βοηθησουν πιο πολυ να ριξεις το λιπος!! βαρη με λιγο αεροβιο μετα!!

αυτο χρειαζεασαι αυτη τη στιγμη

Αυτο οντως ακομα δεν μπορω να το καταλαβω.Πως γινετε να ριξω το λιπος με τα βαρη?Επειδη θα μεγαλωνουν οι μυς δεν σημαινει οτι θα φυγει το λιπος.Εσυ μου ειχες πει να προσθεσω αεροβικη για να φυγει το λιπος πριν 2 μηνες.Γιατι οι μυς μεγαλωναν συνεχως αλλα η κοιλια δεν παλευονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ king θες να χάσεις λίπος και δεν έχεις στρέψει την προσοχή σου στο σημαντικότερο κομμάτι. Την διατροφή. Αντί να μας λες πόσα χλμ. έτρεξες γράψε μας τι έφαγες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινγκ κοιτα ναδεις....Το σωμα χρειαζεται ξεκουραση οπως και να χει...

 

Θα κλαταρεις και ασχημα...

 

Σου προτεινω δυο εναλλακτικες...

 

3 μερες full body και μια τρεξιμο...

 

Ή 4 μερες split με την κυριακη αφιερωμενη στο τρεξιμο.....

 

Να χεις ενδιαμεσα μερες ξεκουρασης, γιατι το σωμα δεν προλαβαινει να αναρρωσει... 

 

Το λιπος στην κοιλια θα φυγει τελευταιο....Μετα θα λες θελω να φουσκωσω τα δικεφαλλα..... Ολα αλλαζουν αλλα εσυ θα το δεις στην πορεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 κάμψεις σήμερα και ... αυτό ήταν. Αλλάζω το πρόγραμμα σε προπονήσεις ανα 3 ημέρες και άμα (ανάλογα την όρεξη). Δεν πήγαινε άλλο. Είχα να ευχαριστηθώ προπόνηση δεν ξερώ και εγώ πόσες βδομάδες. Γιατί με τα προγράμματα και τα σχετικά ξεχνάμε το κυριότερο. Την ευχαρίστηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 κάμψεις σήμερα και ... αυτό ήταν. Αλλάζω το πρόγραμμα σε προπονήσεις ανα 3 ημέρες και άμα (ανάλογα την όρεξη). Δεν πήγαινε άλλο. Είχα να ευχαριστηθώ προπόνηση δεν ξερώ και εγώ πόσες βδομάδες. Γιατί με τα προγράμματα και τα σχετικά ξεχνάμε το κυριότερο. Την ευχαρίστηση.

Εκεινη την ωρα μπορεις να καταριεσαι την ωρα και την στιγμη....Μετα ομως οταν τελειωνεις, νιωθεις μεγαλη ικανοποιηση...

 

Τωρα εσυ δεν ευχαριστιεσαι 300 καμψεις, μαλλον πρεπει να στραφεις αλλου, να κανεις καποιο αλλο προγραμμα πιο ολοκληρομενο, ή να πας σε κανενα αθλημα που θα χει και αλλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ετσι εχω το προγραμμα μου αυτη τη στιγμη.Πιστευω ειναι ενα αρκετα απαιτητικο προγραμμα αλλα μεχρι στιγμης παει καλα.

 

μεγάλε το πρόβλημα σου είναι ότι έχεις συνδέσει στο μυαλό σου το κάψιμο του λίπους με το τρέξιμο. Πρέπει να καταλάβεις ότι αυτά τα δύο είναι άσχετα. Το κάψιμο λίπους είναι πάνω από όλα θέμα διατροφής. Εγώ μειώνω το ποσοστό λίπους μου πολύ εύκολα και δεν τρέχω ποτέ.

 

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και κάνε αυτό που σου είπε ο boss. Βάρη και μετά τα βάρη 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο 65% των σφυγμών. Το λίπος που θα καις είναι ίδιο , και θα χτίσεις και αρκετή μυική μάζα. 

 

Για να μην ταλαιπωριέσαι τζάμπα στα λέμε. Τώρα αν τρέχεις γιατί γουστάρεις να τρέχεις , κάτσε τρέχα δεν μου πέφτει λόγος, αν όμως το κάνεις για το κάψιμο λίπος και μόνο τζάμπα το κάνεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινη την ωρα μπορεις να καταριεσαι την ωρα και την στιγμη....Μετα ομως οταν τελειωνεις, νιωθεις μεγαλη ικανοποιηση...

 

Τωρα εσυ δεν ευχαριστιεσαι 300 καμψεις, μαλλον πρεπει να στραφεις αλλου, να κανεις καποιο αλλο προγραμμα πιο ολοκληρομενο, ή να πας σε κανενα αθλημα που θα χει και αλλους....

Δεν ξέρω ρε συ. Γενικώς ναι μαρέσει να αλλάζω προγράμματα στα πάντα (όχι μόνο στην γυμναστική). Αλλά είχα πείσει τον εαυτό μου να το κρατήσει αυτό για άλλον ενάμιση μήνα. Θα δείξει. Ίσως φταίει και το άγχος για την εξεταστική που έρχεται, ο κολοχειμώνας κτλ. Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ειναι που πρεπει να δειξεις πεισμα...Να πεις οτι δεν θα με παρει απο κατω....

 

Τωρα με την εξεταστικη, χαλαρωσε λιγο και ολα θα πανε καλα...

 

299445969aec802cc0cd96fdf9aa28bb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...